جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

10 تولید کننده برتر صندلی رستورانی در ایران کدام اند ؟

اهمیت صندلی رستوران

یکی از چالش‌‌های صاحبان رستوران انتخاب صندلی رستوران مناسب می‌‌باشد. تاسیس یک رستوران مستلزم انتخاب درست صندلی به عنوان یک فاکتور اصلی می‌‌باشد. نکته‌‌ای که باید در این رابطه بدانید این است که اکثر مردم بر حسب نوع دکوراسیون و مدل صندلی رستوران، آن محل را برای صرف شام یا نهار انتخاب می‌‌کنند بنابراین انتخاب صندلی رستوران مناسب یکی از فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه به بیان نکاتی می‌‌پردازیم که باعث انتخاب درست‌‌تر شما در این مورد می‌‌شود.

نکات مربوط به انتخاب صندلی رستوران

ابتدا باید سبک مورد علاقه‌‌ی خود را انتخاب کنید. سبک‌‌های سنتی، مدرن، لاکچری، فضای باز و… از جمله سبک‌‌هایی هستند که هر کدام طرفداران مربوط به خود را دارد. انتخاب صندلی رستوران شما باید متناسب با سبک رستوران شما باشد.

ظرفیت رستوران خود را برای تهیه‌‌ی میز و صندلی مدنظر قرار دهید. با بررسی دقیق متراژ می‌‌توان چیدمان بهتری را برای میزهای دو نفره، سه نفره و حتی تعداد بالاتر در نظر گرفت.

بودجه‌‌ی مربوط به خرید صندلی رستوران را از قبل مدنظر داشته باشید. ممکن است بودجه‌‌ی شما سبب محدود کردن نوع انتخاب شما باشد.

انتخاب میز و صندلی رستوران با کیفیت از جمله مواردی است که سبب جذب مشتری بیشتر می‌‌شود. با رعایت کیفیت، مشتری هنگام صرف غذا، لذت بیشتری را تجربه کرده و احتمال بازگشت دوباره به رستوران شما افزایش خواهد یافت.

نکاتی برای خرید صندلی رستوران

مهم‌‌ترین بخشی که باید مورد توجه قرار دهید ایجاد حس آرامش و راحتی هنگام نشستن است. روی صندلی که انتخاب کرده‌‌اید، بنشینید و چندین بار آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که حس راحتی را القا می‌‌کند. سعی کنید برای افزایش راحتی مشتری صندلی‌‌هایی را انتخاب کنید که نشیمن و پشتی آن بالشتک دار هستند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای نشستن طولانی مدت لازم است انواع بالشتک‌‌های نرم‌‌تر را هنگام خرید انتخاب کنید.

  • وزن صندلی را چک کنید، صندلی‌‌ها نباید خیلی سبک باشد که هنگام نشستن جابجا شود.
  • اندازه و ارتفاع صندلی نیز از مواردی است که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. سایز معمول صندلی 40 در 45 سانتی‌‌متر و یا 40 در 50 سانتی‌‌متر می‌‌باشد. اندازه‌‌ی کوچکتر و یا بزرگتر از حد معمول، سبب آزار رساندن به مشتری می‌‌شود.
  • طراحی و رنگ صندلی رستوران باید متناسب با سبک مورد استفاده در کل فضای داخلی و خارجی رستوران باشد.
  • جنس صندلی در رستوران نیز می‌‌تواند باعث القای سردی و یا گرمی محیط شود. جنس فلز معمولا سرما را القا می‌‌کنند و جنس چوب باعث افزایش القای حس گرما به مشتریان می‌‌شود.
  • مکانی که رستوران در آن قرار دارد را در نظر بگیرید. اگر اکثر مشتری‌‌های شما افراد دانشجو و یا افراد لاکچری هستند، بر نوع انتخاب شما برای تهیه‌‌ی صندلی رستوران اثر گذار است. همچنین اگر مکان رستوران شما روباز است باید سعی کنید انتخاب خود را به اجناسی با کیفیت و استحکام بیشتر انتخاب کنید. زیرا در معرض نور خورشید، رطوبت، بارندگی و… قرار می‌‌گیرد.
  • هنگام خرید سعی کنید اطلاعاتی را راجع به صندلی‌‌های تجاری و صنعتی کسب کنید. ممکن است برخی فروشندگان صندلی‌‌های خانگی را به شما پیشنهاد دهند. در صورتی که این نوع صندلی را تهیه کنید، در طول زمان و در اثر پاک‌‌کننده‌‌های صنعتی، طول عمر کمتری خواهد داشت و سبب وارد شدن خسارت به شما می‌‌شود.

انتخاب صندلی رستوران متناسب با مکان مورد استفاده

افرادی که دارای رستوران هستند برای جذب و نگهداری مشتریان خود باید اصولی را در نظر داشته باشند. با توجه به اینکه صندلی رستوران از جمله فاکتورهای مهم محسوب می‌‌شود در این مقاله به بیان نکاتی برای خرید آگاهانه پرداختیم.

خرید صندلی رستورانی

امروزه در گوشه و کنار هر شهری، رستوران‌های بسیاری به چشم می‌خورند. نکته مهمی که در بین اکثریت آن­ها وجود دارد، این است که تمامی رستوران‌ها موفق به جذب مشتری نشده‌اند. از سری نکات مهم در پابرجایی رستوران می‌توان به انتخاب درست صندلی رستورانی اشاره کرد. انتخاب صحیح صندلی رستورانی و برای بخش مدیریتی رستوران جز عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون یک رستوران محسوب می‌شوند. اما چه نوع از صندلی‌های رستورانی می‌توانند به جذب مشتری کمک کنند؟ آیا در صندلی رستورانی طراحی ارگونومیک خاصی رعایت می‌شود؟ معیارهای انتخاب این صندلی چیست؟ در ادامه این مقاله از سایت ساجیران به بررسی و پاسخ کامل به این سری سوال‌ها پرداخته می‌شود.

خرید انواع صندلی رستورانی

هر کدام از رستوران‌ها برای جذب بیشتر مشتری سعی می‌کنند که این مکان را منحصر به فردتر جلوه دهند. به همین منظور برای ایجاد هر سبکی، نوع صندلی مخصوص آن را قرار می‌دهند. این عمل موجب محبوبیت بیشتر رستوران می‌شود. طرح‌های صندلی رستورانی بیش از ده نوع هستند اما هدف یک رستوران‌دار موفق انتخاب بهترین نوع صندلی می‌باشد.

گاهی کاربرد این صندلی تا حدی بالا می‌رود که به آن، عنوان صندلی رستوران اداری نیز اعطا ‌می‌شود زیرا که این قابلیت را دارد که در محیط‌های اداری نیز قابل استفاده باشد. در کل، انتخاب نوع صندلی به یکی از چالش‌های صاحبان رستوران­ها تبدیل شده‌است چون اکثر مردم بر حسب انواع صندلی رستورانی، آن محل را برای صرف ناهار و شام انتخاب می‌کنند و مدیران رستوران‌ها باید بهترین صندلی ارگونومیک را انتخاب کنند. انواع صندلی رستورانی عبارتند از:

صندلی رستورانی مدرن

صندلی مدرن انواع و قدمت خاصی دارد. در این نوع صندلی طراحی متفاوت از صندلی سنتی می‌باشد و این تفاوت موجب متنوع بودن کاربردهای آن شده‌است. قبل از ورود طرح‌های صندلی مدرن، دیگر صندلی‌ها در انواع الگوهای تکراری وجود داشتند. مزیت‌های برتر صندلی مدرن این است که برای تشخیص آن الگوی مشخص و تکراری وجود ندارد به همین دلیل پیدا کردن ویژگی مشترک ظاهری در بین آن‌ها مشکل است. صندلی‌های مدرن بیشتر در رستوران‌هایی که مدرن و شیک هستند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته از صندلی‌ها کاملا صاف هستند و هیچ گونه انحنایی ندارند همچنین در ساخت صندلی رستورانی مدرن اصولا از پایه‌های فلزی استفاده می‌کنند.

صندلی رستورانی فضای باز

این نوع صندلی‌ها همانطور که از اسم‌شان مشخص است، در رستوران‌های روباز استفاده می‌شوند. به دلیل مقاومت‌ بالایی که این نوع صندلی دارد، در برابر عوامل بیرونی نظیر پرتو نور خورشید، بارندگی و آلودگی بسیار مقاومت بوده و با محیط زیست سازگار می­باشد. همچنین علاوه بر محیط رستوران در کافی‌شاپ‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. صندلی رستورانی روباز به صندلی کافی‌شاپ نیز معروف است. جنس این نوع صندلی‌ها به دلیل اینکه در مجاورت هوا قرار دارند بیشتر از فلز یا پلیمر است. اگر صندلی ساخته‌شده از جنس پلیمر باشد از لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه صندلی‌های چوبی است اما ذره‌ای چوب در تولید آن وجود ندارد. حتی در بعضی از فروشگاه‌ها به عنوان صندلی رستورانی فلزی نیز شهرت دارد.

صندلی رستورانی سنتی

همانطور که از اسم این مدل مشخص است، صندلی رستورانی سنتی بیشتر در رستوران‌هایی که سنتی هستند، کاربرد دارد. در رستوران سنتی علاوه بر چیدمان عادی، قسمتی نیز چیدمان سنتی دارد به همین منظور ست میز و صندلی رستورانی در این رستوران دارای اهمیت بسیار است. جنس این نوع صندلی بیشتر از چرم، پارچه مرغوب و حصیر است. این صندلی فضای رستوران را به مکانی جذاب و دلنشین تبدیل می‌کند. اگر جنس این صندلی از حصیر باشد، طراحی ظاهری زیبای صندلی رستورانی سنتی بسیار شیک و منحصر به فرد می‌شود.

صندلی رستورانی کلاسیک

این مدل صندلی بیشتر در رستوران‌هایی که  جو غالب بر آن‌ها کلاسیک می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر صندلی رستورانی کلاسیک صندلی رستورانی اداری است، به همین دلیل جنس و پارچه به کار رفته در این نوع صندلی حائز اهمیت است. این نوع صندلی با پایه‌های بلندتر برای کافی‌شاپ یا قسمت‌های مخصوص رستوران ساخته‌شده‌است. مکان بسیار مناسب برای صندلی رستورانی کلاسیک گوشه‌های دنج رستوران می‌باشد.

به علاوه نکته مثبتی که این صندلی را از بقیه متمایز کرده، این است که طرح‌ها و رنگبندی‌های متنوعی از این نوع صندلی به چشم می‌خورد. این عامل سبب شده که رستوران‌دارها برای انتخاب این نوع صندلی انتخاب آزادانه‌تری داشته‌باشند. پایه‌های صندلی رستورانی کلاسیک معمولا از جنس چوبی با کیفیت و روکش آن از پارچه مرغوب است.

خرید مدل‌های پرطرفدار صندلی رستورانی

شناخت مدل‌های پرطرفدار صندلی رستورانی کمک شایانی به رستوران‌دارها می‌کند. با اوج گرفتن کار رستوران‌داری شاهد تنوع زیاد این محصول بوده‌­ایم. همچنین طراحی و دکوراسیون حرف اول را برای جذب مشتری در هر مکان از جمله رستوران می‌زند زیرا که به عنوان ویترین برای جذب مخاطب شناخته‌می‌شود. اهمیت دادن به طراحی رستوران از جنبه‌های تبلیغاتی این مکان است که مدیران رستوران‌ها باید توجه کافی به این مسئله را داشته‌باشند، حتی از بعضی از این صندلی‌های رستورانی نیز می‌توان در بخش اداری استفاده کرد. یعنی در مکان اداری علاوه بر خرید میز اداری و مبل اداری، خرید صندلی رستورانی را نیز به لیست افزود. مدل‌های صندلی رستورانی پرطرفدار عبارتند از:

صندلی رستورانی مدل بار

صندلی بار نه تنها در آشپزخانه‌ها قابل استفاده است بلکه در رستوران، کافی‌شاپ و بسیاری از مکان‌ها کاربرد دارد. در طراحی این صندلی سعی شده که طرح روباز و کلاسیک را برای آن در نظر گرفت. صندلی بار اگرچه در ابتدا به عنوان نشیمن در اطراف بار در خانه‌ها در نظر گرفته شده‌بود، اما ظاهر یکپارچه آن‌ها به این معنی است که اکنون می‌توان صندلی بار را در مکان‌های بسیار بیشتری مورد استفاده قرار داد. محبوبیت این صندلی در کافی‌شاپ‌ها که مرکز عرضه انواع نوشیدنی هستند، بیشتر است. از ویژگی‌های مهم صندلی بار می‌توان به وزن کم، ارتفاع قابل تنظیم، داشتن جاپایی، قیمت مناسب، نظافت سریع و قابلیت حمل آسان اشاره کرد.

صندلی رستورانی مدل چهار پایه

این صندلی، تلفیقی از صندلی کلاسیک و مدرن است. صندلی‌های رستورانی چهارپایه رایج‌ترین نوع این محصول هستند. بار تحمل شده توسط هر پا در صندلی چهارپایه کمتر است. این صندلی به دلیل تقارن، از نظر زیبایی ظاهری بهترین است. از ویژگی‌های مهم این محصول چهار پایه می‌توان به سبکی، پایه‌های فولادی، روکش ضد زنگ، رعایت کردن طراحی ارگونومیک و دارا بودن فلز با کیفیت اشاره کرد. این صندلی هم در رستوران‌های سرپوشیده و هم در رستوران‌های روباز مورد استفاده است. به علاوه به دلیل راحتی آن در امکان مختلف نیز قابل استفاده می‌باشد. امروزه به دلیل قیمت مناسب، این نوع محصول توجه رستوران‌دارها را به خود جلب کرده‌است.

صندلی رستورانی تونت

صندلی رستورانی تونت، برای طراحی کافی‌شاپ و رستوران با فضای کلاسیک بسیار کاربرد دارد. صندلی رستورانی تونت به نام صندلی لهستانی نیز در فروشگاه‌ها وجود دارد. علت این نام‌گذاری به این دلیل است که این صندلی را اولین بار فردی لهستانی وارد بازار ایران کرد. زیبایی این نوع صندلی به اندازه‌ای بود که به سرعت مدل‌های مختلف آن ساخته‌شد. استفاده از این سبک صندلی حس و حال خوبی را برای مشتریان فراهم کرده و تداعی کننده کافه‌های قدیمی است. این صندلی بیشتر به صندلی کافه معروف می‌باشد اما در بعضی از رستوران‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع صندلی خود به دو دسته، دسته‌دار و بدون دسته طبقه بندی می­شود.

خرید صندلی رستورانی با جنس های مختلف

شاید با خود بگویید که این صندلی به اندازه اهمیت ندارد؛ بنابراین مهم نیست که از چه جنسی باشد. اما باید بدانید با توجه به این که رستوران جزو مکان های پر تردد موجود در شهر شناخته می شود، جنس این محصول مهم است. بنابراین ما در ادامه، انواع جنس صندلی رستورانی را معرفی می کنیم:

صندلی چوبی

چوب جزو مقاوم ترین و مستحکم ترین نوع صندلی رستورانی است که بیشتر برای رستوران های سنتی استفاده می شود. این صندلی ها نسبتا آسان پاکسازی می شوند؛ اما در برابر رطوبت و آب مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهند.

صندلی پلاستیکی

متداول ترین و پر طرفدارترین نوع این صندلی، از جنس پلاستیکی ساخته می شود. در ساختار این صندلی ها از پلاستیک مقاوم استفاده شده است؛ اما وزن کمتری نسبت به صندلی های دیگر دارد. همچنین اگر به دنبال ارزان قیمت ترین نوع صندلی هستید، صندلی پلاستیکی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. دقت داشته باشید که شما می توانید به راحتی صندلی پلاستیکی را تمیز کنید و حتی آن را با آب شستشو دهید.

صندلی پارچه ای

اغلب صندلی های رستورانی دارای نشیمنگاه پارچه ای هستند. این صندلی ها بسیار نرم هستند و جلوه ای شیک را هم به رستوران شما هدیه می دهند. دوام صندلی پارچه ای نسبتا مناسب است؛ اما زود کثیف می شوند. همچنین در معرض نور مستقیم خورشید هم رنگ پریدگی پیدا می کنند و به آسانی هم تمیز نمی شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای فضاهای بسته بیشتر از این نوع صندلی استفاده کنید.

صندلی چرمی

چرم همیشه نمایانگر وسایل خاص و لوکس  است؛ از همین رو طبیعتا به این نوع صندلی هم جلوه فوق العاده شیکی را هدیه می دهد. البته باید بدانید که باید چرم از نوع اصیل باشد؛ در غیر این صورت پس از مدتی دچار پوسیدگی می شود.

صندلی فلزی

در حال حاضر طرفداران صندلی فلزی کمتر از قبل شده است؛ از همین رو بیشتر از فلز به صورت ترکیبی استفاده می شود. مثلا ممکن است که مانند برخی از انواع مدرن و خاص ، بدنه از نوع پلاستیکی باشد و پایه های صندلی از فلز تشکیل شود. در هر صورت صندلی رستورانی فلزی جزو مقاوم ترین و ماندگارترین نوع این صندلی است.

برگرفته شده از: مبل پاچو

دکمه بازگشت به بالا