اقتصادی

دلار باز هم عقب رفت

دلار در برابر ارزهای مختلف دوباره سقوط کرد.

رویترز گزارش داد ، تشدید تنش ها با چین به دلیل وابستگی شدید تولیدکنندگان آمریکایی به واردات چین ، می تواند به یک مشکل جدی برای اقتصاد ایالات متحده تبدیل شود ، به ویژه اکنون که افزایش شدید هزینه های دولت برای اکلیل گل ، عدم تعادل مالی را ایجاد کرده است. بهم ریخته وزیر امور خارجه چین وانگ یی خواستار احترام به حاکمیت چین شد و گفت: “دموکراسی محصولی مانند کوکاکولا ساخته شده در ایالات متحده نیست و در همه جا طعم یکسانی دارد.” دولت توانسته است بخش عمده ای از جمعیت چین را از فقر خارج کند.

شاخص مدیران خرید اروپا در پایان آوریل 0.8 درصد افزایش یافت. حداکثر 63.3 امتیاز – بالاترین سطح در 9 ماه گذشته. پس از بهبود تدریجی تقاضا ، رشد تولیدات کارخانه اروپا برای نهمین ماه متوالی مثبت باقی ماند ، که شاخص قابل توجهی برای اقتصادهای بزرگ اروپا ، آلمان و فرانسه است. علاوه بر این ، با رشد فعالیت تولید سبز قاره ، نرخ اشتغال در بخش صنایع در اروپا به بالاترین سطح از سال 2018 رسیده است. فوریه.

خبر خوب برای اقتصاد ایالات متحده ، به ویژه با نرخ نگران کننده ، این است که تعداد افرادی که متقاضی مزایای بیکاری هستند از 77،000 در نیمه اول آوریل به 547،000 در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است. 11 ماه گذشته طبق آمار وزارت کار ایالات متحده ، بیشترین کاهش در مزایای بیکاری در نیویورک ، فلوریدا ، جورجیا و تگزاس بوده است.

آوریل در این نشست ، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که نرخ بهره را همانطور که انتظار می رود بدون تغییر خواهد گذاشت. نرخ سود منفی فعلی 0.25٪ در منطقه یورو کمترین نرخ ثبت شده از زمان ایجاد این منطقه پولی است و بانک مرکزی قصد دارد علاوه بر حفظ این نرخ ، برنامه خرید اوراق قرضه گسترده خود را نیز ادامه دهد. که تا مارس 2022 ادامه خواهد داشت و اعتبار اختصاص یافته به آن حدود 1.8 تریلیون است.

این تاج همچنان بر سایه قدرت اقتصادی اروپا سایه افکنده است. در آلمان ، مردم در اعتراض به محدودیت های بیشتر در مورد کرونا و سیاست های ریاضتی دولت در مقابل پارلمان در برلین تجمع کردند. نظرسنجی های جدید نشان می دهد محبوبیت حزب حاکم به کمترین میزان در 10 سال گذشته رسیده است. در انگلیس ، نخست وزیر بوریس جانسون هشدار داده است که شیوع کاهش تاج ها به راحتی قابل برگشت است و کشور می تواند با موج سوم تاج ها روبرو شود.

سناتور ارشد جمهوری خواه حمایت سنا از اقدامات لازم برای بازگشت سریع تر به حالت طبیعی را اعلام کرد و افزود: بازیابی رقابت بدون از سرگیری جریان سرمایه و اصلاحات ساختاری ، به ویژه در زمینه مالیات ، دشوار است. اسکات با تأیید عواقب وخیم ویروس کرونا بر عملکرد بزرگترین اقتصاد جهان در نیمه دوم سال گذشته گفت: “امسال نه تنها رشد دو رقمی ، بلکه شاید قرن گذشته نیز نخواهیم داشت.”

از نظر معامله گران ، از جذابیت دارایی های دلار کاسته شده است ، به ویژه هنگامی که فدرال رزرو ایالات متحده با افزایش یا حفظ نرخ بهره در دوراهی قرار دارد. افزایش تورم ، همراه با امکان ارائه بسته تریلیون دلاری دیگر کمک مالی به دولت بایدن ، یکی از دلایلی است که معامله گران به این نتیجه رسیده اند که انتظار ندارند دلار قوی در سال 2019 در آینده نزدیک داشته باشد. تزریق نقدینگی به بازار میزان دلار آمریکا در بازارهای مالی به شدت افزایش یافته است.

تورم نیز افزایش یافت: نرخ تورم متوسط ​​در 19 کشور منطقه یورو طی دوازده ماه منتهی به مارس 0.4٪ افزایش یافت ، در حالی که 1.3٪ سال قبل بود ، تا تورم را دوباره افزایش دهد. بانک مرکزی منطقه. در سطح اتحادیه اروپا ، این رقم به طور متوسط ​​1.7 درصد بود ، در حالی که یک ماه قبل 0.3 درصد بود. بانک مرکزی اروپا قصد دارد هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی خریداری کند.

انتقاد از ادامه سیاست های حمایتی دولت بایدن برای اقتصاد ایالات متحده در حال افزایش است. لری کودلو ، مشاور اقتصادی ترامپ ، گفت: “اقتصاد ما در حال حاضر شبیه تب و لرز است و اکنون بایدن با برنامه های خود می خواهد.” پتویی مرطوب روی آن بیندازید! برنامه دولت به میلیون ها نفر اجازه ایجاد شغل را نمی دهد و آنها باید از چنین رفتاری شرمنده شوند. تنها با تغییر در این روش ها به رشد چشمگیری دست خواهیم یافت.

دلار از ابتدای امسال تحت فشار فوق العاده ای قرار گرفته است ، اما کارشناسان بازار ارز انتظار دارند دلار به ویژه در نیمه دوم سال به تدریج به روزهای اوج خود بازگردد. در دو هفته اول آوریل ، بازده دلار کمتر از متوسط ​​سالانه آن بود ، اما به دلیل افزایش ریسک برای اقتصاد جهانی ، معامله گران تمایل دارند که دارایی های با ریسک بالا را به خطر بیندازند و دوباره محتاط باشند. بود. این امر در میان مدت از ارزهای امن برخوردار خواهد بود.

تاکنون بیش از 146 میلیون و 758 هزار و 828 مورد تاج ثبت شده است که 3 میلیون و 105 هزار و 834 نفر جان خود را از دست داده اند. در میان کشورهای مختلف ، بیشترین تعداد قربانیان در ایالات متحده با 585200 نفر ، برزیل با 386،623 نفر ، مکزیک با 214،504 نفر ، هند با 191،457 نفر و انگلستان با 127،417 نفر بوده است.

سایمون هاروی ، استراتژیست ارشد پول در موسسه Monks Europe ، گفت: “بازارها هنوز از جهت آینده مطمئن نیستند ، زیرا اطلاعات موجود معمولاً کم و متناقض است.” تا زمانی که تصویری واضح از اقتصاد و تصمیمات آینده بانک فدرال رزرو نداشته باشیم ، حدس زدن دلار در چه جهتی تغییر نخواهد کرد کار آسانی نیست. اگر فدرال رزرو ایالات متحده در عمل نشان دهد که می خواهد فضای اقتصادی مناسب برای فعالیت اقتصادی را حفظ کند ، شاهد افزایش دلار به قله های بالاتر خواهیم بود.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ ارز را در برابر سبد ارزهای جهانی اندازه گیری می کند ، در معاملات امروز 0.11 درصد بسته شد. سطح پایین تر 90،797 امتیاز است.

نرخ ارز هر فرانک سوئیس 1094 دلار منتشر شد. (نرخ های فوق بر اساس ساعات پایانی معاملات در بازارهای ارز نیویورک محاسبه می شود).

ارزهای اروپایی

در آخرین جلسه معاملات ، پوند 0.08 درصد نسبت به روز گذشته رشد کرد. و بالغ بر 1،387 دلار بود. یورو 0.12 درصد رشد کرد. حداکثر 1.209 دلار در کانال 1.20 باقی مانده است.

ارزهای آسیایی

در بازارهای ارز آسیا ، دلار 0.14 درصد افت کرد و به 107،935 ین رسید. هر دلار آمریکا در مقایسه با دلار استرالیایی خود با 1،291 دلار مبادله شد. نرخ ارز دلار 6،495 یوان چین نیز اعلام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا