چسب آب بندی سقف کاذب

سابقه استفاده از سقف های حیاط خلوت و پاسیو به زمان های گذشته بر می گردد. سقف های امروزی برخلاف سقف های گذشته با آب بندی کامل در اختیار مشتریان قرار می گیرد. آب بندی سقف حیاط خلوت به نوع پوشش آن نیز بستگی دارد. آب بندی سقف های حیاط خلوت با پوشش حبابی نورگیر یا کوپل با استفاده از ایزوگام و آب بندی با پوشش پلی کربنات با استفاده از چسب های مخصوص انجام می گیرد. این پوشش ها به نحوی هستند که با آمدن برف و باران سنگین، مانع از ورود آب به فضای زیرین سقف می شوند. چسب هایی که برای آب بندی سقف استفاده می شوند از کیفیت بالایی برخوردار هستند. برای مثال برای پوشش پلی کربنات، دور سقف به طور کامل با چسب و زهوار های مخصوص پوشانده می شود تا از نفوذ انواع مایعات به محوطه زیرین سقف جلوگیری شود.

 

آب بندی سقف حیاط خلوت با ایزوگام

همان طور که در بالا اشاره شد، با پوشش حبابی نورگیر با استفاده از ایزوگام به طور کامل آب بندی می شود. استفاده از ایزوگام برای سقف حیاط خلوت باعث می شود تا تمامی منافذ و سوراخ های ریز سقف پوشانده شود. آب بندی سقف با ایزوگام باعث مقاومت بالای سقف نیز می شود. آب بندی با این روش به این گونه است که یک لایه ی نازک از قیر روی سقف کشیده می شود. باید ضخامت کمی از قیر روی سطح خارجی مورد استفاده قرار گیرد. قیر ماده ی کشسانی می باشد و بعد از آن که خشک می شود از انعطاف بالایی نیز برخوردار است. قیر همچنین ضد رطوبت می باشد و مانع از ورود رطوبت و آب به فضای زیرین سقف می شود.

آب بندی سقف حیاط خلوت با چسب های مخصوص

برای آب بندی سقف حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات از چسب ها و زهوارهای مخصوص کمک می گیرند. این چسب ها باید مرغوب و با کیفیت باشند. این چسب ها باید قابلیت آن را داشته باشند تا با شستوشوی مداوم سقف از بین نروند و از خود مقاومت خوبی نشان دهند. چسب هایی که برای آب بندی سقف حیاط خلوت به کار می رود، در برابر اشعه های فرابنفش نیز مقاوم می باشند و همچنین این چسب ها این ویژگی را دارند تا در دماهای خیلی کم هم، مورد استفاده قرار گیرند و خاصیت چسبندگی خود را از دست ندهند. شرکت سایه ساز سقف حیاط خلوت را با انواع پوشش ها گوناگون با آب بندی کامل به مشتریانش عرضه می کند.

قیمت آب بندی سقف حیاط خلوت

با توجه به موارد فوق آب بندی سقف حیاط خلوت می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. بسته به این که سقف حیاط خلوت مورد نظر از چه جنسی باشد ، با چه طرحی کار شده باشد ، چه میزانی از گذشته باشد و اگر ساجرای سقف کاذب یکی از تکنیک‌های نوین برای افزایش سرعت ساختمان‌سازی یا ایجاد جلوه زیبا در منازل و ادارات است. مهم‌ترین نکته این است که سقف‌های کاذب نیز مانند سقف‌های معمولی به مراقبت و عایق کاری نیاز دارند. استفاده از چسب آب بندی سقف کاذب یکی از روش‌های کاربردی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان‌ها است.

عایق کاری سقف‌های کاذب مزیت دیگری نیز دارد. این روش به حفظ گرمای خانه‌ها در فصل زمستان و جلوگیری از خروج هوای خنک در گرمای تابستان کمک می‌کند. پس، بهینه‌سازی مصرف انرژی مزیت دیگر استفاده از چسب‌های آب‌بندی محسوب می‌شود.

نقش استفاده از عایق در سقف‌های کاذب

با توجه به تمام مواردی که به آن اشاره کردیم این سؤال در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود که چه دلیلی برای استفاده از عایق در سقف خانه‌ها وجود دارد؟ اگر برای افزایش زیبایی فضای داخلی خانه خود از سقف کاذب استفاده کرده‌اید و به دنبال دلیل منطقی برای استفاده از عایق هستید، به این موارد توجه کنید.

  • استفاده از عایق در سقف‌های کاذب، قابلیت تعویض این سقف‌ها را ساده‌تر می‌کند.
  • با این روش، دوام و ماندگاری سقف افزایش خواهد یافت.
  • عایق مناسب مانع از نفوذ رطوبت و نم‌زدگی سقف‌ها می‌شود.
  • استفاده از عایق نقش مهمی در افزایش مقاومت فشاری سقف‌های کاذب دارد.
  • عایق مناسب به بهینه‌سازی مصرف انرژی کمک می‌کند.

مزایای عایق کاری سقف‌های کاذب

در قسمت‌های قبل اشاره کردیم که برخی مصالح ساختمانی قدرت بالایی برای جذب آب و رطوبت دارند. استفاده از چسب آب بندی سقف کاذب و عایق مناسب نقش بسیار مهمی در جلوگیری از نفوذ رطوبت به فضای داخلی خانه‌ها بازی می‌کند. کنترل درجه حرارت فضای داخل خانه، صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها جانبی سایر مزایایی است که با استفاده از عایق مناسب از آن بهره‌مند خواهید شد.

هزینه آب‌بندی سقف کاذب

در سال‌های اخیر استفاده از سقف کاذب در قسمت‌های مختلف امکان‌پذیر است. سقف‌های شیشه‌ای نمونه‌ای از سقف‌های کاذب هستند که در حیات خلوت و تراس‌ها استفاده می‌شوند. علاوه بر تکنیک‌های مختلفی که برای اجرای سقف کاذب در فضای داخلی خانه وجود دارد، روش‌های متنوعی برای استفاده از سقف کاذب در حیاط، بالن، پشت بام و موارد مشابه وجود دارد. محاسبه هزینه اجرای عایق‌بندی سقف کاذب دغدغه اصلی مخاطبان قبل از اجرای کار است.

برای محاسبه هزینه باید به عوامل مختلفی توجه کنید. مساحت بنا، تکنیک اجرای سقف کاذب، مصالح و مواد به‌کار رفته، شرایط اقلیمی و میزان رطوبت محل احداث بنا مؤثرترین عوامل در محاسبه هزینه نهایی پروژه هستند. شرایط اجرای پروژه عایق‌بندی در محیط‌های مرطوب، ساختمان‌های بزرگ و اجرای روف گاردن در مقایسه با عایق کاری ساختمان‌های کوچک بیشتر است.

استفاده از چسب آب بندی سقف کاذب برای عایق کاری ساختمان‌ها ضروری است. عایق کاری مانع از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان‌ها می‌شود. این امر تأثیر فراوانی در افزایش استحکام و طول عمر ساختمان‌ها دارد. استفاده از تکنیک عایق کاری مناسب به افزایش مقاومت فشاری ساختمان‌ها کمک می‌کند، در کاهش میزان مصرف برق و پیشگیری از هدر رفت انرژی کمتر موثر است. استفاده از عایق و چسب مناسب تعویض پانل‌های خراب را ساده‌تر می‌کند. استفاده از چسب آب بندی سقف کاذب نیاز به مهارت و تخصص در این زمینه دارد. به این منظور بهتر است از کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در عایق کاری سقف کاذب چیست؟

شیب دار یا صاف بودن سقف، رطوبت محیط و شرایط آب و هوایی مهم ترین عواملی تاثیرگذار در عایق کاری سقف‌های کاذب هستند.

آب‌بندی سقف‌های کاذب چه مزایایی دارد؟

افزایش عمر ساختمان‌ها، افزایش مقاومت فشاری سقف‌ها، بهینه‌سازی مصرف انرژی، جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به فضای داخلی خانه و در نهایت کنترل دمای خانه‌ها مزایای اصلی عایق کاری سقف‌های کاذب هستند.

چرا استفاده از چسب آب‌بندی در سقف‌های کاذب ضروری است؟

استفاده از این چسب‌ها به کاهش انتقال صدا، سهولت تعویض سقف‌های کاذب، کاهش میزان مصرف برق و افزایش مقاومت کلی سقف سازه کمک می‌کند.

قف حیاط خلوت مذکور نو است ، با چه متریالی کار شده است ، قیمت آب بندی سقف حیاط خلوت می تواند گوناگون باشد. برای تعیین دقیق آب بندی سقف حیاط خلوت کارشناسان پس از بررسی پروژه به صورت حضوری می توان قیمت مورد نظر را تعیین نمود.

کیفیت آب بندی سقف حیاط خلوت

سقف حیاط خلوت مورد نظر بسته به این که از چه طریقی آب بندی می شود می توان کیفیت های گوناگونی را داشته باشد. شاخص های کیفیت آب بندی سقف حیاط خلوت می تواند بسته به پروژه گوناگون باشد. یکی از مهمترین شاخص های کیفیت آب بندی سقف حیاط خلوت نظر مشتری است که بتوان دقیقا مطابق آن عمل کرد.

https://berke.ir/چسب-آب-بندی-سقف-کاذب/منبع:

 

دکمه بازگشت به بالا