عمومیکسب و کار ایرانی برتر

معرفی ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر + مشخصات فنی

معرفی ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

از جمله ابزارهای مورد استفاده برای کنترل فشار و انتقال نتایج اندازه گیری به اتاق کنترل، ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر است که از لحاظ کیفیت ساختاری با بسیاری از حوزه‌های صنعتی و پالایشگاهی همخوانی دارد. این ترانسمیترها به طور همزمان امکان اندازه گیری فشار با استفاده از شیوه‌های مختلف را فراهم می‌کنند و در نهایت نتایج اندازه گیری را در اختیار اتاق کنترل قرار می‌دهند. بنابراین نحوه استفاده از آنها در سیستم و شرایط نصب آن‌ها می‌تواند تعیین کننده باشد. پس در اینجا ابتدا یک تعریف از ترانسمیتر سطح اندرس هاوزر خواهیم داشت و در گام بعد به معرفی مزایای آنها و همچنین معرفی سه مدل معروف آنها در سطح بازار خواهیم پرداخت.

شرکت اندرس هاوزر یکی از قدرتمندترین کمپانی ها در زمینه تولید و عرضه ابزار های اندازه گیری و راه حل هایی برای صنایع است. محصولات این شرکت دارای قابلیت اطمینان بالا، کیفیت فوق العاده و با تکنولوژی نوآورانه در دسترس همگان قرار گرفته است. اندرس هاوزر طیف کاملی از محصولات را برای برآورده ساختن نیازهای پروژه ها در صنعت نفت و گاز ارائه می دهد.

پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر دارای یک سیستم فشار دیفرانسل الکترونیکی است که با استفاده از دو سنسور فلزی و یک فرستنده الکترونیکی کار اندازه گیری فشار، حجم و یا جرم مایعات در مخازن تحت فشار و یا ستون ها و اپراتورهای تقطیر را انجام می دهد. سنسور فشار بالا (HP) فشار هیدرواستاتیکی را اندازه گیری می کند و سنسور فشار پایین (LP) فشار سر را اندازه گیری می کند. سطح آن نیز با استفاده از این دو مقدار دیجیتال محاسبه خواهد شد. همچنین ترانسمیتر فشار اندرس دارای یک سیستم dp الکترونیکی است که مشکلات مربوط به فشار دیفرانسیل قدیمی را از بین می برد و همچنین دارای کیفیت بسیار بالایی در اندازه گیری است.

انواع ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

فشارسنج اندرس هاوزر از سری تجهیزات اندازه گیری فشار کاربردی است که استفاده از آن برای بسیاری از صنایع ضروری است. این تجهیز انواع مختلفی دارد و در مدل های زیر ارائه می شود:

·         ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر PMP51

ترانسمیتر فشار Endress Hauser مدل PMP51 با ممبران فلزی معمولا در کاربردهای اندازه گیری فشار، سطح، حجم یا جرم در مایعات و گازها استفاده می شود. این ترانسمیتر دارای محفظه استیل یا آلومینیومی بوده و اتصال پروسه آنها به صورت رزوه ای، فلنجی یا به صورت بهداشتی (Sanitary) بوده است. محدوده رنج فرآیندی آن از 40- تا 130 درجه سانتیگراد می باشد (-40 تا +266 درجه فارنهایت)، و در صورت بالا رفتن دما قابلیت تحمل 150 درجه سانتیگراد تا یک ساعت را دارد.

·         ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر PMP71

ترانسمیتر فشار Endress Hauser مدل PMP71 دارای دو محفظه آلومینیومی یا استیل 316L بوده و اتصال فرآیند آن به دو مدل رزوه ای و فلنجی تقسیم می شود. دقت ترانسمیتر PMP71، 0.05 درصد بوده و برای کاربردهای فشار بالا تا 700 بار طراحی شده اند. ترانسمیتر PMP71 با ممبران فلزی برای اندازه گیری مقدار فشار، سطح جرم و حجم در سیالات گازی و مایعی کاربرد دارد.

·         ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر PMP75

محدوده فشار قابل اندازه گیری ترانسمیتر Endress Hauser مدل PMP75 از 400 میلی بار تا 400 بار می باشد بوده و در دمای فرایندی از 70- تا 400 درجه سانتیگراد فعالیت می کنند. ترانسمیتر فشار PMP75 اندرس هاوزر با دیافراگم فلزی، معمولا در فرآیندهای سیالات گازی و مایعی، جهت اندازه گیری فشار، سطح، جرم و حجم مورد استفاده قرار می گیرد.

·         ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر PMC51

ترانسمیتر فشار Endress Hauser مدل PMC51 با سِل اندازه گیری سرامیکی خازنی در فرآیندهای فشار، سطح، جرم و حجم در گازها و مایعات کاربرد دارند. این ترانسمیتر در دمای فرآیندی 20- تا 130 درجه سانتیگراد کار می کند و در صورت افزایش دما تا 150 درجه سانتیگراد، قابلیت تحمل به مدت یک ساعت را دارد. محدوده فشار این ترانسمیتر از 100 میلی بار تا 40 بار بوده و دقت آن در حالت استاندارد، حدود 0.1 درصد می باشد.

·         ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر PMC71

ترانسمیتر فشار Endress Hauser مدل PMC71 یا فرستنده فشار دیجیتالی با سِل اندازه گیری سرامیکی خازنی، در فرآیندهای سیالات مایع و گازی مورد استفاده قرار می گیرد. اتصال فرآیند این مدل از ترانسمیتر رزوه ای، فلنجی و یا اتصال بهداشتی بوده و در دمای فرآیندی 40- تا 150 درجه سانتیگراد تحمل دمایی دارد. رنج اندازه گیری فشار این مدل از ترانسمیتر از 100 میلی بار تا 40 بار بوده و در صورت افزایش ناگهانی فشار قابلیت تحمل افزایش فشار تا 60 بار را دارد.

ویژگی های پرشر ترانسمیتر اندرس هاوزر

 • مشکلات مکانسیم سنتی را ندارو و باعث دسترسی بیشتر و اطمینان بالاتر می شود.
 • خطرات ایمنی با معماری و طراحی جدید دیفرانسیل فشار الکترونیکی به حداقل می رسند
 • هزینه کل نگه داری سیستم آن به دلیل کاهش زمان نصب ،افزایش زمان تعمیر و نگه داری و کاهش خرابی های تجهیزات ، کاهش پیدا کرده است.
 • بررسی دائم سلامت سیستم از طریق HART
 • بازدهی بالا و ثبات در دراز مدت

مشخصات ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر

 • ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر دارای نمایشگر دیجیتال 4 خط می باشد.
 • ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر از آلومینیوم ساخته شده است.
 • دارای سنسور های فلزی و سرامیکی
 • مناسب برای اندازه گیری فشار در لوله ها و محفظه ها و فشار دیفرانسیل الکترونیکی با سنسور فلزی برای اندازه گیری حجم، سطح و جرم مایعات
 • دارای روش اندازه گیری فشار دیفرانسیل
 • ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر دارای دقت 0.075 % در هر سنسور می باشد.
 • دارای ثبات بلند مدت 05 % از سال در هر سنسور
 • مناسب استفاده در محیط با دمای از40- تا 80 درجه سانتی گراد و 40-  تا 176 درجه فارنهایت
 • دمای فرایند مناسب برای -40 تا 125 درجه سانتی گراد و -40 تا 257 درجه فارنهایت
 • حداکثر فشار مطلق فرآیند در ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر 160 بار (psi 2400 ) است.
 • دارای گواهینامه ها و تاییدیه ها متعدد شامل : ATEX, FM, CSA, CSA C/US IEC Ex, NEPSI, INMETRO
 • شامل تاییدیه بهداشتی معتبر FDA

مزایای پرشر ترانسمیتر

برای درک مزایای ترانسمیتر فشار بهتر است که آن را با گیج فشار مقایسه کنیم. این موضوع کمک می‌کند که درک ما نسبت به ترانسمیترها بالاتر برود و با شناخت بهتری نسبت به آنها رفتار کنیم. از جمله مزایای این ترانسمیترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترانسمیتر ها می توانند به طور مستقیم سطح فشار و همچنین فشار تفاضلی را اندازه گیری کنند؛
 • ترانسمیتر ها می توانند تقریباً هر محیطی را تحمل کنند و حتی به صورت غرق شده هم استفاده شوند؛
 • در ساخت ترانسمیترها از مواد پیزوالکتریک استفاده می شود که نسبت به هر دو نوع میدان تابشی و الکترومغناطیسی مقاوم است؛
 • پرشر ترانسمیتر می‌توانند به سیستم های دیگر مانند مدارهای الکتریکی متصل شود؛
 • پرشر ترانسمیتر می‌تواند برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار اتمسفر استفاده شود.
دکمه بازگشت به بالا