علت نیامدن اب داخل لباسشویی سامسونگ چیست؟

علت نیامدن اب داخل لباسشویی چیست؟

همان طور که می دانید و در مطالب قبلی بررسی نمودیم نیامدن اب داخل لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در اینجا به بررسی هر یک از این دلایل می پردازیم. اولین علت نیامدن آب داخل لباسشویی خرابی شیر آب ورودی است. هنگامی که به سفر می روید اگر سفرتان طولانی باشد توصیه می شود شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را ببندید هنگامی که از سفر طولانی باز گشته اید متوجه نیامدن اب داخل لباسشویی می شوید به دنبال دلیل آن هستید غافل از اینکه فراموش کرده اید شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را باز کنید. اما بعضی مواقع پیش می آید شیر آب ورودی ماشین لباسشویی شما خراب شود در این شرایط با آرا سرویس تماس بگیرید تا برای تعمیر لباسشویی شما در محل حاضر شوند.

شیر برقی یا شیر الکتریکی که وظیفه انتقال آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد در صورت خراب شدن آب را به داخل لباسشویی انتقال نمی دهد و باید تعویض گردد در صورتی که مشکل از شیر برقی بود حتما از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بخواهید زیرا تعمیر لباسشویی بوش تخصصی می باشد و شما نمی توانید در خانه به تنهایی این کار را انجام دهید.

مسدود شدن جاپودری دلیل نیامدن آب داخل لباسشویی است؟

در صورتی که شر ورودی و شیر برقی مشکلی نداشته باشد آب وارد جاپودری شده و با مخلوط شدن آب و پودر عملیات شستشو انجام می شود. در صورتی که سوراخ های جاپودری مسدود باشد امکان انتقال آب فراهم نمی شود. برای حل کردن این مشکل جا پودری را از لباسشویی خارج کنید و آن را تمیز کنید و مجدد به دستگاه وصل کنید و با خیال راحت از لباسشویی استفاده کنید.

در ماشین لباسشویی فیلتر هایی تعبیه شده است که به مرور زمان در اثر مسدود شدن و کثیفی بیش از اندازه مانع از ورود آب به داخل ماشین لباسشویی می شود. باید هر دو فیلتر تعبیه شده در لباسشویی به طور منظم تمیز و در صورت نیاز تعویض گردد زیرا این کار هم به عملکرد دستگاه کمک می کند و هم طول عمر ماشین لباسشویی را افزایش می دهد. بنابراین توجه به این نکات می تواند به نفع شما باشد. از سرویس های دوره ای و منظم ماشین لباسشویی غافل نشوید زیرا در سرویس های دوره ای می توانید از پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیرات ماشین لباسشویی پیشی بگیرید.

در صورتی که نیامدن اب داخل لباسشویی یکی از مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی شما پیش آمده است ابتدا موارد اولیه را بررسی نمایید مواردی که خودتان در خانه می توانید آن ها را برطرف نمایید در صورتی که مشکل برطرف نشد همان طور که می دانید فروش کارتریج hp اصفهان کار تخصصی خواهد بود و نیاز به کمک متخصصین و تکنسین های مجرب و با تجربه دارید.

علت آبگیری نگردن صحیح لباسشویی

آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود: سوالات زیادی در مورد علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یا فشار کم آب ورودی ماشین لباسشویی از ما پرسیده شده است، به همین خاطر ما در این مطلب علت آب نگرفتن و نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی را برای شما توضیح می دهیم. این مطلب آموزش علت و رفع آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کلی میباشد و برای تمامی با برندها مانند ال جی ، سامسونگ ، بوش ، آاگ ، دوو ، زیروات ، حایر ، ارج ، کندی ، بکو ، ایندزیت ، بهی ، فریجیدر  ، کنوود ، آبسال ، مدیا ، آریستون ، آرچلیک ، پاکشوما ، وستینگهاوس ، اوشن ، اسنوا ، زانوسی ، زاروتی و غیره … کارایی دارد.

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چند دلیل میتواند داشته باشد و همچنین خرابی جندین قطعه میتواند باعث وارد نشدن و عدم ورود آب به ماشین لباسشویی شود.

۱_ شیر آب ورودی:

اطمینان حاصل کنید که شیر آب برای ماشین لباسشویی باز است و آب داخل شیر و شلنگ موجود است. برای چک کردن سالم بودن شیر آب باید شلنگ های ماشین لباسشویی را از شیر آب جداکنید و یک سطل زیر شیر آب بگذارید و شیر آب را باز کنید تا متوجه شوید آب به درستی از شیر آّ خارج می شود.

۲_ شلنگ های ورودی آب :

ماشین لباسشویی را با دقت جلو بکشید و شیلنگ های آب را چک کنید تا تاب و پیچ خورده نباشند ، پیچ خوردگی شیلنگ ها باعث عدم ورود آببه ماشین لباسشویی می شود.

۳_فیلتر ورودی ماشین لباسشویی :

یک فیلتر بر روی ابتدای شیر برقی ماشین لباسشویی نصب شده است که مانع ورود آشغال، رسوبات اضافه و خوردگی های لوله کشی آب به داخل ماشین لباسشویی می شود. گرفتگی این فیلتر باعث وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی می شود، برای تمیز کردن این فیلتر باید شلنگ های ورودی آب را از ماشین لباسشویی باز کنید و فیلتر ها را به آرامی بیرون بکشید و کاملا تمییز کنید. شیر برقی

۴_ شیر برقی ( شیر الکتریکی ) ماشین لباسشویی :

شیر برقی در ماشین لباسشویی وظیفه ورود آب به ماشین لباسشویی را دارد ، خرابی شیر برقی باعث نیامدن آب به داخل ماشین لباسشویی می شود، برای تست شیر برقی میتوانید  شیربرقی را به برق مستقیم وصل کنید و بینید بوبین عمل می کند و آب وارد لباسشویی می شود یا خیر ، اگر با وصل مستقیم برق به شیر برقی ماشین لباسشویی همچنان آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود. باید شیر برقی را تعویض کنید.

۵_ کثیف بودن جاپودری :

آب بعد از رد شدن از شیر برقی به جاپودری میرسد و از آنجا به حالت اسپری یا دوش حمام (سوراخ های ریز ) وارد جا پودری می شود اگر این سوراخ ها کیپ شوند فشار آب داخل جاپودری بسیار کم و یا قطع می شود. برای حل این مشکل مخزن کشویی جاپودری را خارج کنید و با یک فرچه داخل مخزن اصلی جاپودری را تمیز کنید.

 توجه داشته باشد : اگر موارد اولیه مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی را چک کردید و مشکل برطرف نشد دلایل دیگری نیز میتواند علت آب نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی باشد مانند خرابی میکروسوئیچ، کلید پاور و برد الکترونیکی یا تایمر و رفع این مشکلات ماشین لباسشویی نیاز به متخصص حرفه ای دارد، از این رو ما با داشتن متخصصان حرفه ای این کار را برای شما به طور تخصصی و با ضمانت انجام میدهیم .

استفاده از خدمات ما :

اگر به هر دلیل لباسشویی شما نیاز به سرویس دارد میتوانید با ما در نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید، تا یکی از تکنسین های متخصص ما برای رفع ایراد مراجعه کند و در کمترین زمان و قیمت مناسب مشکل لباسشویی را بر طرف کند.

منبع مقاله: نمایندگی تعمیرات بوش

دکمه بازگشت به بالا