عمومیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل چیست؟

بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل چیست؟ این سوال بسیاری از باغداران، کشاورزان و افرادی است که در مناطق معتدل کشور، قصد کاشت و پرورش نهال گردو را دارند. بهر حال درخت گردو با خیلی از مناطق ایران از لحاظ آب و هوایی سازگار است. به همین دلیل شناخت و خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل به دغدغه خیلی از باغبانان تبدیل شده است. به اعتقاد خیلی ها به کاشت گردو می توان به عنوان یک سرمایه گزاری مطمئن نگاه کرد. اگر می خواهید با بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

مزایای کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل

مسئله کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، با توجه به سود آوری و به صرفه بودن پرورش درخت گردو در این مناطق، به مسئله ای بسیار مهم در سال های اخیر در میان باغداران تبدیل شده است. خیلی از افراد که دارای باغ و زمین های کشاورزی در مناطق معتدل هستند به دنبال خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل هستند تا بتوانند بالاترین باروری و سودآوری را برای خود رقم بزنند. از طرفی شاید شما هم در بسیاری از مراکز دولتی و در گوشه کنار شهرهای معتدل، تعداد زیادی درخت گردو را دیده اید که به زیبایی و تنومندی سر برافراشته اند.

جالب است بدانید که این یکی از سیاست‌های شهرداری مناطق معتدل می باشد که با استفاده از کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، هم محصولات خوبی را برداشت می کنند و هم به چهره به دلیل طراوت درختان گردو، شهر زیبایی خاصی می بخشند. اما قبل از این که شما را با بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل آشنا کنیم بهتر است بدانیم اصلا مناطق معتدل چیست و به چه نقاطی در کشور معتدل می گویند؟ مهمتر از همه این که کاشت نهال گردو در مناطق معتدل و مناطق سردسیر چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟!

مناطق سرد، معتدل و گرم برای کاشت نهال گردو

خیلی از درخت های گردو تنها در مناطق سردسیری و نقاطی که هوای سردی دارند رشد می کنند. بنابراین شناخت موقعیت جغرافیایی شما از لحاظ نوع آب و هوایی بسیار مهم است.

در مناطق سردسیر که شرایط اقلیمی بسیار سرد می باشد باید به کاشت نهال گردویی اقدام کرد که از مقاومت لازم در برابر سرما برخوردار هستند. به عنوان مثال نهال گردو فرنور در این شرایط به خوبی رشد می کند. در مناطق گرمسیری نیز که شرایط اقلیمی بسیار گرم است و دمای هوا به شدت بالاست باید از نهال های گردو مقاوم به گرما مانند نهال گردو پکان آمریکایی استفاده کرد.

و اما مناطق معتدل دارای آب و هوای مرطوب مدیترانه‌ای هستند. در این مناطق تابستان ها نسبتاً گرم و زمستان ها نیز نسبتا سرد است. بنابراین نهال گردو از شرایط مناسبی برای رشد و باروری در این مناطق برخوردار است. در کل به منطقه ای که نه زیاد سرد و نه زیاد گرم باشد منطقه معتدل می گویند که برای پرورش درخت گردو شرایط بسیار ایده آلی است.

جالب است بدانید که پربازده ترین نهال گردو نیز در مناطق معتدل رشد می کند. بنابراین افرادی که قصد احداث باغ گردو در مناطق معتدل دارند می توانند سودهای خوبی از باروری انواع درخت های گردو مناسب با مناطق معتدل کسب کنند.

فروش بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

احداث باغ گردو تجاری که سرشار از سودآوری باشد، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که کشاورزان و باغدارانِ زیادی به دنبال آن هستند. اما آیا می‌دانید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، کدام است؟ در ادامه با ما باشید تا شما را با بهترین نهال‌های گردو برای مناظق معتدل، آشنا سازیم.

ارزش اقتصادی نهال گردو در زندگی روزمره:

معمولا در شهرهایی که آب و هوایی معتدل دارند، شهرداری‌ها فرآیند کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، را انجام می‌دهند و نهال‌ های گردوی کوچک پس از سال‌ها به درختان تنومندی تبدیل می‌شوند که هم چهره‌ی زیبایی به باغ ها می‌بخشند و هم محصولات پر سودی می‌دهند. کاشت بهترین نهال گردو در مناطق معتدل؛ نیازمند دانش تخصصی در حوزه‌ی کشاورزی و گیاه‌شناسی است و نباید از این موضوع غافل بود که در ادامه به معرفی 4 نهال پربار مناسب مناطق معتدل خواهیم پرداخت.

کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

درخت گردو یک درخت دو لپه‌ ای است و نهال آن علاوه بر ایران در بیش از ده کشور دیگر هم تولید می‌شود. استفاده‌های متعددی که گردو در فرهنگ غذایی ایرانیان دارد، باعث شده کشت و تولید این محصول دانه‌ای در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر رونق بیشتری داشته باشد. در فرهنگ غذایی نواحی مختلف ایران از شرق و غرب تا شمال و جنوب گردو همیشه نقش پررنگی داشته و بسیاری از غذاهای محلی با استفاده از این دانه‌ی مقوی پخته می‌شوند.

بگویید کجا زندگی می‌کنیم تا بگوییم چه نهال گردویی بکارید:

بسیاری از کسانی که قصد پرورش نهال را دارند و از قضا می‌خواهند باغی پر از درختان گردو را پرورش دهند، در بسیاری از موارد اطلاعی از جزئیات فنی درختکاری ندارند و بدون مطالعه و پرس و جو، اقدام به این کار می‌کنند. حقیقت این است که شاخص‌هایی مثل میزان اسیدیته خاک، دمای هوا، رطوبت هوا و همچنین میزان بارندگی هوا، شرایط ویژه‌ای را برای هر منطقه ایجاد می‌کند که فقط برخی از درختان، توان رشد در آن شرایط را خواهند داشت.

اگر در محل زندگی شما از زمستان‌های سخت و سرد خبری نیست و تابستان‌ها هم هوا به صورت افراطی گرم و مرطوب نمی‌شود، دمای هوای محل زندگی شما معتدل و استوایی است؛ بنابراین کاشت نهال‌هایی که قابلیت سازگاری با آب و هواهای سرد و گرم را دارند، در منطقه‌ی معتدل محل زندگی شما، موفقیت آمیز نخواهد بود.

معرفی بهترین نهال‌ها برای آب و هوای معتدل:

اگر شما هم در شهر یا روستایی معتدل زندگی می‌کنید و قصد دارید باغ کوچکی را برای سرگرمی و تفریح خود ایجاد کنید، یا حتی اگر به فکر کاشتن یک یا چند درخت گردو در حیاط خانه‌تان هستید و اگر به کاشت درخت گردو به چشم یک پروژه‌ی اقتصادی نگاه می‌کنید و می‌خواهید از آن درآمدزایی کنید، باید بدانید کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، چه اصولی دارد و چگونه می‌توان بیشترین بازده را از کاشت این درخت سودمند به دست آورد.

·         نهال گردو اسراییلی یا فلسطینی:

اگر با آب و هوای مدیترانه‌ای کشورهای غربی ایران مثل لبنان، اسراییل – فلسطین و غرب سوریه آشنا باشید، می‌دانید که این کشورها به دلیل قرارگیری در مجاورت دریای مدیترانه، آب و هوایی بسیار معتدل و دلپذیر دارند و موقعیت جغرافیایی ایده‌آل آن‌ها باعث شده تا این مناطق به یکی از بهترین مناطق برای کشت گیاهان مختلف تبدیل شوند.

نهال گردوی اسراییلی که یک نهال ژنوتیپ (نهالی که با استفاده از تغییر ژنوم گیاه به عمل آمده) است، با آب و هوای مدیترانه‌ای این مناطق بسیار سازگار است. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید پاسخ سوال کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، ایران چه نهالی است، یکی از پاسخ‌های شما نهال گردو اسراییلی (فلسطینی) است.

ویژگی‌ های نهال گردوی اسراییلی:

برخلاف تصور رایج، این نوع از نهال گردو یا همان (Walnut Seedlings) بعد از پایان مراحل رشد، به درختی تنومند تبدیل نخواهد شد و اصطلاحا به آن پاکوتاه گفته می‌شود. در ایران به غیر از شهرهای شمالی و جنوبی که به علت قرارگیری در مجاورت دریا، آب و هوایی مرطوب دارند.

همچنین به غیر از شهرهایی که به واسطه‌ی قرارگیری در مناطق کوهستانی یک منطقه‌ی سردسیری به حساب می‌آیند، سایر مناطق که از نظر آب و هوایی به آب و هوای کشورهای مجاور دریای مدیترانه نزدیک‌ هستند، مناطق خوبی برای کشت نهال گردو اسراییلی (فلسطینی) محسوب می‌شوند.

·         نهال گردو خوشه ‌ای:

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، پیش رو دارید، نهال گردو خوشه‌ ای یا همان Clustered Walnut Seedling است. تحقیقات معتبر علمی در سطح جهان نشان می‌دهند که این درخت‌ها در مناطق آب و هوایی معتدل، می‌توانند تا نزدیک به 20 متر هم بلند شوند.

·         نهال گردو چندلر:

جالب است بدانید نهال گردو چندلر که می‌تواند برای خرید نهال گردو در مناطق معتدل، مورد استفاده قرار بگیرد، اولین بار توسط تیم تحقیقات کشاورزی دانشگاه کالیفرنیای آمریکا تغییر و توسعه پیدا کرد. تحقیقات جدید نشان می‌دهند بیش از 90 درصد از شاخه‌های درخت حاصل از نهال پندلر بارور شده و محصول خواهند داد. کیفیت بسیار بالای گردوی تولیدی نهال چندلر، باعث شده تا شرکت‌های تولیدکننده آجیل در ایران و جهان بر روی کشت و خرید این گونه، حساب ویژه‌ای باز کنند. جالب است بدانید درختی که از نهال گردو پیوندی چندلر حاصل می‌شود، می‌تواند بیش از صد سال عمر کند.

·         نهال گردو ژنوتیپ:

تیم‌های تحقیقاتی کشاورزی توانسته‌اند با ارزیابی 15 ژنوتیپ مختلف درخت گردو، نهال ژنوتیپی آن را از میان ژنوم این گیاه استخراج کنند. نهال گردو ژنوتیپ هم که بر اساس همین فرآیند تولید شده است، یک نهال گردوی تجاری است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی، انتخاب بسیار مناسبی باشد.

زمان باردهی یک ساله و مقاومت نهال ژنوتیپ در برابر دمای پایین، باعث شده تا برای کاشت بهترین نهال گردو در مناطق معتدل، روی این نهال حساب باز کنند. این نهال که با استفاده از فرآیندهای دقیق ژنتیکی تهیه شده است، زمانی که به باردهی برسد می‌تواند در هر درخت نزدیک به 60 کیلوگرم گردوی مرغوب تولید کند.

دکمه بازگشت به بالا