برون مرزیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین سواحل تایلند برای گردشگری

بهترین سواحل تایلند در کدام شهرها هستند؟

به جز خیابان های معروف تایلند؛ این کشور خط ساحلی بسیار طولانی دارد و به همین دلیل گفته می شود که بعضی از جذاب ترین سواحل جهان در کشور تایلند واقع شده اند. اما این سواحل کدام ها هستند؟ در واقع سوال این است که بهترین سواحل تایلند در کدام شهرهای تایلند واقع شده اند؟ بهتر است که برای آشنایی با بهترین سواحل تایلند این مطلب را بخوانید، بعد از آن ویزای تایلند را بگیرید، یک تور تایلند رزرو کنید، لوسیون و لباس شنای خود را در چمدانتان بگذارید و با اولین پرواز به این کشور جذاب سفر کنید!

ساحل آزادی (فریدام بیچ) – پوکت

:پوکت مروارید دریای آندامان است و یکی از جذاب ترین شهرهای تایلندی برای تجربه یک سفر ساحلی است. این جزیره به قدری زیباست که صنعت گردشگری در آن به مهمترین منبع درآمد تبدیل شده است و تقریبا هر کسی در جهان دوست دارد که برای یک بار هم که شده در سواحل پوکت تفریح کند.اما از بین همه سواحل پوکت، ساحل آزادی عالی تر از بقیه است و به حتم یکی از بهترین سواحل تایلند به حساب می آید.

این ساحل به اندازه 6 دقیقه رانندگی با ساحل شلوغ و توریستی پاتونگ فاصله دارد و یک هزینه ورودی جزئی نیز دارد.البته بهتر است که این را بدانید باید برای رسیدن به این ساحل جذاب به اندازه 7 دقیقه پیاده روی داشته باشید و از یک سری پله عبور کنید. اما واقعا ارزشش را دارد، چراکه بعد از چند دقیقه پیاده روی می توانید خودتان را در مقابل یکی از زیباترین سواحل تایلند ببینید و یک دنیا آرامش را در این ساحل زیبا تجربه کنید.

 ساحل مایا بی، جزیره فی فی

فی فی از دو جزیره مجزا به نام های جزیره فی فی دون و جزیره فی فی له تشکیل شده است. جزیره فی فی دون معروف تر است و در سراسر جهان مطرح شده است. اما جزیره فی فی له کوچکتر و خلوت تر است. ساحل مایا بی در جزیره کوچکتر واقع شده است و یکی از بهترین سواحل تایلند محسوب می شود. جالب است که بدانید که بیشتر توریستان قبل از سفر به تایلند عکس این ساحل را در جایی دیده اند.

 برای مثال فیلم ساحل با ایفای نقش لئوناردو دیکاپریو در این ساحل فیلم برداری شده است و درست بعد از انتشار این فیلم، ساحل مایا بی بسیار توریستی شد و توریستان زیادی به تایلند سفر کردند تا پای خود را در جای پای این بازیگر مطرح جهانی بگذارند! اما با این وجود و با تمام شلوغ بودنش، این ساحل هنوز هم بکری و جذابیت خودش را حفظ کرده است و آب های تمیز و کریستالیش و صخره های زیبایش به همان حالت قبلی باقی مانده اند.

 ساحل فرا نانگ- کرابی

تور کرابی  همیشه برای توریستان جذاب بوده است و این جذابیت چند دلیل مختلف دارد. این شهر، شب های سرزنده جذابی دارد، از طرفی صخره های کرابی صخره نوردان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند و در نهایت این سواحل کرابی هستند که باعث محبوبیت این شهر شده اند. مهمترین سواحل کرابی در خلیج ریلی قرار گرفته اند و تنها با قایق قابل دسترسی هستند. این خلیج از 4 ساحل اصلی تشکیل شده است. جذاب ترین ساحل خلیج ریلی و البته یکی از مشهورترین سواحل تایلند، ساحل فرا نانگ نام دارد. در این ساحل یکی از مشهورترین معابد تایلند یعنی معبد فالوس نیز قرار گرفته است و با وسایل صخره نوردی نیز مجهز شده است.

 ساحل سانست – جزیره کو کرادان

استان ترانگ در جنوبی ترین بخش کشور تایلند واقع شده است و کمتر از دیگر استان های تایلند توریستی است. به همین دلیل سفر به آن برای توریستانی که به دنبال کسب آرامش هستند، بسیار مناسب است. این استان بیش از 110 کیلومتر ساحل دارد و علاوه بر این یک جزیره زیبا به نام کو کرادان نیز در این استان تایلندی وجود دارد. این جزیره بعضی از بهترین ساحل های تایلند را در خود جای داده است و به خاطر مرجان هایی که دارد، یکی از بهترین مناطق تایلند برای تجربه ورزش اسنورکلینگ است. مهمترین ساحل این جزیره، ساحل آئو چونگ لوم است که با نام ساحل سانست نیز شناخته می شود. چراکه در این ساحل می توانید غروب زیبایی را از خورشید تماشا کنید.

 ساحل شن های سفید (وایت سند بیچ) – جزیره کو چانگ

در جزیره کو چانگ، سواحل متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید. اما  یکی از آن ها از بقیه جذاب تر، مشهورتر و زیباتر است و آن هم ساحل شن های سفید است. این ساحل همان طور که از نامش بر می آید بسیار زیبا و بکر است. با تمام خلوت بودن جزیره کو چانگ، این ساحل یکی از شلوغ ترین سواحل این جزیره است و دسترسی به آن نیز راحت است.مهمتر از همه اینکه طول این ساحل زیاد است و محل های استراحت زیادی دارد و علاوه بر این ها، رستوران های ارزان زیادی در آن وجود دارد که می توانید در آن ها غذاهای تایلندی یا غربی را میل کنید.به هر حال این ساحل همه امکاناتی را برای گذراندن یک تعطیلات خوب و آرامش بخش در خود جای داده است و هیچ کم و کاستی ندارد و مسلما به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین سواحل تایلند در    شناخته شده است.

 ساحل چاونگ – جزیره کو سامویی

کو سامویی دومین جزیره بزرگ تایلند است و به همین دلیل اصلا جای تعجبی ندارد که سواحل بسیار جذابی داشته باشد.یکی از توریستی ترین و جذاب ترین سواحل این جزیره ساحل چاونگ است که یکی از بهترین سواحل تایلند محسوب می شود.این ساحل حدود 6 کیلومتر طول دارد و به 3 بخش مختلف تقسیم شده است.شمال چاونگ آب کم عمق تری دارد. مرکز چاونگ کمی شلوغ تر از دیگر قسمت های آن است و تعداد زیادی کافه و رستوران در آن وجود دارد و شب های سرزنده جذابی دارد.در حالی که جنوب چاونگ از بقیه قسمت ها فضای آرام تری دارد و برای تفریح توریستانی که به دنبال داشتن حریم خصوصی هستند، مناسب تر است.

 ساحل باتل- جزیره کو فانگان

جزیره کو فانگان یکی از محبوب ترین مقاصد مسافرتی تایلند برای بک پکرها (کوله گردها) و توریستانی است که عاشق مهمانی و جشن هستند. این همان جزیره ای است که هر ماه در آن جشن قرص کامل ماه گرفته می شود. در این جزیره تعداد زیادی ساحل وجود دارد که یکی از زیباترین و آرامترین آن ها ساحل هات کوات یا همان ساحل باتل است. تنها راه دسترسی این ساحل استفاده از قایق است و به همین دلیل ساحل آرام و خلوتی باقی مانده است و یکی از بهترین سواحل تایلند برای کسب آرامش و ریلکس کردن به حساب می آید.

 ساحل هاد سای دائنگ – جزیره کو تائو

جزیره کو تائو یکی از کوچکترین جزیره های مجمع الجزایر سامویی است، اما با این حال شهرت بسیار زیادی دارد. جزیره کو تائو با نام جزیره turtle یا جزیره لاکپشت ها نیز شناخته می شود. مرجان های زیادی در اطراف این جزیره وجود دارد که جزء شگفتی های این جزیره محسوب می شوند. علاوه بر این غواصی در این جزیره بسیار ارزان است و به همین دلیل سفر به آن باب میل کسانی است که می خواهند مدرک غواصی دریافت کنند و یا این تفریح مهیج را تجربه کنند.

این جزیره نیز مانند دیگر جزایر تایلند سواحل زیبای بسیار زیادی دارد که از میان آن ها، ساحل هاد سای دائنگ جذاب ترینشان محسوب می شود. این ساحل برای تجربه اسنورکلینگ عالی است و مرجان های زیادی در نزدیکی ساحل آن وجود دارد که دیدن آن ها واقعا برای هر توریستی جذاب است. علاوه بر این ها یک سری لاکپشت دریایی نیز در اطراف این ساحل وجود دارد که اگر خوش شانس باشید، می توانید در حین غواصی آن ها را ببینید و در کنارشان شنا کنید.گذشته از همه این مسائل، یک جزیره جذاب به نام جزیره شارک در تایلند وجود دارد که به راحتی با قایق ظرف مدت 10 دقیقه می توانید از این ساحل به آن دسترسی پیدا کنید و همین مسئله نیز باعث جذابیت بیشتر ساحل هاد سای دائنگ شده است.

برگرفته از: جاذبه های گردشگری تایلند

دکمه بازگشت به بالا