ارزانترین میلگرد برای صادرات

میلگردهای ارزان در بازار کدامند؟ معرفی ارزانترین میلگردهای بازار

از آنجایی که میلگردها کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان سازی و سایر صنایع دیگر دارند, در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که میلگردهای ارزان در بازار کدامند. می دانید که مقاومت فشاری بتن بسیار بالا است و برای خرد شدن آن نیروی فوق العاده ای نیاز است. با این حال مقاومت کششی بتن نسبتا ضعیف است. به شکلی که شکستن بتن بر اثر عواملی مانند خم شدن یا پیچ خوردن با نیروی بسیار کمتری صورت می گیرد. به همین دلیل برای افزایش مقاومت کششی بتن از میلگرد استفاده می شود.

در کل دو نوع میلگرد ساده و آجدار در بازار یافت می شوند. از میلگردهای آجدار اغلب در صنایع ساختمانی و از میلگردهای ساده برای انجام عملیات جوشکاری و… استفاده می شود. در ادامه با ارزانترین میلگردهای بازار و کارخانه های تولید کننده آنها و قیمت آهن آلات اصفهان آشنا خواهید شد.

میلگرد سرمد ابرکوه یزد

اولین مورد از ارزانترین میلگردهای ایران میلگرد تولیدی مجتمع فولاد سرمد ابرکوه یزد است. این کارخانه در سال 1391 و با هدف تولید محصولات فولادی مانند میلگرد, تیرآهن, شمش و سایر مقاطع فلزی تاسیس شد. میلگردهای تولید شده توسط این کارخانه علاوه بر قیمت پروفیل مناسب ویژگی های دیگری هم دارند که در زیر می توانید این ویژگی ها را مشاهده کنید :

 • کیفیت میلگردهای سرمد ابرکوه یزد بسیار بالا هستند.
 • یکی از مزایای میلگردهای سرمد ابرکوه یزد نزدیک بودن محل قرارگیری کارخانه تولیدی آنها به مسیرهای ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب است.
 • امکان صادرات این میلگردها هم وجود دارد.
 • کارخانه سرمد ابرکوه برای تولید میلگرد از جدیدترین فناوری های روز جهان استفاده می کند.
 • میلگردهای این کارخانه بر اساس استانداردهای ملی ایران و استاندارد سرمد ابرکوه یزد ساخته می شوند.

برای تولید این نوع میلگردها از دو روش استفاده می شود : روش آلیاژی و روش ترمکس.

میلگرد نیشابور

یکی از معروفترین و ارزانترین میلگردهای موجود در بازار ایران میلگرد نیشابور است که توسط کارخانه فولاد خراسان تولید می شود. این واحد صنعتی برتر, از سال 1380 تا به کنون یعنی حدودا دو دهه در کشور در حوزه تولیدات مقاطع فولادی فعالیت دارد. این محصول با نام تجاری میلگرد نیشابور در بازار معروف می باشداین کارخانه میلگردهای ارزان و با کیفیتی را در انواع ساده و آجدار تولید می کند.

ظرفیت 550 هزار تن انواع محصولات و مقاطع فولادی اعم از میلگرد ناودانی و… را تولید می کند و میلگردهای آجدار نیشابور به دو نوع میلگرد آجدار مارپیچ و جناغی دسته بندی می شوند. این کارخانه از تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت انواع میلگرد استفاده می کند. از میلگردهای کارخانه فولاد خراسان برای تقویت بتن استفاده می شود. میلگردهای نیشابور بر اساس استانداردهای بین المللی و با ابعاد 10 تا 32 تولید می شوند. قیمت میلگرد اصفهان در مقایسه به میلگرد نیشابور به دلیل تفاوت در ابعاد متفاوت می باشد.

میلگرد آریان فولاد

یکی دیگر از ارزانترین میلگردهای بازار میلگرد آریان فولاد است که با هدف ساخت مقاطع فلزی مانند ناودانی, تیرآهن, نبشی, ریل و… تولید می شود. نورد آریان فولاد در سال 1385 تاسیس شد. آریان فولاد در شهرستان بوئین زهرا در قم واقع می باشد و یکی از بزرگترین کارخانه های خصوصی تولید کننده مقاطع فلزی محسوب می شود. ظرفیت 780 هزار تن در سال می باشد این میلگردها علاوه بر قیمت مقرون به صرفه مزایای دیگری هم دارند که می توانید آنها را در زیر مشاهده کنید :

 • به دلیل اینکه این کارخانه در شهر قم تاسیس شده است فاصله زیادی با بازار تهران ندارد و همین هم باعث کاهش مسافت و هزینه حمل و نقل می شود.
 • این کارخانه برای تولید میلگرد از تکنولوژی های روز دنیا که توسط کشورهای خارجی مانند ایتالیا, آلمان و ژاپن تولید شده اند استفاده می کند.
 • از آنجایی که میلگرد آریان فولاد بر اساس استانداردهای جهانی تولید می شود هیچ خطری برای محیط زیست ندارد.

میلگرد راد همدان

 • میلگرد راد همدان را با استفاده از فناوری جدیدی که توسط شرکت های ایتالیایی و آلمانی ساخته می شود میلگرد تولید می کند.
 • میلگردهای راد همدان بر اساس استانداردهای ایران و اروپا تولید می شوند.
 • ازجمله مهمترین مزایای این کارخانه ارسال مدارک مربوط به آزمایش میلگردها همراه با محصول برای مشتریان است.

ارزان ترین و گران ترین میلگرد بازار

محصولی مثل میلگرد در صنایع زیادی کاربرد دارد. معمولا آن را از فولاد، آهن و فلزات آهنی می سازند تا استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد. چرا که وظیفه اصلی آن در افزایش مقاومت و استحکام بتن، دیوارهای بتنی، سقف، اجزا و قسمت های مختلف سازه های فولادی است. میلگرد ها را به اشکال مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می دهند به عنوان مثال میلگرد زیگزاگ را معمولاً در سقف، ساخت تیرچه و در دیوارها استفاده می کنند.

با آهن کیتا همراه باشید تا در مورد این محصول و قیمت تیرآهن اصفهان مطالب بیشتری بخوانید و همچنین در مورد قیمت میلگرد دیروز و امروز مطلع شوید. محاسبه وزن محصولات فولادی در تعیین قیمت آن ها ضروری است، بنابراین برای اینکه ارزان ترین و گران ترین میلگرد بازار را به شما معرفی کنیم قبل از آن بایستی در مورد نحوه محاسبه و به دست آوردن وزن این محصول صحبت کنیم.

فرمول محاسبه وزن میلگرد فولادی

برای محاسبه وزن میلگرد فولادی می توانید از فرمول محاسبه وزن یک استوانه توپر با چگالی فولاد استفاده کنید اما شاید این راه برای یک مصرف کننده دائمی میلگرد کمی دشوار باشد؛ بنابراین ما در این جا یک روش بازاری و سریع تر را معرفی می کنیم. در این روش که ساده شده همان روش ریاضی ذکر شده است به صورت زیر عمل می کنیم:

    وزن میلگرد = اندازه قطر به میلی متر * اندازه قطر به میلی متر *۶۱۷ و در نهایت برای تبدیل واحدها باید مقدار به دست آمده را بر ۱۰۰ تقسیم کرد.

    البته طبق استانداردهای ساخت وزن هر نوع میلگرد مشخص است و در اینترنت نیز می توان منابع زیادی را یافت که جداول وزنی انواع میلگرد در اندازه های استاندارد را ارائه داده اند.

    اطلاع از وزن مهم است زیرا قیمت میلگرد بر اساس واحد وزن آن مشخص می شود. علاوه بر آن وزن محصول در کاربرد و روش استفاده آن مهم است.

وزن میلگرد نیشابور

در اینجا جدول وزنی محصولات میلگرد تولید شده در کارخانه فولاد خراسان که به میلگرد نیشابور معروف هستند را قرار می دهیم:

ردیف       قطر میلگرد- میلی متر            وزن هر شاخه ۱۲ متری- کیلوگرم بر متر

۱             ۱۰           ۷.۳۹۲

۲             ۱۲           ۱۰.۶۵۶

۳             ۱۴           ۱۴.۵۲

۴             ۱۶           ۱۸.۹۶

۵             ۱۸           ۲۴

۶             ۲۰           ۲۹.۶۴

۷             ۲۲           ۳۵.۷۶

۸             ۲۵           ۴۶.۲

۹             ۲۸           ۵۷.۹۶

۱۰        ۳۲        ۷۵.۷۲

وضعیت میلگرد در بازار مشهد

قیمت میلگرد بر اساس کارخانه سازنده متفاوت است زیرا کارخانه ها ممکن است برای تولید محصولات خود از استانداردهای متفاوتی استفاده کنند و علاوه بر آن میزان تطابق محصول تولید شده با استاندارد نهایی در این کارخانه ها ممکن است اندکی فاصله و فرق داشته باشد به همین دلیل محصولات تولیدی برندهای مختلف از نظر وزنی، مشخصات فنی و سایر خصوصیات مکانیکی ممکن است تا حدودی با هم تفاوت داشته باشد که این خود موجب تفاوت در قیمت ها در بازار آهن آلات می شود.

قیمت میلگرد خراسان مشهد یکی از موارد مهمی است که روزانه توسط مصرف کنندگان و خریداران زیادی بررسی می شود. این کارخانه از شهرت و اعتبار بالایی در میان تولیدکنندگان میلگرد برخوردار است و جایگاه خوبی در بازار آهن آلات منطقه و کشور دارد.

 معمولاً میلگرد ساده ارزان تر از نوع آجدار آن است؛ زیرا مرحله آجدار کردن در خط تولید این محصول هزینه ای را دربر دارد و بر اساس نوع آج نیز فرق دارد. دستگاه ها، ابزار و ماشین آلات آج زنی در خ تولید میلگرد ویژگی های مختلفی دارند. پس قیمت میلگرد آجدار مشهد در سایز های مختلف با نوع ساده تا حد ممکن است فرق داشته باشد. ل

لازم به ذکر است طبق اطلاعاتی که در سایت این کارخانه ارائه شده است، وزن میلگردهای آجدار و ساده در سایزهای برابر با هم مساوی است.قیمت میلگرد نیشابور در مشهد خود تحت تأثیر عوامل زیادی است؛ مثلاً قیمت آهن مشهد نفت و حامل های سوخت و انرژی، قیمت دلار و ارز خارجی، قمت طلا، شمش، قیمت آهن امروز، فولاد، مواد اولیه، وضعیت بازار و میزان عرضه و تقاضا برای این محصول و محصولات مرتبط، شرایط مهم سیاسی و اجتماعی منطقه، شرایط آب و هوا و جوی، همگی تاثیرگذار هستند.

قیمت میلگرد به چه عواملی بستگی دارد؟

برای معرفی میلگرد ارزان باید در گام اول بدانید قیمت این محصول به چه عواملی بستگی دارد:

 1. قیمت ارز
 2. میزان عرضه و تقاضا
 3. قیمت جهانی فولاد

این 3 عامل تعیین‌کننده افزایش قیمت کلی در بازار آهن و فولاد هستند؛ اما علاوه بر موارد بالا قیمت میلگرد برندهای مختلف نیز بسته به برخی فاکتورها متفاوت خواهند بود. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد تا بتوانیم ارزانترین میلگرد بازار را به شما معرفی کنیم.

تأثیر مواد اولیه بر قیمت نهایی میلگرد

هر کارخانه مواد اولیه متفاوتی را برای ساخت میلگردهای خود استفاده می‌کند که می‌تواند بر کیفیت و قیمت میلگرد مؤثر باشد.  میلگردهای فولادی ترکیبی از عناصر مختلف شامل آهن، منگنز، کربن، گوگرد و فسفر هستند. کیفیت فولاد به نسبت کربن موجود در آن وابسته است. اغلب برای ساخت میلگرد شمش‌های sp5 به کار می‌رود که سایزبندی‌های متفاوتی دارند. ابعاد شمش‌ها معمولاً 6000*150*150 یا 6000*125*125 و طول آن‌ها 12 متر است. البته ممکن است شمش‌ها طول‌های بالاتری هم داشته باشند که در این صورت باید قبل از استفاده برش داده شوند. گاهی اوقات نیز از ضایعات آهن برای تولید میلگرد استفاده می‌شود.

تأثیر روش ساخت بر قیمت نهایی میلگرد

ساخت میلگرد بر اساس روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در استانداردهای مربوطه مجاز شمرده می‌شوند. حتی در تولید بی کیفیت ترین میلگرد هم استانداردهای ساخت میلگرد موثر است.

فرایند تولید میلگرد

در حال حاضر در ایران 4 روش برای تولید میلگرد وجود دارد:

 • نورد سرد
 • نورد گرم
 • میکرو آلیاژی
 • ترمکس

دقت داشته باشید که میلگردهای تولید شده به روش‌های مختلف دارای ویژگی‌های متفاوتی خواهند بود.

تأثیر نوع میلگرد بر قیمت آن

طبق استاندارد ملی شماره 3132، 4 نوع میلگرد A1، A2، A3 و A4 تولید می‌شوند.

مشخصات انواع میلگرد

اغلب میلگردهای آجدار در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این میان قیمت میلگرد A4 بالاترین مقدار را دارد اما به دلیل کارایی این محصول می‌توان وزن میلگرد مصرفی را تا 25 درصد کاهش داد.

وزن میلگرد بر قیمت آن چه تأثیری دارد؟

ازآنجایی‌که قیمت میلگرد بر اساس کیلوگرم اعلام می‌شود وزن هر شاخه میلگرد بر قیمت تمام‌شده آن بسیار اثرگذار خواهد بود. در این میان وزن هر شاخه میلگرد یک سایز مشخص از برندهای مختلف می‌توانند تا 2 کیلوگرم هم متفاوت باشند؛ بنابراین شما می‌توانید برحسب کاربری‌تان و در صورت امکان از میلگردهایی با وزن کمتر استفاده کنید.

آیا خرید میلگرد ارزان برای شما به‌صرفه است؟

اگر خرید میلگرد ارزان دغدغه شماست بهتر است علاوه بر در نظر داشتن قیمت میلگرد، به هزینه حمل‌ونقل آن نیز توجه کنید. گاهی ممکن است شما ارزان‌ترین میلگرد بازار را هم تهیه کنید ولی با احتساب هزینه حمل‌ونقل آن، درنهایت قیمت بار برای شما چندان هم مقرون‌به‌صرفه تمام نمی‌شود. به همین دلیل همواره برای خرید ارزان‌ترین میلگرد بهتر است کارخانه‌های اطراف محل پروژه را در اولویت خود قرار دهید تا درنهایت کمترین قیمت میلگرد را پرداخت کنید.

میلگرد ارزان و باکیفیت بخرید

استفاده از میلگرد در ساختمان سبب استحکام بالاتر بتن در برابر نیروهای کششی و چرخشی شده و از ترک خوردن و شکستن آن جلوگیری می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت کیفیت میلگرد تأثیر به سزایی در مقاومت ساختمان دارد. به همین دلیل نمی‌توان کیفیت میلگرد را قربانی قیمت کرد و باید به دنبال خرید میلگرد ارزان و باکیفیت باشید.

معرفی میلگردهای ارزان موجود در بازار

در باب معرفی میلگردهای ارزان موجود در بازار باید به شما بگوییم میلگرد ابهر، ابرکوه، آریا ذوب، پرشین و فایکو ازجمله ارزان‌ترین میلگردهای بازار هستند. اگر قصد خرید هر یک از این میلگردها را دارید بهتر است قبل از هر کاری راهنمای خرید میلگرد را بخوانید.

در این مقاله برای معرفی میلگرد ارزان عواملی مانند هزینه حمل‌ونقل، وزن، مواد اولیه و روش ساخت میلگرد را در نظر گرفتیم؛ اما بهتر است تنها به قیمت توجه نکنید و به دنبال میلگرد ارزان و باکیفیت باشید. اغلب تولیدکنندگان میلگرد قیمت محصولاتشان را در ساعت‌های نزدیک به ظهر اعلام می‌کنند. اگر قصد خرید ارزان ترین میلگرد بازار را دارید به دلیل وجود نوسانات لحظه‌ای به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید استعلام قیمت را فراموش نکنید.

دکمه بازگشت به بالا