مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز نسبت به روش سنتی

دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی چه مزایایی دارند؟

یک روش درمانی برای آن‌هایی که مشکلات تنفسی به ویژه در خواب (آپنه خواب) دارند، استفاده از دستگاه اکسیژن ساز خانگی است. البته باید پزشک استفاده از این دستگاه را تجویز کند؛ اما برخی به دلایلی از جمله نداشتن آگاهی کامل یا مسائل دیگر نسبت به خرید و کاربرد آن گارد می‌گیرند. از این رو بهترین راه افزایش سطح دانش و اطلاعات نسبت به مزایای دستگاه اکسیژن خانگی است. در ادامه این مطلب، مزیت‌های این وسیله را برای شما نوشته‌ایم.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز خانگی

همانطور که می دانید تمام محصولاتی که ساخت دست بشر بوده و ما از آنها استفاده می کنیم، فواید و مضرات فراوانی دارند. از همین رو امروز در این مقاله قصد داریم برایتان درباره ی مزایا و معایب دستگاه اکسیژن ساز توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورید و بتوانید این وسیله را در صفحات خرید youtube با دیگر محصولات مشابه مانند ونتیلاتور تنفسی، بای پپ و… مقایسه کنید و بهترین ها را انتخاب نمایید. در نهایت تا انتهای مقاله همراه فروشگاه آبی سلامت باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

کاهش هزینه و زمان

در نگاه اول، این دستگاه و دیگر وسایل مشابه آن شاید قیمت بالایی داشته باشند؛ اما وقتی جزئیات را کمی بیشتر بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که خود نوعی سرمایه گذاری است. فرض کنید که شما بخواهید از راه‌های معمولی برای مشکلات تنفسی استفاده کنید. اول از همه زمان‌بر است؛ یعنی روتین و ساده شدن یک روش درمانی نیاز به بازه زمانی دارد. در این بین برخی تنبلی کرده و روش را به درستی انجام نمی‌دهند یا بعد از مدتی قطع خواهند کرد. بعد اینکه نیاز است تا شما داروهای خاصی را تهیه یا هر بار به متخصص مراجعه کنید که ویزیت آن‌ها هم هزینه‌بر است. حال اگر در شهرهای بزرگ ساکن نباشید، دیگر به مراتب بدتر خواهد بود.

شما فقط یکبار برای خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی هزینه خواهید کرد. دیگر انجام هیچ کاری لازم نیست، فقط باید آن را به دهان یا بینی خود متصل کرده تا به راحتی تنفس کنید. اگر هم از دستگاه‌های سی پپ یا بای پپ استفاده کنید، هیچ چیزی در خواب احساس نخواهید کرد. یک خواب راحت و عمیقی خواهید داشت.

برای اینکه بهتر بتوانید این مزیت را احساس کنید، فقط کافی است تا یک بار تمامی روش‌های استفاده از ابتدا تاکنون همراه با مشکلات و هزینه‌های پرداخت شده را بنویسید. آنگاه با هم مقایسه کنید.

استفاده از تکنولوژی به روز

روش‌های معمولی و سنتی برای همه کارساز نیست. این مسئله‌ای است که تا به حال با آن‌ها برخورد داشته‌اید. شما بیماری گرفته‌اید و شخصی راه درمانی که خودش قبل امتحان کرده است، پیشنهاد می‌دهد؛ غافل از اینکه برای هر کسی باید از یک روش درمانی و با توجه به شرایط او استفاده کرد. این مشکلی است که در دستگاه‌های اکسیژن ساز وجود ندارد. بهره‌مندی از تکنولوژی به روز، قطعات استاندارد و باکیفیت بالا و همچنین سیستم قابل تنظیم باعث شده تا بتوان از این وسیله برای هر کسی و در هر شرایطی استفاده کرد.

سبک و قابل حمل

برخلاف بسیاری از دستگاه‌ها بزرگ که سنگین و حتی غیرقابل حمل هستند؛ دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی دارای ویژگی‌هایی از جمله سبک بودن و قابل حمل هستند. به این دستگاه‌ها به اصطلاح کامپکت می‌گویند. شما به راحتی می‌توانید وسایل را در کیف مخصوص قرار دهید و آن را با خود به همه جا به ویژه مسافرت حمل کنید. البته مزایای دیگری هم در کنار این موارد وجود دارند که شامل کم صدا بودن، سازگاری با محیط زیست و مصرف کم انرژی است.

وزن کمتر نسب به کپسول اکسیژن ساز

در گذشته بیماران خانگی اقدام به استفاده از کپسول اکسیژن میکردند اما امروزه استفاده از کپسول تقریبا منسوخ شده است . از این جهت که اکسیژن ساز وزن بسیار پایین تری دارد و با سرعت بسیار بالاتری اکسیژن سازی را انجام میدهد

از جمله دیگر مزایای دستگاه اکسیژن ساز خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل تنظیم بر اساس شرایط فیزیکی و بیماری شخص
 • قیمت کمتر نسبت به روش‌های درمانی دیگر
 • قابل استفاده برای همه اشخاص
 • قابلیت استفاده فقط با یک بار آموزش
 • قابل حمل از طریق تمامی وسایل حمل و نقل
 • پشتیبانی از باتری‌های قوی با طول عمر بالا
 • اطمینان از خلوص اکسیژن
 • تنظیم و تصفیه گردش خون برای سالمندان و کودکان
 • کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و جلوگیری از افزایش فشار خون و مبارزه با بیماری‌های آسمی یا هر مشکل تنفسی
 • رساندن جریان خون کافی به بافت بدن و تنظیم آن
 • جلوگیری از استرس و تنش‌های روزمره و تاخیر در روند پیری
 • مورد استفاده برای خانم‌های باردار جهت کمک به رشد و سلامت سیستم عصبی جنین
 • تقویت حافظه و افزایش طول عمر
 • بازگرداندن عملکرد نرمال به ریه‌های آسیب دیده اشخاص سیگاری

چه کسانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند؟

زمانی که اکسیژن هوا به زیر ۱۰ درصد برسدمغز دچار تورم می شود وقتی که میزان اکسیژن مصرفی به کمتر از ۶ درصد می رسد حیات فرد در معرض خطر قرار می گیرد. زمانی که برای فرد اکسیژن شروع می شودعلایم شروع به بهبود می کند. اگر بهبود رخ ندهد باید به عوارض ناشی از کمبود اکسیژن فکر کرد واین به معنای پیش آگاهی ناخوشایند است.

کمبود اکسیژن در بدن به طور کلی هیپوکسی نامیده می شود.علامت بالینی مهم آن سیانوز یا کبودی لبها و صورت است. کاهش اکسیژن رسانی منجر به تورم و آسیب بافت ها می شود که اگر ادامه پیدا کند در نهایت منجر به مرگ سلول و آسیب اندام می شود. از آنجا که سلولهای مغز حساسیت بالایی نسبت به مصرف اکسیژن دارد اولین جا بافت مغز است که بیش از چند دقیقه دوام نمی آورد و اگر سریع جبران نشود منجر به آسیب غیر قابل بازگشت سلولی و در نهایت مرگ مغزی می شود.

متخصصان بیماری ریوی تاکید می کنند که بکارگیری و استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران ریوی ضروری است به طوری که ترخیص بیماران ریوی از بیمارستان منوط بر استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در محیط خانه است. دستگاه اکسیژن ساز یکی از ابزارهایی است که بیماران ریوی، پنومونی، قلبی، آسمی وحتی افراد سالم جهت رفع خستگی روزانه می توانند از آن استفاده کنند. این ابزار به روش جذب مولکولی اکسیژن خالص را از هوای ورودی جدا کرده و پس از مرطوب نمودن آن توسط یک سوند در اختیار بیمار قرار می دهد.

دکمه بازگشت به بالا