اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

توکن سوزی لونا کلاسیک چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک به ۰.۲ درصد تغییر یافت

بعد از فروپاشی اکوسیستم لونا کلاسیک در ماه می ۲۰۲۲، عرضه توکن حاکمیتی و کاربردی بومی لونا کلاسیک به شدت متورم شد و قیمت آن سقوط چشمگیری داشت. برای نجات اکوسیستم و بازگرداندن قیمت لونا کلاسیک، جامعه به تصویب توکن سوزی لونا کلاسیک رسید. توکن سوزی لونا کلاسیک، یک ویژگی منحصر به فرد است که برای کاهش عرضه در گردش توکن ها و افزایش ارزش آنها طراحی شده است. توکن سوزی، یک کارمزد است که برای تمام تراکنش های توکن تعیین می شود و می تواند عرضه در گردش را به طور موثر کنترل کند.

این ویژگی می تواند باعث کاهش تورم و افزایش ارزش توکن ها شود. در ابتدا، نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک روی ۱.۲ درصد از هر تراکنش تعیین شد و سپس به تدریج بالاتر رفت. بعد از تصویب توکن سوزی، عرضه لونا کلاسیک به بیش از ۳۹ میلیارد واحد کاهش یافت. توکن سوزی بعدی لونا کلاسیک هنوز مشخص نیست، اما بسته به نیاز با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا تعیین می شود. افزایش عرضه لونا کلاسیک به بیش از حد ناشی از افزایش تقاضا بود که پس از از دست دادن قیمت USTC افزایش یافت.

چه چیزی منجر به عرضه بیش از حد لونا کلاسیک شد؟

لونا کلاسیک، یک پروتکل بلاک‌چین غیرمتمرکز و بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام عمل می‌کند. این پروتکل برای تسهیل تراکنش‌های کم‌هزینه و ایمن با زمان تأیید تقریباً فوری طراحی شده است. پس از اینکه قیمت USTC در ماه می به یک دلار رسید، عرضه لونا کلاسیک به شدت افزایش یافت و تلاش زیادی برای بازگشت به قیمت یک دلار انجام شد. با این حال، این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداشتند و در ۷۲ ساعت بعد، تعداد توکن‌های در گردش لونا کلاسیک از کمتر از ۴۰۰ میلیون به بیش از ۶.۵ تریلیون افزایش یافت.

به همین دلیل، قیمت لونا کلاسیک از بیش از صد دلار در ماه آوریل به کمتر از یک سنت در ماه بعد کاهش یافت. در پی این اتفاق، بلاک‌چین اصلی به نام ترا کلاسیک (LUNC) تغییر نام داد. در همین زمان، نام اصلی ترا (لونا) به یک بلاک چین جدید اختصاص داده شد که در ژوئن ۲۰۲۲ بدون عملکرد استیبل کوین الگوریتمی راه‌اندازی شد.

تأثیر بایننس

بایننس با تصمیم کاهش نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک نقش مهمی در افزایش نرخ رایت بازی کرده است. با این حال، صرافی بایننس برای اجرای نرخ توکن سوزی ۱.۲ درصدی مشکل داشت. بایننس در ابتدا ایده کاهش نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک را کنار گذاشت. سپس، برنامه ریزی کرد که یک گزینه اختیاری برای کسانی که مایل به اعمال توکن سوزی هستند، معرفی کند.

اما بعداً، مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو تصمیم گرفت مکانیزمی را برای سوزاندن تمام کارمزدهای معاملاتی در جفت‌های معاملات اسپات و مارجین لونا کلاسیک با ارسال آنها به آدرس توکن سوزی لونا کلاسیک اجرا کند. بایننس همچنین فاش کرد که کاهش توکن سوزی جدید ۰.۲ درصدی لونا کلاسیک در دوره ۹۸ اعمال خواهد شد. لونا کلاسیک پس از سقوط در آخر هفته، در این هفته افت جدیدی را تجربه کرد. در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۱۵ دلار معامله می شد.

انجمن لونا کلاسیک فعالانه منتظر صرافی ارز دیجیتال بایننس است تا توکن سوزی لونا کلاسیک را ادامه دهد. با تصویب جامعه هر ۳ پیشنهاد کلیدی و پیشنهاد ارتقاء نرم افزار، گمانه زنی در مورد بازگشت میلیاردها لوما کلاسیک به جامعه در سراسر کامیونیتی کریپتو در توییتر وجود دارد. بایننس، بزرگترین شرکت کننده در کمپین توکن سوزی لونا کلاسیک، تنها در ۳ ماه بیش از ۲۰ میلیارد توکن لونا کلاسیک را سوزاند.

با این حال، صرافی بایننس در ۲۸ دسامبر اعلام کرد که کمک به جامعه برای کاهش عرضه لونا کلاسیک به دلیل پیشنهاد ۱۰۹۸۳ و پیشنهاد ۱۱۱۱۱ را کاهش داده است. بایننس اکنون به جای ۱۰۰ درصد، ۵۰ درصد از کارمزدهای معاملاتی لونا کلاسیک و مارجین را می سوزاند. در نوبت هفتم توکن سوزی لونا کلاسیک، صرافی بایننس ۵۰ درصد از کارمزدهای معاملاتی جفت معاملات اسپات و مارجین لونا کلاسیک را به آدرس توکن سوزی جدید ارسال می کند.

در طول هفتمین دور توکن سوزی لونا کلاسیک، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، ، تعداد قابل توجهی از توکن‌های لونا کلاسیک را سوزاند. در نهایت، جامعه لونا کلاسیک ممکن است یک بار دیگر به دلیل افزایش توکن‌های سوزانده شده به آینده امیدوار شوند. تراکنش توکن سوزی نشان می دهد که ۸.۸۵ میلیارد توکن لونا کلاسیک (LUNC) از آدرس بایننس به آدرس توکن سوزی ارسال شده است که به کاهش کل عرضه لونا کلاسیک کمک می کند. در مجموع، بایننس در آخرین توکن سوزی خود، حدود ۲۹ میلیارد توکن لونا کلاسیک را از کارمزد معاملات اسپات و مارجین سوزانده است.

نقش پررنگ بایننس در توکن سوزی لونا کلاسیک

در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۲۷ فوریه ۲۰۲۳، دور هفتم توکن سوزی لونا کلاسیک در نظر گرفته شده است. در تلاش برای مدیریت بهتر سوزاندن و صرفه جویی در هزینه ها، صرافی ارز دیجیتال در ماه نوامبر از توکن سوزی هفتگی به ماهانه تبدیل شد. صرافی ارزهای دیجیتال بیش از نیمی از کل توکن های لونا کلاسیک سوزانده شده را تشکیل می دهد. برخلاف سال ۲۰۲۲ که ۱۰۰ درصد کارمزدهای معاملاتی لونا کلاسیک و مارجین سوزانده شد، امسال بایننس سهم توکن سوزی لونا کلاسیک خود را به ۵۰% درصد کاهش داده است.

در نتیجه رأی مثبت جامعه به پیشنهاد ۱۰۹۸۳، نیمی از ۰.۲ درصد مالیات بر توکن سوزی اکنون به جای ۱۰ درصدی که قبلاً به توسعه زنجیره ای تخصیص داده شده بود، به استخر جامعه اختصاص می یابد. در اول دسامبر، بایننس جدیدترین توکن سوزی خود را انجام داد و ۶.۳۹ میلیارد توکن لونا کلاسیک را حذف کرد. توکن سوزی لونا کلاسیک در صرافی در ۲۸ دسامبر به طور موقت غیرفعال شد و جامعه منتظر اولین توکن سوزی در سال ۲۰۲۳ بود. تقریباً ۴۸.۵ میلیارد توکن لونا کلاسیک توسط انجمن لونا کلاسیک سوزانده شده است.

توکن سوزی لونا کلاسیک چه تاثیری بر قیمت آن خواهد داشت؟ برنامه توکن سوزی LUNC در بایننس

توکن سوزی ارز لونا کلاسیک یکی از برنامه‌های بالقوه برای بازیابی این ارز سقوط کرده است. سوزاندن ذخایر لونا یک ایده پیشنهادی برای کمک به بازیابی لونا است، اما آیا ممکن است توکن سوزی ارز لونا اتفاق بیفتد؟

با سقوط وحشتناک لونا کلاسیک که شاهد افزایش سرسام آور عرضه در گردش به بیش از 6.5 تریلیون سکه بود، هولدرها می خواهند شاهد سوختن lunac برای کاهش این عرضه و افزایش بالقوه ارزش آن باشند. مانند موفقیت توکن سوزی شیبا اینو در میان جامعه SHIB، آیا دارندگان و سرمایه گذاران در اجرای توکن سوزی لونا کلاسیک موفق خواهند بود؟ برنامه صرافی بایننس برای توکن سوزی لونا کلاسیک چیست؟

توکن سوزی لونا کلاسیک راه نجات این ارز است؟

از ابتدای سقوط بحث های شدیدی در مورد چگونگی بازسازی این پروژه و نجات آن وجود داشت. پس از سقوط، تعداد توکن های در گردش به بیش از 6.5 تریلیون توکن رسید. بنابراین جای تعجب نیست که تعداد زیادی از سرمایه گذاران بخواهند پروژه تعداد زیادی توکن را به منظور کاهش عرضه و افزایش ارزش بسوزاند. با این حال، Terraform Labs و همه ی اعضای جامعه با با این استدلال و توکن سوزی ارز لونا کلاسیک موافق هستند نبودند.

از بین بردن توکن‌های لونا، کمیابی توکن‌های سرمایه‌گذاران را افزایش می‌دهد. در نتیجه، قیمت لونا احتمالا دوباره به سمت 1 دلار افزایش خواهد یافت.

همه افراد جامعه ارزهای دیجیتال طرفدار توکن سوزی LUNA نیستند. در رای گیری که انجام شد حداکثر سرمایه گذاران به ایجاد یک شبکه جدید ترا 2 و ایردراپ ارز لونا 2 رای داده اند. با توجه به درخواست برخی از دارندگان لونا از آزمایشگاه‌های TerraForm یا گارد بنیاد لونا برای خرید و سوزاندن منابع، کاربران این سوال را مطرح کرده‌اند که تیم توسعه پول لازم برای انجام چنین توکن سوزی های عظیمی را از کجا می آورد؟

در پاسخ به این سوال که آیا توکن سوزی ارز لونا بر قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود باید گفت که با در نظر گرفتن اینکه قیمت ارزهای دیجیتال را عرضه و تقاضا در بازار تعیین میکند، توکن سوزی با کاهش عرضه میتواند منجر به افزایش قیمت ارز لونا شود. البته که نمیتوان انتظار داشت لونا به اوج های قبلی خود، حداقل به این زودی، برسد ولی طرفداران مکانیزم توکن سوزی لونا تارگت 1 دلاری برای این ارز را محتمل می دانند. چرا که اینکار ممکن است منجر به احساسات مثبت در بازار و افزایش خرید ارز لونا نیز شود.

آیا لونا کلاسیک توکن سوزی خواهد کرد؟

در حالی که طرح بازسازی فعلی Terra بیشتر بر روی یک فورک متمرکز است، برخی دارندگان این موضوع را رد کرده‌اند، در عوض بر پتانسیل موجود در زنجیره موجود را از طریق توکن سوزی لونا تاکید کرده اند. جزئیات بیشتر درباره پیشنهاد دوکووان برای فورک لونا را در مقاله لینک شده بخوانید.

با سوزاندن لونا، دارندگان امیدوارند که کمیابی سکه های آنها افزایش پیدا کند و قیمت را به 1 دلار بازگرداند. با این حال، با افزایش 1700 درصدی عرضه در چند روز، برای بازگرداندن این قیمت به یک توکن سوزی بزرگ نیاز است.

علیرغم اینکه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی یک توکن سوزی بزرگ را برای ارز لونا اعلام می کند، هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در مورد چنین سوزاندن توکن وجود نداشته است.

اکنون، یک فرض طبیعی این است که عرضه در گردش LUNA پس از سوختگی های بعد از سقوط کاهش یابد. خب، اینطور نیست. عرضه لونا از سوی دیگر همچنان در حال افزایش است. این افزایش عمدتا به دلیل تعامل و رابطه توکن لونا با استیبل کوین ترا یو اس دی  UST بود. مکانیزم این دو به این شکل است که برای هر UST فروخته شده، توکن های LUNA بیشتری ضرب می شود.

با نگاهی به گذشته، به نظر می رسد که مقدار LUNA سوزانده شده در مقایسه با تعداد توکن هایی که در حال حاضر ضرب شده اند، ناچیز است.

دکمه بازگشت به بالا