عمومی

چه نکاتی را هنگام خرید دوربین مداربسته باید رعایت کنیم !

اگر تصمیم گرفته اید که برای محل کار ، خانه و یا خانه باغ خود دوربین مداربسته نصب کنید تصمیم عالی را گرفته اید . ولی به احتمال زیاد از انواع و ویژگی ها و کارکرد آنها اطلاعات کافی ندارید . پس با ما همراه باشید تا انتخاب و خرید دوربین مداربسته را برای شما راحتر کنیم . در اینجا قصد داریم تا نکات مهم و ضروری در هنگام انتخاب یک سیستم مداربسته را برای شما بیان کنیم .

هدف خود را از نصب دوربین مداربسته مشخص کنید

اول هر چیزی قصد خود را از نصب دوربین مداربسته مشخص کنید ! می خواهید بر عموم نظارت داشته باشید یا نه خروج محصولات را بررسی کنید ؟ از چه کیفیت دوربین استفاده کنید ! سیستم مورد با بودجه شما هم خوانی دارد یا نه ؟

خروجی دوربین چه کیفیتی داشته باشد

سنسور های استفاده شده در دوربین های مداربسته برای آشکار سازی تصویرCCD  یا CMOS  هستند ، برای کیفیت و تراکم بیشر باید این سنسور ها بزرگتر باشند .

اندازه تاریکی و روشنایی محیط

از موارد مهمی که هنگام انتخاب دوربین باید در نظر گرفته شود میزان دید در شب دوربین است باید بررسی شود که این دوربین در محیط های تاریک تا چند متر میتواند دید داشته باشد و از چه تکنولوژی برای دید در شب استفاده میکند .

چه نوع دوربین را انتخاب کنیم

دوربین های مداربسته دو کاربری دارند ، کاربری امنیتی ، که برای افزایش امنیت از آن را نصب میکنند ، کاربری نظارتی که از نام آن پیدا است برای نظارت بر عملکرد افراد و نظارت تجهیزات استفاده می شود .

پس در اینجا انتخاب دوربین بسته به نوع کاربری آن متفاوت است اما از عوامل مهم هنگام انتخاب دوربین میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • قابلیت دید در شب
  • نوع بدنه و استقامت آن
  • لنز دوربین
  • زاویه دید
  • اندازه و ابعاد آن

نوع دستگاه  ضبط کننده یا DVR

دستگاه ضبط کننده بسته به تعداد دوربین های استفاده شده در محیط متفاوت است ، تفاوت آنها بسته به تعداد دوربین های است که استفاده می شود هرچه تعداد دوربین های بیشتر باشد باید تعداد کانال های دستگاه نیز بیشتر باشد دستگاه 4 و 8 و 12 و 16 و 32 کاناله متفاوت هستند و این تعداد کانال بستگی به تعداد دوربین ها دارد .

هارد یا ذخیره سازی

محل ذخیره سازی یا مقدار هارد مورد نظر نیز به تعداد دوربین یا کیفیت تصویر بستگی دارد هر حجم فیلم دارای کیفیت بالاتری باشد باید از هارد های با حجم بیشتر استفاده کرد برای ذخیره سازی یک پک چهار دوربین میتوان از یک هارد با حجو یک ترابایت استفاده کرد .

دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند

قیمت چیزی هست که برای همه ما حائز اهمیت است و یکی از نکات مهمی است که باید به آن پرداخت که ما در اینجا از ارزان ترین به گرانترین آنها خواهیم پرداخت :
دوربین های آنالوگ این نوع که بر ستر کابل هستند ارزانترین هستند و دوربین AHD این دوربین نیز بر بستر کابل کواکسیال است دوربین ها و دستگاه های AHD دارای اندازه تصویر HD هستند و در کیفیت های بالاتر از 1 مگاپیکسل تولید و به بازار عرضه شده اند و دوربین های آی پی این نوع دوربین که از همه گرانتر محسوب می شود بر بستر کابل های شبکه هستند . دوربین های مداربسته تحت شبکه دارای رنج وسیعی از کیفیت های گوناگون است . از 1 مگاپیکسل تا 38 مگاپیکسل

برند دوربین های مداربسته

دوربین های مدار بسته دارای برندهای مختلفی هستند که از بهترین برند ها می توان به هایک ویژن و داهوا و برایتون و …. اشاره کرد و انتخاب این برند ها برای کاربران کمی ابهام دارد برای مشاوره انتخاب برند بهتر میتوانند با کاشناسان پیشرو نیرو در ارتباط باشند تا انتخاب بهتری داشته باشند .
جمع بندی :

در آخر نکاتی که ذکر کردیم باید این نتیجه را گرفت که ابتدا باید هدف خود را از تهیه دوربین مداربسته معلوم کنیم و با توجه به این هدف کیفیت و مدت زمان ضبط و حجم مورد نیاز برای ذخیره سازی مشخص و با توجه به بودجه خود دوربین مورد نیازی مورد نظر است و دوربین های را تهیه کرد که دارای گارانتی بلند مدت باشند . پیشنهاد کارشناسان ما در پیشرو نیرو دوربین های مداربسته ای ای پی هستند که یک سیستم مقرون به صرفه و با کیفیت هستند .

دکمه بازگشت به بالا