اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی برتر

استفاده از کرم پودر برای پوست های پیر و خطوط ریز

علت ماسیدن کرم پودر روی پوست چیست؟

ابتدا به این مسئله دقت شود که دلیل ماسیدن کرم پودر روی صورت چیست؟ در بیشتر مواقع، فقط چندین اشتباه رایج آرایشی باعث ماسیدن کرم پودر میشود؛ که با دقت و حذف آن میتوان به صاف و یکدست شدن کرم پودر کمک کرد. در این بخش از مقاله، 5 اشتباه رایج را میخوانید که اغلب منجر به ماسیدن کرم پودر میشود.

 •  کرم پودر درستی را انتخاب نمیکنید

بیشتر خانمها رنگ اشتباهی برای کرم پودر خود انتخاب میکنند و همیشه از ماسیدن کرم پودر خود شاکی هستند. قبل از خرید، مطمئن شوید که کرم پودر انتخابی شما، با رنگ طبیعی پوست شما یکسان است؛ چرا که بزرگترین علت ماسیدن کرم پودر روی صورت انتخاب محصول اشتباه است.  البته علاوه بر رنگ، باید به فرمولاسیون کرم پودر هم دقت کنید. کرم پودرهای نیمه مات برای پوستهای مختلط، براق برای پوستهای خشک و مات برای پوستهای چرب مناسب است. برای تشخیص رنگ کرم پودر این است که مقداری از آن را روی پوست بزنید و در نور طبیعی خورشید رنگش را ببینید. کمی صبر کنید تا کاملا کرم پودر روی پوست بخوابد؛ اگر تغییر رنگی نداد، محصول مناسب پوست شما است. به طور کلی اگر پوست سردی دارید، باید به دنبال کرم پودرهای صورتی-دارچینی رنگ باشید. اما اگر پوست شما گرمتر است، باید فونداسیونی با ته رنگ زرد انتخاب کنید.

 •  طرز کرم پودر زدن درست را نمیدانید

تصور غلط رایج درباره  کرم پودر لاکچری کوین زدن این است که استفاده بیش از حد از آن، پوست شما را یکدست خواهد کرد، ولی استفاده از لایه ی اضافی، علت ماسیدن کرم روی صورت است و حتی در برخی موارد، پوستتان گچی خواهد شد. بنابراین فقط به یک لایه نازک از کرم پودر بسنده کنید. همچنین برخلاف تصور عموم استفاده از کرم پودر برای پوست گردن مناسب نیست، چون این کار فقط خطوط زشتی بر گردن به جای میگذارد.

 •  پوست را آماده نمیکنید

علت اصلی ماسیدن کرم پودر روی صورت، استفاده از این محصولات، روی پوست خشک است. بنابراین لازم است قبل از کرم پودر زدن، پوستتان را مرطوب و حتما از سرم یا مرطوب صورت استفاده کنید. چند دقیقه صبر کنید تا مرطوب کننده جذب پوست شود. این کار از ماسیدن کرم پودر روی پوستتان درست جلوگیری میکند. همچنین برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر علاوه بر مرطوب کننده، استفاده از پرایمر نیز مناسب است. پرایمر قبل از کرم پودر زدن، مرحله‌ای ضروری است که سطح صافی روی پوست به وجود می‌آورد و از ماسیدن کرم پودر جلوگیری میکند.

 •  کرم پودر را تثبیت نمیکنید

علت ماسیدن  کرم روز و شب لاکچری کوین روی صورت عدم تثبیت آن است. اغلب توصیه میشود که بعد از اتمام آرایش، از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. علاوه بر این اسپری ها، میتوانید از پودرهای شفاف تثبیت کننده نیز کمک بگیرید. بعد از کرم پودر، یک قلم آرایشی را به این پودرهای آغشته کرده، مقدار اضافی آن را با تکان دادن دست بگیرید و آن را به تمام صورت خود بمالید تا از ماسیدن کرم پودر جلوگیری کنید.

 •  با ابزار اشتباه و شسته نشده کرم پودر میزنید

علت تیره شدن  کرم لاکچری کوین روی صورت این است که احتمالا با انگشت‌ های خود کرم پودر میزنید. به جای این کار ترجیحا از اسفنج آرایشی و یا براش های مخصوص استفاده کنید. علاوه بر این تمیز نکردن براش و اسفنج دلیل دیگر ماسیدن کرم پودر است. بنابراین باید براش یا اسفنج را با مایع لباسشویی آنتی باکتریال شسته شود، آنها را کاملا روی بخاری یا زیر نور مستقیم خورشید خشک کنید.

ترفند های جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

 •  سبک و ملایم آرایش کنید

هنگامی که بیش از حد از کرم پودر روی پوست صورت استفاده کنید آرایش روی پوست می‌ماسد و روی پوست نخواهد نشست، و این نوع آرایش از جذابیت صورت شما کم می کند. این موضوع بخصوص در فصل تابستان، ممکن میشود که پوست شما بیش از حد چرب و براق به نظر برسد. پس بهتر است از حجم کرم پودر و کرم ضد آفتاب و کانسیلر کم کنید و سبک آرایش کنید.

 •  لوازم آرایش بدون چربی استفاده کنید

یکی از اصول آموزش آرایش صورت این است که دقت کنید برای یک آرایش ملایم و دخترانه بهتر است از مواد آرایشی که پایه ی آنها آب است و روغن نیست، استفاده شود. مواد آرایشی با پایه روغن در فصل تابستان روی صورت می‌ماسند. اگر پوست صورت عرق کند کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست شروع به ماسیدن میکند و مدت زمان کمتری رو پوست خواهد ماند.

 •  قبل از آرایش از یخ روی پوست صورت استفاده کنید

علت‌ ماسیدن آرایش و کرم ضد آفتاب و کرم پودر روی پوست باز بودن منافذ پوستی است. بهتر است قبل از هر کاری بعد از شستشوی پوست با شوینده مناسب یک قالب یخ را به صورت مستقیم روی پوست صورت بگذارید و پوست را ماساژ بدهید. سپس اجازه دهید پوست صورت در معرض دمای محیط خشک شود و خودتان پوست را خشک نکنید. به این روش یک زیرسازی مناسب روی پوست انجام داده‌اید و آرایش برای مدت بیشتری روی پوست شما ماندگارتر خواهد بود.

 •  از دستمال مرطوب استفاده کنید

علت دیگر ماسیدن آرایش و کرم پودر و ضد آفتاب روی صورت به اصطلاح کیکی شدن پوست  استفاده نکردن از دستمال مرطوب است. برخی از خانمها در طول روز وقتی صورت‌ آنها عرق میکند آرایش خود را تجدید میکنند. یعنی دوباره روی آرایش خود ، از مواد آرایشی استفاده میکنند. در حالی که این کار مناسبی نیست و بهترین روش این است که چربی و عرق صورت را به آرامی با یک دستمال مرطوب پاک کنید. این کار را باید به صورت ضربه‌ای انجام داده و عرق و چربی اضافی صورت را بگیرید.

 •  روتین پوستی داشته باشید

پوست نیاز به مراقبت دارد و برای این مراقبت باید روتین پوستی داشته باشید. دانستن چند نکته برای روتین پوستی مناسب است:
•    یک لایه ‌بردار، مرطوب‌ کننده، روغن یا سرم صورت مناسب؛ بخش های اصلی این روتین هستند:
•    بهتر است از لایه ‌بردارهای شیمیایی استفاده کنید. چون آنها میکروبیدهای خشنی ندارند. مثلاً لایه ‌بردارهای حاوی AHA و BHA گزینه‌ های مناسبی هستند. چون سلولهای مرده را از بین میبرند و پوست را نرم و شفاف میکنند.
•     حداقل دو بار در روز، از مرطوب ‌کننده استفاده کنید.
•    قبل از خوابیدن از سرم پوست استفاده کنید. این سرم‌ها پوست را تغذیه میکنند.

 •  پوست را برای زدن کرم پودر آماده کنید

اگر پوستتان خشک باشد، ممکن است کرم پودر روی نواحی خشکتر بماسد. بنابراین لازم است ابتدا از پرایمر استفاده کنید. البته قبل از پرایمر از یک سبک، روغن یا سرم صورت استفاده کید و اجازه دهید حداقل 10 دقیقه صورت شما مرطوب شود. دقت کنید که در هنگام استفاده از پرایمر، روی نقاط اطراف بینی و انتهای بالایی صورت تمرکز کنید.

 •   چگونگی زدن کرم پودر را یاد بگیرید

لازم است یک کرم نه‌ چندان سنگین با پوشش متوسط یا بالا را انتخاب کنید. در این ‌صورت، مجبور نیستید چند لایه از کرم را روی هم انباشته کنید. سپس از یک اسفنج تمیز استفاده کنید و با حرکات آهسته، کرم را روی صورت پخش کنید. متخصصان زیبایی معتقد هستند که اسفنج میکاپ مانع هر‌ گونه سایش شده و در حقیقت این ابرهای نرم، کوچک و رنگارنگ هم به سهم خود در جلوگیری از ماسیدن کرم پودر نقش موثری دارند

دکمه بازگشت به بالا