برون مرزی

هادی محمدی در المیادین؛ افشای سه جلسه علیه انتخابات ایران در سفارتخانه انگلیس و فرانسه

به گزارش گروه بین الملل فارس ، هادی محمدی ، تحلیلگر سیاست منطقه ای و عبدالباری عطوان ، تحلیلگر مشهور سیاسی ، شنبه شب مهمان استودیوی شبکه خبری المیادین در تهران بودند.


هادی محمدی – عبدالباری عطوان

در این ویژه برنامه انتخابات ایران ، محمدی با طرح این س whyال که چرا رهبر معظم انقلاب ایران مردم را پیروز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خواند ، گفت این انتخابات ابعاد عمیق تری از آنچه دیده می شود ، دارد که یکی از آنها بازگشت به ارزش ها است. انقلاب اسلامی. مردم ، همیشه به دنبال رهبر خود ، این بار با شرکت دوباره در انتخابات ، دشمن را ناامید کردند. شما زنی را در مصاحبه ای در تلویزیون دیدید که گفت همزمان با شکنجه شدن حاج قاسم سلیمانی ، وی در انتخابات شرکت می کرد تا به دشمن تأکید کند که مردم ایران هنوز در برابر دشمن ایستاده اند … من این را می دانم احیای انقلاب. این را آقای نشان داد. رئیسی و امید دوباره را برای مبارزه با فساد احیا کرد … این تولد یک انقلاب جدید و ارزش های انقلاب بود. رهبر همچنین این انتخابات و حضور مردم در این وضعیت را حماسه خواند.

اتوان در پاسخ به رهبر المیادین درباره انتخابات ایران نیز گفت: “این انتخابات بسیار مهم است.” اگر می خواهید اهمیت این انتخابات را بهتر درک کنید ، دریابید که انتهای پیکان کجاست. نگاهی بیندازید که اسرائیلی ها چه می گویند ، وقتی در اولین واکنش ، رئیسی با ترس “افراطی” خوانده می شود و می گوید که پیشرفت برنامه هسته ای ایران را تسریع می کند.

عطوان توضیح داد: “این اولین واکنش اسرائیلی ها بود.” من معتقدم رئیس جمهور شدن به معنای بازگشت ایران پس از دو دوره ریاست جمهوری حسن روحانی است که آنها آن را میانه رو یا اصلاح طلب می نامند ، در روزهای اول انقلاب و تمرکز بر آنچه دولت اصلاحات از جمله اقتصاد نتوانسته انجام دهد. به نظر من ، ایران مرحله تحریم یا به اصطلاح ریاست جمهوری اصلاح طلبان را پشت سر گذاشته است. امروز همه چیز به حالت عادی برگشته و توافق هسته ای وجود ندارد ، اما اروپا و ایالات متحده در تلاش هستند تا قبل از روی کار آمدن آقای رئیسی در ماه آگوست به توافق برسند. [مرداد ماه] احیای. به نظر من ، در حال حاضر حدود دو ماه دوران طلایی بدون مراقبت در ایران وجود دارد که می تواند 60 درصد اورانیوم بیشتری غنی کند و در صورت لزوم پس از ریاست جمهوری رئیسی رئیسی ، این درصد را افزایش دهد. امروز ، ایالات متحده شکست خود را اذعان کرده و هنگام بیرون راندن سیستم های پیشرفته پاتریوت و تاد از عربستان سعودی ، عراق ، اردن و بحرین ، پرچمی سفید برافراشته می کند. این موضوع تأیید واقعیت جدید منطقه و محور غالب مقاومت در منطقه توسط ایالات متحده است.

هادی محمدی در پاسخ به سوالی در مورد بیانیه گام دوم انقلاب ایران و اینکه آیا آقای رئیسی اکنون می گوید که او یک دولت انقلابی تشکیل می دهد یا رئیسی مسئول این دوره دوم است ، گفت: اگر فرصتی وجود داشته باشد ، در مورد آن صحبت خواهیم کرد. از مرحله دوم انقلاب ، می توانیم بفهمیم که چه نقشه ها و توطئه های دشمن قبل و در طول انتخابات و از طریق تبلیغات شخصی ما برنامه ریزی شده است. دستگاه ، اما آنچه را که اتفاق افتاده است برای عموم آشکار نمی کند. ابعاد این برنامه ها بسیار بیشتر از رقابت و اختلافات بین اصولگرایان و اصلاح طلبان و انتخابات است … ببینید ، به محض اعلام نتایج اولیه ، رئیس جمهور پوتین و بسیاری از ر headsسای کشورها از این واقعیت استقبال کردند که این اصلاً عادی نیست . اولین مورد استقبال ولادیمیر پوتین قرار گرفت و این اهمیت این انتخابات را نشان می دهد. این انتخابات به تنهایی اسرائیلی ها را نخواهد ترساند. اکتبر آینده می رسیم [مهرماه] ما انتخابات عراق را داریم. شما علاوه بر حوادث غزه ، انتخابات سوریه را نیز دیده اید. آنها رهبری ملی ، صبور و قدرتمند را انتخاب کردند که در برابر جریانهای تروریسم و ​​استکبار جهانی بایستد.

در بخشی دیگر از برنامه ، هادی محمدی در پاسخ به سوالی درباره برخی مناطق مانند سیستان و بلوچستان ، اما فعال بودن در انتخابات ، گفت آنچه دشمنان برای کشور آماده کرده اند ، نه فقط سیستان و بلوچستان و جنوب ایران برای کل کشور آنها حتی برنامه ریزی کردند که چه چیزی جایگزین رهبر انقلاب در جریانهای سکولار و میانه رو در سالهای آینده شود. این کار توسط ساکنان انگلیس و اسرائیل از طریق سفارتخانه های انگلیس و فرانسه در تهران انجام شد. طی سه ماه گذشته ، دو سفارتخانه با نمایندگان بیست کشور عربی ، اسلامی و غربی در مورد نحوه رفتار در سال 2009 ملاقات کرده اند. آنها حتی در پی ایجاد ناآرامی های خیابانی و بی ثباتی امنیتی در داخل کشور بودند. سه جلسه در سفارت انگلیس و فرانسه برگزار شد و ما از جزئیات آن جلسات اطلاع داریم. همانطور که آقای اتوان ، ما ایرانی ها صبر طولانی داریم … اما وقتی صحبت از سیستان و بلوچستان می شود ، باید بگویم که یکی از نقشه های دشمن همیشه شکستن اختلافات شیعه و سنی بوده است.

انتهای پیام / ص


دکمه بازگشت به بالا