جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

نصب دزدگیر اماکن

اموزش نکات نصب دزدگیر اماکن

ما اقدام به فروش و اجرای سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته در اقصی نقاط ایران می‌نماییم، ما تیم های نصب حرفه ای در مازندران، تهران، کرج، مشهد داریم. (برای هماهنگی جهت نصب در دیگر نقاط با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.) البته نصب دزدگیر در صورتی که علاقمند به انجام کار های فنی باشید کار چندان سختی نیست. احتمالا کلمه DIY را این روزها بسیار شنیده و بکار برده اید این همان مخفف do it your self می باشد. به معنای خودت انجام بده با این کار به اندازه هزینه ی نصب دزدگیر صرفه جویی و پس انداز می کنید.

اگر از پک دزدگیر بی سیم و یا دیگر پک دزدگیر استفاده میکنید، کار نصب و راه اندازی برایتان بسیار راحت تر خواهد بود و امکان جابجایی در صورتی که در آپارتمان اجاره ای مستقر هستید نیز به راحتی وجود خواهد داشت. ما با شبکه ای حرفه ای از نصاب های متخصص سیستم های حفاظتی که در بسیاری از نقاط ایران در اختیار داریم و با تیم های نصب در تهران و مازندارن اقدام به نصب سیستم های حفاظتی و نظارتی در اقصی نقاط ایران می‌پردازیم. در صورتی که قصد داشته باشید، سیستم دزدگیر مکان خود را نصب کنید و تصمیم دارید که خود به انجام این کار مبادرت بورزید باید در مورد روش نصب سیستم خود اطلاع داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم فرایند نصب دزدگیر اماکن را به این صورت پیش برود:

 1. خرید پک دزدگیر
 2. جا یابی چشمی ها، پنل و کابل کشی
 3. نصب پنل مرکزی و نصب چشم ها
 4. چک کردن اتصالات
 5. راه اندازی سیستم

پک دزدگیر

در صورتی که برای مکان خود نیاز به دزدگیر داشته باشید، میتوانید پک دزدگیر و تجهیزاتش از برند هایی چون دزدگیر پارادوکس را با کیفیت و قیمت و خدمات پس از فروش مناسب خریداری نمایید. ما در زمینه عرضه و اجرای سیستم دزدگیر فعالیت میکنیم و طیف بسیار متنوعی از اقلام را عرضه میداریم.

محتویات پک های دزدگیر ارائه شده شامل: پنل دزدگیر اماکن، سنسور دزدگیر، کابل دزدگیر، هشدار دهنده صوتی می باشد. این پک های دزدگیر بنابر نیاز شما آماده ی ارسال به اقصی نقاط ایران می‌باشد. (در ادامه این مقاله آموزش کامل نصب سیستم دزدگیر آماده نموده ایم.) در صورتی که نیاز به سنسور بیشتر یا کابل اضافی و هر محصول مرتبطی نیاز داشته باشید، به صورت اختصاصی به پک شما اضافه و برای شما ارسال میشود.پک های دزدگیر با برندهای مختلفی در فروشگاه ماعرضه میشود که میتوانید در ادامه مشاهده فرمایید.

نکات نصب دزدگیر اماکن

شرایط مکان مورد نیاز برای نصب دستگاه مرکزی دزدگیر عبارت از این موارد:

۱- مکان گرم و مرطوب نباشد، رو به حرارت و یا پنجره و چراغ قوی نباشد.

۲- امکان اتصال به برق و یا پریز برق وجود داشته باشد.

۳- مکان نصب به راحتی در دسترس نباشد که بتوان آن را دستکاری نمود.

۴- نزدیک ترین فاصله نسبت به سنسور ها و هشدار دهنده ها را داشته باشد.(مرکز ترین حالت ممکن باشد.)

۵- امکان ورود کابل های ورودی و خروجی سنسور ها و آژیر ها به مکان نصب وجود داشته باشد.

۶- در مکانی نصب شود که ریموت کنترل از پشت درب ورودی عمل کند و برد کافی داشته باشد.

۷- در صورتی که پنل سیم کارتی نصب می شود، مکان نصب دزدگیر آنتن کافی داشته باشد.

نصب سنسور در پنل

نصب سنسور و اتصال سنسور ها به پنل مرکزی دزدگیر یکی از مواردی است که جهت اتصال سنسور ها اعم از چشم الکترونیک و انواع سنسور های دیگر انجام میشود.

نصب باطری در پنل دزدگیر

در صورت قطعی برق با استفاده از باطری مخصوص دزدگیر سیستم اعلان سرقت فعال باقی میماند.(در بسیاری از دزدگیر ها در صورت قطع برق پیام قطع برق ارسال خواهد شد.)

نصب اسپیکر دزدگیر

اسپیکر دزدگیر از بخش های هشدار دهنده ی صوتی دزدگیر است که صدای بسیار زیاد ایجاد میکند که موجب فرار سارق میشود و اطلاع از وقوع سرقت میکند.

نصب پیزو الکتریک

معمولا هر پنل دزدگیر مجهز به هشدار دهنده های صوتی و نوری هستند. دو نوع هشدار دهنده صوتی اصلی جهت دستگاه دزدگیر در بازار موجود است.(اسپیکر با صدای بم و همچنین پیزو با صدای زیر)

تفاوت پیزو الکتریک و اسپیکر

اسپیکر و پیزو الکتریک (سیرن) دو عنصر اصلی تولید صدای هشدار در سیستم دزدگیر است. دستگاه های دزدگیر معمول عرضه شده در بازار خود یک مدار تولید صدای مستقل دارد که به وسیله ی آن تولید صدا کرده و صدای دزدگیر تولید میشود، اما پیزو با استفاده از خروجی دوازده ولت دستگاه دزدگیر کار میکند و خود یک ترانزیستور مستقل دارد.تفاوت پیزو الکتریک و اسپیکر

نصب زون 24 ساعت

دستگاه دزدگیر دارای یک زون 24 ساعت است این زون یا زون همیشه روشن بالعکس دیگر زون های دزدگیر زون همیشه باز است به عبارتی همیشه وصل است در صورتی که قطع شود. این زون جهت استفاده از پدال – سنسور اعلان حریق – بیم خطی همیشه روشن استفاده میشود.

اضافه کردن ریموت دزدگیر

در دستگاه های مختلف روش اضافه نمودن ریموت دزدگیر متفاوت است.

 نحوه نصب چشمی دزدگیر

چشم الکترونیک دزدگیر از مهمترین المان های یک سیستم دزدگیر می‌باشد. در این ویدیو به چگونگی نصب چشم الکترونیک و سیم بندی های روی سنسور میپردازیم، تقریبا همه ی سنسور های چشم الکترونیک از همه نوع و همه شکل و تکنولوژی روش نصب شبیه به هم دارند.

نکات نصب چشم الکترونیک

چشمی دزدگیر در انواع مختلف در بازار عرضه میشود، از انواع چشمی دزدگیر و سنسور شوک دزدگیر اماکن تا انواع سنسور های دیگر… این تجهیزات و  سنسور ها به پنل مرکزی دزدگیر متصل میشوند.

ما به عرضه و فروش انواع سنسور های دزدگیر اماکن میپردازیم. ما برند های مختلفی از چشم الکترونیک را ما در بازار عرضه میکنیم چشمی پارادوکس – چشمی اپتکس – چشمی الکترونیک پایونیر – چشمی الکترونیک سیماران – چشمی دزدگیر پایرونیکس و…

این نوع چشمی دزدگیر بنا بر تکنولوژی (PIR – MICRO) و زاویه ی پوششی که دارند تقسیم بندی میشوند، هر مکانی بنابر نیاز های امنیتی و طراحی و ساخت بنا به چشم الکترونیک های باسیم و یا چشمی الکترونیک بی سیم نیاز دارد.

برای نصب چشم الکترونیک نکات زیر را رعایت فرمایید:

1- مکان گرم و مرطوب نباشد.

2- مکان کابل کشی مشخص باشد و امکان کابل گذاری تا پنل مرکزی فراهم باشد.(در صورتی که چشم الکترونیک بی سیم باشد فاصله ها و حجم سیگنال به اندازه کافی باشد.) حتما از کابل با جنس، استاندارد و قطر مناسب استفاده نمایید.

3- چشم ها و کابل ها به راحتی در دسترس نباشد.

4- مستقیما رو به روی پنجره و درب و نور و حرارت و بخاری نباشد.

5- نباید رو به درب ها و یا پنجره های خروجی باشد به صورتی که حرکات پشت پنجره و یا درب شیشه ای چشم را تحریک کند.

6- در هر مکان بنابر نیاز آن مکان ورودی های ممکنه جهت ورود غیر مجاز به وسیله ی چشم الکترونیک و سنسور مورد نیاز جهت آن مکان پوششی مناسب دهد.

7- کابل کشی ها به صورتی انجام شود که امکان قطع شدن کابل به حداقل برسد.

8- گوشه های دیوار رو به پاسیو و… مکان های مناسب برای نصب چشم الکترونیک است.

9- نصب در ارتفاع مناسب نسبت به مکان و نوع چشم الکترونیک

10- محل نصب چشم الکترونیک باید کاملا ثابت و محکم و بدون نوسان باشد.

11- حرکت جسم متحرک در زاویه دید چشم الکترونیک وجود نداشته باشد. (پنکه، گوی معلق، ساعت های پاندولی بزرگ و…)

عملکرد چشمی دزدگیر به زبان ساده

اساس کار این چشمی ها تشخیص حرکت در محیط است. و با فرمان دادن به پنل مرکزی اعلام سرقت باعث تحریک سیستم میشوند. به دلیل اینکه چشمی ها مهمترین و حساس ترین المان در یک سیستم حفاظتی بشمار میروند، باید در انتخاب بهترین محل نصب چشمی دزدگیر و تنظیم دقیق آنها نهایت دقت را داشته باشیم.

کابل استاندارد برای نصب چشمی دزدگیر

حتما و حتما از کابل استاندارد برای سیم کشی چشمی دزدگیر استفاده کنید. کابل های مخابراتی یا به اصطلاح کابل آیفون با سطح مقطع بالا و روکش آلومینیومی برای نصب چشمی دزدگیر کاملا مناسب است. (البته در صورتی که کابل ها در فضای باز و یا در معرض حرارت و نور قرار میگیرد حتما از کابل دو زوج زمینی استفاده نمایید.) و در صورتی که قصد فعال کردن کلید تمپر را دارید از کابل های سه زوج و یا بیشتر استفاده نمایید.

هرگز از سیم های غیر استاندارد و ارزان قیمت برای نصب چشم دزدگیر استفاده نکنید، چرا که یکی از دلایل اختلال در عملکرد سنسور ها کابل های نامرغوب است.کابل دو زوج به صورت چهار رشته ی مفتول پوشش دار است به همراه یک رشته بدون پوشش و یک پوشش پلاستیکی اولیه و سپس یک فویل آلومینیوم و در نهایت پوشش پی وی سی

اتصال چشمی به زون های دزدگیر

هر چشمی دزدگیر بطور معمول 7 ترمینال دارد. دو ترمینال آن به عنوان + و – دو ترمینال دیگر آلارم یا همان nc و ترمینال های ۵ و ۶ ترمینال tamper هستند. ترمینال های nc و tamper به زون های دستگاه دزدگیر متصل میشوند. ترمینال + و – نیز به ترمینال AUX در دستگاه دزدگیر متصل میشوند و یک زون 24 ساعته جهت نصب تجهیزات پدال دزدگیر، بیم خطی، سنسور اعلان حریق

z1,z2,z3,z4 نشان دهنده زون های دستگاه یا روی برد دزدگیر هستند. هر دستگاه دزدگیر به طور معمول ۴ زون دارد. و بطور مستقیم میتوان ۴ سنسور به دستگاه وصل کرد. اگر تعداد سنسور ها بیش از ۴ عدد بود باید چشم ها را سری کنید.

نحوه سری کردن سنسور ها

جهت سری کردن سنسور ها و استفاده از یک زون برای دستور پذیری چندین سنسور دزدگیر و پایین آوردن متراژ کابل دزدگیر روش زیر را انجام دهید.

جهت سری کردن سنسور ها و استفاده از یک زون برای دستور پذیری چندین سنسور دزدگیر روش زیر را انجام دهید.

نحوه موازی کردن سنسور ها

جهت موازی کردن سنسور ها و تحریک پذیری همزمان دو سنسور دزدگیر(به عبارتی در صورت تحریک همزمان دو چشم الکترونیک زون تحریک بشود این روش برای پایین آوردن حساسیت چشم های الکترونیک استفاده میشود.)جهت موازی کردن سنسور ها و تحریک پذیری همزمان دو سنسور دزدگیر(به عبارتی در صورت تحریک همزمان دو چشم الکترونیک زون تحریک بشود این روش برای پایین اوردن حساسیت چشم های الکترونیک استفاده میشود.)

نصب سنسور در فواصل طولانی

در بعضی از موارذ نصب دزدگیر در اماکن مخصوصا بزرگ(مانند:باغ ها، کارخانجات و…) این اتفاق پیش می‌آید که فاصله ی بین پنل مرکزی تا سنسور های دزدگیر اعم از بیم خطی و یا چشم الکترونیک صد ها متر طول دارد در طول های متوسط میتوان با استفاده کابل دزدگیر با کیفیت قابل قبول و یا اضافه کردن ضخامت کابل ورودی ها و خروجی ها (استفاده از چند رشته کابل) این مشکل را حل نمود ولی در صورتی که بالاجبار مجبور به کابل کشی در فواصل طولانی باشد میتوان به صورت توضیح داده شده سیستم دزدگیر را نصب نمود.(پیشنهاد میکنیم حتما از UPS یا همان دستگاه تامین کننده ی برق هنگام قطع برق) نیز استفاده نمایید.

البته در بعضی از موارد که هزینه و همچنین تخریب ها جهت کابل کشی های طولانی به صرفه نیست ما به شما پیشنهاد میکنیم که از چند پنل دزدگیر استفاده نمایید. (برای مثال: پنل دزدگیر جهت دیواره ی شمالی، پنل دزدگیر جهت دیواره ی جنوبی و…)رله افزایش طول

نقشه نصب دزدگیر اماکن

بهترین مکان نصب چشمی دزدگیر در زوایای باز (معمولا کنج اتاق) است تا با تنظیم دقیق و ۹۰ درجه ای بهترین پوشش دهی را داشته باشیم.

سعی کنید تا حد امکان چشمی را روبه روی محل ورود و خروج نصب کنید، نصب چشمی در بالای ورودی ها توصیه نمیشود. تمامی اتاق ها و مکان هایی که امکان ورود از طریق پنجره ها و یا تخریب دیوار ها وجود دارد را تحت پوشش سنسور های تشخیص حرکت قرار دهید. و به قرار دادن سنسور ها در راهرو ها بسنده نکنید. سرمای بیش از حد مجاز (معمولا داخل بروشور محصولات قید میشود.) باعث تحریک سیستم میشود.نصب دزدگیر گلد 9000 در اماکن یک سیستم با کیفیت بالا را به شما ارائه میدهد.

نصب چشمی دزدگیر در کجا مشکل ساز می شود

نصب چشمی دزدگیر در کنار تلفن کننده های سیم کارتی به دلیل وجود سیگنالهای رادیویی ما بین دستگاه و شبکه مخابرات باعث ایجاد اختلال در عملکرد سنسور میشود.نور مستقیم افتاب، حرارت مستقیم بخاری، موج تلفن کننده سیم کارتی و یا اختلال دهنده های رادیویی موجب خطا در دزدگیر میشود.

با رعایت فاصله مناسب بین این دو دستگاه و تنظیم دقیق چشمی میتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد، حرارت ایجاد شده از نور خورشید و یا سیستم گرمایشی محیط از جمله بخاری ها در اغلب موارد باعث تحریک چشمی میشود. پس تا حد امکان از نصب سنسور مقابل پنجره های با نور شدید خورشید و یا چراغ های پر نور جلوگیری کنید.

چشمی دزدگیر کجا نباید نصب شود

از نصب سنسور ها بر روی دیوار کاذب و یا ستونهای با استحکام کم که موجب لرزش می شود اجتناب کنید زیرا که این مورد مستقیم باعث تحریک و آلارم بی مورد میشود. پرواز حشرات و پرندگان باعث تحریک میشود، عبور موش ها نیز باعث به صدا در آمدن آلارم میشود.

از قرار دادن چشم دزدگیر در محل تردد حیوانات اجتناب کنید. در محیط های بیرونی مثل حیاط ها و پارکینگ ها نباید چشمی ها را نصب کرد. چشم الکترونیک فضای باز و بیم خطی بدین منظور تولید شده اند که فضای های بیرونی را پوشش دهند.

آژیر کشیدن دزدگیر

یکی از مواردی که موجب میشود استفاده از سیستم دزدگیر به بالابردن سطح حفاظت و همچنین امکان سرقت موفق را پایین بیاورد آژیر کشیدین دزدگیر و ایجاد صدای بسیار بلند و کرکننده (البته همزمان با اطلاع دادن اخطار توسط سیم کارت و یا خط تلفن) است، حال فرض کنید سارق و یا سارقینی که در نیمه های شب و سکوت و با شرایط خاص به خودش (استرس حاصل از سرقت)‌ تحت تاثیر این صدا باشد چه شرایطی را تحمل خواهد کرد.

ما با سالها تجربه در زمینه ی تولید، طراحی، نصب سیستم های حفاظتی، مکان های بسیاری را بعد از اقدام به سرقت مشاهده کرده ایم. در بسیاری از این موارد سارق تجهیزات سرقت (اره و تیشه و ابزار خاص به سرقت) و یا حتی وسیله ی نقلیه خود را رها کرده و از ترس گرفتار شدن توسط حاضرین و یا مالک مکان متواری شده اند.

از کار انداختن دزدگیر

برای بالا بردن سطح حفاظت یک مکان روش های مختلفی همانند: درب ضد سرقت، نصب حفاظ فلزی اعم از نیزه رو دیوار، دوربین مداربسته، حفاظ نیزه ای یا شاخ گوزنی دیوار، سگ نگهبان و… مینمایند. تمامی موارد بالا به راحتی هر چه تمام تر توسط سارقین دور زده میشود و متاسفانه اموال شما توسط سارقین مورد سرقت قرار میگیرد. اما میتوان به جرات گفت: اگر سیستم دزدگیری درست طراحی شود، درست نصب شود، درست استفاده شود. امکان سرقت موفق توسط سارق وجود نخواهد داشت.

به عبارتی اگر برق را قطع کنند، سیستم باطری دارد. اگر خط تلفن را قطع کنند، اطلاع داده میشود، اگر بلندگو را از کار بندازند، سیستم اعلام هشدار میکند. اگر کابل سنسور ها بریده شود، سیستم هشدار خواهد داد. به عبارتی تمامی تمهیدات جهت جلوگیری از نفوذ توسط سارقین انجام شده است.ایا امکان قطع کردن دزدگیر وجود دارد؟

آموزش نصب بیم خطی

در این ویدیو به چگونگی نصب بیم خطی و سیم بندی های روی سنسور های پنل مرکزی و بیم خطی میپردازیم. تقریبا همه ی بیم خطی از همه نوع و همه شکل و تکنولوژی روش نصبی شبیه به هم دارند. در این ویدیو به آموزش نصب و راه اندازی بیم خطی میپردازیم.

نکات نصب بیم خطی

بیم خطی، جهت حفاظت پیرامون میتوان از دزدگیر و یا چشم الکترونیک فضای باز استفاده نمود.بیم لیزر با تکنولوژی ها و مدل اپتیکی، رادیویی، بیم میله ای، لرزشی عرضه میشود، بیم خطی بیسیم و یا با سیم به پنل مرکزی دزدگیر متصل میشوند.

بیم دزدگیر در طرح ها و شکل های متفاوت و تعداد فرستنده ها و گیرنده های مختلف مناسب برای فواصل:

بیم لیزری 10 متری، بیم لیزری 20 متری، بیم بیسیم 30 متری، بیم میله ای 60 متری، بیم دو نقطه 100 متری، بیم سه نقطه 150 متری، بیم 200 متری، بیم 250 متری، بیم خطی مستر، بیم خطی جنیوس، با قیمت های مختلف جهت محافظت از دیوارها، فنس ها، باغ ها، حیاط ها مورد استفاده قرار میگیرد.انواع مدل های بیم خطی

جهت نصب بیم نکات زیر را دقت فرمایید:

 • حتی الامکان سعی نمایید هر جفت بیم را با یک کابل مجزا به پنل مرکزی دزدگیر متصل شود.
 • بیم خطی دارای دو جفت که یکی فرستنده و دیگری دریافت کننده است. رسیور یا همان دریافت کننده فقط نیاز به تغذیه دارد و فرستنده نیاز به تغذیه و NC، COM نیز دارد و باید آن را متصل کنید.
 • در صورتی که احتمال دستکاری جفت بیم ها وجود داشته باشد حتما از تمپر هم استفاده نمایید.
 • در صورتی که طول کابل زیاد باشد سعی کنید از سه زوج و یا چهار زوج استفاده نمایید و از قطر جنس و برند که مورد تایید است استفاده نمایید.

    حتما در زمان نصب مکان درست از لحاظ ارتفاع چند پرسش اولیه:

    ۱- ابعاد اون جا دقیقا 35 × 35 هست؟ و آیا دیوار ها صاف هست؟

    ۲- آیا دور دیوار درخت هست؟

    ۳- جایی هست که برق دسترسی داشته باشید؟

    ۴- آنتن دهی برای موبایل داره اون جا؟

    ۵- خانه، نگهبانی، سرایداری یا چیزی شبیه به اون داره کجای زمین قرار داره، چند متره و چند تا بنای مختلف هست؟ و احتمال نفوذ را در نظر بگیرید.

    به هیچ عنوان در بین فاصله ی دو بیم هیچ عارضه ای وجود نداشته باشد: اعم از سنگ، درخت، علف و یا… در صورتی که چیزی بین دو جفت از بیم قرار گیرد، شما شاهد کارکرد اشتباه سیستم خواهید بود.

    در صورتی که کابل های شما طولانی باشد و احتمال افت جریان برق وجود داشته باشد سعی نمایید از منبع تغذیه مجزا جهت هر بیم و برق کشی مجزا استفاده نمایید.(حتما کابل برق به UPS متصل شود که در صورت قطعی برق مشکلی پیش نیاید.)

    در صورتی که افت جریان ورودی NC و COM را شاهد باشیم باید از تقویت کننده استفاده نمود.

    بیم لیزر جهت دیواره های پیرامونی مکمل خوبی برای دوربین های مداربسته پیرامونی می‌باشد.

    قبل از نصب با استفاده از سیم کوتاهی به صورت تست دو جفت بیم را کالیبره فرمایید.

    در صورتی که فاصله ی دو جفت از بیم زیاد است و نمیتوان دو بیم را کالیبره کنیم از یک لیزر پوینتر (گرین لیزر) استفاده نمایید و از یک جفت به سمت جفت دیگر بتابانید.

    با این که بیم های لیزر استاندارد های محافظت در برابر ریزش آب و گرد و غبار را دارا میباشند. (IP65) اما با این حال سعی نمایید که پوشش برای هر جفت ایجاد فرمایید که از گزند باد و باران در امان بماند.

    از لحاظ اتصال بیم به پنل مرکزی و چینش کابل ها اتصال بیم لیزر به پنل مرکزی دقیقا همانند یک چشم الکترونیک است.

    بیم خطی نباید رو به سمت نور مستقیم مثل: آفتاب و یا چراغ قرار بگیرد.

    خلاصی بین دو بیم: دو بیم در فاصله وقتی فعال شدند ممکن است تمام صفحه به صفحه رو به رو نرسد و فقط گوشه ای بیفتد و در همان حال هم کار کند، باید این خلاصی را حذف کنید.

نکات نصب دزدگیر فضا باز

در اماکنی که نیاز به نصب دزدگیر فضا باز می‌باشد باید موارد بسیار مهمی را در نظر گرفت، در ابتدا باید سنسور مناسب برای آن فضای باز و همچنین مکان قرار گیری سنسور را مشخص نمود و سپس اقدام مسیر یابی اتصالات، ارتفاع نصب و موارد نصب پرداخت.

 1. انتخاب سنسور مناسب اولویت اول در دزدگیر فضای باز است، در بسیاری از موارد با خرید و نصب سنسور غیر مناسب برای شرایطی محیطی مورد نظر به استقبال آژیر خطا میرویم، در کل اگر محیطی با ابعاد بزرگ دارید و یا ورودی های خاصی دارید که میتوان با بیم خطی آن را پوشش داد از بیم خطی استفاده کنید، در صورتی که یک فضای خاص و یا ورودی خاصی را نیاز به پوشش دارید اگر محیط مورد نظر سر بسته است از چشمی DG75 پارادوکس و اگر فضای باز است غیر مسقف است از چشمی DG85 پارادوکس، PMD85 پارادوکس، چشم الکترونیک جنیوس G225 استفاده نمایید.
 1. اتصالات کابلی را حتی الامکان از کابل های زمینی استفاده بفرمایید، اگر محیط شما خشک است و رطوبت کمی دارد و همچنین فاصله سنسور ها تا پنل مرکزی کم است میتوانید از کابل هایی با سطح مقطع کم و آلیاژی از آلومینیوم استفاده نمایید ولی اگر کابل کشی ها طولانی، محیط مرطوب، ضریب اطمینان بالا است از کابل دو زوج زمینی تمام مس استفاده نمایید.(پیشنهاد میکنم حتما از لوله گذاری نیز استفاده فرمایید.)
 2. انواع تحریک کننده های دزدگیر را بر طرف نمایید.(سایه روشن های غیر محکم که امکان حرکت در اثر باد دارند، لانه ی پرنده در محیط، نور مستقیم آفتاب به سنسور و…)
 3. استفاده از زون مستقل به جهت هر سنسور دزدگیر

عیب یابی دزدگیر

هر سیستم الکترونیکی مشکلاتی از لحاظ فنی خواهد داشت، در صورتی که سیستم دزدگیر شما عمل نمیکند.(چشم ها خاموش و یا کار نمیکند و دزدگیر هم خاموش و روشن نمیشود و فعال نمیشه) جهت رفع عیب مراحل زیر را انجام دهید.عیب یابی دزدگیر۱) از کارکرد درست ریموت کنترل اطمینان حاصل فرمایید.(به این صورت که از ریموت دوم تست بگیرید و یا فاصله ریموت تا دستگاه رو نزدیک فرمایید)

۲) به چراغ پاور بر روی دستگاه توجه کنید.

۳) در دستگاه را باز کنید(جای پیچ ها و ریل مشخص است) در صورتی که بوی سوختگی و یا مشکلات غیر عادی را مشاهده کردید دستگاه را از برق خارج کرده و به پشتیبانی جهت هماهنگی و خدمات دهی تکنسین های فنی تماس حاصل فرمایید.

۴) سر باطری را در بیاورید.

۵) از رسیدن برق به دستگاه اطمینان حاصل فرمایید.(میتوانید از فازمتر در پشت برق منتهی به ترانس استفاده فرمایید)

۶) از اتصال درست کابل برق به ترانس اطمینان حاصل فرمایید.(میتوانید با فازمتر پیچ اتصال را باز کرده کابل را خارج کرده و دوباره به دستگاه متصل فرمایید (احتیاط کنید) و یا فیوز ها را چک فرمایید.

۷) سیستم را بار دیگر روشن کنید(چند ثانیه طول می‌کشد که سیستم بالا بیاید.)

۸) با احتیاط فیوز ها را در بیاورید و رو به نور گرفته و سالم بودن فیوز را با صاف بودن سیم داخل آن بیازماید در صورتی که سیم داخل آن صاف نباشد یعنی فیوز سوخته و باید تعویض گردد.

9) در انتها اگر موردی وجود داشت بخش پشتیبانی فنی در خدمت شما میباشند.

نصب دزدگیر اماکن و منازل یا سیستم اعلام سرقت یکی از ابزارهای امنیتی برای هر سازمانی بسیار ضرورت دارد. دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت تلفنی یکی از کاربردی ترین تجهیزات امنیتی می باشد که بدون شک جایگزینی در حال حاضر برای آن وجود ندارد. دزدگیر اماکن با ترکیب شدن با دوربین مدار بسته یک سیستم امنیتی کامل را تشکیل می دهد که نحوه کار آن به این صورت است که در زمان سرقت، سنسورهای دزدگیر با تشخیص حرکت در محیط باعث فعال شدن پنل مرکزی و نهایتا تلفن کننده می شوند. تلفن کننده بلافاصله با صاحب سازمان تماس حاصل کرده و در صورتی که مکان مورد نظر مجهز به دوربین باشد این شخص خواهد توانست با استفاده از امکان انتقال تصویر از راه دور با گوشی موبایل سازمان خود را چک کرده و نهایتا در صورت خطر با پلیس تماس حاصل نماید.

دزدگیر اماکن و منازل چیست؟

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت یک سیستم امنیتی برای اطلاع رسانی و جلوگیری از ورود غیر مجاز به سازمان ها است. عملکرد این سیستم به گونه ای است که در زمان فعال بودن، با رصد محیط با استفاده از سنسورهای مختلف، حرکت یا ورود غیر مجاز را تشخیص داده و آن را به صورت آلارم صوتی یا تماس تلفنی به صاحبین سازمان اعلام می کند. نصب دزدگیر اماکن در بانک ها، گویای کاربردی بودن و مطمئن بودن آن ها می باشد.

اجزای تشکیل دهنده دزدگیر اماکن کدام اند؟

دزدگیر اماکن از اجزای زیر تشکیل می شود:

 • پنل مرکزی
 • چشمی ها
 • مگنت
 • شوک سنسور
 • پدال
 • تلفن کننده
 • اسپیکر
 • ریموت کنترل

در ادامه به توضیح هر کدام از این اجزا خواهیم پرداخت.

پنل مرکزی در نصب دزدگیر اماکن

یکی از مهمترین قسمت ها در دزدگیر منازل و اماکن ، پنل مرکزی دزدگیر می باشد. این پنل یا مرکز کنترل در حقیقت مغز فرمان دهنده سیستم اعلام سرقت می باشد. تمامی تجهیزات تشخیص دهنده و اعلام کننده هشدار بر روی این پنل نصب می شوند و همچنین فرمان تماس تلفنی نیز توسط پنل مرکزی به تلفن کننده ها صادر می گردد.

چشمی ها در نصب دزدگیر اماکن

یکی از ابزارهای مهم در فرآیند نصب دزدگیر ، چشمی می باشد. این ابزار با تشخیص حرکت در محیط تحت شعاع دید خود، فرمان وجود خطر را به پنل مرکزی اعلام می کند همچنین این چشمی ها در انواع سیمی و بی سیم تولید می شوند که حساسیت و برد آنها متغیر می باشد.

PIR در چشمی دزدگیر چیست؟

PIR در فرآیند راه اندازی دزدگیر اماکن مخفف Passive Infrared Sensor است. در توضیح این عبارت باید گفت که چشمی ها از خود انرژی ساطع نمی کنند و تنها اشعه های مادون قرمز را دریافت خواهند کرد. تشخیص این اشعه ها و به دنبال آن مشخص نمودن حضور انسان در محیط از مهم ترین کاربردهای این دسته از چشمی ها است. این چشمی ها در فرآیند نصب دزدگیر منزل ،در ادامه امواج الکترونیک را صادر و مرکز کنترل را وادار به واکنش می کنند.

مگنت در نصب دزدگیر اماکن

مگنت ها که به صورت بی سیم یا با سیم موجود هستند، در بین درب ها و پنجره ها نصب می شود و در هنگام باز شدن درب و پنجره ها عمل کرده و ابزاری برای ارسال فرمان خطر به پنل مرکزی در فرآیند نصب دزدگیر منزل به کار می رود.

شوک سنسور در نصب دزدگیر اماکن

این سنسور بر روی شیشه ها نصب می شود و با تشخیص لرزش و شکست شیشه فعال می شود و فرمان خطر را به پنل مرکزی اعلام می کند. شوک سنسورهایی که در دزدگیر منازل و اماکن مورد استفاده قرار میگیرند، به دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم بندی می شوند.

پدال در نصب دزدگیر منازل

پدال نیز نوعی ابزار برای ارسال هشدار به پنل مرکزی است؛ با این تفاوت که پدال ها به صورت دستی فعال می شوند. پدال ها در فرآیند نصب دزدگیر اماکن ، در بانک ها و طلا فروشی ها بسیار کاربردی هستند.

تلفن کننده در نصب دزدگیر منزل

در فرآیند نصب دزدگیر منزل به روش نوین استفاده از پیام رسان و تلفن کننده امری حیاتی محسوب می شود. این تلفن کننده در دو نوع خط ثابت و سیم کارتی تولید می شوند. این سیستم با فعال شدن پنل مرکزی توسط وسایل تشخیص یا اعلام هشدار با صاحبین سازمان تماس تلفنی برقرار نموده و پیشنهاد می شود به عنوان ابزاری بسیار کاربردی در کنار پنل مرکزی نصب گردند.

اسپیکر در نصب دزدگیر اماکن

برای اعلام هشدار به صورت صوتی در فرآیند نصب دزدگیر منازل از اسپیکر استفاده می شود. این وسیله شکلی مانند بلندگوهای قدیمی دارد و صدای زیادی را در هنگام عملکرد تولید می کند.

ریموت کنترل دزدگیر منازل

بدیهی ترین قطعه در نصب دزدگیر، ریموت کنترل است. از ریموت کنترل  جهت فعال و غیرفعال نمودن سیستم اعلام سرقت استفاده می شود. یعنی اگر شما در منزل نباشید و آژیر دزدگیر اماکن به صدا در آید، شما به کمک ریموت کنترل می توانید صدای دزدگیر را قطع کنید.

کدام دزدگیر اماکن بهتر است؟

سیستم های اعلام سرقت در مدل های مختلفی از جمله سیستم اعلام سرقت معمولی، دزدگیر منازل با تلفن کننده خط شهری و دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی ساخته می شوند که در ادامه به توضیح هر کدام و مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت.

نصب  سیستم اعلام سرقت معمولی یا بدون تلفن کننده

سیستم اعلام سرقت معمولی: این سیستم تنها با صدای اسپیکر اطلاع رسانی خواهد کرد و تنها افراد محیط پیرامون سازمان متوجه آلارم صوتی خواهند شد و هیچگونه تماسی برقرار نمی شود.

مزایا : قیمت پایین

معایب : عدم اطلاع رسانی به صورت تماس تلفنی و SMS

نصب دزدگیر منازل با تلفن کننده خط شهری

نصب و راه اندازی دزدگیر در این سیستم به دلیل برقراری تماس تلفنی نسبت به نوع قبلی منطقی تر می باشد این سیستم بلافاصله پس از فعال شدن با استفاده از تلفن کننده و خط شهری با شماره های داخل حافظه تماس میگرد.

مزایا : قیمت نسبتا مناسب، استفاده از تلفن کننده خط شهری

معایب : با قطع تلفن توسط سارقین تماس تلفنی این سیستم از کار خواهد افتاد، عدم اطلاع رسانی به صورت پیامک

نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی

با نصب این نوع سیستم اعلام سرقت خیالی آسوده داشته باشید چون این سیستم ها مجهز به تلفن کننده سیم کارتی هستند که خود بسیار کاربردی است و از سطح امنیتی بالایی برخوردار است معمولا در نصب دزدگیر منازل و اماکن با تلفن کننده سیم کارتی تماس تلفنی در این سیستم ها از طریق خط شهری نیز انجام می شود پس در این دزدگیرها علاوه بر ارسال SMS ما تماس از دو طریق خواهیم داشت (خط شهری و سیم کارت).

مزایا : امکان ارتباط از طریق سیم کارت، امکان کنترل از راه دور، امنیت بسیار بالا

معایب : قیمت بالا

✔️ نتیجه گیری

بهترین دزدگیر از نظر کارایی دزدگیرهای مجهز به تلفن کننده سیم کارتی هستند. علت آن کامل بودن سیستم امنیتی این دزدگیرها در زمان سرقت و امکان کنترل از راه دور با استفاده از نرم افزار و پیامک می باشد.

معمولا سارقین در بدو ورود به محیط، برق و تلفن را از بیرون قطع می کنند. دزدگیرهای سیم کارتی مجهز به باتری پشتیبان هستند و این موضوع باعث می شود که در صورت قطع برق در کارکرد آن ها خللی وارد نشود. اما در هنگام قطع تلفن دزدگیر نوع دوم (دزدگیر با تلفن کننده خط شهری)، سیستم اعلام سرقت یاد شده عملا امکان تماس با محیط بیرون را از طریق خط شهری ندارد. به همین دلیل دزدگیرهای سیم کارتی بهترین کارایی را در این شرایط دارند.

بهترین دزدگیر اماکن سیم کارتی کدام است؟

تمامی برندهای موجود در بازار ایران تقریبا کارایی مورد قبولی را دارند؛ اما از بهترین برندهای تولید کننده دزدگیر اماکن به برندهای دزدگیر فایروال Firewall، دزدگیر کلاسیک classic و فایو استار Five star می توان اشاره نمود. شرکت ما دارای نمایندگی از این شرکت ها بوده و می توانید برای خرید این دزدگیرها به  فروشگاه  وبسایت مراجعه کنید.

دزدگیر اماکن از هر نوع و برندی که باشد، در نصب آن باید نکاتی را رعایت کرد که از جمله مهمترین این موارد می توان به دیده نشدن سیم کشی دزدگیر اشاره کرد.

برای دیده نشدن سیم کشی دزدگیر چه راهکاری دارید؟

بسیاری از مشتریان این سوال را مطرح می کنند و در جواب باید گفت امروزه با ورود چشمی های بی سیم، دیگر نیازی به سیم کشی روکار نیست؛ پس نگران ظاهر کار نباشید. علاوه بر آن، نصابان ما به صورت حرفه ای، تمیزترین و استانداردترین کار را به شما تحویل خواهند داد.

نصب دزدگیر اماکن چقدر زمان لازم دارد؟

تکنسین های ما در مدت زمان کمتر از 24 ساعت بعد از ثبت سفارش شما، به محل مراجعه خواهند کرد و در حدود 1 ساعت سیستم اعلام سرقت شما را نصب و تحویل خواهند داد. فرم ثبت سفارش در همین صفحه موجود است.

قیمت دزدگیر اماکن چقدر است؟

دزدگیرها با توجه به کشور سازنده و برند آن و همچنین امکانات و تکنولوژی مورد استفاده، مانند سیمی و بی سیم بودن و همچنین تک چشمی و دو چشمی بودن، هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. ضمن اینکه برندهای متنوعی در زمینه دزدگیر اماکن وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت نصب دزدگیر اماکن همین الان با شماره تلفن ما تماس بگیرید یا به صفحه فروشگاه مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا