عمومی

بهترین روش جراحی درمان چاقی کدام است، اسلیو معده یا بای پس معده؟

این جراحی ها که به روش لاپاراسکوپی انجام می شوند کمترین میزان آسیب به بدن بیمار را دارند و از نظر زمان انجام، مراقبت های قبل و بعد جراحی و بسیاری موارد این چنینی شرایط ساده تری دارند. جراحی لاغری روشی خوب و قطعی برای کاهش وزن است و عارضه های اندکی نیز دارد به شرطی که توسط پزشک با تجربه و خوش سابقه در این زمینه انجام شود. به عنوان یکی از پزشکان خوب در حوزه جراحی لاغری می توان دکتر سلیمی را معرفی کرد. تجمع چربی در بدن برخی افراد فرمی سیبی شکل ایجاد می کند، در این مدل از چاقی، چربی ها در بالاتنه تجمع پیدا می کنند و هرچند در پایین تنه نیز وجود دارند اما بالاتنه اندازه بزرگ تری پیدا می کند.

بنابراین، پس از 7 سال، یک دانشجوی پزشکی به عنوان یک پزشک عمومی شناخته می شود و اگر وی در یک رشته حرفه ای فارغ التحصیل شود، می تواند در گروه های کاری حرفه ای شرکت کند و به آن ها اجازه شرکت در دوره های فلوشیپ را می دهند. توده بدنی بیماربیش از 40 بوده و او بیش از اندازه چاق تلقی شود. کسی که بعد از حداقل 6 ماه ورزش و تغذیه مناسب و سایر اقدامات تاثیر گذار، زیر نظر پزشک، قادر به کم کردن وزن نشده است.

جراحی اسلیو معده دکتر طاها عنبرا

هرچند که جراحانی با سابقه کمتر نیز بعضا موفقیت زیادی کسب کرده اند. اگر در شهر تهران هستید و یا مایلید در شهر تهران چاقی خود را درمان کنید می توانید به مطب دکتر طاها عنبرا جراج لاغری مراجعه کنید. دکتر عنبرا تمام ویژگی های بر شمرده شده در این مقاله را دارا هستند و میتوانند در بهترین بیمارستان ها با امکاناتی مناسب شما را عمل کرده و برای همیشه از چاقی برهاند. اگر سوالی در این مورد دارید زیر همین مقاله بپرسید تا دکتر به شما پاسخ دهند. اگر میخواهید که توسط دکتر عنبرا ارزیابی شوید نیز روی لینک دریافت نوبت آنلاین کلیک کنید.

زندگی های پرمشغله و استفاده از غذا های آماده و پرکالری نیز علت دیگری برای چاقی است . دستگاه ها و ابزار های پدید آمده نیز همگی به انسان کمک می‌کنند تا با کمترین فعالیت به هدف خود برسد. زمانی که با مضرات چاقی و علت های چاقی آشنا شوید متوجه خواهید شد که چرا اینقدر مهم است که چاق نباشید . چنانچه نیاز به مشاوره دقیق تر دارید با ما در تماس باشید تا مشاوره دقیق و صادقانه دریافت نمایید. ایشان با سال ها تجربه موفق در این زمینه می تواند مشکل چاقی شما را حل نمایید.

اقدامات بعد از جراحی اسلیو معده

از لحاظ روحی ، در وضعیت مطلوبی بوده و به آمادگی لازم برای تغییر سبک زندگی و عادات غذایی رسیده اند. لازم به ذکر است بخشی از معده که طی عمل اسلیو ، از معده بیمار برداشته می شود ؛ از شکم وی خارج شده و از این رو باید اشاره داشت که بخش حذف شده از معده دیگر قابل بازگشت نمی باشد.

این عمل حدودا یک ساعت طول می کشد ؛ بعد از اتمام جراحی ، بیمار به اتاق ریکاوری برای مراقبت های بعد از عمل برده می شود ؛ برش های کوچک داخل معده ، معمولا سریع خوب می شوند. جراحی پلیکاسیون دراین روش ابتدا عروق خم بزرگ معده همانند عمل اسلیو قطع می گردد و معده به داخل خودش پلیسه می گردد و حجم داخل معده با بافت معده پر می شود…

دو روش بسیار پرطرفدار برای انجام جراحی لاغری عمل اسلیو معده و بای پس معده می باشد. پزشک جراح شما باید کاملا به این دو روش تسلط داشته باشد و از عهده آن به خوبی برآید. علاوه بر آن بهترین جراح لاغری باید روش های دیگر جراحی لاغری از جمله بالون، حلقه، پلیسه معده، باندینگ معده، مینی بای پس معده، ساسی بای پس و ..

وسایل مخصوص جراحی لاغری از طریق سوراخ ها وارد بدن می‌شود و عمل جراحی بدون باز شدن در داخل بدن انجام می‌ شود . اگر این عدد بالای ۳۵ و یا ۴۰ باشد ، رژیم و ورزش به تنهایی بعید است بتواند کاهش وزن پایداری در شما ایجاد کند . افزایش و کاهش وزن یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای بدن بیفتد.

بهترین جراح لاغری چه خصوصیاتی دارد؟

همین امر نشان دهنده اخلاق و مردم داری بهترین جراح لاغری است که برای یک بیمار می تواند بسیار مفید و دلگرم کننده باشد. دکتر محمود حیدری علاوه بر تماس تلفنی در صفحه اینستاگرام خود و وبسایت شخصی، پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود و با حوصله و زبانی ساده شما را راهنمایی خواهد کرد.

عوارض و خطرات جراحی بای پس معده شامل عوارض عمومی جراحی مانند سایر روش‌های درمان جراحی چاقی است. اما به هر حال مهم‌ترین و شایع‌ترین عارضه در این عمل Leakage و فیستول معده است (۲.۵در صد موارد). جراحی لاغری پلیسه معده یک روش دائمی بوده و می‌تواند برای همیشه در بدن باقی بماند.

این یک روش جدیدتر از روش بای پس معده است و معمولاً هزینه‌ی کمتری نسبت به بای پس دارد اما بررسی‌های مختلف نشان داده است که به اندازه‌ی بای پس معده مؤثر است. در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با نمره ممتاز موفق به قبولی در رشتهفلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته ،جراحی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد. در مدت ۲ سال در اصفهان بالغ بر هزار جراحی چاقی مختلف انجام داده است.

از شب قبل از عمل نباید هیچ نوع مواد غذایی و آشامیدنی استفاده نمایند . مطابق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده میزان تولید هورمون گرلین در بیمارانی که تحت عمل اسلیو معده قرار گرفته اند به شدت کم می شود (هورمون گرلین هورمونی است که در ایجاد حس گرسنگی تاثیر بسزایی دارد). در واقع در این نوع جراحی آن بخش از معده که هورمون گرلین بیشتری تولید می کند را بر می دارند. عملیاتی که بیمار قبل از انجام عمل بای پس معده طبق توصیه پزشک جراح باید انجام دهد چه می باشد؟بایستی برای بهبودی بعد از عمل حتما از قبل برنامه ریزی لازم را انجام دهید.

فلوشیپ به چه کسانی و تحت چه شرایطی اهدا می شود؟

بسیاری از فلوشیپ ها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو بنا شده اند. گرچه مدت زمان فلوشیپ به استاد بستگی دارد، اما گرفتن گواهینامه فلوشیپ معمولاً چند ماه تا حداکثر 2 سال طول می کشد. بنابراین، حتما آدرس یک وب سایت یا صفحه در یک شبکه اجتماعی را از پزشک خود بخواهید. به این ترتیب می توانید نظراتی را که کاربران برای جراح گذاشته اند را به راحتی مشاهده کنید و اگر با جو مثبتی روبرو شدید، از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید. می توانید از کسانی که این جراحی را انجام داده اند، در مورد دغدغه و نگرانی هایشان سوال کنید.

مشاوره های قبل از عمل شامل بیهوشی، دستگاه گوارش و مشاوره را داشته باشید كه روش كار را برای شما توضیح می دهد. کاهش وزن دائمی (احتمال افزایش وزن مجدد پس از این عمل بسیار کم است). زمانی که شکم را با تدابیر و اقدامات ذکر شده در بالا متورم کردند، جراح، دستگاه لاپاراسکوپ را وارد شکاف ها می کند.

به همراه دستگاه لاپاراسکوپی که وارد شکم می شود، روند تصویر برداری آغاز می گردد و تصاویر نیز به صورت زنده و مستقیم، روی مانیتور یا پرده ای که از قبل تعبیه شده، برای جراح به نمایش در می آید. تنگی نفس در افراد چاق ممکن است در زمان خواب و به دلیل فشاری که به دیافراگم وارد می شود نیز رخ دهد که در این شرایط مانع رسیدن خون و اکسیژن به مغز شده و سکته مغزی را منجر می شود. در چاقی مثلثی شانه ها، بازو، سینه ها و… محل اصلی تجمع چربی ها هستند و هر چقدر به سمت پایین بدن پیش رویم تجمع چربی کمتر می شود.

بعضی از جراحی های اسلیو معده به صورت سرپایی می باشد و شخص می تواند همان روز را به منزل خود برگردد و نیاز به بستری ندارد و در برخی دیگر 1 و یا 2 روز در بیمارستان جهت بهبودی بستری می شود. در مرحله اول ابتدا حجم و اندازه معده را کم می کنند و در مرحله بعدی که معمولا بعد از یک سال انجام می گیرد مطابق با کاهش وزنی که شخص داشته قسمتی از روده را دور می زنند. ولی در بعضی موارد نیز اگر شخص به اندازه کافی در طی یک سال کاهش وزن داشته باشد جراحی دوم را انجام نمی شود.

این افراد برای دستیابی به موفقیت درازمدت، تغییرات چشمگیری (همچون عادات غذایی بهتر و عادات ورزشی) را در شیوه‌ی زندگی خود اعمال می‌کنند. خود را در طول ۱۲ الی ۱۸ ماه از دست می‌دهند؛ بنابراین اگر ۱۰۰ کیلوگرم اضافه‌وزن دارید، حدود ۶۰ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. اگرچه باید بدانید که برخی از افراد بیشتر و برخی دیگر کمتر وزن کم می‌کنند. علاوه بر این، ورزش و تغذیه‌ی مناسب به کاهش وزن کمک زیادی می‌کنند.

بهترين جراح اسليو معده در تهران

دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و لاپاراسکوپی و متخصص جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته_چاقی است. این سوال بسیاری از افراد است که، بهترین جراح اسلیو معده کیست؟ و این دکتر باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا افراد به او اطمینان کنند. اما با تمام این تفاسیر تنها برخی از جراحان چاقی می توانند به بهترین جراح اسلیو معده در کشور تبدیل شوند.

یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان اتفاقات بعد از عمل می باشد . به همین علت اشتهای افراد عادی شده و غذا به اندازه مناسب به بدن وارد خواهد شد و فرد دچار چاقی نخواهد شد و این درمان چاقی بصورت دائمی خواهد بود . جراحی اسلیو معده نوعی جراحی لاغری است که اغلب با روش لاپاراسکوپی انجام می شود.

چنانچه در شهر تهران زندگی می کنید حتما برای اطلاع از نحوه یافتن بهترین جراح لاغری معده در تهران مقاله مربوطه را مطالعه کنید. هزینه عمل جراحی اسلیو معده که توسط جراح متخصص انجام شود تقریبا 30 تا 35 میلیون تومان است. جراح چاقی باید مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته باشد. بایپس معده و اسلیو معده، دو جراحی لاغری هستند که طرفداران زیادی دارند.

دکمه بازگشت به بالا