لیست نهالستانهای دارای مجوز ارومیه

خرید نهال در ارومیه + معرفی 3 نهالستان فروش نهال تا معرفی انواع نهال های مناسب شهر ارومیه :

امروزه بسیاری از افرادی که اقدام به خرید نهال در ارومیه می نمایند برایشان اهمیت بسیار بیشتری دارد. در واقع باید بدانید انگورهای تولید ارومیه کیفیت بسیار عالی و بی نظیری دارد و کشاورانی که آنها را تولید می کنند در حرفه خود بسیار متخصص می باشند. بر همین اساس اگر شما می خواهید برای شهر ارومیه نهال مناسبی را خریداری کنید بهتر است در ابتدا اقدام به خرید نهال انگور نمایید. البته که باید بدانید درخت های بسیار بیشتری در این شهر کاشته می شود و هر یک از این درختان هم رشد مناسبی دارند.

ولی از آنجایی که در مباحث دیر درختان دیگر را به طور مفصل توضیح داده ایم اکنون در مورد نهال انگور اطلاعاتی را به شما ارائه خواهیم داد. شما برای خرید نهال در ارومیه و نهال انگور باید با برخی از نکات و ویژگی های این نهال آشنایی بیشتری داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را خریداری کنید.

شما برای انتخاب نهال در ارومیه که کیفیت عالی و بی نظیری داشته باشد باید به یکی از نهالستان های معتبر مراجعه کنید. اینکه نهالستان مورد نظر شما مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی را دریافت کرده باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما هم باید به این مورد توجه داشته باشید. کارشناسان و مشاورانی که در نهالستان ها فعالیت می کنند می توانند به شما در زمینه مشورت های لازم را ارائه دهند تا بهترین و مناسب ترین نهال را خریداری کنید.حال اجازه دهید در ابتدا به معرفی 3 نهالستان معتبر فروش نهال در ارومیه بپردازیم :

معرفی 3 مورد تایید جهاد کشاورزی جهت خرید نهال جهاد کشاورزی :

1 :نهالستان :

نهالستان گلد نهال

نهالستان گلد نهال دارای مجوز رسمی از نظام صنفی های کشاورزی می باشد که میتوانید با خیالی آسوده خرید نهال در تهران خود را تنها با یک تماس مستقیم از مرکز مستقیم تولید نهال در کشور انجام دهید . گلد نهال تولید کننده ی انواع ارقام نهال مثمر ثمر می باشد .ارسال نهال در نهالستان گلد نهال در کمتر از 48 ساعت خواهد بود .

2 :نهالستان دوم :

نهالستان اریا نهال

نهالستان دوم اریا نهال می باشد که با تولید سالانه صدهزار نهال ، عرضه کننده ی بزرگ نهال در کشور می باشد .اریا نهال شعار خود را کیفیت بالا و قیمت پایین می داند و سرلوحه ی کار خود را فروش نهال های استاندارد قرار داده است . شما میتوانید از این نهالستان هم به صورت انلاین و هم به صورت حضوری خرید کنید :

3 :نهالستان سوم :

نهال یک فروشگاه آنلاین با کلاسی در سطح خاورمیانه که این ضمانت را می دهد که در صورت خرید نهال بیش از 250 عدد ، ازمایش خاک شما را به صورت کاملا رایگان انجام خواهد داد تا شما به بیشترین بازدهی از خرید نهال خود برسید .شما میتوانید هم به صورت انلاین و هم حضوری از این نهالبستان خرید نمایید .

حال به برسی ادامه ی نکات می پردازیم :

بعد از اینکه نهال مورد نظر خود را خریداری کردید باید به خوبی بتوانید آن را کشت کنید و مراقبت های لازم را برای آن به اجرا درآورید. درخت انگور یکی از درخت های بسیار مقاوم می باشد که تا 30 سال عمر می کند و هرچه که پوست آن ضخیم تر باشد بهتر است. در واقع باید بدانید بسیاری از افراد از پوست آن برای تولید مربا و .. استفاده می کنند. بسیاری از انواع درخت انگور خودبارور هستند و شما تنها باید اقدام به خرید آنها نمایید.

برای کاشت نهال در ارومیه و نهال انگور بهتر است یک ساله آن را خریداری کنید، دقت داشته باشید که نهال مورد نظر شما باید خود بارور باشد، که در غیر این صورت ویژگی های لازم را ندارد. نورگیری یکی از مهمترین نکاتی می باشد که زمان خرید نهال در ارومیه و خرید نهال انگور باید به آن توجه داشته باشید. در واقع باید بدانید که اگر نهال ها نور کافی نداشته باشند رشد نخواهند کرد. اگر شما نهال های شناسنامه دار را خریداری کنید بدون شک خیالتان راحت تر است، بنابراین سعی کنید نهال ها شناسنامه دار را خریداری کنید.

خرید نهال در ارومیه و معرفی انواع نهال های انگور مناسب کاشت:

شما برای خرید نهال در ارومیه و خرید نهال های انگور باید بدانید که ارقام های متنوعی دارد و می توانید یکی از آنها را که با شرایط خاک و آب و هوای شما مناسب تر است را خریداری کنید. انگورهای یاقوتی، موسکات، مویز، و … از جمله مهمترین و اصلی ترین ارقام های نهال انگور می باشد که شما می توانید یکی از آنها را خریداری کنید. نیازهای آب و هوا و خاک از جمله مهمترین نکاتی می باشد که برای کاشت آنها باید در نظر داشته باشید. حساسیت های و بیماری هایی که هر یک از این نهال ها می توانند داشته باشند را افراد یکه تخصص بیشتری دارند می توانند تشخیص دهند و به شما بهترین نوع را بر اساس خاک و آب هوای منطقه تان معرفی کنند.

بسیاری از نهالستان های معتبر که شما را از آنها انجام می دهید مشاوران و کارشناسان حرفه ای دارند که به شما در هر زمینه می توانند مشورت های لازم را ارائه دهند. بنابراین بهتر است برای خرید هر یک از انواع آن نهال های انگور به تمامی نکاتی که در مورد کشت این نهال وجود دارد دقت داشته باشید تا بهترین نوع آنها را خریداری کنید. دقت داشته باشید که اگر برخی از نکات ضروری را جدی نگیرید بدون شک  نهال های شما کشت درستی نخواهد داشت و بر همین اساس باید آگاهی و دانش خود را در مورد هر یک از نهال ها افزایش دهید. شما می توانید از مشاوران و کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند درخواست نمایید زمین شما را مورد بررسی قرار دهند تا بهترین نوع نهال را برای منطقه پرورش نهال در ارومیه معرفی تان نمایند.

خرید نهال در ارومیه و کاشت نهال انگور :

برای کاشت نهال در ارومیه باید خاک مناسب آن را مورد بررسی قرار دهید، در واقع باید بدانید زهکشی آن خاک یکی از مهمترین نکاتی می باشد که باید به آن توجه شود. نهال های انگور باید درون خاکی که عمیق و نفوذپذیر است وارد شوند تا از این طریق رشد خوب و مناسبی داشته باشند. برای اینکه رشد درخت انگور رو به بالا باشد باید از تکیه و داربست استفاده کنید که خرید آنها هم به نوع نهال شما بستگی دارد. اگر شما برای رشد نهالی های انگور خود از تکیه گاه بخواهید استفاده کنید بیماری های به وجود آمده درون نهال را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهید داد. داربست های متنوعی وجود دارد که شما توانید اقدام به خرید آنها نمایید و برای رشد نهالی های انگور از آن استفاده کنید.

بعد از اینکه اقدام به پرورش نهال در ارومیه و نهال های انگور نمودید باید سعی کنید آن را به صورت عمودی پرورش دهید. پیش از اینکه کاش آن را انجام دهید دقت داشته باشید که باید آنها را به طور عمودی پرورش دهید. ریشه این نهال باید حدود سه ساعت در آب خیس بخورد و فاصله کاشت آنها را هم باید رعایت کنید تا زمان رشد به یکدیگر گره نخورند. بعد از خرید نهال در ارومیه باید دقت داشته باشید که چاله ای به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، جعفر وحدت اظهار کرد : کشاورزان قبل از خرید نهال از سلامت و اصالت نهال اطمینان حاصل نمایند و نهال مورد نیاز خود را صرفا از نهالستانهای مجوزدار و مورد تایید کمیته فنی نهال استان تهیه نمایند.

وحدت ادامه داد: کشاورزان در خرید نهال به برچسب و لیبل نهال دقت کرده و نهال خود را با فاکتور رسمی از محل نهالستانهای مجوز دار تهیه نمایند.

وی تصریح کرد: تهیه هر گونه نهال از مراکز غیر مجاز و دپو شده علاوه بر عدم اطمینان از اصالت پایه و پیوندک می تواند در بلند مدت هزینه های مازاد بر باغدار تحمیل نموده و هدف نهایی حاصل نگردد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین تاکید کرد: افراد در جابه جایی نهال از استان به سایر استانها با مراجعه به مدیریت حفظ نباتات استان نسبت به اخذ گواهی بهداشت نباتی اقدام کنند.

وحدت اذعان داشت : دراین استان انواع نهال مثمره دانه دار اعم ازسیب،گلابی، به، هسته دار شامل هلو، شلیل، آلو، زردآلو، آلو، آلبالو، گیلاس و انواع دانه ریز شامل انگور،انواع بری ها ، توت فرنگی،  دانه خشک اعم از گردو ، بادام و انواع نهال گیاهان دارویی با پایه های رویشی و بذری در نهالستان مجوزدار و  دو مرکز کشت بافتی مجاز تولید و علاوه بر تامین نیاز استان، مابقی به کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان ،ارمنستان و افغانستان و سایر استانها صادر می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: انواع پایه رویشی که در این استان تولید می شوند ، شامل پایه سیب از نوع M7,M9,MM106 ,MM111 ، گلابی  پیرودووارف و سری OHF  گیلاس و آلبالو از نوع گزیلا 6 و ماکسما، هلو،شلیل و بادام GF , GN  آلو و زردآلو میروبالان انواع بری ها شامل بلوبری، رزبری، لوگان بری، گوجی بری و انواع ارقام وژنوتیپ های گل محمدی است.

وحدت ادامه داد: در ایام تعطیلات عید نوروز در کلیه گمرکات استان و همکاران قرنطینه نباتی  در مدیریت حفظ نباتات سازمان جهت ارائه خدمات در قالب صادرات ، واردات و ترانزیت محموله های کشاورزی در آماده باش کامل هستند و حضور مستمر خواهند داشت.

 

با عرض 30 سانتیمتر را برای حفر نهال های انگور حفر کنید، بعد از هرس کردن ریشه آن باید وسط گودال را هم حفر نمایید و روی آن را با خاک به خوبی بپوشانید. فشرده کردن خاک اهمیت بسیار زیادی دارد و سپس باید روی آن آب بریزید.

 

دکمه بازگشت به بالا