عمومیکسب و کار ایرانی برتر

نقد و بررسی و نحوه دانلود بازی پابجی Mobile

نقد بازی پابجی موبایل PUBG

در ابتدا به صورت کلی نقد بازی پابجی موبایل PUBG را به شما ارائه می دهیم. نسخه موبایل PUBG یک بازی مناسب برای موبایل را ارائه می دهد، با همه  پستی و بلندی های موجود در این بازی، در میان سایر پلت فرم ها این نسخه دارای یک عملکرد خوب و گرافیک خوب می باشد.

نقاط قوت بازی پابجی موبایل:

  • به خوبی سایر پلت فرم ها می باشد.
  • برای بازی کردن رایگان می باشد.
  • به روز رسانی های مرتبی دارد.
  • حالت های متفاوتی برای بازی کردن در آن وجود دارد.

نقاط ضعف بازی پابجی موبایل:

  • جایزه های موجود در این بازی کمی گیج کننده می باشند.
  • در بعضی از راه ها صفحه به هم می ریزد.

نقد بازی پابجی موبایل PUBG را در سایت ایموجو برای شما باز می کنیم. نام کلی این بازی Player Unknown’s Battlegrounds می باشد که بیشتر آن را به نام PUBG می شناسند. این بازی در ابتدا روی پلتفرم های کامپیوتر شخصی شروع به کار کرد بعد از آن برای آن نسخه موبایل ارائه شد. این نسخه نیز پرطرفدارترین نسخه بازی پابجی می باشد. ما در این مقاله سعی کرده این بیشتر به نقد بازی پابجی موبایل PUBG روی نسخه موبایل بپردازیم.

شرح بازی نبرد رویال (Battle Royale)

در این روز ها شما نمی توانید جایی را پیدا کنید که بحثی راجع به نبرد رویال نباشد. ایده ای که همه ی بازیکن ها به طور هم زمان در سرزمین بقا پرتاب می شوند. آن چه که برای همه مشخص می باشد، این مردم همگی باید زنده بمانند. بازی های زیادی در این دسته وجود دارد که دو نمونه مطرح آن PUBG و Call of Duty می باشند.

خلاف این که بازیکن ها در این بازی در حال پرش می باشند. همه بازی Player Unknown’s Battlegrounds را به عنوان نسخه کلاسیک نبرد رویال می شناسند. راه حل ها از Fortnite به موبایل نیز راه پیدا کرده اند. اما فعالیت ها در نبرد های رویال افزایش یافته است، مانند انتشار Call of duty روی نسخه موبایل. PUBG با این که حالت های مختلفی برای نبرد دارد، اما در کل یک نبرد رویال محسوب می شود. کل این بازی حول مفهوم بقا می باشد، که به صورت باور نکردنی ساده می باشد.

تعداد کاربران بازی های معروف و پرطرفدار

نکته جالب توجه که شرکت Tancent راجع به نسخه موبایل PUBG گفته است این می باشد که حدود ۲۰ میلیون کاربر روزانه فعال در این بازی شرکت می کنند. این باعث شده است که این بازی در itunes شماره یک باشد و حدود چهار و نیم ستاره از پنج ستاره را کسب کند. همچنین در زمره ی بازی های برتر اکشن روی Google play می باشد. در اینجا هم بالاترین امتیاز ها را از کاربر ها گرفته است.

حالت Fortnite به خاطر سبک گرافیکی، خط داستانی و جزئیات مربوط به دفاع کردن آن توانسته است تعداد بالایی از کاربر های جوان را جذب کند. نسخه موبایل PUBG به خاطر گیم پلی نزدیک به واقعیت آن، کاربرها را جذب می کند. که البته این موضوع در رتبه بندی ها خود را نشان می دهد، به طوری که PUBG رتبه ۱۶ یا ۱۷ را دارد، اما Fortnite دارای رتبه ۱۲ می باشد.

گیم پلی و گرافیک بازی PUBG

در نقد بازی پابجی موبایل PUBG باید بگویم که این بازی به یک موبایل خیلی قوی نیاز ندارد. یکی از چیز هایی که این روز ها باعث شده است بازی هایی مانند نسخه موبایل PUBG روی موبایل کار کنند، افزایش قدرت و اندازه صفحه نمایش می باشد که اکنون دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهند. در سراسر این پلت فرم ها، تلفن های هوشمند در حال تبدیل شدن به دستگاه های بازی بهتری می باشند. در نقد PUBG ما گوشی را نسبت به Xbox انتخاب می کنیم، زیرا فکر می کنیم نسخه موبایل، نسخه بهتری می باشد زیرا که روی پلت فرم Xbox این بازی با مشکلاتی روبرو می باشد.

در حالی که تجربه بازی در دستگاه های دارای صفحه نمایش بزرگتر بهتر است. به طوری که اگر در گلکسی نوت ۸ و ۹ سامسونگ بازی کرده باشید، لذت خاصی به شما داده است. اما در دستگاه های قدرت پایین نیز به خوبی می شود این بازی را انجام داد. حتی زمانی ما آن را در نوکیا ۶، با سخت افزار میان رده و وضوح صفحه نمایش پایین تر بازی کرده ایم، به اندازه کافی لذت بخش بوده است، پس برای این که شما بتوانید از آن لذت ببرید، نیازی به گوشی های قدرتمند با قیمت بالا نخواهید داشت.

گرافیک بازی پابجی موبایل

نسخه موبایل PUBG تعدادی از عنصر های گرافیکی را به شما ارائه می دهد تا به طور خودکار بهترین تنظیمات را برای شما تشخیص دهد. اما به شما امکان کنترل وضوح تصاویر، رنگ و سایر تنظیمات را می دهد. مزیت دیگری که در تنظیمات این بازی وجود دارد این می باشد که شما می توانید نرخ فریم (Frame) را نیز تغییر دهید که این بازی را برای شما روان کند.

در واقعیت، بزرگترین مانع برای این بازی اتصال به سرور می باشد. اگر شما اتصال خوبی نداشته باشید، احتمالا شما نسبت به سایر بازیکن ها عقب خواهید افتاد، همین موضوع باعث خواهد شد که شما نتوانید به درستی بازی را کنترل کنید. همه ی این ها این معنی را می دهد که تا اتصال شما وصل شود خواهید مرد، همین موضوع نیز باعث خواهد شد که نتوانید پیروز شوید. به طور کلی گرافیک بازی بسیار خوب است و همه چیز در این بازی روان می باشند. اما شما باید حواستان باشد که شما روشنایی صفحه خود را را درست تنظیم کرده باشید و در حالت شب نباشد.

نقد بازی پابجی موبایل PUBG : گیم پلی

مهم ترین چیز در نسخه موبایل PUBG سعی کردن برای زنده ماندن است. هیچ نقشه خاصی برای این بازی وجود ندارد. این بازی فقط کشتن و فرار کردن از کشته شدن را برای شما تداعی می کند. این بازی با حالت های مختلفی می باشد، که با هر به روز رسانی کمی تغییر می کند، اما به هر حال حول حالت های کلاسیک می چرخند.

در اول نسخه کلاسیک صد بازیکن در هر یک از سه نقشه شروع به بازی می کردند. حالت های Arcade نسخه های متفاوتی از این بازی می باشند که در آن اندازه نقشه یا محدوده ی انتخاب سلاح ها تغییر می کند. این بازی نیز حالت سوم شخص یا اول شخص را به بازیکن ها ارائه می دهد، که آن ها می توانند انتخاب کنند تا چطور بازی کنند.

کنترل ها بازی پابجی موبایل

اما بزرگترین چیز راجع به نسخه موبایل این بازی، کنترل ها و جزئیاتی می باشند که این بازی ارائه می دهد، فراوانی در کیفیت نمایش از کنترل های مربوط به حرکت در mini map گرفته تا صدا و پیام های در تیم ها. شما می توانید از حالت معمولی استفاده کنید یا اگر دوست داشتید تغییر های جزیی روی بازی انجام دهید تا آن را برای شما بهتر کند.

اگر در نقد PUBG بخواهیم به یک موضوع ایراد بگیریم، آن درهم و برهمی موجود در صفحه می باشد که این بازی را برای شما مبهم خواهد کرد، شما ممکن است در یک ساختمان در حال خنجر زدن باشید و در همان حال به سمت پنجره بروید تا یک حریف را هدف قرار دهید، سپس چیزی ظاهر شود که به شما بگوید وسیله هایی برای جمع آوری در مکان وجود دارد. در حالی که شما سعی می کنید رقیب خود را بکشید، مشاهده خواهید کرد که نمای شما شلوغ و مبهم شده است. در نهایت این موضوع باعث ضعف این بازی خواهد شد.

گزارش هایی راجع به این وجود دارد که شما خواهید توانست تا با استفاده از بلوتوث روی تبلت می توانید از ماوس و صفحه کلید استفاده کنید. اما این هنوز مشخص نشده است که این موضوع باعث خواهد شد که شما پیروز شوید یا پیشرفت شما در بازی را محدود خواهد کرد. به طور کلی شما به دلیل برخی از محدودیت های تاکتیکی خواهید مرد. شما روی زمین هستید، تا به منطقه دیگر بروید در همین حال کسی که کمین کرده است آماده شلیک به شما می باشد.

نقد بازی پابجی موبایل PUBG: بازی تیمی و دوستان

تیم هایی برای حرف زدن در بازی های up-co وجود دارد. شما می توانید با غریبه ها هم تیمی شوید یا این که دوستان خود را به بازی دعوت کنید. گفتگوی صوتی به طور کامل قابل کنترل می باشد، اگرچه این اسپیکر به صورت پیش فرض برای بازی های تیمی فعال شده است، اما شما در طول بازی صدای تصادف را می شنوید که ناشی از حرکت های دست شما روی میکروفن خواهد بود.

معمولا هنگام بازی با غریبه ها گپ صوتی را خاموش می کنیم. ممکن است این برای تیم هایی باشد که قصد همکاری با یکدیگر را ندارند، یا بعضی از آن ها فکر می کنند که شما می خواهید اطلاعات تیم را به دشمن ها بدهید اما درگاه های دیگری برای این بازی در نظر گرفته شده است که شما می توانید با فرستادن عبارت هایی از قبیل help، enemy ahead، I’ve found scope و چیز های دیگر به دوستان خود پیام دهید. در اینجا یک زمینه نیز وجود دارد که شما می توانید پیام مورد نظر خود را در آن جا ایجاد کنید.

در حالی که استفاده از این موضوع کم  می باشد، ما با بعضی از بازیکن ها روبرو شده ایم که وقت خود را صرف تایپ کردن می کنند، که این موضوع باعث خواهد شد تا آن ها از بازی عقب بمانند. برخی دیگر از بازیکن ها از قابلیت چت کردن استفاده نمی کنند که در نهایت بعضی موقع ها این سوال برای من پیش می آید که آیا آن ها متوجه هستند که بازی آنلاین می باشد؟

نقد PUBG: هر بازی متفاوت می باشد و مبتدی ها در آن خوب می باشند

یکی از برتری های این بازی نسبت به بازی های دیگر این است که شما در این بازی پس از مرگ بازگرداندیده نمی شوید، البته در حالت Arcade قضیه متفاوت است و شما فقط یک فرصت ندارید. این همچنین به این معنی می باشد که بازی بلافاصله برای مبتدی ها قابل دسترسی می باشد، زیرا همه در یک زمین بازی شروع خواهند کرد.

البته این مشخص است که تجربه کمک اساسی به بازیکن ها خواهد کرد، به طور مثال اگر یک بازیکن بداند که سلاحی فقط برای دشمن های نزدیک در نقشه استفاده می شود، وقت خودش را برای این که سعی کند دشمنی در نقطه دور را هدف قرار دهد، نمی گیرد. اما نگران نباشید شما سریع در این بازی کشته نخواهید شد، چون این بازی یک سطح پایین برای بازی های چند نفره دارد. این یک چیز بسیار عالی می باشد، زیرا شما می توانید انتخاب کنید تا از درگیری و جمع شدن جلوگیری کنید، یا در صورت تمایل داشتن به خون ریزی و خون خواری می توانید به سمتی بروید که جنگ های شدیدی در آن جا رخ می دهد. ممکن است در این راه جان خود را از دست بدهید.

اطلاعاتی درباره بازی پابجی موبایل PUBG

نسخه موبایل PUBG بر این سعی دارد تا بازیکن هایی که از لحاظ توانایی مانند هم هستند را در یک گروه قرار دهد. اما در بعضی اوقات شکاف هایی ممکن است ایجاد شود به همین دلیل در این بازی سعی بر این بوده است که ربات هایی قرار دهند تا این شکاف ها را پر کند. اما این ربات ها خود نیز باعث ایجاد ضعف هایی در این بازی شده اند، برای مثال آن ها بعضی موقع ها که شما می خواهید به آن ها شلیک کنید با سرعت باورنکردنی شروع به دویدن می کنند. بعضی اوقات نیز خود به خودی می ایستند و در جهت دیگر شروع به حرکت می کنند، تنها راه خلاصی از آن ها این می باشد که آن ها را بکشید.

ممکن است که کاربر ها فکر کنند این بازی کمی یک بعدی می باشد، دلیل آن هم این است که آن ها فکر می کنند فقط یک سناریو در این بازی ارائه می شود اما به نظر من این بازی متفاوت می باشد، حتی به شما این امکان داده شده است که نقشه را بچرخانید، یا این که بتوانید با کاهش منطقه بازی، پیشرفت خود را محدود کنید، بنابراین این نظر کاربران در نقد PUBG درست نمی باشد.

البته تجربه های موجود در این بازی با عرضه به روز رسانی های جدید بهبود یافته است. در زمان نوشته شدن این بازی فقط سه نقشه با حالت های معتدل، بیابانی و جنگل وجود داشت، هر کدام با شخصیت های خاص مربوط به خود و تفاوت های جزئی در سلاح و وسیله های نقلیه. اما حالا شما می توانید در یک نقشه مشخص یا یک نقشه ثابت بازی کنید.

نقد بازی پابجی موبایل PUBG: جایزه ها و خرید های درون بازی

برای این که این بازی شیرین تر شود، یک سیستم پاداش وجود دارد که مکانیک سخت گیری دارد، این سیستم XP/BP های شما را جمع می کند، این ها نیز بر اساس عملکرد روزانه، زمانی که در آن زنده مانده اید و سلاح هایی که در طول بازی استفاده کرده اید معین می شود، سپس به شما اعتبار می دهد تا از آن برای خرید مجموعه های مختلف دیگر مانند جعبه تجهیزات استفاده کنید.

شما از این جعبه ها می توانید لباس بگیرید. البته لباس های رایگانی نیز وجود دارند که در طول بازی به شما داده خواهد شد، اما آن ها یک سری چیز کلی و ساده می باشند، در حالی که فروشگاه درون بازی طیف گسترده تری از لباس های مهیج را به شما ارائه می کند، این ناگفته نماند که شما می توانید با پول واقعی نیز از این فروشگاه خرید کنید.

همچنین یک سیستم رویال در این بازی وجود دارد که به شما پاداش می دهد، به شما برخی از اجازه ها را نیز خواهد داد به طور مثال می توانید بدنه هواپیمایی که از آن خارج می شوید را تغییر بدهید، اما در نقد PUBG باید بگویم که آیا واقعا لازم است که شما این پول ها را پرداخت کنید؟ به نظر من که نه لازم نیست، چون هیچ تاثیری روی پیشرفت شما نخواهد گذاشت. به نظر من همین قدر نقد PUBG برای دادن یک پیش مطالعه کافی به شما خواننده های عزیز کافی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا