عمومیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین ایزوگام برای دیوار ساختمان چیست؟

بهترین ایزوگام کدام است؟ | معرفی برندهای برتر

ایزوگام کاری، حرفه‌ای صنعتی و نیازمند علم، تجربه و تکنولوژی است. از این عایق رطوبتی پشت بام، برای مقابله با رطوبت، بارش برف و باران استفاده می‌کنند. ایزوگام‌ها برای تبدیل شدن به بهترین ایزوگام در کرج، از مراحل و آزمایشات گوناگونی عبور می‌کنند. ایزوگام بر خلاف سایر محصولات، با گذشت زمان، مقاومت آن افزایش یافته و سبب آسودگی خاطر مصرف کنندگان می‌شود. ایزوگام سایوندقصد دارند تا بهترین برندهای تولید کننده‌ی ایزوگام در ایران را به شما معرفی کند تا در زمان خرید بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چگونه بهترین ایزوگام را تشخیص دهیم؟

در ابتدا بهتر است که به تعریفی از ایزوگام بپردازیم. ایزوگام از قیر و الیاف‌های مصنوعی گوناگونی تولید می‌شود که بسیار مقاوم هستند و با گرما دادن، می‌توان آن‌ها را به سطوح موردنظر چسباند. این نوع کفپوش پشت بام، از نفوذ رطوبت و آب به سطح زیرین خود جلوگیری می‌کند. بهترین ایزوگام باید حدود ۱۰ سال برای شما کار کند. شما می‌توانید از این محصولات در ایزولاسیون دیوارها و همچنین مرحله‌ی پی و فونداسیون نیز از آن استفاده کنید. در گذشته از روش‌‌های سنتی جهت عایق سازی ساختمان استفاده می‌شد.

اما امروزه استفاده از بهترین ایزوگام برای عایق سازی، بسیار رایج شده. برای این که تشخیص دهید بهترین ایزوگام باید چگونه باشد ابتدا باید یک ایزوگام استاندارد را بشناسید. در ادامه مشخصات یک ایزوگام استاندارد ذکر شده است.

ایزوگام استاندارد

بهترین ایزوگام باید دارای استانداردهای لازم باشد. در واقع ایزوگام استاندارد، ایزوگامی است که با معیارهای سازمان ملی استاندارد، همخوانی داشته باشد. استانداردهایی که باید رعایت شوند عبارتند از:

مواد اولیه باکیفیت

 • قیر پلیمری مرغوب
 • وزن و ضخامت استاندارد
 • کیفیت
 • استقامت
 • تولید محصول مطابق آب و هوا

در زمان تولید ایزوگام از نظر فیزیکی باید استانداردهای زیر رعایت شود:

ضخامت و وزن ایزوگام استاندارد، در وهله اول می‌تواند نشان دهنده‌ی مشتری مداری برند سازنده‌ی آن ایزوگام باشد. طبق استانداردهای اعلام شده، وزن یک رول ایزوگام باید چیزی بین ۳۷ تا ۴۲ کیلوگرم باشد. ایزوگام‌ها توسط متخصصان در آزمایشگاه‌ها، تست و ارزیابی می‌شوند تا شرکت تولید کننده بتواند بهترین ایزوگام را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

یک کفپوش پشت بام خوب باید دارای مقاومت کششی، مقاومت در برابر آب، رطوبت و اشعه‌ی خورشید و همچنین مقاومت در برابر سرما و گرما باشد. در آزمایشگاه‌ها نیز این موارد تست می‌شود. یک ایزوگام استاندارد دارای ابعادی با طول ۱۰ متر و عرض ۱ متر می‌باشد. ویژگی‌های بهترین ایزوگام در جدول زیر ارائه شده است:

ابعاد          ۱*۱۰

ضخامت بین ۳.۵ تا ۴ میلی متر

وزن         بین ۴۰ تا  ۴۲ کیلوگرم

عمر مفید بین ۱۵ تا ۲۰ سال

اما شاید از خود بپرسید که یک ایزوگام بی کیفیت چه مشخصاتی دارد؟ در پاسخ بله این سوال باید بگوییم که در این نوع ایزوگام‌ها به جای استفاده از پلیمر، از قیر یا مواد غیر پلیمری استفاده می‌کنند. و به همین دلیل است که نوع بی کیفیت آن، بوی نامطبوعی دارد و شما می‌توانید اینگونه، آن‌ها را تشخیص دهید. یکی دیگر از راه‌های تشخیص ایزوگام نامرغوب این است که دستتان را روی لایه‌ی بیرونی ایزوگام بکشید تا ببینید که آیا رنگدانه‌های آن به دستتان می‌چسبد یا خیر؟ اگر این اتفاق بیوفتد، نشان دهنده این است که ایزوگام شما از کیفیت و استاندارد مناسبی برخوردار نیست. از دیگر نشانه‌های ایزوگام نامرغوب، ضخامت آن است.

بهترین برند ایزوگام در بازار

بهترین ایزوگام هایی که توسط برندهای معبر تولید می‌شوند، دارای استاندارد در مراحل تولید خود هستند. علاوه بر این توسط خط تولید پیشرفته تولید می‌شوند. شرکت‌های معتبر برای تولید محصولات خود از متریال‌های مرغوب و درجه یک بهره می‌گیرند. این کارخانه‌ها، قوانین سخت گیرانه‌ای برای بررسی مقاومت و کیفیت ایزوگام‌های خود دارند.

بهترین برند ایزوگام موجود در بازار از انعطاف پذیری، مقاومت کششی بالا و نفوذ ناپذیری بالایی نسبت به آب و رطوبت برخوردارند. علاوه بر این وزن و ضخامت آن‌ها نیز طبق استاندارد تعریف شده می‌باشد. برندهای معتبر تولید کننده‌ی ایزوگام در ایران عبارتند از:

 • ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان
 • ایزوگام بردین دلیجان
 • ایزوگام حلزون دلیجان
 • ایزوگام پشم شیشه دلیجان
 • ایزوگام صدف گستر
 • ایزوگام شرق

دلیل اصلی این اعتبار و فروش خوب این برندها، رعایت استانداردهای تولید است.

در بازار، انواع گوناگونی از ایزوگام عرضه می‌شود که دارای قیمت و کیفیت‌های متفاوتی هستند. متاسفانه باید بگوییم که ۷۰% این محصولات، نامرغوب هستند و سبب خسارت به خریداران می‌شوند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم از برندهای مرغوب و شناخته شده، بهترین ایزوگام را برای ساختمان خود خریداری کنید. یکی از نکاتی که در زمان خرید این محصولات باید به آن دقت کنید، اطلاعات محصول است که باید روی لیبل یا بدنه‌ی آن نوشته شده باشد.

اطلاعاتی همچون: نام شرکت تولید کننده، اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی به شرکت. بسته بندی ایزوگام نیز یکی دیگر از نشانه‌های یک ایزوگام مرغوب است که باید شیرینگ و لیبیل باشد. در واقع کیفیت ایزوگام سبب می‌شود تا در زمان نصب ایزوگام با مشکل مواجه نشوید.

برندهای معتبر ایزوگام

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان را می‌توان به جرأت یکی از بهترین برندهای ایزوگام دانست. این ایزوگام استاندارد ملی، استاندارد CE اروپا و استاندارد بین‌المللی ISO9001 را دارد و هم در بازارهای داخلی و هم بازارهای خارجی عرضه می‌شود. وزن (هر رول 50 کیلوگرم) و ضخامت (55 میلی‌متر) ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان نسبت به سایر ایزوگام‌های بازار بیشتر است و همین خود یک نشانه‌ی کیفیت بالای این ایزوگام است. در تولید ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان از بهترین مواد اولیه استفاده شده و این ایزوگام حداقل تا 25 سال برای شما کار می‌کند. شما می‌توانید برای خرید یا اطلاع از قیمت ایزوگام سوپر صدراتی هیرمان به ایزوگام سایوندمراجعه کنید.

ایزوگام بردین دلیجان

ایزوگام بردین دلیجان را نیز می‌توان یکی دیگر از بهترین ایزوگام‌ها دانست. در تولید ایزوگام بردین نیز استانداردهای موجود داخلی و بین‌المللی رعایت شده‌اند. این ایزوگام در ضخامت ۴ میلی‌متر و وزن رولی ۴۲ کیلوگرم ارائه می‌شود و در تولید آن از قیر مرغوب استفاده شده است. ایزوگام بردین دلیجان می‌تواند تا حداقل ۱۵ سال عمر کند و قیمت آن هم نسبت به کیفیتش بسیار به صرفه می‌باشد.

ایزوگام حلزون دلیجان

ایزوگام حلزون دلیجان نیز یکی دیگر از محصولات شرکت هیرمان است. این ایزوگام مطابق استانداردهای روز داخلی و بین‌المللی تولید شده و مواد اولیه مرغوب به کار رفته در ساخت آن باعث شده که تا حداقل ۱۵ سال عمر کند. ایزوگام حلزون دلیجان در ضخامت ۳ و ۳.۵ میلی‌متری عرضه می‌شود و وزن هر رول آن حدود ۴۰ کیلوگرم است. قیمت ایزوگام حلزون در مقایسه با ایزوگام‌هایی مثل بردین و سوپر صادراتی هیرمان مقرون به صرفه‌تر است؛ اما در مقایسه با قیمتش، از کیفیت بالایی برخوردار است.

ایزوگام شرق

ایزوگام شرق را می‌توان یکی از بهترین برندهای تولید کننده‌ی ایزوگام دانست. دلیل این برتری، دارا بودن نشان استاندارد محصولات آن است که از مهم‌ترین ویژگی بهترین ایزوگام ها به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های ممتاز ایزوگام شرق، استفاده از خط تولید مدرن که دارای روکش‌های طلایی، مسی و ماسه‌ای رنگ می‌باشد. ایزوگام‌های این برند در انواع پودری و روکش دار تولید و در بازار عرضه می‌شوند که شما کاربران می‌توانید براساس نیاز خود، گزینه‌ی مناسبی را انتخاب کنید.

ویژگی‌ها و قیمت ایزوگام شرق سبب شده تا مصرف کنندگان خارجی نیز، متقاضی خرید این محصول باشند. خوب است بدانید که محصولات این برند به صورت بیمه شده ارائه می‌شوند.

ایزوگام صدف گستر دلیجان

این برند کار خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده و امروزه به یکی از بهترین برندهای تولید کننده‌ی ایزوگام در ایران تبدیل شده. شرکت صدف گستر دلیجان از بهترین و به روزترین دستگاه‌ها برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند و شاید این یکی از دلایل کیفیت بالای محصولات این برند باشد. این شرکت، محصولات با کیفیت خود  را در ۵ سال متوالی به کشورهای خارجی صادر کرده است. از جمله محصولات این برند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایزوگام‌های اکسیر
 • یلما
 • اساطیر
 • گوهر شرق
 • زرفام شرق
 • ایزوگام‌های طرح دار

یکی از مزیت‌های محصولات این برند این است که دارای ضمانت نامه و بیمه می‌باشند و شما می‌توانید با خیالی آسوده از ایزوگام‌ها آن خرید کنید. برند صدف گستر دلیجان همواره در تلاش است تا کیفیت محصولات خود را افزایش دهد.

ایزوگام پشم شیشه

این برند بهترین ایزوگام موجود در بازار را تولید می‌کند که با سابقه‌ی درخشان خود  به یکی از بهترین برندهای شناخته شده در ایران تبدیل شده است زیرا محصولات آن طبق استانداردهای تعیین شده، تولید شده‌اند.  به همین دلیل است که ایزوگام‌های این برند، دارای کیفیت و کارایی لازم است. به دلیل استفاده از فناوری و محصولات به روز، برند ایزوگام پشم شیشه تنوع زیادی در تولید محصولاتش دارد که روز به روز درحال افزایش است. نمونه‌هایی از محصولات این برند عبارتند از:

 • ایزوگام ساده
 • ایزوگام فویل دار
 • ایزوگام ماسه‌ای
 • ایزوگام سنگ ریزه‌ای
 • ایزوگام تک لایه
 • ایزوگام ایزوشینگل
 • ایزوگام ایزوپاستا
 • ایزوگام ایزوفوندو

کلام پایانی

در زمان خرید بهترین ایزوگام حتما به کلاهبردان و فروشندگان محصولات نامرغوب، دقت کنید. برای خرید ایزوگام مرغوب باید برندهای ایزوگام را بشناسید که ما  در این مقاله آن‌ها را به شما معرفی کردیم. درصورتی که از تشخیص ایزوگام مرغوب عاجز هستید، می‌توانید به محصولات ما اعتماد کنید. ایزوگام سایوند بهترین برندهای ایزوگام را در محصولات خود جای داده تا شما مصرف کنندگان بهترین عایق را برای ساختمان خود خریداری کنید. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت، انواع برندهای ایزوگام را مشاهده و در صورت انتخاب، خرید خود را ثبت کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ایزوگام‌های درجه ۱ به سایت ایزوگام سایوند مراجعه کنید..

دکمه بازگشت به بالا