عمومی

انتخابات یازدهم اسفند بیانگر شکست راهبردهای دشمن بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به دیدار اعضا مجلس خبرگان رهبری با رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار نکات بسیار مهمی پیرامون مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی بیان فرمودند که این بیانات ارزشمند می‌تواند راهگشا برای همه مسؤولان و عبور از مشکلات و معضلات فعلی در کشور باشد.

امام جمعه گناوه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی، تعیین رهبری را اولین وظیفه خبرگان رهبری و مراقبت از حفظ صلاحیت رهبری را جز کارهای بزرگ بیان فرمودند، افزود: رهبر انقلاب فرمودند که مجلس خبرگان در گزینش‌ها و انتخاب‌هایی که خواهد داشت قطعاً باید این را مراقبت کند که اصول ثابت جمهوری اسلامی مورد غفلت قرار نگیرد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون مجلس شورای اسلامی به این نکته اشاره فرمودند که مجلس جدید باید حامل امیدهای جدید هم باشد.

وی اضافه کرد: سخنان اختلاف انگیز و اختلاف در سطح جامعه و در میان نمایندگان مجلس، دعوا راه انداختن، حرکات و ستیزه گری‌های دشمن پسند، به تعبیر فرمایش رهبر معظم انقلاب، سه موردی هستند که می‌تواند شیرینی مجلس جدید را از بین ببرد و کام ملت را تلخ کند.

امام جمعه گناوه بیان کرد: به رغم جنگ رسانه‌ای و شناختی دشمن در یک سال گذشته و مشکلات عدیده معیشتی و اقتصادی، حضور مردم در انتخابات یک جهاد بزرگ و حماسه سازی بسیار ارزشمند ایجاد کرد که راهبرد شیطانی تحریم و کاهش مشارکت را در هم شکست.

وی ادامه داد: دشمن ۲ مؤلفه راهبرد شیطانی تحریم انتخابات و مشارکت زیر ۲۰ درصد را در پیش گرفته بود که این راهبردها با حضور مردم در انتخابات یازدهم اسفند در هم شکست و خنثی شد.

وی گفت: انتخابات یازدهم اسفند مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی یک نمایشگاه شکست تحریم حضور در انتخابات و جنگ رسانه‌ای دشمن در یک سال اخیر بود.

وی گفت: منتخبان جدید مجلس شورای اسلامی بدانند که مردم و رأی دهندگان انتظار گره گشایی از مشکلات و مسائل توسط آنها را دارند.

امام جمعه گناوه ادامه داد: منتخبین مجلس شورای اسلامی، نماینده همه مردم محسوب می‌شوند و باید نقش مهم خود را ایفا کند و قوانین دست و پاگیر را اصلاح و بیشتر به جامعه امید دهند.

وی گفت: مجلس جدید باید قوانینی را مصوب کند که از مشکلات عدیده در کشور عبور کنیم و در جهت رضایتمندی مردم تلاش کند.

امام جمعه گناوه اضافه کرد: مجلسی که بتواند کمک به حال مردم باشد، این وضعیت فعلی اقتصاد و تزلزل‌های اقتصادی را سرومان دهد، در بحث ارز و دلار ورود کند تا فشارهایی که بر اثر نوسانات ارز به وجود می‌آید برطرف شود.

امام جمعه گناوه بیان کرد: نمایندگان مجلس جدید برای حل مشکلات از نظرات کارشناسان، اقتصاددانان بهره ببرند و قوانین مؤثری تصویب کنند.

وی با اشاره به ۲۰ اسفند روز راهیان نور بیان کرد: راهیان نور برنامه‌ای بسیار ارزشمند است که می‌تواند جوانان ما را بیشتر با آثار هشت سال دفاع مقدس، ایثارگری‌ها، ازخودگذشتگی‌ها، فداکاری‌ها، شهادت‌ها و همه زحماتی هشت سال دفاع مقدس و همه ارزش‌ها و این گنجینه مهم آشنا کند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه حلول ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به اینکه امسال نیز ماه مبارک رمضان با ایام نوروز و حضور مسافران در شهر گناوه تقارن دارد هم شهروندان و هم مسافران حرمت این ماه مبارک را نگه دارند.

دکمه بازگشت به بالا