عمومیکسب و کار ایرانی برتر

اینستاگرام چقدر حجم گوشی را پر میکند (راز ناگفته)

پاك كردن حافظه پنهان اینستاگرام اندرويد

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی حاوی عکس و فیلم است. حافظه کش به منظور افزایش کارایی برنامه و جلوگیری از بارگیری مجدد، اطلاعات را در خود ذخیره می کند پس هر بار که شما اپلیکشن را باز می کنید تصاویر نمایش داده شده در حافظه کش اینستاگرام ذخیره می شوند. این کار منجر به کاهش مصرف اینترنت می شود اما پس از مدت طولانی حافظه کش پر شده و برای ذخیره سازی سایر اطلاعات نیاز به آزاد شدن فضا دارد. در این مطلب قصد داریم به آموزش حذف حافظه کش اینستاگرام بپردازیم. مطالب مرتبط در سایت ترنجی بیشتر توضیح داده شده است.

پاک کردن حافظه کش در اینستاگرام اندروید + افزایش فالوور یک روزه

تاکنون به این فکر کرده اید چرا زمانی که آفلاین هستید برخی تصاویر اینستاگرام نمایش داده می شود؟ آیا اینستاگرام حافظه کش دارد؟ پاسخ بله است. همان طور که ذکر شد اینستاگرام نیز مانند سایر برنامه ها دارای حافظه کش است. اگر مدت طولانی از اینستاگرام استفاده کرده اید مقدار زیادی از حجم حافظه کش اینستاگرام شما اشغال شده است و این اتفاق منجر به کند شدن اپلیکیشن اینستاگرام خواهد شد. بنابراین لازم است حافظه کش اینستاگرامتان را پاک کنید. اما سوالی که مطرح می شود این است که دقیقا منظور از حافظه کش چیست و چه کارهایی انجام می دهد؟

حافظه کش اینستاگرام چیست؟

تصاویر مختلف پست شده توسط حافظه کش اینستاگرام ذخیره می شوند. در واقع حافظه کش با یک بار ذخیره سازی این تصاویر از بارگیری مجدد آن ها جلوگیری می کند. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف اینترنت، باعث افزایش سرعت لود شدن همان تصاویر و ویدیوها در دفعات بعدی می شود.

⚫? اما نحوه حذف حافظه کش اینستاگرام به چه شکل است؟ نگران نباشید در ادامه به شرح مفصل این موضوع می پردازیم.

پاك كردن كش اينستاگرام در اندروید

حتما برای شما پیش آمده که پس از مدتی کار کردن با اپلیکیشن اینستاگرام شاهد کندی، هنگ کردن و مشکلاتی از این قبیل باشید. این اتفاقات معمولا زمانی پیش می آید که حافظه کش اینستاگرام شما پر شود در چنین حالتی نیاز است حافظه را پاک کنیم. بنابراین در صورت بروز مشکلات این چنینی، باید از حافظه کش پر شده اینستاگرام خلاص شویم. سه روش برای حذف حافظه کش اینستاگرام وجود دارد که هر کدام را به طور جداگانه آموزش می دهیم.

1- حذف کش اینستاگرام از طریق تنظیمات گوشی

اگر جزء کاربران گوشی های اندروید هستید برای حذف کش اینستاگرام در اندروید از طریق تنظیمات گوشی تلفن همراه خود مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به تنظیمات (Settings) گوشی تلفن همراهتان بروید.
  2. از بخش تنظیمات گزینه برنامه ها (Applications) را انتخاب نمایید.
  3. در مرحله بعد گزینه مدیریت برنامه ها (Applications Manager) را لمس کنید.
  4. اکنون از لیست برنامه های نمایش داده شده اپلیکیشن instagram را انتخاب کنید.
  5. در صفحه ظاهر شده برای مشاهده میزان فضای استفاده شده توسط اینستاگرام گزینه storage را لمس نمایید.
  6. حال در صفحه نمایش داده شده دو دکمه مشاهده خواهید کرد.

        CLEARE DATA: پاک کردن داده

        CLEAR CACHE: پاک کردن کش اینستاگرام

    می توانید مقدار حافظه پنهان اشغال شده توسط اینستاگرام را در بالای این گزینه ها مشاهده نمایید.

  1. گزینه CLEAR CACHE را به منظور حذف حافظه کش اینستاگرام انتخاب نمایید.
  2. پس از انجام این کار فضای حافظه کش اینستاگرام شما آزاد می شود و میزان حجم اشغالی حافظه کش به 0B تقلیل می یابد. با پاک کردن حافظه کش تاثیر آن و افزایش سرعت را حس می کنید.

 نکته: اگر گزینه CLEARE DATA را انتخاب نمایید داده های محلی حساب کاربری شما پاک نمی شود. اما برای استفاده مجدد از برنامه باید مجددا به حساب خود لاگین کنید. حال اگر رمز ورود به اینستاگرام خود را بخاطر نمی آورید از طریق مطالعه مقاله آموزش روش های بازیابی رمز اینستاگرام ، پسورد اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

2- لغو نصب اپلیکیشن اینستاگرام

پاک کردن اپلیکیشن اینستاگرام و نصب دوباره آن یکی از روش های راحت و سریع برای پاک کردن حافظه کش اینستاگرام محسوب می شود. با Uninstall کردن اینستاگرام حافظه کش اینستاگرام نیز به طور کامل پاک می شود و پس از نصب مجدد تمام اطلاعات شما برمی گردد.

روش اول:

    در صفحه گوشی انگشتتان را روی آیکن اپلیکیشن اینستاگرام نگه دارید.

    پس از مشاهده گزینه Uninstall در بالای صفحه آن را لمس کنید.

    پس از حذف برنامه مجددا آن را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید.

روش دوم:

    به بخش تنظیمات گوشی تلفن خود بروید.

    گزینه Aplications را انتخاب نمایید.

    در مرحله بعد گزینه Aplications Manager را لمس کنید.

    اینستاگرام را انتخاب کنید.

    از بالای صفحه روی گزینه MORE ضربه بزنید و گزینه Uninstall را بزنید.

    پس از حذف اپلیکیشن اینستاگرام آن را از گوگل پلی دانلود و مجددا نصب نمایید.

3- پاك كردن سابقه جستجو در اینستاگرام

پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام روش دیگری است که می توان از طریق آن بخشی از حافظه کش را خالی کرد. مراحل پاک کردن سابقه جستجو اینستاگرام به شرح زیر است:

    اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و از طریق لمس دکمه منو به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید.

    اکنون به منوی Security بروید.

    پاک کردن حافظه کش اینستاگرام

    به منظور پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام و حذف شدن بخشی از کش در انتهای صفحه ظاهر شده گزینه Search History را انتخاب کنید.

    پاک کردن سابقه جستجو اینستاگرام

    اکنون لیست جستجوهای گذشته خود را مشاهده خواهید کرد. در بالای صفحه گزینه آبی رنگ Clear All را انتخاب نمایید.

    حذف حافظه کش اینستاگرام از طریق پاک کردن سابقه جستجو

    پیغامی ظاهر می شود و اعلام می کند در صورت پاک کردن سابقه جستجو تمامی اکانت ها و هشتگ هایی که در نتایج جستجو به شما نشان داده شده اند پاک می شوند و امکان برگشت آنها وجود ندارد. به منظور حذف سابقه جستجو گزینه Clear All را مجددا انتخاب نمایید.

با انجام این کار قسمتی از کش اینستاگرام شما پاک و فضای آن آزاد می شود.

در این مطلب از میزبان فا مگ نحوه حذف حافظه کش اینستاگرام به طور کامل آموزش داده شد. طبق روش های آموزش داده شده به سادگی می توان در خصوص  پاک کردن حافظه کش اینستاگرام اقدام کرد. در این صورت فضا برای ذخیره سازی مجدد تصاویر بارگیری شده آزاد می شود. ما سه تکنیک حذف و نصب مجدد برنامه، پاک کردن حافظه کش اینستاگرام و همچنین حذف سوالق جستجو را پیشنهاد کردیم. نظرات و سوالات خود را در رابطه با حافظه کش اینستاگرام و نحوه پاک کردن آن برای ما به اشتراک بگذارید.

حافظه کش اینستاگرام کجاست؟ (اندروید و آیفون)

هنگامی که تصاویر مختلف توسط کاربران متفاوت در اینستا ارسال میشود ، آنها در حافظه پنهان اینستاگرام جمع خواهند شد. حال چرا این اتفاق می افتد؟ در دستگاه های Android و ( iOS) iPhone برای عدم بارگیری مجدد تصاویری که یک بار دیده ایم و صرفه جویی در اینترنت و افزایش سرعت در حافظه پنهان اینستاگرام ذخیره می شوند که باعث افزایش عملکرد آن می شود. این نه تنها به صرفه جویی در داده ها کمک می کند بلکه سرعت گشت و گذار در همان تصاویر را افزایش می بخشد. با این حال ، اگر مدت زمان بسیار طولانی است که در حال استفاده از اینستاگرام هستید ، در حال حاضر مقدار زیادی فایل در حافظه پنهان اضافه شده است که فضای ذخیره سازی زیادی از یک دستگاه اشغال می کند. بنابراین ، در اینجا آموزش پاک کردن حافظه پنهان اینستاگرام در دستگاه های Android و iOS را ارائه می دهیم.

در اندروید

مرحله ۱ به تنظیمات اندروید بروید

دستگاه اندروید خود را باز کرده و در منوی آن نماد Settings جستجو کرده و روی آن ضربه بزنید تا باز شود.

مرحله ۲ Apps & Notifications

از آنجا که Android دارای نسخه های سفارشی متفاوتی است ، بنابراین باید بخش Apps را در داخل گزینه Settings  در تلفن هوشمند خود پیدا کنید. ما از OnePlus استفاده می کنیم ، در این تلفن ها برنامه های نصب شده تلفن های هوشمند تحت گزینه تحت عنوان Apps & Notifications موجود هستند.

مرحله ۳ به دنبال برنامه نصب شده اینستاگرام باشید.

در داخل برنامه ها و اعلان ها برنامه نصب شده اینستاگرام را جستجو کنید و هنگامی که آن را پیدا کردید روی آن ضربه بزنید.

مرحله ۴ روی Storage ضربه بزنید

در اطلاعات برنامه اینستاگرام گزینه های مختلفی پیدا خواهید کرد و یکی از آنها Storage است. برای پیدا کردن گزینه Cache clear ، روی آن ضربه بزنید.

مرحله ۵ پاک کردن حافظه پنهان اینستاگرام

در قسمت storage ، دو دکمه Clear Storage و Clear Cache پیدا خواهید کرد. Clear Storage تمام داده های ذخیره شده اینستاگرام را بر روی تلفن های هوشمند مانند جزئیات حساب و همه فایل ها را حذف خواهد کرد.

اگر گزینه Clear Storage را انتخاب کنید ، داده ها محلی و اطلاعات حساب مربوط به اینستاگرام پاک می شوند. پس از استفاده از این گزینه ، شما مجبور خواهید بود دوباره وارد برنامه شوید.

از طرف دیگر دکمه دوم ، یعنی Clear Cache تنها حافظه پنهان اینستاگرام را پاک می کند. همچنین مقدار حافظه پنهان اشغال شده روی تلفن هوشمند شما در زیر این دو دکمه نشان داده می شود.

فقط دکمه Clear Cache را بزنید . با این کار حافظه پنهان برنامه اینستاگرام پاک می شود.

در آیفون

در آیفون یا IOS گزینه ای مثل تلفن های هوشمند اندرویدی نداریم که حافظه پنهان اینستاگرام را حذف کنیم ، بنابراین در آنها باید ابتدا برنامه را حذف کنیم و سپس مجددا برنامه را نصب کنیم.

    مرحله ۱ – درست مانند اندروید گزینه setting را بر روی آیفون خود باز کنید.

    مرحله ۲ – در برنامه setting ، General و سپس iPhone Storage را پیدا کنید.

    مرحله ۳– در داخل iPhone Storage تمام برنامه های نصب شده را پیدا خواهید کرد. برنامه اینستاگرام را پیدا کنید. در کنار همه برنامه ها ، خواهید دید که میزان فضای ذخیره شده توسط آنها ثبت شده است.

    مرحله ۴ – وقتی اینستاگرام را پیدا کردید ، روی آن ضربه بزنید و گزینه Delete را انتخاب کنید.

    مرحله ۵ – مجدداً برنامه را از فروشگاه اپلیکیشن iOS نصب کنید.

مشاهده خواهید کرد که کلیه فایل های حافظه پنهان و ناخواسته حذف شده اند و اندازه پردازش برنامه به اندازه حالت عادی است.

دکمه بازگشت به بالا