فرهنگ و هنر

بهترین کشورها برای دریافت اقامت و مهاجرت کدامند؟

مهاجرت و اقامت در یک کشور دیگر با انگیزه‌های مختلفی صورت می‌گیرد و به روش‌های گوناگون می‌توان نسبت به ‌آن اقدام کرد. به طور کلی برای مهاجرت به یک کشور دیگر باید ویزا یا کارت اقامت دریافت کنید. انواع ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و … با قوانین خاص و محدودیت اقامتی وجود دارد که با توجه به نوع درخواست و مدارک ارسالی به فرد متقاضی تعلق می‌گیرد و می‌توان با طی کردن مراحل قانونی پس از چندین سال آن را به مجوز اقامت تبدیل کرد.

اما قبل از هرگونه اقدامی، لازم است تحقیق و بررسی کافی صورت گیرد تا لیستی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت و مهاجرت انتخاب شود. در انتخاب کشوری که برای ادامه تحصیل، کار یا اقامت دائم به آن سفر می‌کنید باید مجموعه‌ای از عوامل همچون شرایط مالی، مهارت‌ها، روحیات شخصی، آب و هوا را در نظر بگیرید.

با وجود اینکه منابع می‌گویند، مهاجرت در بیشتر افراد با بهبود کیفیت زندگی و افزایش رضایت در زمینه‌های مختلف همراه بوده است، اما به دلیل سخت و پرهزینه بودن مراحل قانونی دریافت اقامت، نمی‌توان چشم بسته و بدون تحقیق به این کار اقدام کرد. لذا شناخت فضا و شرایطی که مهاجران بدو ورود به یک کشور دیگر با آن روبرو هستند، از ضروریات ابتدایی فرایند مهاجرت است. در ادامه تعدادی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت و مهاجرت را معرفی می‌کنیم‌.

1.   کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر با وسعت زیاد و تراکم جمعیتی کم است. دولت کانادا به شهروندان خود خدمات آموزشی و بهداشتی رایگان ارائه می‌کند و حتی فرزندان مهاجران کاری یا تحصیلی دارای اقامت، در این کشور می‌توانند به طور رایگان در مدارس تحصیل کنند. روش‌های مهاجرت به کانادا شامل تحصیل، ازدواج، کار، سرمایه‌گذاری، پناهندگی و دیدار خانواده است. سیستم آموزشی قوی، امکانات پژوهشی و تمرکز تعدادی زیادی از دانشگاه‌های معتبر، کانادا را یکی از مقاصد اصلی دانشجویان جهان قرار داده‌است. همچنین به منظور دریافت ویزای کاری از دولت کانادا باید باید با یک کارفرمای کانادایی قرارداد ببندید و علاوه بر دارا بودن شرایط لازم، مدارک خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید.

2.   فرانسه

بهترین کشورها برای دریافت اقامت و مهاجرت کدامند؟

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در اروپای غربی واقع شده و مزیت‌های فراوانی برای زندگی و اقامت دارد. این کشور مانند اکثر کشورهای اروپایی آب و هوای ملایم با سواحلی پربارش و زیبا دارد که هرساله گردشگران بسیار زیادی را از سراسر جهان جذب می‌کند تا اقدام به خرید ملک در فرانسه کنند و اقامت این کشور را به دست آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع دریافت “اقامت فرانسه از طریق خرید ملک” میتوانید به لینک زیر بروید:

https://homefrance.com/اقامت-فرانسه/

فرانسه کشوری توریستی با جاذبه‌های فرهنگی، هنری و تاریخی فراوان است که بخش زیادی از درامد آن از صنعت توریسم تأمین می‌گردد. مناظر طبیعی و انسان‌ساخت شگفت‌انگیز، قدم زدن در خیابان‌های زیبا و چشم‌اندازهای رویایی بخشی از جذابیت‌های زندگی در این کشور اروپایی است.

فرانسه همچنین یکی از ابرقدرت‌های دنیا در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی محسوب می‌شود. سیستم درمانی و آموزشی کارامد و پیشرفته بخشی از خدمات اجتماعی است که دولت فرانسه در اختیار شهروندان خود قرار داده‌است.

کشور فرانسه یکی از عضو پیمان شنگن است که با اخذ مجوز اقامت در آن، می‌توان به 25 کشور دیگر عضو این پیمان که عموما در اروپا قرار دارند، بدون ویزا سفر کرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، بسته به مدت زمان اقامت می‌توان از روش‌های مختلفی اقدام نمود. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای کوچک‌تر فرانسه، نسبت به سایر کشورهای مهاجرپذیر کمتر است و این مزیت برای کسانی که به لحاظ بودجه در محدودیت هستند، گزینه مطلوبی به نظر می‌رسد. مدارکی که پس از تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه به دانشجویان تعلق می‌گیرد در همه جای دنیا از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

مهاجرت کاری یکی از راه‌های دیگر ورود و اقامت در فرانسه است که در بیشتر اوقات قبل از اقدام لازم است دعوتنامه کاری به این منظور تنظیم گردد. بنابراین فرد متقاضی در ابتدا باید یک فرصت شغلی مناسب پیدا کند..

کارگران ماهری که واجد شرایط دریافت کارت آبی فرانسه باشند، می‌توانند مجوز کار و اقامت یک تا سه ساله را کسب کنند. دریافت اقامت از طریق ازدواج، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و پناهندگی از روش‌های دیگر مهاجرت به این کشور است.

3.   استرالیا

درصد بالایی از جمعیت استرالیا را افراد خارجی تشکیل داده‌اند و تقاضا برای مهاجرت به این کشور همچنان بالاست. به همین سبب سختگیری‌های بیشتری در خصوص صدور کارت اقامت اعمال می‌شود. با این وجود مهاجران و دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند تا از مزایای زندگی در کشوری با اقتصاد قوی، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، طبیعت منحصر به فرد و خدمات بهداشتی رایگان با کیفیت بالا بهره‌مند شوند.

4.   سوئیس

بهترین کشورها برای دریافت اقامت و مهاجرت کدامند؟

دریافت اقامت سوئیس یکی از رویایی ترین فرصت ها برای زندگی هر ایرانی در این کشور فوق العاده میباشد. سوئیس جز کشورهای اروپایی است که به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی بالا و امکانات مطلوبی که در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد، در لیست بهترین کشورها برای دریافت اقامت جای می‌گیرد. بسیاری از کسانی که به سوئیس مهاجرت کرده‌اند از  درامد و تعادل به وجود آمده میان زندگی و کار خود راضی هستند. این کشور به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی در آن، به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته می‌شود.

5.   آلمان

آلمان یکی از پیشرفته‌ترین و صنعتی‌ترین کشورهای جهان است که به دلیل درصد اشتغال بالا، سیستم آموزشی قوی و وجود دانشگاه‌های معتبر یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی محسوب می‌شود. در این کشور شاخص‌های کیفیت زندگی در وضعیت مطلوبی قرار دارند و به همین دلیل آلمان یکی از شادترین کشورهای جهان لقب گرفته‌است.

6.   نیوزلند

کشور نیوزلند یکی از بهترین کشورهای جهان به لحاظ امکانات رفاهی و شاخص‌های کیفیت زندگی تلقی می‌شود. جاذبه‌های طبیعی فراوان، ثبات سیاسی، اقتصاد قدرتمند و سیاست‌های مثبت نسبت به مهاجران سبب شده نیوزلند جزء بهترین کشورهای جهان جهت مهاجرت شناخته شود. دانشگاه‌های معروف زیادی در نیوزلند وجود دارد که دانشجویان سراسر جهان را به دریافت ویزای تحصیلی این کشور ترغیب می‌کند.

7.    اتریش

کشور اتریش با پیشینه هنری و مشاهیر بزرگ و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در حوزه کتاب، فیلم و موسیقی، مرکز فرهنگی قاره اروپا محسوب می‌شود. طبیعت بسیار زیبای اتریش و آب و هوای متنوع آن، خلق و خوی شهروندان را متعادل ساخته و مهاجران بسیاری را برای دریافت اقامت این کشور ترغیب می‌کند. برای مهاجرت به اتریش می‌توان از مسیرهای کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی اقدام نمود.

دکمه بازگشت به بالا