جوابیه هیات کشتی اردبیل به برگزاری مسابقات نوجوانان

هیات کشتی استان اردبیل اعلام کرد، جلوگیری از حضور تیم کشتی آزاد شهرستان های اردبیل در صورت نداشتن تیم کشتی فرنگی، به امضای تمامی روسای هیاتهای شهرستانها رسیده بود.

به گزارش ترندونی، هیات کشتی استان اردبیل به انتشار گزارش اجبار تیم های اردبیل برای داشتن تیم کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات این استان و جلوگیری از حضور تیم آزاد در صورت نداشتن تیم کشتی فرنگی و همچنین اجبار نفرات دوم به بعد تیم های آزاد برای حضور در رقابت های کشتی فرنگی، واکنش نشان داد و بیانیه ای به شرح زیر در اختیار ترندونی قرار داد:

جناب آقای دکتر دبیر رئیس محترم فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در سفر اردیبهشت ماه سال جاری به اردبیل، جلساتی را با حضور رئیس هیات کشتی شهرستان های استان، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل و استاندار ورزش دوست اردبیل برگزار کردند. تاکید ریاست فدراسیون بر این نکته بود که کشتی فرنگی استان اردبیل با توجه به پتانسیل بالایی که دارد باید احیا شود.

بر همین اساس و با توجه به تاکید ریاست فدراسیون کشتی، اعضای هیات رئیسه کشتی استان اردبیل جلسه‌ای را با روسای هیات‌های کشتی شهرستان‌های اردبیل برگزار کردند. در این جلسه قدرت حاج نوری ریاست هیات کشتی استان اردبیل از تمام اعضای حاضر خواست تا پیشنهاد های خود را در رابطه با چگونگی پیشرفت کشتی استان خصوصا در کشتی فرنگی اعلام کنند.

بر همین اساس نیز پیشنهادهایی از سوی چند تن از اعضای حاضر ارائه شد. یکی از این پیشنهادها این بود که در صورت عدم شرکت تیم کشتی فرنگی هر شهرستان، تیم کشتی آزاد آن شهرستان نیز برای حضور در مسابقات استانی پذیرش نشود.

به دنبال طرح این پیشنهاد، نظرات تمامی اعضای حاضر در جلسه بیان شد و در نهایت با رضایت تمامی اعضا رای گیری صورت گرفت و این پیشنهاد با امضای تمامی اعضا به تصویب رسید.

هیات کشتی استان اردبیل با اعلام اینکه تنها شهرستان خلخال از دادن تیم کشتی فرنگی بر خلاف وعده قبلی خودداری کرده است، یادآور شد: رئیس هیات کشتی شهرستان خلخال که خودشان مربی کشتی فرنگی می باشند طی نامه‌ای اعضای تیم های کشتی آزاد و فرنگی را برای حضور در مسابقات استانی اردبیل معرفی کردند اما ۲ روز مانده به مسابقات به مسئول پذیرش مسابقات اعلام کردند شهرستان خلخال نمی‌تواند در رشته کشتی فرنگی شرکت کند.

ایشان دلیل این امر را حضورشان در سفر دانست و اعلام کرد کسی هم نیست که تیم را همراهی کند. با پیگیری هیات کشتی استان از رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خلخال و هماهنگی های صورت گرفته با آقای سندانی مربی شهرستان خلخال مقرر شد تیم را ایشان همراهی کند اما باز هم رییس هیات کشتی شهرستان خلخال بهانه آوردند که بچه ها کار و مشکل دارند و نمی‌توانند در مسابقات حاضر شوند.

در این میان کم کاری و کوتاهی رئیس هیات کشتی شهرستان خلخال آقای کورش رهبری بسیار مشهود است. طبق اعلام مربیان و بزرگان کشتی شهرستان خلخال، نامبرده به مدت ۶ ماه است که در خلخال حضور ندارد. قطعا حقوق کشتی‌گیران حق الناس محسوب می‌شود و این افراد باید نزد خداوند پاسخگو باشند.

در ضمن با نظر اعضای هیات رییسه و کمیته فنی در صورت تصویب، برای کشتی گیران آزاد شهرستان خلخال که در سطح خوبی هستند، مسابقه انتخابی انجام خواهد شد تا حقی از این عزیزان پایمال نشود.

هیات کشتی استان اردبیل همچنین اجبار نفرات دوم به بعد تیم های کشتی آزاد برای حضور در مسابقات کشتی فرنگی‌ را انکار کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا