کسب و کار ایرانی برترورزش و تندرستی

آیا می‌توانید با پوشیدن کفش بسکتبال بدوید؟

می‌توانید با پوشیدن کفش بسکتبال بدوید. اگر این کار را انجام دهید هیچ تأثیر منفی مستقیمی بر سلامتی شما نخواهد داشت. با این حال، برای محافظت از مچ پا و کفش‌هایتان، بهتر است آن را به عادت تبدیل نکنید. کفش‌های بسکتبال برای دویدن در مسافت‌های کوتاه با در نظر گرفتن وزن دونده مناسب هستند. بسیاری از متخصصان تناسب اندام به افراد دارای اضافه وزن پیشنهاد می‌کنند برای دویدن کفش بسکتبال بپوشند. برای دوندگان لاغر، معمولاً بهتر است از دویدن با کفش های بسکتبال خودداری کنند، زیرا این کفش‌ها سنگین هستند. علاوه بر این، چند بار در خارج از خانه می‌دوید و چه مدت در تصمیم گیری برای دویدن با کفش‌های بسکتبال، ملاحظات لازم است.

بیشتر علاقه مندان به تناسب اندام استفاده از آنها را برای دویدن در فضای باز توصیه نمی‌کنند. اگر فقط چند کیلومتر در هفته می‌دوید، در نظر گرفتن آنها بی خطر است. با این حال، چسبیدن به آنها برای دویدن روزانه ممکن است ایده خوبی نباشد. پوشیدن کفش بسکتبال برای دویدن برای مدت طولانی به مچ پا آسیب می‌رساند. علاوه بر درد مچ پا، به زودی روی قسمت‌های بالایی بدن شما نیز تاثیر می‌گذارد.

کفش های مخصوص دویدن راحت هستند زیرا کف آن چسبندگی لازم را فراهم می‌کند. اکثراً این کفش‌ها دارای کفی خمیده هستند که فشار را در تمام پاهای شما متعادل می‌کند. اما کفش‌های بسکتبال این کار را نمی‌کنند. آنها برای دویدن پرش روی یک کف صیقلی هستند که به معنی عدم سرعت و نیروی ضربه روی آسفالت یا گل است. بنابراین، هنگام دویدن سرعت شما را کاهش می‌دهند و به سرعت احساس خستگی می‌کنید. البته می‌توانید با کفش‌های بسکتبال خود بدوید. اما سعی کنید این کار را به طور منظم انجام ندهید تا بتوانید از پاهای خود در برابر درد اضافی محافظت کنید.

مواردی که هنگام دویدن با کفش بسکتبال باید از آنها اجتناب کنید

دویدن با کفش‌های بسکتبال به سلامت طولانی مدت کفش شما آسیب می‌رساند. هنگام پوشیدن کفش بسکتبال باید از جاده های خیس یا گل آلود اجتناب شود. شما می‌توانید مسافت‌های کوتاه تا چند کیلومتر را با کفش‌های بسکتبال خود بدوید. علاوه بر این، سطح نیز ضروری است. اکثر افرادی که در فضای باز می‌دوند این کار را روی بتن یا آسفالت انجام می‌دهند. بسته به آب و هوا، دوندگان در فضای باز نیز با جاده‌های گلی یا خیس مواجه می‌شوند. کفش‌های بسکتبال در این نوع جاده‌ها خطرناک هستند.

در جاده های گل آلود، کفش های بسکتبال با گل و لای و خاک سنگین تر می‌شوند. باز هم، دامنه‌ها یا کوه‌ها را نباید با کفش بسکتبال بالا رفت. دامنه‌های کوهستان مکان‌هایی فوق‌العاده لغزنده هستند. بنابراین، اگر کفش مناسب نداشته باشید، ممکن است در نهایت امنیت خود را به خطر بیندازید و به خودتان آسیب جدی وارد کنید.

همچنین باید از پیاده روی بیش از چند مایل در روزهای متوالی خودداری کنید. فیزیوتراپیست‌ها و متخصصان تناسب اندام توصیه می‌کنند که پیاده روی طولانی مدت باعث درد مچ پا، دردهای عضلانی، خستگی و غیره می‌شود و همچنین احتمال آسیب دیدگی پا را در آینده افزایش می‌دهد. بنابراین در مسافت‌های طولانی کفش بسکتبال نپوشید.

پوشیدن چند مورد از بهترین کفشهای ورزشی و اسپرت برای استفاده روزمره

هنگامی که شما روی کفش ورزشی سرمایه گذاری می کنید بایستی نوع درستی از این کفش ها را انتخاب نمایید. اگر کفش ورزشی انتخاب شده دارای فیت مناسب و استاندارد نباشد، باعث ایجاد درد کمر، پشت، زانو، لگن و نیز ایجاد تاولهایی در پا و نیز کبود شدن ناخن ها می گردد. بسیاری از این مشکلات براحتی با انتخاب یک کفش ورزشی نادرست ایجاد می گردند. با این حال اگر شما یک کفش ورزشی با توجه به فیت و کیفیت خوب انتخاب کرده باشید بدون شک شما بدون درد به ورزش خود خواهید پرداخت و این کفش ها سالها به درد شما خواهند خورد.

کفشهای بسکتبال

کفش های بسکتبال برای حرکت آسان به طوری طراحی شده اند که دارای زیره لاستیکی ضخیم بوده که این زیره به چسبندگی و پشتیبانی بیشتر آن کمک می کند. با انتخاب این کفش ها شما می توانید ترکیبی از انعطاف پذیری و حمایت از پاشنه را داشته باشید که باعث حفظ راحتی شما خواهد شد ولی شما نمی توانید با این کفش ها برای ساعت های طولانی بدوید بنابراین می توانید برای این منظور کفش هایی با طرح های کمی نازک تر و ظریف تر را انتخاب کنید.

یک نکته بسیار خوب در مورد کفش های بسکتبال این است که این کفش ها با وجود داشتن ظاهر ورزشی براحتی می توانند با طیف وسیعی از لباس ها و ظاهر ها پوشیده شوند. می توان آنها را با شلوار جین و نیز با ژاکت برای ترکیبی از ظاهرها از غیر رسمی، استایل های همه کاره تا ظاهر برجسته و جایگزین های بیشتر از این کفش ها استفاده نمود.

برای داشتن ظاهر اکسیت باز کلاسیک می توانید آنها را با یک ژاکت چرمی، یک تی شرت دارای آرم برجسته و شلوار اسکینی مشکی بپوشید که این یک ظاهر بی انتهایی بوده که منحصر به فرد بوده و شما می توانید براحتی با پوشیدن این لباس ها و این کفش های ورزشی خودتان را برای صبح های پاییز آماده کنید. یک جفت کفش سفید می تواند یک پوشش بسیار خوب برای تابستان بوده و با پوشیدن یک شورت مرتب می توانید ظاهر خود را ارتقا بدهید. سعی کنید از شورتهای دنیم اسلیم فیت استفاده کنید و آنها را با یک تی شرت آزاد و یک عینک آفتابی ست کنید.

کفشهای رانیینگ

اگر شما نیاز به یک جفت کفش رانینگ برای دویدن در صبح های بهاری را دارید، احتمالا روی یک جفت کفش رانینگ خوب سرمایه گذاری خواهید کرد که این بهترین کار می باشد. کفش های رانینگ بطور معمول دارای پد بیشتری در زیره بوده که این ویژگی به جذب اثرات ضربه کمک کرده و به شما این تضمین را می دهد که تا آخر از درد پاشنه یا تاندون ها در امان باشید.

هنگامیکه یک جفت کفش رانینگ را انتخاب می کنید از میزان انعطاف پذیری آن اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی دارای انعطاف پذیری باشد تا یک دویدن راحت و حمایتی را برای شما تضمین کند. شما می توانید با انتخاب رنگهای مناسب ظاهر ورزشی خود را درخشان تر کنید و برای این کار نیازی به رفتن به دنیای دیگری نیست.

هرچند این کفش ها برای ورزش رانینگ بسیار خوب هستند ولی با داشتن طرح، رنگ و شکل های مختلف ، کفش های مناسبی برای پوشیدن در موقعیت های غیر رسمی بوده و ظاهر استیتمنت و ویژه ای به شما می دهند. شما می توانید آنها را با یک جفت جاگر و یک تی شرت بلند بپوشید. با انتخاب یک تی شرت دارای شکل منحصر به فرد می توانید جذابیت لباستان را کمی بیشتر کنید بدون اینکه کفش های ورزشی شما از نظر ها دور بماند.

اگر این ظاهر برای شما زیاد ساده به نظر می رسد می توانید با انتخاب یک جفت کفش ورزشی کمی برجسته تر یک ظاهر خنثی و همه کاره ای در خود خلق کنید بدون اینکه بقیه ظاهرتان را زیاد ساده بگیرید. سعی کنید کفش های ورزشی خود را با یک جین اسلیم فیت و یک تی شرت دارای طرح گرافیکی ساده بپوشید. برای جلوگیری از به هم ریختگی رنگی می توانید تی شرت با طرح های گرافیکی سفید و مشکی را انتخاب کنید یا می توانید از رنگهایی استفاده کنید که با رنگ کفش شما هماهنگی بیشتری داشته باشد.

کفشهای بوکس

کفش های بوکس کفش های متعارف ورزشی نیستند زیرا آنها نمی توانند همه روزه به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. طراحی منحصر به فرد آنها و داشتن طرح نازک و فیت باعث شده که آنها برای جاخالی دادن و حرکت کردن در اطراف میدان بوکس مناسب بوده ولی برای پوشیدن با جین ها مناسب نمی باشند.

دکمه بازگشت به بالا