برون مرزی

در حمله آمریکا به کابل ۹ تن از یک “خانواده معمولی” کشته شدند

مقامات آمریکایی به رسانه ها گفته اند که در عملیاتی که شامل موشک های شلیک شده از یک هواپیمای بدون سرنشین بود ، یک بمب گذار انتحاری را در خودرویی که به فرودگاه کابل حمله می کرد هدف قرار دادند. یکی از مقامات ارتش آمریکا به CBS News گفت: “ما اطمینان داریم که به آنچه که باید انجام می دادیم رسیده ایم. با این حال ، گزارش ها نشان می دهد که این حمله به خانه ای منجر شد که 9 نفر از اعضای یک خانواده معمولی ، از جمله شش کودک را کشت.” جان های از دست رفته

به گزارش ترندونی ، ارتش مدعی است که “گزارش های اولیه نشان می دهد که هیچ تلفات غیرنظامی وجود ندارد”.

بیل اوربان ، سخنگوی مقر آمریکایی (سنتکام) ، گفت که “متقاعد شده است” که یک وسیله نقلیه حاوی حداقل یک داعشی به همراه “تعداد زیادی مواد منفجره” منهدم شده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک افسر امنیتی گفت که حمله موشکی “خانه را ویران کرد”.

یکی از بستگان کشته شدگان ، CNN ، گفت که تعداد قربانیان حمله هوایی آمریکا به 9 نفر افزایش یافته است. برادر یکی از قربانیان گفت که آنها یک “خانواده معمولی” هستند و به داعش تعلق ندارند.

مرد گریان گفت شش کودک در میان کشته شدگان هستند ، از جمله خواهر چهار ساله اش آرمین ، برادر سه ساله بنیامین و خواهران دو ساله آیات و سومیا.

رسانه های افغانستان روز یکشنبه گزارش دادند که در انفجار دو خودرو و بخشی از یک ساختمان مسکونی ویرانه دست کم چهار کودک کشته شدند. شدت انفجار ثانویه نشان می دهد که حمله ایالات متحده خودروی بمب گذاری شده را کاملاً منهدم کرد و تنها یک بمب گذار انتحاری کشته شد.

حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا علیه تروریست ها در کشورها به دلیل گزارش مرگ و میر غیرنظامیان که فرماندهان نظامی آن را “خسارت اضافی” توصیف می کنند ، بسیار بحث برانگیز شده است.

دانیل هیل ، تحلیلگر سابق نیروی هوایی ایالات متحده ، ماه گذشته به دلیل افشای اطلاعات محرمانه درباره حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در افغانستان که ادعا می شد افراد بی گناه از جمله کودکان را کشته است ، به حبس ابد محکوم شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا