عمومیکسب و کار ایرانی برتر

راهنمای کامل تنظیم دما در یخچال فریزر ال جی

 هدف اصلی یخچال فریزر نگه ‌داری از مواد خوراکی و غذایی در دمایی مناسب است تا این محصولات از هر گونه آسیب و فساد دور بمانند. از این رو تنظیم دمای درون یخچال یکی از اساسی‌ترین مسائل مربوط به یخچال فریزرها است که البته در برخی موارد به دانش عمیق یک متخصص حرفه‌ای نیاز دارد. در صورتی که یخچال فریزر شما ال جی است، می ‌توانید با کمک و راهنمایی تکنسین ‌های این مدل یخچال فریزر دمای آن را به طور دقیق تنظیم کنید.

به طور کلی برای تنظیم دما در یخچال ال جی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در دفترچه راهنمای این یخچال فریزر ذکر شده است. همچنین توصیه می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهتر در مورد نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی از نمایندگی‌های این برند کمک و راهنمایی بگیرید. ما نیز سعی داریم اطلاعات بیشتری در مورد روند تنظیم دمای این یخچال‌ها در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه تنظیم دما در یخچال ال جی

ال جی یکی از بهترین و محبوب‌ترین برندهای یخچال حاضر در بازار لوازم خانگی است. از آنجایی که این برند ویژگی‌ها و آپشن ‌های مختلفی برای نگه‌داری از مواد غذایی دارد، افراد زیادی جزء طرفداران ال جی هستند. برای مثال بازه‌های دمای قابل تنظیم این برند با توجه به مواد غذایی درون یخچال متفاوت خواهند بود که عبارت هستند از:

 • دمای 0 تا 7 درجه
 • دمای 0 تا یک درجه
 • دمای 6 درجه
 • دمای 7 درجه
 • دمای 3 و 4 درجه (نرمال‌ترین دما)

به منظور تنظیم دما در یخچال ال جی باید دمای مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس از طریق تنظیمات یخچال این دما را به ثبت برسانید. مراحل کلی تنظیم دمای یخچال ال جی را در زیر ذکر می ‌کنیم:

 • چندین بار فشردن کلید refrigerator یا fridge
 • انتخاب دمای مورد نظر

با اینکه روند انتخاب و تنظیم دمای درون این یخچال‌ها کار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما به دانش عمیقی نیاز دارد. در واقع شما باید براساس فاکتورهای مشخصی، دمای درون یخچال خود را تنظیم کنید. برای مثال به هنگام تنظیم دما در یخچال ال جی به عوامل زیر توجه کنید:

 • دمای محیطی که یخچال در آن قرار دارد
 • دفعاتی که درب یخچال باز و بسته می‌شود
 • حجم مواد غذایی که درون یخچال قرار می‌گیرد

نحوه تنظیم دما در فریزر ال جی

 در صورتی که قصد دارید فریزر سردتری داشته باشید، می‌توانید از گزینه Ice plus این فریزر استفاده کنید. در این دمای تنظیم شده، فریزر شما می‌تواند یخ تولید کند. در صورتی که به سرمای بیشتری نیاز دارید و می‌خواهید غذاهای درون فریزر به خوبی یخ بزنند، می‌توانید از همین گزینه استفاده کنید.

با انتخاب این گزینه و بعد از روشن کردن این ویژگی فریزر، بخار سردی به بخش‌های مختلف فریزر شما ارسال می‌شود. در واقع این بخار به سردی و یخ‌زدگی بیشتر فریزر کمک می‌کند. با توجه به این توضیحات می‌توان نتیجه گرفت فریزر ال جی از قدرت سرمایشی زیادی برخوردار است.

دمای مناسب برای یخچال و فریزر ال جی

در صورتی که یخچال شما باید قدرت سرمایش زیادی داشته باشد، دمای آن را نزدیک به یک قرار دهید. اما اگر می‌خواهید قدرت سرمایش یخچال خود را کاهش دهید، بهتر است دما را به 6 نزدیک کنید. انتخاب بهترین دما برای یخچال ال جی به شرایط محیطی که یخچال در آن قرار گرفته بستگی دارد.

همچنین دمای یخچال خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که با دمای مورد نیاز مواد غذایی هماهنگ باشد. به طور کلی برای انتخاب بازه‌های دمایی درون یخچال ال جی شما باید موارد مختلفی را در نظر بگیرد. فراموش نکنید فریزر ال جی از منفی 24 تا منفی 14 درجه نیز قابل تنظیم است.

در صورتی که دمای فریزر ال جی خود را بر روی منفی 14 یا منفی 15 قرار دهید، بیشترین قدرت سرمایش را تجربه خواهید کرد. در ضمن دمای نرمال یک فریزر ال جی حدود منفی 18 یا منفی 19 درجه سانتی‌گراد است. به منظور انتخاب بهترین و مناسب‌ترین دمای فریزر نیز می‌توانید چندین بار دکمه freezer را فشار دهید و دمای مورد نظرتان را به ثبت برسانید.

چرا تنظیم دما در یخچال ال جی ضروری و مهم است؟

هدف و وظیفه اصلی یخچال نگه‌داری از مواد غذایی در بهترین و مناسب‌ترین دمای ممکن است. در این صورت برای نگه‌داری بهتر از مواد غذایی باید مراحل و روند تنظیم دما در یخچال ال جی را به درستی رعایت کنید. تنظیم دمای یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا به تازگی بیشتر مواد غذایی کمک می‌کند.

اگر دمای یخچال خود را به درستی تنظیم کنید، مواد غذایی شما در بهترین شرایط ممکن قرار می‌گیرند و تازگی خود را حفظ خواهند کرد. همچنین با تنظیم صحیح دمای یخچال در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود و حتی هزینه‌های مربوط به برق منزل شما کاهش می‌یابد.

در ضمن هر چه دمای یخچال تنظیمات بهتری داشته باشد، کنترل میزان مصرفی انرژی نیز راحت‌تر خواهد بود. شاید باورتان نشود اما با تنظیم صحیح دمای یخچال فریزر خود، شما به محیط‌‌زیست نیز کمک می‌کنید و در نهایت از کاهش هزینه‌های جاری بهره‌مند خواهید شد.

در آخر اینکه فراموش نکنید هر یک از مواد غذایی به دمایی مناسب نیاز دارند. از این رو شما با توجه به مواد غذایی که در یخچال خود نگه می‌دارید باید دمای یخچال را تنظیم کنید.

تنظیم دما در یخچال ال جی به صورت ولومی

 در برخی از یخچال فریزرهای ال جی دما به صورت ولومی تنظیم می‌شود. به خاطر داشته باشید هر یک از مدل‌های یخچال و فریزر ال جی حالت ولومی متفاوتی دارند اما به طور کلی برای تنظیم دما در یخچال ال جی مجهز به سیستم ولومی باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

 • در صورتی که بخواهید سرمای داخل یخچال خیلی زیاد نباشد، بهتر است کلید ولوم را به سمت cold بچرخانید.
 • برای اینکه یخچال سرمای بیشتر تولید کند، می‌توانید کلید ولوم را به سمت coldest بچرخانید
 • همچنین اگر کلید ولوم را بر روی MIN قرار دهید، حداقل سرما را در درون یخچال خود خواهید داشت و با چرخاندن کلید ولوم به سمت MAX حداکثر سرما درون یخچال شما ایجاد می‌شود.
 • با تنظیم کلید ولوم بر روی اعداد مشخص نیز می‌توانید دمای داخل یخچال فریزر خود را تنظیم کنید. برای مثال با قرار دادن کلید ولوم بر روی بازه دمایی یک کمترین سرمایش را در یخچال خود خواهید داشت. در مقابل اگر کلید ولوم را بر روی عدد 10 قرار دهید، سرمایش درون یخچال تا جای ممکن افزایش می‌یابد.

علاوه بر حالت ولومی تنظیم دما در یخچال ال جی به صورت خط یا نقطه نیز امکان‌پذیر خواهد بود. در صورتی که خط یا نقطه‌ها کمتر شوند، سرمایش درون یخچال نیز کاهش می‌ یابد اما هرچه تعداد و نقطه‌های بیشتر شوند، بدون شک سرمایش درون یخچال بیشتر می ‌شود.

سخن آخر

اگر با توجه به مراحل و روش‌های ذکر شده، همچنان نمی‌توانید برای تنظیم دما در یخچال ال جی اقدامات لازم را انجام دهید. نگران نباشید، کافی است از نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در رشت کمک و راهنمایی بگیرید. این نمایندگی دارای تیم متخصصی است که به صورت حرفه‌ای بر روی یخچال ‌های ال جی کار می‌کنند و می‌ توانند دمای درون یخچال و فریزر ال جی شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تنظیم کنند. به طور کلی انتخاب یک نمایندگی معتبر و مجاز بهترین روش برای تنظیم صحیح دمای درون یخچال فریزر ال جی خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا