توجه بی نظیر به جزییات در بازی FC 24 (گیم پلی فوق العاده)

بازی EA Sports FC 24 جزو جدیدترین بازی های فوتبال است؛ EA Sports FC 24 در حقیقت شروع یک دوران جدید برای بازی های فوتبال EA می باشد. اما قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آیا این شروع دوباره، یک بازی متفاوت را نیز رقم زده است یا خیر. بر اساس نظراتی که علاقه مندان از آخرین آپدیت  fc 24داشته اند، این بازی از گیم پلی فوق العاده ای برخوردار است؛ به همین دلیل در ادامه قصد داریم به جزئیات در بازی FC 24 بپردازیم. همراه ما باشید.

توجه بی نظیر به جزئیات در بازی FC 24

در صورتی که جزو کاربرانی هستید که هر ساله فیفا را تجربه می کنند، قطعا با شروع FC 24 متوجه خواهید شد شما در منزلی امن و آشنا هستید. منوی این بازی نسبت به قبل مینیمال تر شده است و منوی لیستی را در این بازی مشاهده خواهید کرد.

ضمن اینکه با بررسی جزئیات در بازی FC 24، می توان فهمید تمام حالت های بازی همیشگی نیز در این بازی دیده می شود. به طور کلی تغییرات آنچنان محسوسی را در طراحی این بازی مشاهده نمی کنیم و می توان گفت موارد بسیار جزئی تر از تغییراتی هستند که در نسخه های قبلی شاهد بودیم.

حالت های بازی در FC 24 تغییرات زیادی را نسبت به نسخه قبلی فیفا نداشته است. البته این موضوع برای بسیاری دیگر از بخش های بازی نیز صادق است.

خرید fc 24 برای ps5

اگر قصد خرید fc 24 برای ps5 را دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید. همینطور کارشناسان آماده ارائه مشاوره تخصصی در این حوزه، به شما علاقه مندان به بازی FC 24 نیز هستند.

با این حال اغلب طرفداران بازی های فیفا، بر این باور هستند که FC 24 از گیم پلی فوق العاده ای برخوردار است. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به برخی از جزئیات این بازی بپردازیم. همراه ما باشید.

 زاویه جدید دوربین EA FC 24

با بررسی جزئیات در بازی FC 24 ، شاهد یک زاویه دوربین جدید هستیم که یک نمای کلی و خوب را از زمین بازی ارائه می دهد. این زاویه دوربین کوچک نمایی شده می باشد اما از نظر کاربران زاویه جدید و خوبی است. در این زاویه می توان نیمی از زمین را مشاهده کرد؛ در حالی که بازیکنان در این زاویه چندان کوچک نیز به نظر نمی رسند.

بسیاری از بازیکنان FC 24 ترجیح می دهند نزدیک تر باشند و در حقیقت حالت زوم شده ای را در زوایای دوربین مشاهده کنند. با این حال این زاویه جدید نیز ارزش امتحان کردن را دارد.

حضور چندین استادیوم جدید در EA FC 24

یکی از موضوعاتی که در بررسی جزئیات در بازی FC 24 مشهود است، استفاده از استادیوم های واقعی در این بازی می باشد. استفاده از استادیوم های دنیای واقعی، جذابیت این بازی‌ را دو چندان می کند. بر اساس نظراتی که در مورد این بازی وجود دارد، استادیوم های Vonovia Ruhrstadion (VFL Bochum)، ورزشگاه میلرنتور (FC St. Pauli)، اسپورت پارک رونهوف (گروتر فورث)، استادیوم StrongHER (VFL Wolfsburg – تیم زنان)، استادیو دی استفانو (رئال مادرید – تیم زنان)، استادیوم پی اچ (UD Almeria)، ورزشگاه مارتینز والرو (الچه)، Stade Pierre-Mauroy (LOSC Lille)، ورزشگاه فریولی (اودینزه)، ورزشگاه بین المللی قاهره (الاهلی) و … نیز در این بازی وجود دارند و قابل انتخاب هستند.

قابلیت EA FC Clubs

در حالت پرو کلاب در جزئیات در بازی FC 24، شما می توانید بازیکنان خودتان را داشته باشید و در کنار دوستان خود، یک تیم فوتبال را تشکیل دهید. در حقیقت Clubs یک حالت آنلاین می باشد که این امکان را به بازیکنان می دهد تا بتوانند بازیکن خود را ایجاد کنند و یک باشگاه برای بازی با دوستان و یا در برابر آن ها تشکیل دهند.

در این قابلیت می توان از هزاران راه برای سفارشی کردن بازیکنان در باشگاه ها و همینطور چندین راهکار جدید برای سفارشی کردن تیم ها استفاده نمود. در صورت انجام بازی های متعدد و همینطور برنده شدن در مسابقات، می توان شهرت تیم ایجاد شده را نیز افزایش داد.

حالت ولتا

در بازی FC 24 حالت ولتا نیز در دسترس است که خود دارای بخش های مختلفی می باشد و می توان در آن بازیکنانی را ایجاد کرد و از حالت های فوتبال خیابانی استفاده نمود و با چالش های مختلف، امتیازها و جوایز متعددی را به دست آورد. ضمن اینکه با بررسی جزئیات در بازی FC 24، متوجه شدیم که قابلیت شخصی سازی ظاهر و مهارت کاراکترها نیز در این قسمت وجود دارد.

البته به دلیل اینکه این قسمت شباهت بسیار زیادی به همان فوتبالی که فیفا در زمین چمن ارائه می دهد، دارد؛ در این نسخه نیز تغییرات زیادی را از آن شاهد نبودیم. به طوری که فقط می تواند تنوعی را در دورهمی بازی کردن  FC 24 ایجاد کند و نمی توان بر حرفه ای دنبال کردن آن حساب کرد.

بررسی جزئیات در بازی FC 24  وPlayStyles

در بازی FC 24 موردی به عنوان Playstyle به عنوان جایگزینی برای Trait‌های بازیکنان معرفی شده است. سازندگان این بازی از طریق این ویژگی سعی دارند تا خصوصیات و سبک بازی بارز بازیکنان فوتبال را در گیم پلی FC 24 پیاده سازی کنند که تا حد زیادی نیز موفقیت آمیز بوده است.

پلی استایل در این بازی از تنوع بالایی برخوردار است و تمامی پست های فوتبال را نیز پوشش می دهد. از برخی نمونه های آن می توان به پاور شات، سرعت بالا، مهارت بلوکه کردن توپ ‌ها برای مدافعین و استایل‌ های مرتبط به پاس و دریبل اشاره نمود. هر یک از این حالت ها نیز دارای دو حالت عادی و پلاس هستند که حالت پلاس برای بازیکنان مطرح در نظر گرفته شده است. با اضافه شدن پلی استایل ها و ترکیب شدن آن ها با انیمیشن های متنوع، بازیکنان مطرح شبیه به خود واقعی شان به نظر می رسند.

اضافه شدن انیمیشن های جدید به بازی

با اضافه شدن انیمیشن های جدید، می توان گفت پلی استایل ها به نوعی تکمیل تر شده اند و هر یک از بازیکنان، بیش از پیش، به خود واقعی شان نزدیک تر شده اند. به طوری که بر اساس نظر بسیاری از طرفدارن بازی های فیفا، در این بازی تجربه ای روان تر و نرم تر از سال های پیش احساس می شود  و تمامی حرکات شامل لمس توپ، پاس دادن، دریبل زدن، شوت و … حالت بهتر و طبیعی تری را دارد.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه فیفا ۲۳ و ۲۴

در حقیقت با بررسی گیم پلی و جزئیات در بازی FC 24 ، اینطور می توان گفت که در این نسخه، هر چه که بازیکن در ذهن دارد را به راحتی می تواند در زمین بازی پیاده سازی کند.

پاس‌ های عمقی دقیق و ارسال ‌های دقیق

در بازی FC 24 به راحتی می توان با پاس های کوتاه و تبدیل آن ها به پاس های عمقی، از مرکز زمین به دروازه حریف رسید. از سویی دیگر به دلیل اینکه بازیکنان دارای سرعت خوبی هستند، می توان توپ را به کناره ها برد و با یک ارسال دقیق، موقعیت گل را خلق کرد. با نگه داشتن کلید  R1/RB، می توان محل فرود پاس های عمقی و یا ارسال های دقیق را به صورت دستی تنظیم کرد.

تنوع روش های گلزنی در این بازی، بیش تر از همیشه شده است و وابسته به مهارت های بازیکنان حاضر در تیم، می توان به شکل های متنوعی، موقعیت گلزنی را ایجاد نمود و به گل رسید.

بازی متقابل در جزئیات در بازی FC 24

با این قابلیت در بازی FC 24، بازیکنان از پلتفرم های مختلف، می توانند با یکدیگر در باشگاه های مختلف و یا در مقابل یکدیگر بازی کنند. به طوری که با این قابلیت کاربران PS5 و Xbox Series X می توانند به عنوان هم تیمی یا حریف یکدیگر در یک زمین بازی کنند.

سخن آخر

FC 24 از نظر محتوایی نسبت به نسخه های قبلی، تفاوت زیادی را نداشته است و حالت های بازی به سبک گذشته است. البته با توجه به اینکه فوتبال  EAبه نوعی به یک بلوغ کلی از حیث حالت های بازی رسیده است، نباید هر ساله انتظار تغییرات خیلی زیادی را نیز از این بازی داشت.

برای یک بازی فوتبال، مهم تر از ارائه گیم پلی خوب وجود ندارد؛ با این حال در آپدیت های جدیدی که از این بازی شاهد بوده ایم، گیم پلی فوق العاده ای را دارد که در مجموع مثبت و لذت بخش می باشد.

دکمه بازگشت به بالا