جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

14 تولیدکننده برتر میلگرد ایران را بشناسید

خوشبختانه در کشور ما، صنعت فولاد جزء صنایع پویا و زنده به حساب می آید؛ تحریم ها و مشکلات اقتصادی متعدد با آنکه تاثیرات منفی خود را بر این بازار همواره داشته اند، اما صنعت فولاد همچنان پابرجا و استوار باقی مانده است. کارخانه های متعدد فولاد در کشور ما اقدام به تولید میلگردهای مختلف با استانداردهای متنوع کرده اند؛ تعداد این مجتمع ها کم نیست و مطمئناً بسیاری از خوانندگان محترم تمایل دارند با برخی از این تولیدکننده ها آشنا شوند. در این مطلب به معرفی تعدادی از این صنایع فعال در تولید میلگرد کشور می پردازیم.

کشور ایران تولیدکنندگان میلگرد متعددی دارد.

برترین تولیدکنندگان میلگرد در بازار داخل کشور

با توجه به نقش کلیدی میلگرد در صنایع مختلف، کارخانه های تولید کننده این محصول در شمار مهم ترین واحدهای تولیدی قرار می گیرند. سابقه فعالیت برخی از این صنایع بیش از 50 سال است و ما در این بخش تصمیم داریم شما را با تولید کنندگان برتر میلگرد آشنا سازیم. کارخانه های تولید کننده این مقطع، علاوه بر تامین نیاز داخلی، قادر به تولید محصولات باکیفیت برای بازار های خارجی نیز هستند و صادرات به کشورهای مختلف در برنامه آن ها جای دارد.

مجتمع ذوب آهن اصفهان

بزرگ ترین مجموعه فولادی در داخل کشور، شرکت ذوب آهن اصفهان است که در سال 1346 تاسیس شده است. این کارخانه در حال حاضر دارای تعداد زیادی کارگر است و در هر سال بیش از 10 میلیون تن انواع محصولات فولادی تولید می کند. این شرکت بارها در داخل کشور و حتی در سطح آسیا، به عنوان تولیدکننده برتر شناخته شده است؛ یکی از ویژگی های مهمی که ذوب آهن را از سایر کارخانه های فولاد در داخل کشور متمایز می کند، مالکیت گسترده و کیفیت بالای محصولات تولیدی آن است. قیمت میلگرد اصفهان باتوجه به کیفیت بسیاربالای آن، مناسب است و خریداران زیادی برای تهیه این محصول اقدام می کنند.

میلگرد اصفهان از مقاطع باارزش فولادی کشور به شمار می آید.

کارخانه آریا ذوب

کارخانه آریا ذوب، در شهر تبریز و کیلومتر 6 جاده جزیره اسلامی قرار دارد؛ این مجتمع در ابتدا قرار بود یک شرکت سرمایه گذار در زمینه فولاد باشد، اما از سال 1383 فعالیت تولیدی خود را نیز آغاز کرده است. این مجموعه انواع محصولات فولادی شامل ورق، لوله، قوطی، میلگرد و پروفیل را تولید می کند. از محصولات مهم این کارخانه، میلگرد است که سالانه 320 هزار تن از آن تحت استانداردهای مختلف تولید می شود. قیمت میلگرد آریا ذوب براساس سایز، استاندارد و دیگر عوامل تاثیرگذار بر نرخ مقاطع فولادی، دچار تغییر و نوسان می شود.

صنایع فولاد خراسان

این مجموعه، کار خود را در سال 1391 و در 15 کیلومتری شهر نیشابور و در زمینی به مساحت 96 هکتار آغاز کرده است. محصول اصلی این کارخانه میلگرد است که با دانش روز دنیا و در سه استاندارد مختلف تولید شده و با حجم تولیدی سالانه 500 هزارتن وارد بازار می شوند. قیمت میلگرد نیشابور باتوجه به کیفیت بالای آن، بسیار مناسب بوده و مورد توجه بسیاری از خریداران قرار دارد.

شرکت فولاد کوثر اهواز

نورد کوثر اهواز، از سال 1342 در شهر اهواز فعالیت خود را آغاز کرده است و چندین شرکت زیرمجموعه آن در زمینه های صنعتی و معدنی فعالیت می کنند. این کارخانه با وسعت 8.3 کیلومترمربع و ظرفیت تولیدی 1 میلیون و 435 هزار تن محصول فولادی در سال، جزء تولیدکنندگان برتر فولادی در داخل کشور است. چشم انداز این کارخانه تولید بیش از 3 میلیون تن فولاد در هر سال است. جدیدترین لیست قیمت میلگرد اهواز که از محصولات مهم این شرکت است در سایت آهن آنلاین قابل مشاهده است.

کارخانه پرشین فولاد

صنایع پرشین فولاد، از باسابقه ترین صنایع حوزه فولاد کشور است که بیش از 3 دهه است در این زمینه فعالیت می کند. این کارخانه در اتوبان تاکستان- ابهر ساخته شده و دارای تعداد زیادی مجتمع های تولیدی است؛ در این مجموعه سالانه 1 میلیون و 400 هزار تن تیرآهن، ورق گالوانیزه و آهن اسفنجی تولید می شود. علاوه بر این ها، 500 هزار تن میلگرد نیز در هر سال توسط این کارخانه به بازار کشور تزریق می شود که قیمت میلگرد پرشین باتوجه به کیفیت و تقاضایی که در بازار دارد، از مقاطع مناسب برای پروژه های عمرانی کشور به شمار می آید.

صنایع فولاد روهینا جنوب

صنایع فولاد روهینا جنوب که در شهرستان دزفول قرار دارد، از کارخانه های جوان اما خوش نام بازار به حساب می آید. این مجتمع از سال 1389 تاسیس شده و انواع میلگردها با استانداردهای متنوع و در دو نوع ساده و آجدار را تولید می کند. این مجموعه توانسته است میلگردهای خوش ساخت و مستحکم را وارد بازار کند و از این حیث اعتبار بالایی کسب کرده است. این مقاطع دارای گواهینامه هایISO 9001-2015 و ISO 14001-2015 هستند که بر قیمت میلگرد روهینا جنوب و کیفیت آن اثرگذار است.

کارخانه سرمد ابرکوه یزد

کارخانه سرمد ابرکوه یزد، به میلگردهای تولیدی خود شهرت دارد. این مجموعه که از سال 1391 فعالیت خود را شروع کرده است، در هر سال 450 هزار تن میلگرد تولید می کند؛ این آمار فارغ از سایر محصولات فولادی این کارخانه است. میلگردهای تولیدی این مجموعه با روش های نوین و روز دنیا و همچنین زیر نظر شرکت ایتالیایی STG تولید می شوند تا بالاترین درجه کیفی و استحکام را داشته باشند؛ به همین دلیل، قیمت میلگرد ابرکوه مورد توجه خریداران بسیاری علی الخصوص پیمانکاران استان های شرقی کشور است.

مجتمع فولاد ظفر بناب

این مجتمع که از سال 1383 در شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی، کار خود را آغاز کرده است، دارای زیرمجموعه های متعددی است. این مجموعه در زمینی به مساحت 132 هکتار بنا شده و محصولاتی مانند میلگرد آجدار، تیرآهن، شمش فولادی، نبشی، ناودانی و مفتول های آلیاژی را تولید می کند. ظرفیت تولید این کارخانه در هر سال برابر با 1 میلیون و 950 هزار تن در بخش نورد گرم مقاطع فولادی و 450 هزار تن برای بخش ریخته گری است. قیمت میلگرد بناب عرضه شده در بازار، به عوامل متعددی مانند: نوسانات نرخ مقاطع فولادی، بهای دلار و… وابسته است.

کارخانه درپاد تبریز

این شرکت در شهر تبریز و از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه محصولات فولادی آغاز کرد. این کارخانه در زمینی به مساحت 46500 مترمربع فضای سرپوشیده واقع شده است و بیش از 400 نفر پرسنل دارد. ظرفیت اسمی تولید این کارخانه برابر با 450 هزار تن در سال برای انواع مقاطع فولادی مانند لوله گالوانیزه و لوله مبلی است. میلگرد نیز از محصولات مهم این کارخانه است. قیمت میلگرد تبریز امروز را می توانید از طریق آهن آنلاین مشاهده کنید.

شرکت فولاد شاهرود

این شرکت از سال 1380 تاسیس شده است و در 12 کیلومتری شهر شاهرود قرار دارد. این مجتمع فولادی در زمینه طراحی و تولید مصنوعات فولادی و غیر فولادی و حتی تهیه و تولید فرآورده های شیمیایی و معدنی و آلی فعال است. از محصولات ویژه این کارخانه میلگرد است که بخشی از نیازهای صنایع داخلی را پوشش می دهد؛ قیمت میلگرد شاهرود بسیار مناسب است و خریداران زیادی این مقطع را برای پروژه های خود تهیه می نمایند.

کارخانه میلگرد شاهرود، محصولات خود را تحت استاندارهای بین المللی تولید می کند.

صنایع فولاد سیادن ابهر

این کارخانه در استان زنجان و شهرستان ابهر واقع شده است و از سال 1392 در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع در زمینه تولید میلگردهای آجدار  A2 و A3 با سایزهای مختلف فعالیت خود را شروع کرده است. ظرفیت تولید این کارخانه 200 هزار تن میلگرد در سال است که شما می توانید به روزترین قیمت میلگرد ابهر درسایزهای مختلف را در وب سایت آهن آنلاین مشاهده کنید.

کارخانه صنایع فولاد کرمان

این کارخانه در استان کرمان و در 45 کیلومتری شهر بردسیر قرار دارد؛ این مجموعه در هر سال 440 هزار تن فولاد به روش کوره قوس و القایی تولید می کند و ظرفیت ریخته گری آن هم سالانه 420 هزار تن است؛ لازم است بدانید که محصول مهم این کارخانه میلگرد است که در هر سال 220 هزار تن تولید دارد. قیمت میلگرد کرمان که از میلگردهای با کیفیت بازار داخل است؛ تحت تاثیر عوامل مختلفی دچار تغییر و نوسان می شود و بر میزان خرید و فروش آن در بازه های زمانی مختلف اثرگذار است.

کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

این کارخانه با مساحت 15 هکتار در شهرک صنعتی رشت در سال 1383 تاسیس شد. هدف اولیه از تاسیس این مجتمع، تولید میلگرد آجدار بود که درحال حاضر این محصول را در گریدها و استانداردهای متنوع و با کیفیت بی نظیر وارد بازار می کند. قیمت میلگرد امیرکبیر در کنار استحکام بالای این مقاطع باعث شده تا برای افزایش مقاومت سازه های ساختمانی از آن ها استفاده شود.

صنایع فولاد یزد

فولاد احرامیان یزد، از مجموعه های مهم و تاثیرگذار در بازار فولاد است و محصولات بسیار متنوع و باکیفیتی را وارد بازار می کند. انواع میلگرد ساده، برش و خم خورده، مفتول های صنعتی و ساختمانی، آجدار، تیرآهن، سنگ آهن، کنستانتره و… از تولیدات این شرکت هستند. قیمت میلگرد یزد امروز در وب سایت آهن آنلاین به صورت لحظه ای قابل مشاهده است.

در این مطلب تعدادی از کارخانه های مطرح کشور در زمینه تولید میلگرد را معرفی کردیم. برای مشاهده قیمت لحظه ای میلگردهای برندهای مختلف می توانید به وب سایت آهن آنلاین مراجعه نمایید.

منبع: https://ahanonline.com/210468/تولید-کننده-میلگرد-برتر/

دکمه بازگشت به بالا