سلامت و دانش

کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید

ترندونی/ کرمان وزیر بهداشت از راه اندازی رشته هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

بهرام عین اللهی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت گفت: همه ما به دولت معتقدیم روح بلند حاج قاسم سلیمانی و شهدای دیگر پشتیبان دولت است و ما را یاری می کند.

وی افزود: سابقه پزشکی و تلاش ما تنها به این دو سال ختم نمی شود. در دفاع مقدس نیروهای پزشکی ما به همراه سربازان سابقه بیماری را به خوبی ثبت کردند اما این مشکل اسیر نشد و وارد هنر نشد و باید اتفاق بیفتد.

عین اللهی ادامه داد: در دفاع مقدس یک گروه پزشکی در نزدیک ترین نقطه خدمات زیادی به دشمن انجام دادند و این حماسه بعد از انقلاب نیز ادامه یافت و تبلور یافت.

وی ادامه داد: با وجود این فاجعه، کرونا چیزهای زیادی را آشکار کرده و به نظر می رسد گرد و غبار از کشورها پاک شده است. کشورهایی که توانسته اند مردم خود را از این بحران نجات دهند، قدرت خود را نشان داده اند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قدرت واقعی هر کشوری مردم آن کشور هستند، گفت: قدرت واقعی کشور ما در زمان کرونا نشان داده شد.

عین اللهی افزود: ما در یک هفته در امارات در اثر حضور در کنار مردم و کار با مردم واکسینه کردیم که این برای ما یک درس تاریخی است.

وی تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا، دشمن به دنبال تخریب کادر پزشکی بود اما کادر پزشکی تاج حماسه آفرید و خودش را نشان داد. اوایل انقلاب برای بسیاری از خدمات درمانی خود به کشورهای خارجی وابسته بودیم، اما امروز کمتر دیده می شود.

عین اللهی تصریح کرد: هویت ما ملتی معتقد به ولایت و خدمت به مردم است. دست وزارت بهداشت همیشه به روی هنرمندان باز است و وظیفه روابط عمومی ما ارتباط با هنرمندان است زیرا خدمت به هنر است که متبلور می شود و ما حاضریم در حد توان از هنرمندان حمایت کنیم.

وی گفت: کشور باید کیفیتی را که در علوم پزشکی ایجاد شده حفظ کند و به سمت اقتدار علم حرکت کند. می توان گفت برخی از بیمارستان های ما کوچکتر از اروپا و آمریکا نیستند که نتیجه استقلال ماست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در گام دوم انقلاب نیازمند الگوهای ایثار، فداکاری و معرفت هستیم که سردار سلیمانی الگوی بسیار موفقی است. تاکنون 205 شهید در لشکر کرونا داشته ایم.

وی از توسعه هنر پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: این رشته را برای آشنایی هنرمندان با علوم پزشکی و بالعکس ایجاد خواهیم کرد. این جشنواره شروع خوبی است و امیدواریم هر سال برگزار شود.

وزیر بهداشت گفت: کرمان به نمایندگی از سردار سلیمانی در جهان درخشیده و سرآمد کشور شده است. ما همیشه به عهدی که با مردم بسته ایم پایبند هستیم، لحظه ای نمی نشینیم و تا ظهور امام زمان (عج) به این حرکت ها ادامه می دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا