اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

چگونه از سایت خارجی خرید کنیم؟

پیش آمده که گاهی شما کالایی را در سایت خارجی ببینید و قصد خرید آن را داشته باشید. اما این روزها با توجه به عدم پذیرش کارت های بانکی ایرانی، خرید از سایت های خارجی امکان پذیر نیست. برای حل این مشکل باید به یکی از راه های پرداخت ارزی دسترسی داشته باشید. اما دسترسی به این راه های هزینه های سنگینی دارند. در این مقاله همراه با ایرانیکارت می آموزیم که چگونه از سایت خارجی خرید کنیم و آن را در ایران تحویل بگیریم.

ممکن است شما کالایی را نیاز داشته باشید که آن را در ایران پیدا نمی کنید. یا اینکه اگر هم بیابید باید هزینه گزافی بابت آن بپردازید. این درصورتی است که شما می توانید همان کالا را در سایت هایی همچون آمازون و ایبی و غیره به راحتی با هزینه کم بخرید. اما به دلیل محدودیت های موجود نمیتوانید آن کالا را از طریق کارت های بانکی خود بخرید. اما این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم از سایت  های خارجی خرید کنیم. در این قسمت روش هایی که می توان با استفاده از آن ها از سایت های خارجی خرید کرد توضیح داده می شود. جهت چگونگی خرید از فروشگاه خارجی چارسوق کلیک کنید.

خرید با استفاده از کارت های اعتباری

یکی از روش های خرید از سایت های خارجی استفاده از کارت های اعتباری است. اکثر سایت های خارجی کارت های اعتباری همچون ویزا و مستر را می پذیرند. با داشتن ویزا کارت و مستر کارت شما می توانید از هر سایتی که این کارت ها را می پذیرند خرید کنید. این کارت ها علاوه بر خرید از سایت های خارجی قابلیت های دیگری نیز دارند که بسته نیاز خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

خرید با استفاده از گیفت کارت ها

ممکن است هزینه کارت های اعتباری در ازای کالایی که نیاز دارید بسیار زیاد باشد. اما یکی دیگر از روش های خرید از سایت های خارجی استفاده از گیفت کارت ها می باشد. معمولا فروشگاه ها و موسسات برای افزایش فروش خود و جذب کاربر بیشتر، کارت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهند که با استفاده از آن می توانند به خرید بپردازند. همچنین کاربران می توانند از این کارت ها به عنوان هدیه نیز استفاده کنند.

خرید با استفاده از پی پال

روش دیگر برای خرید از سایت های خارجی استفاده از کیف پول ها الکترونیکی همچون پی پال می باشد. البته باید بدانید که برخی از سایت ها کیف پول های الکترونیک را نمی پذیرند و شما مجبور به استفاده از روش پرداختی دیگری هستید. پس قبل از اقتتاح حساب پی پال حتما بررسی کنید که سایت موردنظر شما پذیرندگی پی پال را دارد یا خیر.

خرید از سایت های خارجی از طریق ایرانیکارت

اگر شما به هیچ یک از روش هایی که تاکنون گفته شد دسترسی ندارید می توانید از خدمات مجموعه ایرانیکارت استفاده کنید. مجموعه ایرانیکارت با بیش از 10 سال سابقه در حوزه پرداخت ارزی، خدماتی را به کاربران ارائه می دهد که به راحتی بتوانند از سرویس های بین المللی استفاده کنند. پس اگر کالایی در سایت خارجی دیده اید، اکانتی دارید که می خواهید آن را شارژ کنید و هر سرویس ارزی دیگری را مد نظر دارید می توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و نیاز خود را برطرف کنید.

در انتها قابل توجه است که امکان و هم چنین ترکیه نیز برای کاربران فراهم آمده است. شما می توانید سرویس های خرید از خارج ایران را در این صفحه مشاهده کنید :

کلام آخرشاید برای هر کسی حتی برای یک بار هم پیش آمده است که نیاز به کالایی خارجی داشته باشد اما آن را در هیچ کدام از فروشگاه ها و یا سایت های فروش ایرانی نیافته است. از آنجایی که از روش های پرداختی ارز در سایت خارجی اطلاعی ندارید و برای خرید و تحویل محصول از آن سایت راهی نمی شناسید آن را غیرممکن می پندارید.

در اینجا به شما توضیح خواهیم داد چگونه خریدی مطمئن و آسان از این گونه سایت های خارجی مانند آمازون داشته باشید و خیالتان از بابت تحویل کالا راحت باشد. با ارائه توضیحات کافی در خصوص نحوه خرید کالا از سایت های خارجی در خدمت تان خواهیم بود که در صورت مطالعه و توجه کافی می توانید خرید تان را انجام دهید. در حقیقت از نظر ماهیت نحوه خرید نمودن محصول و یا کالا از سایت های فروش خارجی تفاوت خاصی با خرید از سایت های فروش داخلی ندارد.

خرید کالا از سایت های خارجی از طریق

معمولاً با پروسه انتخاب محصول درخواستی و اضافه شدن به سبد خرید در سایت و پرداخت آنلاین انجام می پذیرد که این ها تمامی مراحلی مشابه در تمام سایت های داخلی و خارجی است. قابل ذکر است در این نوع خرید ها کارت های اعتباری مانند مستر و امریکن اکسپرس و یا وسیله های دیگر پرداخت مانند پی پال و ایزی رمیتنس به جای کارت های شتاب بانکی داخلی استفاده می شود.

پیشنهاد خدمات:

اخیرا سایت پی پال ایران را در لیست تحریمی ها قرار داده و سایت برای کاربران ایرانی هیچ خدماتی ارائه نمی کند. بنابراین نیاز است تا از یکی از راه های پرداخت ارز در این گونه سایت های خارجی استفاده نمایید که جهت این منظور حتماً باید آدرس کامل پستی، شماره تلفن و کد پستی غیر ایرانی با آدرس دقیق پرداخت کننده را داشته باشید.

باید دقت داشته باشید برای انجام مراحل کاری سایت فروشگاهی خارجی مد نظرتان، از جمله شرایط و نحوه خرید محصول و راه های پرداخت ارز  ، هزینه ها و نحوه ارسال و یا حتی نحوه کنسل نمودن سفارش در آن سایت خارجی نیاز است تا با زبان انگلیسی آشنایی داشته و قبل از خرید،  قوانین و محدودیت های آن را کاملا مطالعه نمایید. این نکته بسیار حائز اهمیت است در غیر این صورت خرید کاملی نخواهید داشت.

درست است که در حالت کلی نحوه خرید محصول از یک سایت خارجی، مشابه فروشگاه های اینترنتی داخلی و تقریباً ساده به نظر می رسد اما باید توجه داشت،  قبل از هر اقدامی برای خرید، امنیت سایتی که قصد خرید از آن را دارید را بررسی نمایید. ما در اینجا به صورت کامل  در این خصوص توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

برای آن که یک خرید اینترنتی از داخل ایران داشته باشید باید به نکاتی مانند روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی و یا مسائل مربوط به خرید کالاهای تحریمی توجه کافی داشته باشید. در بخشهای بعدی مقاله به نکات ذکر شده خواهیم پرداخت.

مراحل خرید از سایت های فروشگاهی خارجی

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید از سایت های خارجی ذهن هر کاربر ایرانی را به خود مشغول می کند ، روش پرداخت ارز در این گونه سایت ها و نحوه تحویل کالاها می باشد.

پرداخت در سایت های فروشگاهی خارجی

باید توجه داشته باشید می بایست برای خرید از سایت های خارجی کارت اعتباری بین المللی یعنی ویزاکارت  ، مسترکارت و یا کارت های مشابه در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد خدمات:

همان گونه که می دانید ایران از یکی پنج کشوری است که شبکه بانکی آن به شبکه بانکی جهانی متصل نیست. بنابر این هیچ گونه خدماتی از شرکت هایی مانند ویزا کارت و مستر کارت دریافت نخواهد کرد. برای حل این مسئله چند راهکار برای کاربران وجود دارد.

استفاده از کارت های اعتباری دیگران

اگر خودتان کارت اعتباری در اختیار ندارید می توانید برای خرید از این گونه سایت های خارجی از کارت اعتباری کسانی که در خارج از کشور ساکن هستند استفاده نمایید. تنها کافی است شماره کارت ،  تاریخ انقضا و کد سه رقمی امنیتی کارت دوستتان را در اختیار داشته باشید و اقدام به خرید نمایید. البته بایستی توجه داشته باشید که برخی از بانک ها  با کمک درگاه واسطه پرداخت از صاحبین کارت تاییدیه می گیرند بنابراین هنگام انجام خرید لازم است با دوستتان در ارتباط باشید.

استفاده از کارت های اعتباری در داخل کشور

یکی دیگر از راه های پرداخت ارز در این گونه سایت ها استفاده از کارت های اعتباری بین المللی که از طریق شرکت های فروش به خریداران پیشنهاد می گردد. امروزه به خصوص در سالهای اخیر در ایران ، کارت های اعتباری بین المللی که مربوط به کشورهای آذربایجان ، تاجیکستان و امارات می باشد،  از طریق صرافان در اختیار خریداران قرار می گیرد. البته اعتبار این نوع کارت های بین المللی هنوز از مهم ترین دغدغه های ایرانیان است.

در برخی مواقع کارت های ارائه شده و مبالغ آن مسدود شده است و این نگرانی همواره با کاریران ایرانی در روبرو شدن با شرکت های ارائه دهنده کارتهای اعتباری همراه است. رویال بانک باکو یکی از ارائه دهندگان کارت به کاربران ایرانی درسالهای پیشین بود. اما این بانک در سال 1391 شرکت ویزا بانک را به جهت ارائه خدمات بانکی به ایرانیان جریمه کرد که این امر باعث شد بانک به شدت آسیب خورده و مبالغ زیادی از وجوه ایرانیان مسدود گردد.

از دیگر نگرانی های کاربران ایرانی موضوع هزینه مربوط به شارژ کردن کارت ها و میزان سرعت شارژ کردن و وجود اینترنت بانک جهت بررسی و کنترل موجودی و گردش بانکی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا