عمومی

لزوم پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحدهای تولیدی در کردستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی نوری شامگاه شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در بخش صنعت و معدن استان کردستان فعالیت دارند که ۷,۰۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اعلامی برای بخش صنعت استان بوده است.

وی بیان کرد: در سال جاری از این میزان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و از این میزان نیز تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان بر لزوم پرداخت تسهیلات به متقاضیان توسط بانک‌ها تاکید کرد و گفت: بانک‌ها مؤسسات خدماتی هستند که از مهمترین رسالت‌های آنها پرداخت تسهیلات به متقاضیان است.

نوری توسعه کردستان را مستلزم حمایت درست دانست و تصریح کرد: حمایت به موقع و درست باعث توسعه و پیشرفت کردستان می‌شود.

وی از تغییر رویکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از سال آینده خبر داد و گفت: در این کارگروه به موضوعاتی که در توسعه زیرساخت‌های مرزی، صنعتی و گردشگری اثرگذارند، پرداخته می‌شود.

بختیار خلیقی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز از برگزاری ۲۱۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد و اضافه کرد: در این کارگروه یک‌هزار و ۸۸۵ پرونده بررسی و در نهایت سه هزار و ۳۲۸ مورد تصویب شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا