عمومیکسب و کار ایرانی برتر

لکه قهوه چطور پاک می شود

اگرچه نوشیدن قهوه بسیار خوشایند است، اما ممکن است لکه قهوه روی لباس، به‌خصوص یک لباس روشن و دوست داشتنی، ناخوشایند به نظر برسد. اما ما توصیه می‌کنیم نگرانی را کنار بگذارید، چرا که از بین بردن لکه قهوه روی لباس، همچون لکه‌های دیگر بسیار ساده است و تنها به کمی تجربه و صبر و حوصله نیاز دارد. در این مقاله 6 روش از بین بردن لکه قهوه از روی لباس سفید و رنگی را بریتان معرفی کردیم تا یک روش مناسب را انتخاب کنید و برای همیشه با لکه قهوه روی لباس وداع کنید و لباس خود را همچون روز اول نو سازید.

1. لباس را به خشکشویی بسپارید

احتمالاً روش اولی که می‌خواهیم در این مقاله برای پاک کردن لکه قهوه روی لباس معرفی کنیم، کمی شما را متعجب کند. اما توصیه می‌کنیم اگر در پاک کردن لکه روی لباس تجربه ندارید یا در انجام این کار تردید دارید، حتماً آن را به یک خشکشویی معتبر بسپارید.  برخی از لکه‌ها در صورتی که به اشتباه پاک شوند، ممکن است جای لکه برای همیشه روی لباس باقی بماند. همچنین هر گونه اشتباه در پاک کردن لکه قهوه روی لباس، باعث ماندگاری آن می‌شود. از این جهت بهتر است پیش از آنکه لباس خود را برای همیشه از دست بدهید، از یک کارشناس خشکشویی کمک بخواهید. این روزها بدون صرف زمان یا هزینه اضافه، کارشناسان لباس‌هایتان را از محل تحویل می‌گیرند، آن‌ها را لکه بری می‌کنند و لباس تمیز، اتوکشیده و بدون هیچ گونه لکه یا اثر لکه‌ای را با سرعت و کیفیت بالا به شما تحویل می‌دهند.

2. آب و صابون لکه قهوه را پاک می‌کند

ساده‌ترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس، استفاده از آب و صابون است. این ترکیب ساده را می‌توانید در خانه پیدا کنید و بدون نیاز به کار اضافه‌ای، لکه را پاک نمایید. با این حال هر چه لکه تازه‌تر باشد، نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی لباس آسان‌تر خواهد بود. ابتدا مقداری صابون را با آب ولرم مخلوط کنید. سپس لکه قهوه لباس را داخل ترکیب آب و صابون قرار دهید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید. در صورتی که لکه قهوه پاک شد، می‌توانید لباس را به روش معمول بشویید. با این حال در صورتی که جای لکه قهوه روی لباس باقی مانده است، توصیه می‌کنیم ظرف آب و صابون را عوض کنید و مرحله اول را دوباره تکرار نمایید تا در نهایت، اثری از لکه قهوه روی لباس باقی نماند.

3. نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی لباس رنگی

مایع ظرف‌شویی یک لکه بر قوی برای لکه‌های رنگی است. در واقع هرگاه می‌خواهید لکه رنگی یا روغنی را پاک کنید، در استفاده از مایع ظرف‌شویی تردید نکنید. با این حال توصیه می‌کنیم اگر لباستان رنگ پس می‌دهد، از مایع ظرف‌شویی استفاده نکنید و به روش‌های دیگر مراجعه کنید. برای از بین بردن لکه قهوه از روی لباس رنگی، ابتدا مقداری مایع ظرف‌شویی را با آب ولرم ترکیب کنید. سپس قسمت لکه لباس را به مدت 30 دقیقه داخل ظرف محلول آب و مایع ظرف‌شویی قرار دهید تا لکه به آرامی پاک شود. پس از پاک شدن لکه قهوه از روی لباس رنگی، لباس را به صورت معمول بشویید. اما در صورتی که جای لکه قهوه روی لباس رنگی باقی ماند، شما می‌توانید مقداری مایع ظرف‌شویی روی لکه بریزید و آن را با گوشه‌ای از لباس به اصطلاح بسایید تا جای لکه نیز پاک شود و اثری از آن روی لباس باقی نماند.

4. پاک کردن لکه قهوه روی لباس سفید با سرکه سفید

سرکه سفید به عنوان یک پاک‌کننده قوی برای لکه روی لباس، به‌خصوص لباس سفید و روشن به کار می‌رود. از این جهت اگر می‌خواهید پاک کردن لکه قهوه روی لباس سفید را در خانه تجربه کنید، ساده‌ترین و بهترین ترکیب، سرکه سفید خواهد بود. ابتدا مقداری سرکه سفید را با آب ولرم ترکیب کنید تا کمی رقیق شود. سپس این ترکیب سرکه و آب را روی لکه قهوه لباس سفید بریزید یا روی آن اسپری کنید. توصیه می‌کنیم از 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا لکه روی لباس پاک شود. در مرحله بعد، برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس سفید، آن را با آب ولرم بشویید. در صورتی که جای لکه روی لباس سفید باقی ماند، می‌توانید دوباره سرکه سفید روی آن اسپری کنید تا اثری از لکه باقی نماند. سپس لباس سفید را به روش معمول بشویید.

5. از بین بردن لکه قهوه روی لباس با خمیردندان

از بین بردن لکه قهوه روی لباس با کمک خمیردندان اگرچه متداول و مرسوم نیست، اما اثر بخش خواهد بود. در واقع خمیردندان یک پاک‌کننده خانگی قوی و مؤثر برای پاک کردن لکه قهوه و لکه‌های رنگی از لباس است. نحوه از بین بردن لکه قهوه از روی لباس با کمک خمیردندان بسیار ساده است. ابتدا مقداری خمیردندان روی لکه قهوه بریزید و آن را با کمک یک مسواک بسیار نرم پخش کنید. سپس تا 5 دقیقه صبر کنید و قسمت لکه‌دار لباس را با آب ولرم به خوبی بشویید. در صورتی که جای لکه قهوه باقی ماند، این روش را چند بار تکرار کنید. با این حال توصیه می‌کنیم از مسواک به آرامی استفاده کنید تا آسیبی به بافت لباس وارد نکند. سپس شما می‌توانید لباس را به روش‌های مرسوم بشویید.

6. نحوه پاک کردن لکه قهوه روی لباس روشن با جوش شیرین

جوش شیرین یک پاک‌کننده مؤثر لکه قهوه از روی لباس روشن است. در واقع اگر لکه قهوه روی لباستان خشک شده است یا می‌خواهید لکه قهوه را از روی لباس روشن پاک کنید، انتخاب جوش شیرین بسیار هوشمندانه خواهد بود. برای از بین بردن لکه قهوه روی لباس روشن، ابتدا لکه را کمی با آب ولرم خیس کنید. سپس مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و از 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. سپس خمیر جوش شیرین را با کمک یک قاشق به آرامی بردارید.

در نهایت لکه قهوه‌ را با آب ولرم از روی لباس روشن بشویید. در صورتی که لکه قهوه روی لباس ثابت بود، این روش را بارها تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و اثری از لکه قهوه روی لباس روبسیاری از افراد با آن که عاشق طعم قهوه هستند اما از ترس لکه شدن لباس در مهمانی، خود را از لذت نوشیدن یک فنجان قهوه گرم محروم می کنند. به خصوص وقتی لباس سفید و یا رنگ روشن پوشیده اند. آیا برای شما هم از بین بردن لکه قهوه از روی لباس به یک کابوس تبدیل شده است؟ چنانچه پاسخ شما به این سوال مثبت است، نگران نباشید.

زیرا ما در این مقاله در کنار شما هستیم و هدف ما از نگارش این مطلب در وبسایت این است که شما را با انواع راهکارها و روش های پاک کردن لکه قهوه از لباس و نحوه  خرید قهوه ساز نوا آشنا کنیم. در این مورد این سوالات زیاد پرسیده می شود: چگونه لکه قهوه را پاک کنیم؟ لکه قهوه با چی پاک میشه؟ چگونه لکه قهوه را از روی لباس پاک کنیم؟ به این ترتیب می توانید بهترین روش پاک کردن لکه قهوه روی لباس امتحان کنید و لباس خود را به حالت قبل برگردانید. کسب اطلاعات در زمینه پاک کردن لکه قهوه از لباس به شما کمک می کند تا بتوانید از در مهمانی یا محل کار بهره مند شوید و نگران ماندگار شدن لکه قهوه روی لباستان نباشید. حداقل اگر در حین نوشیدن قهوه با ناراحتی به لکه قهوه فکر میکنید لبخندی به نشانه موفقیت و آسودگی در ذهن جاری کنید.

دانستنی هایی در مورد لکه قهوه

پاک كردن لكه قهوه از روی لباس نباید ذهن شما را آشفته و درگیر کند؛ زیرا آشنایی با نحوه پاک کردن سریع، آسان و موثر لکه های قهوه از روی لباس به شما کمک می‌ کند بدون دغدغه خاصی این لکه ‌ها مزاحم را از روی لباستان دور کنید. به طور کلی فرآیند از بین بردن لکه عبارت است از: رقیق کردن لکه قهوه در آب فراوان و خارج کردن آن ها از بافت پارچه. لکه های قهوه معمولا چندان به الیاف پارچه نمی چسبند، بنابراین حذف آن ها امری دشوار نخواهد بود. حتی زمانی که لکه ها قدیمی و ظاهرا خشک شده باشند؛ باز هم نباید از پاک کردن لکه قهوه از روی لباستان ناامید شوید. لکه‌ های قدیمی ‌تر معمولا با یک حلال ملایم تر مانند مایع ظرفشویی یا سرکه پاک می شوند و سپس شما می توانید لباستان را با آب شستشو دهید. اما بدیهی است که پاک شدن لکه های تازه، به زمان شستشوی کمتری نیاز دارند.

دکمه بازگشت به بالا