فرش 700 شانه بهتر است بخریم یا فرش 1200 شانه؟

فرش 700 شانه بهتر است بخریم یا فرش 1200 شانه؟ در فروشگاه فرشخونه دو مدل فرش 700 شانه و خرید فرش 1200 شانه گل برجسته جزو محبوب‌ترین فرش‌های انتخابی در بین خریداران قرار دارد و غالباً در انتخاب خرید این دو فرش محبوب سردرگم می شوند و نمی دانند بهترین فرش ماشینی برای انتخاب های آن ها، کدام مناسب تر است. همراه ما باشید تا ویژگی های خرید این دو فرش ماشینی فرشخونه را با یکدیگر مورد بررسی قرار بدیم.

نکات ویژه خرید فرش 700 شانه و 1200 شانه گل برجسته

منظور از شانه فرش چیست؟

شانه فرش به تعداد گره‌های موجود در هر متر از عرض فرش گفته می‌شود. هرچه تعداد شانه فرش بیشتر باشد، گره‌های بیشتری در هر متر عرض فرش وجود خواهد داشت و در نتیجه فرش ریزباف‌تر و ظریف‌تر خواهد بود. به طور مثال: فرش ماشینی 700 شانه در 100 سانتی متر در عرض فرش 700 گره دارد؛ ولی در فرش 1200 شانه به تعداد 1200 گره در هر متر است.

دلایل خرید فرش 1200 شانه

فرش‌ 1200 شانه ریزباف‌تر و ظریف‌تر از فرش‌ 700 شانه است. این فرش‌ طرح‌های ظریف‌تری را به نمایش می‌گذارد و نمایش رنگ خیره کننده ای دارد. معمولا این محصول برای استفاده در فضاهای بزرگ و رسمی مناسب است. فرش‌های 1200 شانه همچنین تنوع طرح و رنگ بیشتری نسبت به فرش‌های 700 شانه دارند.

چرا باید فرش 700 شانه بخریم

فرش‌ 700 شانه یکی از پرفروش‌ترین محصولات خرید فرش‌ ماشینی فرشخونه می باشد. این فرش ضخامت بیشتری نسبت به فرش‌ 1200 شانه دارد و در برابر سایش و پارگی مقاوم‌ بیشتری دارند. فرش‌های 700 شانه همچنین نرم‌تر و راحت‌تر هستند و برای استفاده در پذیرایی، اتاق‌خواب و سایر فضاهای صمیمی و دنج که پاخور بودن بیشتری دارند مناسب تر هستند.

کدام فرش بهتر است؟ 700 شانه یا 1200 شانه

پاسخ این سوال برای هر خریدار متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه و نیازهای شما بستگی دارد. اگر به دنبال فرشی با ضخامت بیشتر و قیمت مناسب تر هستید، فرش 700 شانه گزینه مناسب شما است. اما اگر به دنبال فرشی با طرح‌ ظریف‌تر و نمایش رنگ زیباتر هستید، فرش 1200 شانه به شما پیشنهاد می شود.

مزایای خرید فرش 700 شانه

  • ضخامت بیشتر: فرش‌های 700 شانه ضخامت بیشتری نسبت به فرش‌های 1200 شانه دارند. این امر باعث می‌شود که فرش‌های 700 شانه نرم‌تر و راحت‌تر باشند. به همین دلیل برای فضاهایی در آن روی زمین می نشینید این محصول پیشنهاد می شود.
  • قیمت کمتر: قیمت فرش‌ 700 شانه به دلیل ضخامت بیشتر و تعداد گره‌های کمتر، نسبت به قیمت فرش‌ 1200 شانه کمتر است چون با نخ ارزان تری تولید می شود.
  • تنوع قیمت: از آن جایی که فرش 700 شانه هم با نخ اکریلیک بافته می شود و هم با ورژن در قیمت های مختلفی هم عرضه می شود و شما می توانید این محصول را متناسب با بودجه خود خرید کنید. علاوه بر نخ های مختلف، این محصول در تراکم های متفاوتی هم تولید می شود از جمله 2100، 2550 و 3000 که این عامل هم موجب تنوع قیمت در این محصول می شود.

مزایای خرید فرش 1200 شانه

  • ظرافت بیشتر: فرش‌ ماشینی 1200 شانه ریزباف‌تر و ظریف‌تر است چون با تعداد گره های بیشتری بافته می شود. این امر باعث می‌شود که طرح‌های زیباتر و پر جزئیات تری را به نمایش بگذارند.
  • تنوع بیشتر: فرش‌ 1200 شانه به دلیل پرفروش بودن و تقاضای بالا در طرح های بیشتر و متنوع تری هم تولید می شود و جلوه به روزترین و زیباترین رنگ های فرش ماشینی را هم می توانید در فرش 1200 شانه مشاهده کنید.

نکات انتخاب خرید فرش ماشینی

  • اندازه فرش: باید اندازه فرش را براساس چیدمان خانه و نحوه قرار گیری فرش بین مبل ها و فاصله اش از دیوار انتخاب کنید. البته انتظار شما از میزان پوشش کف نیز تعیین کننده است.
  • جنس فرش: فرش ماشینی از مواد مختلفی مانند پلی‌استر، اکریلیک و نخ ورژن ساخته می‌شود. هر یک از این فرش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و در قیمت های متفاوتی هم عرضه می شوند. بهتر است که پیش از خرید فرش 700 شانه و 1200 شانه از مشخصات و جنس فرش اطلاع پیدا کنید و فرش خود را با توجه به انتظاراتتان انتخاب کنید.
  • طرح و رنگ فرش: طرح و رنگ فرش باید با رنگ دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشد. برای خرید فرش 1200 شانه و 700 شانه طرح های مدرن و کلاسیک و سنتی بسیار متنوعی پیش روی شما است که باید با هوشمندی فرشی انتخاب کنید که با خانه شما همخوانی داشته باشد و فضای زندگی شما را زیباتر کند.
  • قیمت فرش: قیمت فرش ماشینی در فروشگاه آنلاین فرشخونه ارزان تر از نمایشگاه ها و فروشگاه های فیزیکی در شهرهای دور از مرکز است. به طور کلی از آنجایی که فرشخونه در کاشان مرکز تولید فرش ماشینی در ایران واقع شده قیمت های مناسب تر و رقابتی برای محصولاتش تعیین کرده است. به همین دلیل خرید آنلاین فرش 700 شانه و 1200 شانه مناسب ترین و بهترین گزینه برای شما است.

خرید فرش 1200 شانه و 700 شانه با قیمت از فرشخونه

انتخاب فرش یک تصمیم مهم است که باید با توجه به عوامل مختلف انجام شود. خرید فرش‌ 700 شانه و 1200 شانه هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب بین این دو نوع فرش به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه و نیازهای شما بستگی دارد. فروشگاه فرشخونه می تواند پیش از خرید فرش ماشینی مشاوره های مورد نیازتان را به شما بدهد و شما را برای خرید مناسب ترین و بهترین فرش راهنمایی کند.

منبع: فرش 1200 شانه فرشخونه (https://farshkhooneh.com)

دکمه بازگشت به بالا