جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

طریقه شستن پردهای زبرا

شستشوی پرده زبرا

پرده زبرا یکی از محبوب ترین پرده های مدرن هست و از این پرده به عنوان پرده آشپزخانه، پرده اتاق خواب، پرده اداری و یا برای سایر فضاها استفاده میشه. به همین دلیل بعد از خرید پرده زبرا و چند سال استفاده و کثیف شدن پرده زبرا، این پرده نیاز به شستشو داره تا مثل روز اول تمیز و قابل استفاده بشه. شستن پرده زبرا طبق گفته مشتری های ما یکی از دغدغه های اصلی هست و متاسفانه محتوای مناسب و کاملی برای شستشوی پرده زبرا در اینترنت وجود نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا آموزش کامل شستشوی پرده زبرا رو بصورت یک فیلم کامل از ابتدای درآوردن پرده زبرا تا شستن پرده زبرا و بعد نصب مجدد پرده زبرا برای شما آماده کنیم تا به راحتی بتونین در منزل این کار رو انجام بدین. جهت خرید پرده اداری لطفا کلیک کنید.

روش باز کردن پرده زبرا

قدم اول اینه که پرده زبرا تون رو از محلی که نصب شده باز کنید. برای این کار اول از همه باید با استفاده از زنجیر پرده تون رو به بالا جمع کنید تا در قاب خوش بطور کامل جمع بشه. بعد از اینکه پرده رو به طور کامل بالا جمع کردید، باید قاب رو از بست های نگهدارنده جدا کنید. فرقی نمیکنه که پرده شما بصورت سقفی نصب شده باشه یا با استفاده از پایه دیواری نصب شده باشه، در هر صورت بست نگهدارنده پرده داخل شیار های موجود در پروفیل پرده کلیک شده و باید این بست ها رو از قاب پرده زبرا جدا کنید.

بطور کلی بست های نصب پرده زبرا دو شکل دارند، البته تقریبا عملکرد مشابهی دارند و روش اتصال هر دو نوع بست “زبانه و شیار”  هست. دو عکس زیر تصاویر دو نوع بست متفاوت پرده زبرا هست که به ترتیب روش باز کردن پرده رو در هر حالت میتونین در ادامه بخونین.

اگر بست پرده زبرا شما از نوع بست 1 باشه، برای باز کردن پرده زبرا تون باید زبانه فنری مشخص شده در شکل رو به سمت داخل فشار بدین تا قاب پرده زبرا شما از جلو آزاد بشه و بعد از آزاد شدن پرده از جلو میتونین قاب رو از پشت هم از روی زبانه بست در بیارین و مجموعه قاب پرده رو آزاد کنین.

اگر بست پرده زبرا شما از نوع بست شماره 2 هست باید زبانه فنری که در تصویر مشخص شده رو به سمت بالا فشار بدین تا قاب پرده زبرا شما از جلو آزاد بشه و بعد از آزاد شدن پرده از جلو میتونین قاب رو از پشت هم از روی زبانه بست در بیارین و مجموعه قاب پرده رو آزاد کنین.

آموزش شستشوی پرده زبرا

بعد از اینکه قاب پرده زبرا رو از بست ها جدا کردین به یک سطح تمیز و صاف برای پهن کردن پرده روی زمین احتیاج دارین. این محل میتونه حیات، پشت بام یا حتی کف حمام باشه. توصیه میکنم قبل از شروع شستشوی پرده در تهران کف محل شستشو رو به خوبی شستشو بدین تا عاری از هر نوع کثیفی و یا چربی باشه. در این مرحله باید پرده رو به طور کامل باز کنید و روی زمین پهن کنید. بعد از اون پرده رو با آب ولرم خیس کنید تا گرد و غبار روی سطح پارچه از بین بره و تمام سطح پرده بطور کامل خیس بشه.

در مرحله بعد باید با استفاده از ابر نرم و مواد شوینده ضعیف و رقیق مثل شامپو فرش، شامپو بچه و یا مایع ظرفشویی ابر رو کفی کرده و کار شستشو رو انجام بدین. حواستون باشه به هیچ وجه از مواد رنگ بر و سفید کننده استفاده نکنید چون باعث آسیب به بافت پارچه زبرا و احتمالا رنگ پریدگی پرده تون میشه. سعی کنید با صبر و حوصله و با دقت تمام سطح پرده زبرا و قابو زنجیر و تمام متعلقات پرده که در دید هستند رو شستشو بدین. بعد از تموم شدن کار شستشوی یک طرف پرده، کل پرده رو بلند کنید و پشت و رو کنید و پشت پارچه رو هم با دقت شستشو بدین. بهتره که با حوصله بیشتر سمت داخلی پرده رو هم شستشو بدین. تاکید میکنم که برای شستشوی پرده زبرا صبر و حوصله و دقت بیشتری صرف کنید تا به پرده تون موقع شستشو آسیبی وارد نشه.

بعد از اینکه پرده زبرا رو به خوبی با استفاده از ابر و کف شستشو دادین باید با استفاده از آب ولرم یا سرد اون رو به طور کامل آب کشی کنین. سعی کنید با استفاده از فشار آب تمام کف موجود روی سطح پرده رو پاک کنید به طوری که کاملا پرده زبرا شما شسته و عاری از کف بشه. موقع آب کشی تما متعلقات پرده رو هم میتونین با آب شستشو بدین چون بطور معمول پروفیلها آلومنیوم هست و نگرانی از بابت زنگ زدگی وجود نداره.

بعد از اون پرده رو با استفاده از قلاب آویزان کنید تا آب موجود روی سطح پرده تخلیه بشه و به تدریج پرده خشک بشه. بهتره بعد از آویزان کردن پرده مجددا اون رو برای بار آخر آبکشی کنید تا خیالتون از همه چیز راحت بشه. پرده رو در حالت باز به حالت آویزان رها کنید تا بعد از چند ساعت خشک بشه و بتونین مجددا ازش استفاده کنید. حواستون باشه برای خشک کردن سریع تر پرده از سشوار یا گرما دهنده های مشابه استفاده نکنید چون اکثر پارچه های زبرا از الیاف نایلون بافته شدن و حرارت سشوار حتی روی درجه کم ممکنه باعث دفرمگی و خرابی پرده زبرا شما بشه. فقط کافیه بعد از شستشوی پرده زبرا اون رو در معرض گردش هوا قرار بدین تا به تدریج با عبور هوا خشک بشه.

نصب مجدد پرده زبرا شسته شده

خوب بعد از اینکه با صبر و حوصله کار شستشوی پرده زبرا رو انجام دادین و پرده بعد از آبکشی بطور کامل خشک شد، پرده رو مجددا در قاب خودش جمع کنید و به محل نصب منتقل کنید. حواستون باشه موقع جمع کردن پرده قاب پرده رو بصورت کاملا افقی نگه دارید تا باعث کج جمع شدن پرده نشه.

اگر بست پرده زبرا شما از نوع بست شماره 1 هست، برای جا نداختن پرده زبرا ابتدا پرده رو از پشت قاب به زبانه پشتی بست جابندازین و با چرخوندن پرده به سمت بالا قفل فنری بست عمل میکنه و پرده داخل بست ها چفت میشه.

اگربست پرده زبرا شما از نوع بست شماره 2 هست، برای جا انداختن پرده زبرا ابتدا پرده رو از پشت قاب روی زبانه پشتی جا بندازین و با فشار دادن پرده لبه جلویی بست به هم بست داخل شیار قاب پرده جا میفته و میتونین از پرده استفاده کنین.

بعد از نصب پرده بهتره به مدت یک روز پرده رو در حالت باز قرار بدین تا هم بطور کامل خشک بشه و هم یراق آلات داخل قاب پرده با جریان هوا به طور کامل خشک بشه.

دکمه بازگشت به بالا