عمومی

انواع نهال هایی که مناسب کاشت است

نهال هایی که میتوان در باغ خود کاشت

با بررسی های انجام شده، انواع گوناگونی از نهال جهت کاشت وجود دارد که کیفیت بالایی دارند اما نهال های کمی هستن که آنها را می توان مناسب و پر سود دانست. اگر همچنان  تصمیم به این دارید که در منزل یا ویلا ی خود یک باغچه بسازید یا نهال بکارید، مجموعه ای  ازبهترین نهال ها را به شما معرفی می کنیم. این نهال میتوان از بهترین ارقام نهال باشد.

اگر شما هم به فکر سودآوری بالا و صرفه اقتصادی در مورد کاشت نهال هستید، میتوانید از انواع نهال هایی که در ادامه به شما معرفی میکنیم استفاده کنید. این نهال ها عبارتند از:

کاشت نهال هلو انجیری عسلی

نهال هلو انجیری عسلی یکی از نهال های مناسب و پربار ارائه شده توسط نهالستان آکین نهال است. این نهال و میوه آن به عنوان یکی از خوش طعم ترین میوه های تابستانی بسیار لذیذ است. این میوه حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله منیزیم، مس و روی است. از مزایای این میوه در کنار طعم عالی، هلو را میتوان یکی از بهترین میوه ها دانست.

خرید نهال هلو انجیری زعفرانی

نهال هلو انجیری زعفرانی از محبوب ترین انواع نهال های با کیفیت بالا در میان باغ داران است. میوه های خوش طعم و آبدار این نهال ها به دلیل خوش رنگی و طعم عالی برای صادرات بسیار مناسب است. از یک سو هلو انجیری زعفرانی به دلیل ساختار گوشتی مناسب برای جابجایی و انبارداری است..

کاشت نهال هلو انجیری زودرس

خرید نهال هلو انجیری زودرس  با وجود عملکرد خوب و میوه های قابل فروش، از جمله  نهال ها برای کشت تجاری  و سود دهی در نظر گرفته می شوند. فقط به این نکته حتما توجه کنید که قبل از کاشت هر نهالی بررسی ها لازم را انجام دهید. قبل از کاشت نهال باید بررسی های جامعی در مورد آنها انجام دهید که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

کاشت نهال هلو انجیری پلنگی

نهال هلو انجیری پلنگی به جرات میتوان این مورد را از بهترین نهال های هلودانست  که مورد استقبال باغ داران گرامی میباشد. میوه این نهال بسیار خوش طعم و درشت است. همانطور که میدانید هلو یکی از محبوب ترین میوه ها در فصل تابستانی است، بی شک انتخاب این نوع نهال برای کاشت و سرمایه گذاری میتواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

کاشت نهال هلو آلبرتا زودرس

کاشت نهال هلو آلبرتا زودرس که یکی از ارقام با سود دهی بالا در بین دیگر نهال ها میباشد. بسیاری از باغداران با تجربه نهال هلو آلبرتا را به دلیل کیفیت بالای میوه از نظر ظاهر و طعم مورد استفاده قرار میدهند. این نوع نهال به دلیل اینکه میوه اش از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار داست بسیار محبوب است.

خرید نهال هلو آلبرتا دیررس

خرید نهال هلو آلبرتا دیررس  که یکی از انواع ارقام تجاری نهال هلو می باشد و دارای راندمان بالایی از نظر باردهی می باشد. این هلو به دلیل ساختار و شکل خود از قابلیت حمل و نقل و انبارداری بالایی برخوردار است. شاید همین مزیت یکی از نکاتی است که باعث شده اکثر باغداران به خرید این نهال تشویق شوند.

نهال هلو زعفرانی با سود دهی بالا

یکی از نهال که میتواند در بین محبوب ترین و پرطرفدارترین ارقام این نوع نهال قرار بگیرد نهال هلو زعفرانی می باشد. خرید نهال هلو از نهال های با سود دهی و ضرفه اقتصادی بالا میباشد، این میوه در بین مردم بسیار محبوب میباشد و همین دلیل سود دهی بالای آن است.  نهال هلو زعفرانی بومی کشور چین است. ارتفاع این درخت هلو زعفرانی گاهی تا  3 الی 5 متر هم میرسد.

کاشت نهال هلو جوادی با کیفیت بالا

اکثر باغداران نهال هلو جوادی را یکی از بهترین و مناسب ترین انواع نهال جهت کاشت معرفی میکنند. این نهال مقاومت بالایی در برابر آفات دارد که از همین رو بعنوان یک نهال قوی و مقاوم شناخته میشود، پس بی شک به همین دلیل است که جزو انتخاب اول برای کاشت در بین عموم مردم قرار دارد. هر کسی که نهالی را میکارد  برای هر باغی اولین الویت محصول نهایی مناسب و با کیفیت بالا است، آکین نهال با تکیه تجربه چندین ساله خود توانسته خرید نهال از مجموعه با کیفیت بالا و معتبررا برای باغداران گرامی در دسترس قرار دهد.

خرید نهال هلو کاردی

باید به این نکته توجه کرد که خرید نهال هلو یا نهال هر نوع میوه دیگر نیازمند  بررسی های عوامل مختلفی است. این عوامل مختلف عبارتند از:

 بررسی خاک منطقه، در نظر داشتن میانگین دمای منطقه و همچنین شرایط  منطقه از نظر آب و آبیاری مناسب. خرید نهال هلو کاردی و اقدام به کاشت آن به دلیل محبوبیت بالایی که این میوه دارد، همیشه سود آوری بالایی داشته است. با خرید نهال هلو  از نهالستان معتبر همچون آکین نهال تضمین محصول با کیفیت را داشته باشید.

اقدام به کاشت نهال هلو آلبرتا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، نهال هلو البرتا که یکی از انواع هلو است که به درخت امریکایی مشهور است، دلیل این موضوع هم این است که کاشت این نهال در امریکا مرسوم است. ذکر این مورد مهم است که این نهال رقمی در اصل امریکایی دارد. نهال هلو آلبرتا یک رقمی است که بشتر جنبه تجاری  دارد و بازار پسندی خوبی دارد، با توجه به همین موضوع محبوبیت بالایی در ایران و جهان بدست اورده است.

 یکی از مناسب ترین رقم هایی است برای باغدارنی که میخواهند باغ هلو احداث کنند، زیرا از نظر کیفیت میوه، سهولت در انبارداری و جابجایی و همچنین عمر طولانی از هز نظر بصرفه است.

بررسی های نهایی جهت کاشت نهال

ابتدا در مورد عوامل اصلی و اثر بخش در انتخاب نهال صحبت کردیم، از عوامل نهایی میتوان فراهم کردن شرایط جهت کاشت باشد. این عوامل عبارتند از شخم و ذهکشی مناسب خاک، فراهم کردن شرایط مناسب آبیاری و ایجاد گودال مناسب جهت کاشت مناسب نهال می باشد.

در صورت جوان بودن نهال ها بهتر است برای آنها پایه های نگهدارنده نصب کرد تا در صورت وزش باد و یا نازک بودن نهال ها خم و افتاده نشوند.

دکمه بازگشت به بالا