سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

ویژگی های میز و صندلی برای اتاق خواب دخترانه

ویژگی های میز و صندلی استاندارد چیست؟ + روش انتخاب میز و صندلی استاندارد

در این مقاله ویژگی های میز و صندلی استاندارد مانند محصولات کیدکو را بررسی کرده و روش انتخاب میز و صندلی استاندارد را به شما آموزش می‌دهیم. همچنین به سوال‌های زیر پاسخ می‌دهیم:

میز و صندلی استاندارد اداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

میز و صندلی استاندارد برای دانش آموزان چه نوع میز و صندلی ای است؟

چه نوع میز و صندلی برای مطالعه مناسب است؟

از چه میز و صندلی برای کار استفاده کنیم؟

این ها سوالاتی است که افراد مختلف می پرسند؟

واقعا میز و صندلی استاندارد چگونه باید باشد؟

افراد مختلف جثه های متفاوتی دارند. قدهای متفاوت، اندازه دست های متفاوت و …. به همین دلیل وقتی می خواهیم کارهای روزمره را انجام دهیم باید از میز و صندلی مناسب اندام خود، استفاده کنیم. بنابراین باید تناسب بین جثه فرد و میز و صندلی برقرار شود. نداشتن تناسب به مانند پوشیدن لباس و کفشی است که اندازه خودتان نیست. با ما در اپن مارکت همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

صندلی استاندارد

در این قسمت اول صندلی استاندارد را بررسی می کنیم. در نظر داشته باشید وقتی فرد روی صندلی می نشیند باید بتواند پاهایش را راحت کف زمین قرار دهد. صندلی هایی که بلند هستند و فرد مجبور است روی صندلی پاهایش را آویزان نگه دارد، خوبی نیستند. چون باعث می شود پاها بعد از مدتی خسته شوند. همچنین صندلی هایی که ارتفاع کوتاهی دارند و جثه فرد نیز بزرگ است، پاها بر روی شکم جمع شده و فشاربی خود بر شکم وارد می شود.

بهتره که پشت صندلی کمی خمیده باشد؛ یعنی ۱۰ درجه به سمت عقب خمیده باشد. این خمیدگی باعث می شود که تعادل بهتری داشته باشیم. علاوه بر این بتوانیم به راحتی بر پشتی صندلی تکیه دهیم. این موارد خیلی خیلی ساده در مورد ویژگی های صندلی استاندارد است.

میز استاندارد چگونه است؟

میزی که برای صندلی انتخاب می کنیم، باید متناسب با صندلی مان باشد نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه. اگر تناسبی بین بدن ایجاد نشود، طبیعتاً برای انجام کارهایی که روی میز قرار است انجام دهیم، باید انرژی بیشتری بگذاریم.

ارتفاعی که در انتخاب میز مطرح است اینکه وقتی فرد بر روی صندلی می نشیند بتواند به راحتی دست هایش را بر روی میز در حالی که آرنج هایش خمیده است؛ قرار دهد. همچنین باید دسترسی به تمامی قسمت های میز امکان پذیر باشد. بدین صورت که اگر بخواهد وسیله ای را زیاد استفاده کند، آن وسیله باید در دسترس و نزدیک باشد. وقتی فرد روی صندلی ثابت قرار می گیرد با صندلی هایی که چرخ دار هستند و می توانند به سمت طرفین چرخش داشته باشند کارکرد متفاوتی خواهند داشت. همچنین صندلی هایی که جک دار هستند و امکان تنظیم ارتفاع دارند، مشکل ارتفاع را حل کرده اند.

توصیه کلی

میز صندلی که فرد انتخاب می کند باید مناسب باشد. به این صورت که وقتی روی صندلی می نشیند و پشت میز کار یا مطالعه قرار میگیرد حالت راحتی و سادگی کار برایش فراهم باشد. بتواند به همه چیز دسترسی داشته باشد و بتواند کمتر خسته شود. در آن صورت میز و صندلی برای فرد مناسب است.

صندلی های مختلف و ویژگی های آنها

ست صندلی

در قسمت قبل راجع به اهمیت نشستن بر روی صندلی و ویژگی های یک صندلی خوب تا حدودی توضیح دادیم و در این قسمت می خواهیم به ادامه ی نکات و ترفندهای مورد نیاز هر فرد برای انتخاب و خرید یک صندلی مناسب بپردازیم. اگر تا به حال فکر می کرده اید که زیبایی و شکل ظاهری صندلی می تواند تمامی اهمیت آن را از نظر دکوراسیون داشته باشد، بهتر است این مقاله و قسمت قبل آن را بخوانید تا دانش تان راجع به دکوراسیون و طراحی فضای داخلی منزل تغییر پیدا کند. تیم دکوراسیون ایران میز با ترفندها، روش ها و همینطور محصولات زیبا و خاص شما را تا داشتن فضایی کم نظیر همراهی خواهند کرد. شما میتوانید صندلی و یا مبلمان خود را با میز تلویزیون خود ست کنید.صندلی

تکیه گاه

مهم ترین بخش پس از نشیمنگاه یک صندلی، تکیه گاه آن است که نحوه ی قرار گیری فرد را بر روی صندلی تعیین می کند. صندلی های مختلف، تکیه گاه های متفاوتی خواهند داشت و شما بایستی بر اساس نیاز و همینطور سبک دکوارسیون فضایتان نسبت به خرید سبک خاصی از صندلی اقدام کنید. برای مثال تکیه گاه های چوبی و یا پارچه ای و نرم در ساخت صندلی میز ناهارخوری، صندلی راک، صندلی کارمندی بکار گرفته می شوند در حالی که برای صندلی انتظار غالبا از جنس پلاستیک و یا ترکیبی از پلاستیک و فوم استفاده می شود تا احساس راحتی بیشتری را به فردی که از آن استفاده می کند القا کند.

برای برخی از صندلی ها از پوشش چرم مصنوعی و یا طبیعی استفاده می شود که غالبا چرم طبیعی بخاطر مراحل ساخت و آماده سازی و همینطور مواد اولیه ای که برای آن بکار می رود قیمت بسیار گران تری دارد و همینطور نیاز به نگهداری دقیق و استفاده از مواد مخصوص به خود را دارد.

برخی صندلی ها مانند صندلی مدیریتی که از پارچه، چرم و فلز در آن ها بصورت ترکیب های بسیار زیبا استفاده می شود و این صندلی ها عمدتا بیشترین ارگونومی موجود در بخش های کمر، نشیمنگاه و گردن را دارا هستند و به طور معمول قابلیت تنظیم زاویه تکیه گاه و نشیمنگاه را دارند و ارتفاعشان نیز توسط یک جک و یک دستگیره قابل تنظیم برای هر فردی است که می خواهد از آن استفاده کند.

پایه های متنوع

پایه صندلی ها را از موادی مانند چوب، فلز، پلاستیک و یا ترکیبی از این مواد می سازند. بسته به نوع صندلی و فضایی که می خواهید این صندلی را در آن استفاده کنید، انتخاب های متفاوتی خواهید داشت. برای مثال در فضای اداری صندلی مورد استفاده تان بهتر است پایه ای فلزی و ترجیحا استیل داشته باشد چرا که دوام و استقامت بیشتری خواهد داشت. در فضای خانگی می توان از صندلی های با پایه ی پلاستیکی و چوبی نیز استفاده کرد و همچنین این وسایل دیگر مانند آباژور و میز کامپیوتر را به راحتی می توان با این صندلی ها هماهنگ کرد. برخی صندلی های مانند مدل هایی از صندلی اوپن آشپزخانه، دارای پایه های گرد و فلزی هستند که این سبک از پایه ها، باعث حفظ تعادل بیشتر شده و همینطور زیبایی بیشتری را در فضا و دکوراسیون به نمایش می گذارد.

مهم ترین خصوصیات میز تحریر کودک

مهم ترین خصوصیات میز تحریر کودک: گاهی اوقات بچه ها برای انجام تکالیف خود بر روی زمین دراز می کشند و این موجب آسیب دیدگی در ستون فقرات آن ها می شود یا اینکه از پیشخوان و میزناهار خوری استفاده می کنند که این موضوع موجب کاهش تمرکز آن ها می شود؛ اما با خرید میز تحریری که دلخواه کودک بوده و درواقع سلیقه او هم در آن دخیل باشد، نقش مهمی را در نشستن کودک در پشت آن ایفا می کند؛ اما برای تهیه و خرید میز تحریر کودک باید یکسری نکات را در نظر گرفت، که در این مقاله در مورد آن توضیح داده می شود.

میز تحریر کودک را از چه جنسی تهیه کنیم؟

میز تحریر چوبی: میزهای چوبی یا میزهایی که روکش چوب دارند، برای میزهای کار مناسب هستند. رویه این میز باعث می شود که کتاب ها سر نخورند و مقاومت بالایی داشته باشند.

میز تحریر لمینت یا ام دی اف: لمینت مقرون به صرفه و با دوام به شمار می رود و مقاومت آن از چوب خالص یا روکش چوبی هم بیشتر است.

یک لمینت با کیفیت امکان دارد، ضخامت کم ولی در مقابل فشار بالا تحمل و استقامت زیادی داشته باشد.

برای اندازه میز تحریر کودک به چه نکاتی باید دقت شود؟

طول میز باید متناسب با متراژ اتاق باشد.

میز تحریر را درون اتاق باید آنقدری جابه جا کنیم که بهترین زاویه را برای راحتی کودک بیابیم. کودک باید در مکانی قرار بگیرد تا نوری که به میز می خورد، باعث ناراحتی چشم او نشود. اگر متراژ اتاقمان کوچک محسوب می شود، بهتر است از گوشه ها و بخش های غیرقابل استفاده، استفاده کنیم.

ارتفاع ایده ال میز باید به چه صورت باشد؟

اندازه میز را با توجه به جثه فرد درنظر می گیرند. ارتفاع باید به صورتی باشد تا زمانی که کودک در پشت آن قرار می گیرد، به شانه و دست های وی فشاری وارد نشود. ارتفاعی مناسب تا زمانی که کودک پشت میز می نشیند، دست هایش به راحتی بر روی میز قرار بگیرد؛ به طوری که مچ و آرنج در امتداد هم باشند و آرنج و بازو یک زاویه حدود ۱۱۰ درجه ایجاد کند.

اگر میزی که انتخاب کرده اید از این استاندارد کوتاه تر باشد، دست ها به سمت پایین آویزان شده اند و سر و گردن کودک اذیت می شوند؛ در صورتی که از این زاویه بلندتر باشد، باعث می شود، شانه بالاتر از میز قرار بگیرد که این موضوع در دراز مدت باعث آسیب به کتف و شانه می شود.

لازم است که به قوس های ستون فقرات توجه شود.

صندلی و میز باید طوری قرار بگیرند تا در صورتی که مانیتوری بر روی میز قرار دارد، موازی با چشم باشد و بالاتر یا پایین تر از آن قرار نگیرد. قوس های محدب باعث می شود که گودی کمر پوشانده شود و قوس مقعر تحدب پشت را می پوشاند؛ در صورتی که پشت صندلی صاف است، برای پر کردن قوس از بالشتک های مخصوص پشت صندلی استفاده می شود.

گردن نباید بیش از ۲۰ درجه خم شود.

ارتفاع پشتی صندلی باید طوری باشد که این امکان را داشته باشد تا کتف ها را به طور کامل بپوشاند و تا بالای مهره هفتم گردن بیاید؛ لازم است که پشتی صندلی دارای دو قوس باشد. یک قوس محدب و دیگری مقعر. در زمان مطالعه کتاب باید فاصله چشم تا روی کتاب را به حدی برسانید که گردن بیش از ۲۰ درجه خم نشود. اگر مجبور به این کار شدید، لازم است که سطح میز مطالعه را بالا بیاورید؛ همچنین برای اینکه مجبور نباشید تا گردن خود را خم کنید، این امکان را دارید تا از رحل یا یک سطح چوبی استفاده کنید.

بهتر است متناسب با مد روز پیش بروید.

امروزه برای دکوراسیون اتاق کودک از رنگ سفید استفاده می کنند. استفاده از میز، تخت و سایر وسایل چوبی که به رنگ سفید باشد، ممکن است تا فضای کوچک اتاق را روشن و باز نشان دهد. در صورتی که رنگ سفید دوست ندارید، از رنگ های روشن دیگری استفاده کنید؛ چون استفاده از رنگ تیره باعث می شود، نشاط اتاق شما از بین برود.

برای کودک خود چه نوع صندلی انتخاب کنید؟

نباید برای کودکان صندلی چرخدار انتخاب کنید. صندلی ثابت باعث می شود که امنیت بیشتری را برای کودک شما به همراه داشته باشد و ممکن است، در حرکت های مختلفی که با صندلی چرخ دار انجام می دهند، به خودشان آسیب برسانند.

میز تحریر کودک را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید اینترنتی میز تحریر کودک این امکان را دارید که از سایت های معتبری همچون اپن مارکت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و تماس با این سایت این امکان را دارا هستید تا به سایت ذکر شده مراجعه کنید.

نتیجه گیری

سعی کردیم در این مقاله در مورد خرید میز تحریر کودک همچنین نکات لازم برای تهیه آن صحبت کنیم. میز تحریر یکی از نیازهای هر خانه ای است؛ زیرا عدم استفاده از آن باعث می شود، به ستون فقرات فشار وارد شود و به همین دلیل برای پیشگیری از این موارد باید در خرید آن دقت لازم را اعمال کرد. از جمله مواردی که در خرید میز باید به آن توجه کنید، طول میز، ارتفاع میز، مدرن بودن آن، محدب و معقری پشتی صندلی و موارد دیگر توجه کنید.

منبع : فروشگاه اینترنتی میز و صندلی اپن مارکت

دکمه بازگشت به بالا