عمومیکسب و کار ایرانی برتر

معرفی گیاهان رطوبت دوست مناسب برای رشد در حمام

در این بخش گلهایی را معرفی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند حمام خود را به محلی سبز تبدیل کنید. افزودن یک گیاه زنده یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباتر و دلپذیرتر کردن حمام شما است. اما اگر گونه‌هایی را خریداری نکنید که در عرض جغرافیایی با رطوبت متوسط تا زیاد رشد می‌کنند، گیاه مدت زیادی با شما نخواهند بود.

از گیاهان آویزان که رطوبت زیاد را دوست دارند تا آنهایی که ممکن است اتاق کم نور را ترجیح دهند، ببینید که کدام گونه‌ها نه تنها زنده می‌مانند بلکه در حمام شما نیز رشد می‌کنند. برای راهنمایی شما ما چند نمونه از این گونه گیاهان را آورده ایم:

1) گیاه آسپلنیوم

آسپلنیوم نوعی سرخس است که از مناسب‌ترین گیاهان برای اتاق‌هایی با رطوبت بالا می‌باشد. هنگامی که گیاه به درستی قرار گیرد، رشد سریع و شدید و همچنین کاهش خطر قهوه‌ای شدن برگ‌ها را در پی خواهد داشت.

در حالی که اکثر سرخس‌ها برخلاف تصور عموم نور روشن را ترجیح می‌دهند، آسپلنیوم Asplenium همچنین می‌تواند در فضاهای کم نور رشد کند و این امر برای حمامی که تنها منبع نور آن اغلب مصنوعی است ایده آل است.

2) گیاه آلوکازیا

گیاه آلوکازیا Alocasia آب و هوای روشن و مرطوب را دوست دارد، بنابراین آنها در حمام با نور طبیعی رشد می‌کنند. با این حال مراقب باشید که گیاه را خیلی نزدیک به پنجره قرار ندهید، زیرا برگهای آن مستعد آفتاب سوختگی هستند.

3) گیاه پیچک شیطان

کارشناسان متفق القول هستند که پیچک شیطان گیاهی مقاوم و با رشد آسان است که می‌تواند در مکان‌های مختلف زنده بماند. اگرچه نیازی به رطوبت بالا ندارد، اما آن را تحمل می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند در اتاقهای کم نور و همچنین با آبیاری نامنظم زنده بماند. این گیاه با رشد سریع به شکل انگور آویزان رشد می‌کند، بنابراین می‌توانید آن را در قفسه‌ای بلند قرار دهید که از آن پایین بیایید یا آن را دور پرده دوش بپیچید.

4) گیاه آلوئه را

اگرچه آلوئه را به رطوبت نیاز ندارد، اما به دلیل فواید زیبایی که دارد همچنان یک مزیت برای سرویس بهداشتی شما محسوب می‌شود. از داخل برگ‌های گیاه می‌توان برای درمان سوختگی‌های جزئی، کاهش خارش و تسکین پوست استفاده کرد. آلوئه را نزدیک پنجره قرار دهید، زیرا نور مستقیم خورشید را دوست دارد.

5) گیاه کلاتین

Calathea گلی است که برای اکثر حمام‌ها بسیار مناسب است، زیرا به رطوبت زیاد بسیار خوب پاسخ می‌دهد و می‌تواند نور غیر مستقیم را تحمل کند. اگر می‌خواهید رنگ و ظرافت را به حمام خود بیاورید، گیاه کلاتین راه رسیدن به آن است.

کلام آخر

حال دست بجنبانید و حمام و دستشویی خود را با استفاده از خرید گیاهان رطوبت دوست به مکانی جذاب تبدیل کنید. شما میتوانید برای خرید این گیاهان به صورت آنلاین اقدام کنید. به این موضوع کمی فکر کنید که چقدر کار ها و مشغله ما در هفته زیاد است که حتی اگر به صورت شبانه روزی هم به کار های خود برسیم باز هم وقت کم می آوریم. از آن طرف خیلی آسان می‌توانیم هر ساعت از شبانه روز که وقت خالی پیدا کردیم، به گلفروشی های آنلاین مراجعه کنیم و گل و گیاه مورد علاقه خود را اینترنتی سفارش دهیم. برای خرید گل و گیاه آپارتمانی آنلاین به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.parsnaz.com/%DA%AF%D9%84-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%DA%AF%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%A8-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84.html

دکمه بازگشت به بالا