عمومیکسب و کار ایرانی برتر

علت کار نکردن VPN در گوشی سامسونگ چیست؟

آموزش ۱۳ روش حل مشکل کار نکردن VPN در اندروید

وی پی ان یک شبکه امن ?️ برای انتقال اطلاعات میباشد که دسترسی به آن از طریق گوشی ، کامپیوتر و سایر دستگاه های دیجیتال امکان پذیر است. گاهی دسترسی به VPN در دستگاه های اندرویدی با مشکل مواجه میشود که در این مطلب به آموزش ۱۳ روش حل مشکل کار نکردن VPN در اندروید و نکات خرید اشتراک v2rayng میپردازیم.

علت کار نکردن VPN در اندروید

How to Fix VPN Not Working on Android

VPN را می‌ توان هم در کامپیوتر و هم در گوشی های اندروید استفاده کرد. اگر نمیدانید VPN چیست و چه کاربردی دارد میتوانید مطلب معرفی VPN را مطالعه کنید و با این برنامه آشنا شوید. VPN ها مانند هر برنامه دیگری هر از گاهی با مشکل مواجه میشوند. این مشکلات دلایل متنوع میتوانند داشته باشند که برخی از آنها خیلی ساده و پیش پا افتاده است. در ادامه این دلایل را میبینیم و راه رفع مشکل VPN را بررسی می کنیم.

مشکل قطع شدن VPN در اندروید بدلیل مجوز نداشتن

هنگامی که یک برنامه را برای اولین بار در گوشی اندرویدی خود اجرا می کنید چندین مجوز را از شما درخواست میکند. این به این دلیل است که اگر برنامه نیاز به استفاده از اطلاعات گوشی شما داشت بتواند این کار را انجام دهد. به طور مشابه زمانی که شما برای اولین بار وی پی ان را باز میکنید از شما یک سری مجوز ها را می‌ خواهد تا وی پی ان را متصل کند. بنابراین در مرحله اول به VPN اجازه دهید تا به گوشی شما دسترسی داشته باشد. برای دادن این دسترسی زمانی که وی پی ان را باز میکنید روی Accept and continue کلیک کنید.

مطمئن شوید VPN روشن و اتصال به اینترنت درست باشد

در ابتدای کار بعد از مجوز دادن به برنامه شما باید وی پی ان خود را روشن کنید و مطمئن شوید که اینترنت شما نیز روشن است. برای وصل شدن وی پی ان بعد از مطمئن شدن اتصال اینترنت روی Connect ضربه بزنید تا متصل شود. زمانی که VPN متصل شد یک علامت شبیه کلید بالای صفحه گوشی به نمایش در میاید. بعضی از کاربران قبل وصل کردن VPN فراموش میکنند که اینترنت خود را روشن کنند.

رفع مشکل اتصال VPN در اندروید با راه اندازی مجدد گوشی

شاید راه اندازی مجدد گوشی یک کار خیلی ساده باشد اما همین کار ساده خیلی از مشکلات جزئی گوشی اندرویدی شما را از بین میبرد. به همین دلیل یکی از سریعترین راه هایی که شما میتوانید از آن برای حل مشکل کار نکردن VPN استفاده کنید راه اندازی مجدد گوشی است. برای این کار دکمه روشن خاموش گوشی خود را چند ثانیه نگه دارید و بعد روی Power Off ضربه بزنید. بعد از روشن شدن گوشی خود، اینترنت گوشی را روشن کرده و بررسی کنید ببینید VPN درست کار میکند یا خیر .

فایل های خراب علت وصل نشدن VPN در گوشی

برخی از داده‌ ها و اطلاعات برنامه ها در گوشی شما ذخیره می شوند تا وقتی بار دیگر برنامه را باز کردید برنامه بتواند به سرعت اطلاعات را برای شما باز کند. این به معنای کاهش زمان راه‌ اندازی هر برنامه است. با این حال گاهی اوقات این فایل ها، قدیمی و خراب می شوند و باعث اختلال در عملکرد برنامه نیز می‌ شوند. پاک کردن حافظه پنهان برنامه ها همیشه یک راه حل خوب برای رفع مشکلات جزئی برنامه‌ ها است. شما در این روش فایل های قدیمی و خراب را از حافظه برنامه حذف می کنید و آن را با فایل های جدید جایگزین می کنید. پاک کردن حافظه پنهان برنامه کاملا بی‌ خطر است زیرا آنها یکبار دیگر به طور خودکار تولید می‌ شوند و نیاز نیست که شما نگران باشید. برای پاک کردن حافظه پنهان کافیست مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا وارد Settings گوشی خود شوید.

گزینه Apps را پیدا و آن را انتخاب کنید تا لیست برنامه های نصب شده روی گوشی خود را مشاهده کنید.

حالا از لیست برنامه ها، VPN خود را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا تنظیمات VPN در اندروید باز شود. در صفحه باز شده روی Storage ضربه بزنید.

در این قسمت شما دو گزینه Clear Cache و Clear Data را مشاهده میکنید. روی این گزینه ها ضربه بزنید تا حافظه پنهان شما پاک شود. بعد از اتمام بررسی کنید ببینید مشکل شما رفع شده است یا خیر.

حل مشکل کار نکردن VPN با بروز رسانی برنامه

هر وی پی انی به شما اجازه می دهد تا به سرورهای آن متصل شوید. با این حال گاهی اوقات ممکن است سرور ها خاموش شوند در نتیجه وی پی ان نیاز به یافتن سرورهای جدید دارد. اگر شما از نسخه قدیمی تر VPN استفاده میکنید احتمالا لیست سروری که در اختیار شما قرار می گیرد قدیمی است و وی پی ان شما نمیتواند سرورهای جدید را پیدا کند. به همین دلیل یکی از راه های رفع مشکل VPN در گوشی سامسونگ و بقیه مدل ها این است که برنامه خود را به روز رسانی کنید. به روز رسانی برنامه همچنین میتواند دیگر مشکلات جزئی برنامه را نیز برطرف کند. برای بروز رسانی برنامه VPN خود ابتدا باید برنامه Play Store را باز کنید.

روی سه خط روی هم در بالا سمت چپ برنامه ضربه بزنید تا یک منو برای شما باز شود.

از منو باز شده گزینه My Apps and Games را انتخاب کنید.

از منو بالا قسمت Installed را انتخاب کنید تا برنامه های نصب شده به شما نمایش داده شود. از بین برنامه های نصب شده به دنبال برنامه VPN که استفاده میکنید بگردید و آن را انتخاب کنید. بعد از باز شدن برنامه اگر به جای Open کلمه Update را نوشته بود یعنی نیاز به بروز رسانی دارید روی Update ضربه بزنید تا VPN شما بروز شود. اگر Update ننوشته بود یعنی شما آخرین نسخه VPN را روی گوشی خود دارید. برای رفع مشکل خود باقی روش ها را تست کنید.

رفع مشکل VPN در شیائومی و بقیه مدل ها با نصب مجدد برنامه

اگر با روش قبلی شما نتوانستید مشکل خود را حل کنید می‌ توانید برنامه وی پی ان خود را یک بار حذف و سپس دوباره نصب کنید. با این کار ممکن است مشکل اتصال VPN در اندروید رفع شود. برای حذف VPN ابتدا Settings گوشی خود را باز کنید و روی گزینه Apps ضربه بزنید تا لیست برنامه های شما باز شود.

از لیست برنامه ها، وی پی ان خود را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه باز شده روی گزینه Uninstall ضربه بزنید تا برنامه پاک شود. بعد از حذف برنامه شما میتوانید آن را مجددا از گوگل پلی دانلود کنید.

تغییر وای فای به اینترنت گوشی به صورت خودکار را غیر فعال کنید

تقریبا همه گوشی های هوشمند اندروید ویژگی تغییر خودکار وای فای به اینترنت گوشی را دارند. زمانی که قدرت آنتن دهی وای فای کافی نباشد به شما کمک می کند تا با جا به جایی خودکار، وای فای خاموش و از اینترنت گوشی استفاده کنید. این یکی از قابلیت های مفید اندروید است که ما را از قطع اتصال به اینترنت نجات می دهد و لازم نیست که این کار را به صورت دستی انجام دهید. با این حال بعضی اوقات این قابلیت فوق العاده باعث مشکل کار نکردن VPN در اندروید می شود. برای رفع مشکل قطع شدن VPN در اندروید می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

برای غیر فعال کردن قابلیت تغییر خودکار وای فای به اینترنت گوشی ابتدا Settings گوشی خود را باز کنید. گزینه Wireless and network را پیدا و روی آن ضربه بزنید.

حالا گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.

سپس روی سه نقطه در بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید.

یک منو برای شما باز میشود. از منو باز شده گزینه +Wi-Fi را انتخاب کنید.

گزینه +Wi-Fi را غیر فعال کنید تا گوشی شما دیگر به صورت خودکار اینترنت گوشی را با وای فای جایگزین نکند. بعد از غیر فعال کردن این گزینه گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید. بعد از روشن شدن گوشی بررسی کنید ببینید مشکل کار نکردن VPN در اندروید رفع شده است یا خیر.

نصب چند VPN علت قطع شدن VPN در اندروید

برخی از کاربران روی گوشی های اندروید خود چندین VPN نصب میکنند. نصب چندین وی پی ان در گوشی شما می‌ تواند باعث اختلال در کار کردن برنامه ها شود. اگر چندین برنامه وی پی ان روی گوشی خود نصب کرده اید آنها را حذف کنید و یکی از آنها را که فکر می‌ کنید برای شما مناسب تر است نگه دارید و از آن استفاده کنید.

رفع مشکل کار نکردن VPN در اندروید با ریست تنظیمات شبکه

یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای رفع مشکل اتصال VPN در اندروید از آن استفاده کنید ریست کردن تنظیمات اینترنت است. این یک راه‌ حل موثر است که تمام تنظیمات و شبکه های ذخیره شده را پاک میکند و وای فای دستگاه شما را مجددا تنظیم می کند . برای ریست تنظیمات اینترنت وارد Settings گوشی خود شوید و روی System ضربه بزنید.

گزینه Reset را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

حالا گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید.

یک صفحه هشدار مبنی بر اینکه شما در حال ریست تنطیمات اینترنت هستید برای شما باز میشود. برای ادامه روی Reset Network Settings ضربه بزنید. بعد از اتمام میتوانید از ابتدا به اینترنت خود متصل شوید. بعد از متصل شدن به اینترنت VPN خود را باز کنید. بررسی کنید ببینید مشکل کار نکردن VPN در اندروید رفع شده است یا خیر.

دکمه بازگشت به بالا