عمومی

نظامی گنجوی یکی از مفاخر و بزرگان ایران زمین است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پیروز قادری ظهر دوشنبه در دومین همایش ملی نظامی‌شناسی که با حضور پژوهشگران و اندیشمندان در ارومیه برگزار شد، افزود: تلاش داریم تا بتوانیم از تمام افرادی که در حوزه فرهنگ اثرگذار هستند در این همایش‌ها استفاده کنیم.

پیروز قادری افزود: نظامی گنجوی یکی از مفاخر و بزرگان ایران زمین است که این بزرگداشت برای بیان بخشی از هویت فرهنگی ما نقش مؤثری را خواهد داشت.

وی ادامه داد: شناساندن شاعر معروف و اصیل ایرانی، حکیم نظامی گنجوی با شعار «نظامی گنجینه حکمت ایران» از سال ۱۴۰۰ در برنامه‌های اجرایی اداره کل فرهنگ و ارشاد قرار گرفته است.

قادری گفت: شناساندن مفاخر و مشاهیر ایران یکی از موضوعات اساسی و پایه‌ای در بین وظایف تعیین شده برای حوزه فرهنگ و هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

رئیس آموزش عالی آفاق ارومیه نیز در این مراسم گفت: امروز خوشحال هستیم که پژوهشگران و نویسندگان برتر گرد هم آیند تا بخشی از رسالت فرهنگی که بزرگذاشت مفاخر و آثار و مفاخر کشور خودمان است مثل نظامی که جهانی است و تنها به کشور ما متعلق نیست، بجا بیاوریم و بشناسانیم.

رسول پیرمحمدی افزود: امیدواریم در سال‌های آینده با شناساندن آثار، مقالات و نوشته‌ها و حتی مقرر است که بخش هنری هم اضافه شود در بخش عمیق‌تر به وظیفه فرهنگی جامعه عمل بپوشایم.

معاون پژوهش و فناوری مؤسسه آموزش عالی آفاق ارومیه گفت: ۷۰ مقاله به دومین همایش ملی نظامی‌شناسی در ارومیه ارسال شده که از این تعداد ۵۰ مقاله براساس اعلام نظر هیئت داوران پذیرفته شده است.

عبدزاده با بیان اینکه ۲۸ مرکز دانشگاهی و پژوهشی با این همایش همکاری داشته، گفت: همچنین در این همایش ۱۱ داور حضور فعال داشته و تا به امروز ۱۷ هزار و ۶۲۵ نفر از سایت همایش بازدید داشته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا