راه های مهاجرت به یونان

این مطلب به‌صورت پیوسته آپدیت می‌شود تا جدیدترین شرایط مهاجرت به یونان و قوانین مهاجرتی این کشور را در اختیار شما قرار دهیم. اگر فعلاً نمی‌خواهید این متن را تا انتها مطالعه کنید،  را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما با شما تماس بگیرند.اگر هم به دنبال زندگی در یک کشور اروپایی هستید و هم می‌خواهید این کار برایتان مقرون‌به‌صرفه تمام شود، یونان بهترین گزینه است!کار، زندگی یا تحصیل در این کشور کهن، زیبا و چشم‌نواز، می‌تواند دل‌انگیز باشد. تازه، خیلی از کسانی که از ایران، به یونان مهاجرت می‌کنند، می‌گویند این کشور، دروازه‌ای عالی و سکوی پرشی مناسب برای رسیدن به کشورهای بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر اروپایی است

چه بسیار افرادی که با مهاجرت به یونان، توانسته‌اند به کشورهایی که بیشتر علاقه دارند، برسند.مهاجرت به یونان می تواند زندگی فردی که به تغییر نیازمند است را تغییر دهد.
هر کسی با توجه به شرایط خود اقدام به بهره مندی از یکی از انواع روش های مهاجرت به یونان می کند. در این بخش قصد داریم به کلیه این روش ها بپردازیم.

 • مهاجرت به یونان از طریق کار
 • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به یونان از طریق کار

یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت یونان می شود، مهاجرت به این سرزمین از طریق کار می باشد.

شاید بگویید که چگونه می توان به عنوان یک ایرانی از این مسیر راه ورود به اروپا را باز کرد. وارد شدن به این پروسه کمی سخت است چرا که با وجود داشتن جاب آفر، فرد باید منتظر مشاهده درخواست کارفرما بماند.

یک کارفرما در یونان باید به مدت سه ماه شغل مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر فرد مورد نیاز را پیدا نکرد، سه ماه دیگر هم این فرآیند را انجام دهد.پس از آن دولت یونان به او اجازه خواهد داد تا آگهی را برای کشور های غیر از اتحادیه اروپا به نمایش بگذارد. روشی دیگر که ممکن است بدرد تان بخورد درباره جست و جوی شش ماهه کار در یونان است.

اگر وی بتواند با شش ماه ماندن در این کشور شغل مورد نظر را پیدا کند حتی شانس اخذ اقامت یونان را بدست خواهد آورد. در صورت پیدا نکردن شغل باید به کشور مبدا باز گردد.البته این محدودیت ها تنها شامل ساکنان غیر از اتحادیه اروپا می شود و شهروندان کشورهای اروپایی می توانند بدون هیچ مشکلی وارد یونان شوند. البته بهتر است قبل از بررسی شرایط کار در این کشور، نگاهی هم به برای کار بیندازید. در این لیست می‌توانید با مشاغل پر تقاضا در بازار کار این کشور آشنا شوید.

ویزای کاری یونان، نوع D نیز نامیده می شود. فرد متقاضی باید پس از دریافت پیشنهاد کاری، مشخصات و رزومه خود را برای شرکت ارسال کند و منتظر تایید آن از سمت کارفرما بماند. پس از موفقیت آمیز بودن این پروسه، خانواده او می توانند همراه او بروند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

آیا تا به حال شده که به اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل فکر کرده باشید یا به دنبال اینکه که با یک روش مثل یک آب خوردن وارد قاره اروپا شوید؟

دولت یونان تحصیل را تا 15 سالگی اجباری کرده و هیچکس حق انصراف از تحصیل در این دوره را ندارد. پس از اتمام دوران متوسطه فرد می تواند در دوره هایی ثبت نام کند که منجر به دریافت دیپلم گردد. حال که بحث تحصیل در یونان داغ است، آشنایی با هزینه های آن نیز در اولویت قرار می گیرد. هزینه تحصیل در این سرزمین زیبا و سرسبز حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال است که باید توسط دانشجویان بین ‌المللی پرداخت شود.

اما کسانی که ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون پرداخت هزینه ای از امکانات آموزشی بهره مند شوند، البته قیمت ها با توجه به نوع رشته، دانشگاه متغیر و حتی مقطع تحصیلی است. تحصیل در هر یک از دانشگاه های یونان با توجه به نوع رشته، دانشگاه و حتی مقاطع تحصیلی متفاوت است. با توجه به پیشرفت و رشد اقتصادی یونان در سالهای اخیر و شرایط ویژه ای که این کشور دارد به راحتی میتوان اقامت یونان از طریق ثبت شرکت را گرفت.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

از طرق مختلفی امکان پذیر است که هر یک به صورت جداگانه منجر به اقامت دائم یونان می شود.در بخش خرید ملک در یونان اقامتی 5 ساله نصیب فرد می گردد و در گروه دیگر که شامل کار آفرینی می شود، اخذ اقامت 10 ساله خواهد بود.

 • خرید ملک در یونان
 • تمکن مالی در یونان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور است که با گلدن ویزا یا ویزای طلایی همراه می باشد. همچنین فردی که موفق به خرید ملک در یونان می شود، اجازه سفر کردن به اتحادیه شینگن اروپا را خواهد داشت.

از آنجایی اخذ گلدن ویزای یونان تنها با خرید ملک برای غیر اروپایی ها اتفاق می افتد، متقاضیان می توانند با پرداخت کمترین هزینه ها اقامتی 5 ساله را بدست آورند. هم صاحب ملک شو! هم اقامت دائم اروپا بگیرید. برای ثبت نام اقامت یونان با خرید ملک باید تمام مدارک و اطلاعات مورد نیاز را به طور کامل و دقیق ارائه دهید، که با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یونان، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

متقاضیان پس از اخذ ویزای طلایی یونان می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، پدر و مادر و خواهران و برادران زیر 21 سال، پدر و مادر همسر و خواهران و برادران همسر زیر 21 سال را همراه با خود ببرند و برای همگی اقامت یونان را دریافت نمایند. یکی از شاخص ترین دلایلی که را برای متقاضیان جذاب جلوه می کند، این است که مقدار هزینه سرمایه گذاری در خرید ملک و مستغلات در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار پایین می باشد.

گلدن ویزای یونان در اخذ اقامت مزیت های بیشماری دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.

 • توسط قوانین شهروندی، فرد تحت حفاظت دولت یونان قرار می گیرد.
 • دسترسی سریع به 26 کشور بدون ویزا امکان پذیر خواهد شد.
 • دریافت شهروندی و پاسپورت یونان ممکن است.
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین به انگلستان میسر است.
 • دریافت اقامت یونان بعد از 2 ماه امکان پذیر است.
 • شهروندان یونان می توانند حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را کسب نمایند.
 • ساکنان و شهروندان یونان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه به صورت رایگان و یا با شهریه پایین را دارند.
 • زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه ای تجربه خوبی خواهد بود.
 • امکان باز کردن حساب های بانکی وجود دارد.
 • امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر21 سال) موجود است.
 • فرزندان زیر 18 سال، پس از اخذ اقامت تا 21 سال میتوانند اقامت شان را تمدید کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا