عمومیکسب و کار ایرانی برتر

راهنمای محدودیت های اینستاگرام

راهنمای شناسایی محدودیت و ارورهای اینستاگرام

ممکن است نام محدودیت‌های اینستاگرام را شنیده باشید و یا خودتان برخی از این محدودیت‌ها را تجربه کرده باشید. در این مقاله می‌خواهیم محدودیت‌های اینستاگرام (به‌روزرسانی 2022) را دقیق و کامل بدانیم و اطلاعات به‌روز را در اختیار شما قرار دهیم.

اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که همه ما در تلفن‌های همراه خود از آن استفاده می‌کنیم؛ اما یکی از موضوعاتی که این روزها دغدغه بسیاری از کاربران اینستاگرام شده است، محدودیت‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام است. متأسفانه اینستاگرام محدودیت‌های خاصی دارد که ممکن است گاهی آزاردهنده باشد و در صورت عدم توجه به آن‌ها، حساب کاربری شما مسدود می‌شود.

خرید لایک فوری

محدودیت‌های اینستاگرام مربوط به قوانین تعیین‌شده برای استفاده از این شبکه اجتماعی است. متأسفانه بسیاری از کاربران اینستاگرام اطلاعات دقیقی از قوانین و محدودیت‌ها ندارند و به همین دلیل با مشکلات خاصی مواجه می‌شوند و حتی در برخی موارد اکانت خود را مسدود یا مسدود می‌کنند؛

بنابراین دانستن محدودیت‌ها و قوانین اینستاگرام به کاربران کمک می‌کند تا از این شبکه اجتماعی به‌درستی استفاده کنند و خطر از دست دادن و مسدود شدن حساب کاربری خود را به حداقل برسانند. در این مقاله اختصاصی می‌خواهیم در مورد محدودیت‌های اینستاگرام و برخی از قوانین مهم آن صحبت کنیم. پس با دیجی فالوور همراه باشید.

چرا محدودیت‌های اینستاگرام برای همه یکسان نیست؟

منابع مختلف تعداد متفاوتی از محدودیت‌ها و محدودیت‌های اینستاگرام را می‌نویسند. به‌عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که یک منبع می‌تواند 60 نفر را در ساعت دنبال کند. به‌محض ایجاد حساب کاربری شروع به دنبال کردن اخبار خواهید کرد و ممکن است قبل از اینکه به 60 نفر دست پیدا کنید، اشتراک محدود یا مسدود شده باشید.

محدودیت‌های اینستاگرام برای همه حساب‌ها یکسان نیست و عوامل مختلفی در این محدودیت‌ها نقش دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

زمان ایجاد یک حساب کاربری است

هرچه اکانت شما جدیدتر باشد، ممکن است زودتر با پیام محدودیت اینستاگرام مواجه شوید. اگر به‌تازگی اکانت اینستاگرام خود را راه‌اندازی کرده‌اید، برای فالو کردن و آنفالو کردن یا لایک کردن و ارسال پیام خصوصی عجله نکنید. اگر هنگام شروع ایجاد حساب کاربری، فعالیت اکانت شما بیشتر از حد معمول باشد، اینستاگرام محدودیت‌های بیشتری را برای حساب شما اعمال خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود هر فعالیتی را که می‌خواهید انجام دهید با مقدار بسیار کمی شروع کنید و به‌صورت هفتگی افزایش دهید تا با هیچ محدودیتی مواجه نشوید.

تعداد فالوورهای شما

دومین دلیلی که می‌تواند محدودیت‌های اینستاگرام شمارا افزایش یا کاهش دهد، تعداد فالوورها است. اگر به‌تازگی اکانت خود را ایجاد کرده باشید و فالوورهای کمی داشته باشید، با محدودیت‌های بیشتری مواجه خواهید شد؛ زیرا اینستاگرام در سیاست اصلی خود به دنبال کاهش فعالیت اسپمرها و اکانت های جعلی در این شبکه اجتماعی است.

اگر فالوورهای زیادی ندارید، ممکن است به این معنی باشد که حساب شما به تازگی راه‌اندازی شده است، بنابراین اقدامات شما حساس‌تر خواهد بود. هر چه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید، کمتر با محدودیت مواجه خواهید شد، شما میتوانید به راحتی در سایت دیجی فالوور اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کنید.

خرید فالوور فوری

سطح تعامل حساب شما

یکی از عواملی که در ارزیابی صفحات در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، مربوط به میزان تعامل است. این عدد حاصل تقسیم تعداد لایک، کامنت، سیو و اشتراک گذاری پست شما بر تعداد کل فالوورهای x100 است. هرچه این تعداد بیشتر باشد، صفحه شما محبوب‌تر و مؤثرتر است. سطح فالوور و لایک شما مهم نیست، عملکرد صفحه شما از طریق نرخ تعامل، کیفیت حضور شما در اینستاگرام را نشان می‌دهد. حال، هر چه این عدد برای شما بیشتر باشد، تأثیر بیشتری در اینستاگرام خواهید داشت و کمتر با محدودیت مواجه خواهید شد.

نوع فعالیت اکانت اینستاگرام شما

اگر در سال گذشته 1000 عکس را دوست نداشتید، اما از امروز شروع به لایک کردن 1000 عکس کردید، مطمئناً به محدودیت خواهید رسید. یکی دیگر از دلایلی که محدودیت‌های اینستاگرام برای همه یکسان نیست، حجم فعالیت و نوع استفاده از این شبکه اجتماعی است. اگر همیشه یک کاربر فعال هستید، احتمال کمتری دارد که اخطار محدودیت دریافت کنید. پس بسته به فعالیت و زمانی که در اینستاگرام می‌گذرانید، فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید و به‌یک‌باره آن‌ها را افزایش ندهید.

انواع ممنوعیت یا بلاک در اینستاگرام

قبل از اینکه در مورد محدودیت‌های اینستاگرام صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که چندین نوع بن یا بن در اینستاگرام وجود دارد. به‌عنوان یک قاعده، سه‌راه مختلف برای مسدود کردن اقدامات یک کاربر و حساب کاربری او در اینستاگرام وجود دارد، یعنی:

ممنوعیت اکشن اینستاگرام:

این نوع بلوک زمانی اتفاق می‌افتد که شما یک یا چند کار مشابه را پشت سر هم و در حالتی شبیه به هرزنامه انجام می‌دهید. به‌عنوان مثال، لایک کردن خیلی سریع و پشت سر هم یا فالو کردن، فالو کردن و فالو کردن باعث می‌شود اینستاگرام شمارا به‌عنوان یک اسپمر بشناسد و حساب شمارا از انجام برخی فعالیت‌ها برای مدت‌زمان مشخصی بازدارد. در این صورت به‌اصطلاح اکانت اکانت شما مسدود می‌شود.

Shadowban در اینستاگرام:

خوشحالی زمانی اتفاق می‌افتد که پشت سر هم با هشتم‌های مشابه یا هشتگ‌هایی که توسط اینستاگرام مشکوک و مسدود شده‌اند پست می‌کنید. در چنین مواقعی اینستاگرام به‌اصطلاح پست‌های شمارا شاد می‌کند تا پست‌هایی که منتشر کرده‌اید و جستجوی تگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید برای آن‌ها نمایش داده نشود. به‌عبارت‌دیگر هشتک هایی که برای پست‌های خود در نظر می‌گیرید در این صورت عملاً خاصیت خود را از دست می‌دهند. به این حالت قفل شاد می‌گویند.

ممنوعیت کامل اینستاگرام:

سطل کامل به لحظه‌ای اشاره دارد که شما قوانین اصلی اینستاگرام را به هر دلیلی زیر پا گذاشته‌اید. این نوع بلاک کردن بدترین راه برای بلاک کردن اکانت است و متأسفانه امکان بازیابی اکانتی که به طور کامل توسط اینستاگرام مسدود شده است وجود ندارد. اینستاگرام حتی نام کاربری را که در حساب کاربری قرار داده‌اید قفل می‌کند، بنابراین نمی‌توانید یک حساب کاربری جدید با همان نام کاربری اکانت مسدود شده ایجاد کنید و از آن استفاده کنید. جالب است بدانید که اگر اینستاگرام این موضوع را خیلی جدی بگیرد، می‌تواند IP، اپلیکیشن موبایل و حتی کامپیوتر شما را از دسترسی به سرورهای اینستاگرام مسدود کند.

بنابراین با سه مدل مختلف بستن اکانت و محدودیت در اینستاگرام مواجه شده اید. به خاطر داشته باشید که اینستاگرام معمولا اکانت ها را بدون دلیل موجه ممنوع نمی‌کند و تا زمانی که قوانین آن را رعایت کنید، هرگز مشکلی نخواهید داشت.

محدودیت‌های اینستاگرام را بهتر بشناسید

اما وقت آن رسیده که محدودیت‌هایی را معرفی کنیم که در استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام و شبکه اجتماعی باید به آن توجه کنید. محدودیت‌های اصلی اینستاگرام به شرح زیر است:

اشتراک در اینستاگرام:

برای جلوگیری از اسپم، اینستاگرام محدودیت‌هایی را برای تعداد درخواست‌های پیگیری هر کاربر در طول روز و در زمان‌های مختلف تعیین کرده است. با توجه به اطلاعات دریافتی، درنهایت هر کاربر می‌تواند ظرف یک ساعت 60 درخواست پیگیری ارسال کند و اگر تعداد درخواست‌های پیگیری بیشتر از این تعداد باشد یا به هر دلیلی اینستاگرام متوجه اسپم شدن این کاربر شود، اکانت او را قرار می‌دهد.

در حالت بدون اقدام به‌طوری‌که دیگر نمی‌تواند درخواست‌های پیگیری برای افراد دیگر ارسال کند. هیچ تفاوتی بین اشتراک و لغو اشتراک وجود ندارد. تعداد آن‌ها باهم توسط اینستاگرام محدود است. اگر نمی‌خواهید با هیچ محدودیت یا هشداری مواجه شوید، بیش از 200 نفر را در روز دنبال نکنید. همچنین در یک ساعت 10 نفر را فالو کنید. اگر با این تعداد اشتراک و اشتراک این کار را انجام دهید، بسیار مطمئن عمل کرده‌اید و مشکلی نخواهید داشت. فقط یادتان باشد که به‌آرامی شروع کنید و به‌تدریج تعداد فالو‌ها و آنفالوها را هفته به هفته افزایش دهید.

محدودیت های لایک اینستاگرام:

طبق گزارش های اخیر، قوانین اینستاگرام برای لایک کردن پست های دیگران سخت تر از قبل شده است. محدودیت لایک اینستاگرام نیز یکی از مواردی است که به نوع فعالیت اینستاگرام شما بستگی دارد. شما نمی توانید بیش از 1000 لایک در یک روز از یک حساب دریافت کنید؛ اما برای داشتن یک حساب کاربری امن و فعالیت ایمن توصیه می شود روزانه کمتر از ۷۰۰ عکس را لایک کنید.

محدودیت کامنت اینستاگرام:

کامنت های اینستاگرام محدودیتی برای طول ندارند، اما مطمئناً جالب نیست که چهار صفحه محتوا را در کامنت خود تایپ کنید! برای جلوگیری از مانع شدن نظرات و ایجاد حالت قابل درک تر، اینستاگرام کامنت های طولانی را به طور کامل نمایش نمی دهد، بلکه حدود 240 کاراکتر را در زیر پست و یک نماد سه نقطه در کنار کامنت نشان می دهد. Long نشان می دهد که کاربران علاقه مند می توانند با ضربه زدن روی این نماد به کل محتوای نظر دسترسی داشته باشند.

به طور کلی 180 تا 200 کامنت در روز برای شما مشکلی نخواهد داشت. فقط مراقب باشید نظرات متوالی را ارسال نکنید. این بدان معنی است که اقدامات شما در اینستاگرام همه کامنت های پشت سر هم نیستند. همچنین، کامنت‌های تکراری ممکن است باعث محدود شدن حساب کاربری شما در اینستاگرام شود. اگر روزانه بیش از 200 کامنت کامنت بگذارید، حساسیت اکانت شما افزایش می یابد و روز بعد که فقط یک ایموجی (بدون متن) می گذارید، اینستاگرام ممکن است شما را یک اسپمر در نظر بگیرد و محدودیت هایی برای شما اعمال کند.

محدودیت دایرکت اینستاگرام:

دقیقا همین محدودیت ها در اینستاگرام که برای لایک و مشترکین در نظر گرفته شده برای دایرکت است. این بدان معناست که هر کاربر قادر به ارسال بیش از 60 پیام مستقیم در ساعت نخواهد بود. اگر اینستاگرام متوجه شود که با ارسال مستقیم محتوای نامناسب سعی در دور زدن قوانین دارید، به زودی حساب شما را در حالت Action Bin قرار می دهد و اگر این مشکل ادامه پیدا کرد، ممکن است حساب شما را به طور کامل مسدود کند.

روزانه 50 تا 80 پیام خصوصی ارسال کنید تا فعالیت های اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید. این به معنای تعداد پیام های یک مکالمه نیست، بلکه به معنای ارسال پیام به 50-80 حساب است. همانطور که قبلا ذکر شد، هنگام ایجاد اکانت و در روزهای اول فعالیت، اکانت شما حساس تر است و ارسال دایرکت بیشتر از فالوور و لایک می تواند شما را محدود کند؛ بنابراین اگر به تازگی حساب خود را راه اندازی کرده اید، روزانه 20 تا 50 پیام جدید دریافت کنید.

محدودیت هشتگ در اینستاگرام:

برای هر پست اینستاگرام می توانید حداکثر 30 هشتگ قرار دهید؛ اما توصیه می شود از هشتگ های کمتری استفاده کنید و دقیق ترین و مرتبط ترین ها را ارسال کنید. اگر تعداد هشتگ های شما زیاد باشد یا در بسیاری از پست ها به طور مکرر از آن ها استفاده کنید، با محدودیت مواجه خواهید شد و ممکن است پست های شما در هشتگ نباشد و یا هشتگ های شما اصلا در پست منتشر نشوند.

محدودیت های ارسال استوری در اینستاگرام:

ارسال و آپلود استوری در اینستاگرام نیز محدود است و می توانید روزانه تا 100 استوری در صفحه خود ارسال کنید؛ اما محدودیتی برای تعداد هایلایت استوری در هر صفحه وجود ندارد و می توانید بی نهایت هایلایت برای استوری های خود ایجاد کنید.

محدودیت‌های برچسب‌گذاری افراد در عکس‌ها:

شما نمی توانید بیش از 20 اکانت را در روز روی عکس ها و ویدیوهای اینستاگرام خود تگ کنید.

دکمه بازگشت به بالا