برون مرزی

واکنش چین به رخداد های جدید نوار غزه

به گزارش ترندونی به نقل از الجزیره، وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای نسبت به رخدادهای اخیر نوار غزه و جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در این باریکه واکنش نشان داد.

وزارت خارجه چین در این بیانیه اعلام کرد: جامعه بین‌الملل باید به صورت فوری برای توقف جنگ در غزه دست به اقدام بزند و امدادرسانی به این باریکه را مسوولیت اخلاقی خود بداند.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: حمله‌های متعدد به بیمارستان‌های نوار غزه و درد و رنج ساکنان این باریکه ضرورت برقراری آتش‌بس در نوار غزه را نشان می‌دهد.

به گزارش آنلاین، 2 روز پیش نیز وزارت خارجه چین در خصوص جنگ در نوار غزه بیان کرد که دستیابی به آتش‌بس فوری در این باریکه در حال حاضر مهم‌ترین اولویت شمرده می‌شود.

همچنین نهاد دیپلماسی چین تاکید کرد: باید تمامی تلاش‌های ممکن برای تامین امنیت غیرنظامیان، جلوگیری از افزایش شمار قربانیان و کاهش بحران انسانی در نوار غزه، صورت بگیرد.

310310

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا