عمومی

نسل سوخته و قرن پانزدهم

کسانی که از جنگ رنج بردند، مانند مردم سوریه، یمن و افغانستان، نسل سوخته به حساب می آمدند، آن مرگ، درد، غربت، مهاجرت و نابودی تمام زیرساخت های کشورشان که ساخته بودند. در دهه های آینده جبران آن غیرممکن خواهد بود و این برای همه صدق می کند. آرمان ها و وجودشان را سوزاند. جوانی در دوران جنگ، سن بیکاری، تبعیض، گرانی، بی هویتی و ناتوانی در ازدواج، تشکیل خانواده و ایجاد آینده ای متوسط، در حالی که نظاره گر رشد قارچ گونه تازه واردان، اشراف زاده ها، غارتگران است. و دزدان بیت المال هستند، خود را نسل سوخته نیز می نامند، همچنین نسلی که از طلاق با هزاران آسیب روحی و روانی برآمده است، که آینده آنها تباه شد و خانواده های خود را از دست دادند، همچنین نسلی که از فقر و ظلم و ستم تحمل کرد. , شکنجه , دیکتاتورها سرقت از زندان ها و سارقان خانه و خارجی . .

قرآن کریم در مورد ظالم و مستکبر می فرماید: «هنگامی که به قدرت و قدرت رسید، زمین را به فساد می کشاند و محصولات و نسل ها را از بین می برد و خداوند فساد را دوست ندارد، النسل و الله فساد را دوست ندارد. .بقره/205).کلمه «تولی» را به دو صورت می توان تعبیر کرد: یکی رسیدن به قدرت و حکومت و دیگری روی آوردن.یعنی وقتی به حق و هدایت خدا روی آورد.عصیان. و فساد می رود و هم محیط زیست و هم کشاورزی را از بین می برد و نسل را تباه می کند، بلکه در آیه قبل می فرماید: اگر صالحان قدرت بگیرند، نماز می خوانند و زکات می دهند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند. بد است و از این طریق با خدا و مستضعفین جامعه ارتباط برقرار می کنند، اما اگر ناتوانی به قدرت برسد و مردم را تحت کنترل خود درآورد، بر اثر طوفان امیال درونی و جهل و فشارهای بیرونی، همه چیز در جامعه تاریخ است. دلیل بر اینکه آنچه مسلمانان به نام اسلام می بینند و تظاهر به ایمان به آن می کنند، بر مردم حکومت کرده و طمع را بدون آن از بین برده است. من یکبار نی‌هایی که با جعل قوانین، تهاجم فرهنگی، تبلیغات و مواد مخدر باعث نابودی اقتصاد و نسل آینده می‌شوند، نمونه‌ای از این عنصر هستند و ویرانگر زمین هستند. نابودی «کیاورا» یعنی نابودی کشاورزی و نابودی «نسل» یعنی انحراف و نابودی نسل آینده است.

ثمره افراط گرایی مبتنی بر دلارهای نفتی و استکبار در این عصر فقط میراث یک نسل سوخته بود؟ بمباران هایی که خواب کودکان را از بین می برد و در مقابل چشم میلیون ها نفر در جهان رخ می دهد، در حلب یا کابل، یمن یا عراق، نسل کشی، گورهای دسته جمعی، کشتار ناشناس مردم و تخلفاتی که بیش از چند دهه از نقض آن می گذرد. کشورهای قبل از القاعده و طالبان و تا کنون. بذر افراط گرایی می تواند در هر سرزمینی رشد کند، انتقام از آلمان و فرانسه برای خودکشی، یا تجمع نمازگزاران در نیوزیلند، یا غرق شدن عزاداران در مساجد کابل، کویته و پیشاور در خون یا ده ها هزار نفر. مردم یمن یا بمب‌گذاران انتحاری در بغداد نه توسط ارتش بزرگ، بلکه با ایده‌های رادیکالی که می‌توانند به‌طور خودجوش در هر نقطه از جهان ظهور کنند، از هم پاشیده می‌شوند. از حلب تا کابل تا هلمند تا سوریه، از هرات تا بدخشان و از بامیان تا بلخ، در طول سال‌ها، افراط‌گرایی افسارگسیخته جنایات و دردهایی را دیده است که هیچ دوربینی قادر به ثبت آن نیست و گورهایی که در گمنامی تاریخ مدفون شده‌اند.

هیلتر، صدام و ملاعمر در یک روز کشته نشدند، بلکه در مقابل مردم کشته شدند و اکنون به قول انیشتین: دنیا را چند جنایتکار نابود نمی کنند، بلکه اکثریت ساکتی که هیچ کاری برای جلوگیری از جنایت انجام نمی دهند. چه اشکی که مقامات سازمان ملل برای سفیران حقوق بشر نریختند، دو آرزوی صلح طلب که سفیدی را با ترفندها آلوده کردند و اکنون در حاشیه سوگواری می کنند و نقش خود را در جنایات ایفا می کنند. قرن 15 قرن گذشته مشمول این عوامل خواهد شد و نسل ها به خاطر جنایات این نسل خواهند سوخت. نابودی نسلی نتیجه ستم نسلی است، چه داخلی و چه خارجی. روزی که این نسل قیام کند یا دست انتقام الهی از آستین موعودش برود، همه آنها را خواهند سوزاند.

6565

دکمه بازگشت به بالا