شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp

آیا تاکنون با مواجه شده اید؟ اکثر اوقات تغییر یا تعویض یک کارتریج خالی یا شارژ مجدد آن موجب می شود که چنین مشکلی در پرینتر اچ پی به وجود بیاید؛ البته عدم شناسایی کارتریج در پرینتر می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد که تصمیم داریم در ادامه این مطلب به آن ها اشاره کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه باید این مشکل را برطرف کنید؟ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرح علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی و راه کار ها

نصب کارتریج جدید؛ حافظه داخلی پرینتر را ریست کنید

یکی از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی، نصب کارتریج جدید است. درواقع پس از نصب کارتریج جدید،  ریست می شود و کارتریج را تشخیص و سطوح جوهر و تونر را پر نشان دهد. اما گاهی اوقات پرینتر به درستی عمل نمی کند و پیغام قدیمی بودن کارتریج یا نبودن کارتریج در دستگاه را نمایش می‌دهد. برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید باید حافظه . جهت انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

کثیف شدن اتصالات فلزی؛ اتصالات فلزی را تمیز کنید

کثیف شدن اتصالات فلزی نیز یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی است. درواقع اتصالات فلزی در پشت کارتریج تونر یا کارتریج جوهری به شکل یک قطعه مسطح مسی، فلزی یا یک صفحه مدار قرار داده شده اند که به علت تجمع گرد و غبار کثیف شده و هر از چند گاهی به یک تمیز کاری اساسی نیاز دارند. به همین دلیل است که همیشه به کاربران پرینتر توصیه می شود که سرویس کردن این دستگاه را طی بازه های زمانی منظم فراموش نکنند. اگر کثیف شدن اتصالات فلزی پرینتر موجب عدم شناسایی کارتریج در این دستگاه شده باشد می توانید برای حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

بروزرسانی Firmware؛ آپدیت خودکار پرینتر را کنسل کنید

بروزرسانی فریمور یکی دیگر از دلایلی است که موجب شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی می شود. از آن جایی که پرینترهای امروزی پیشرفته تر هستند این قابلیت را دارند که به صورت خودکار به اینترنت وصل شوند و نرم افزارهای خود را بروزرسانی کنند. بسیاری از کاربران بعد از شان با مواجه خواهند شد. در این شرایط، معمولا افراد پرینتر را خاموش و روشن می کنند تا مشکل برطرف شود. اما همچنان کارتریج شناسایی نشده و دستگاه نمی تواند عملیات چاپ را انجام دهد. شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر مشکل نسبتا رایجی است که دلایل مشخصی داشته و به راحتی نیز قابل رفع است.

در این وضعیت، پرینتر کارتریج را تشخیص نداده و به تبع آن، قادر به انجام عملیات چاپ نیز نخواهد بود. این اتفاق معمولا بعد از شارژ و یا تعویض کارتریج رخ می دهد و فرایند کاری دستگاه را به طور کلی مختل می کند. تکان دادن کارتریج هم اقدام دیگری است که کاربران برای حل این مشکل انجام می دهند. بهترین کار این است که اول علت عدم شناسایی کارتریج را شناسایی کنید و بعد اقدامات لازم جهت رفع آن را انجام دهید. برای آشنایی با دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp و راه حل های رفع این مشکل، به ادامه مطلب توجه کنید. همچنین تیم تعمیرات پرینتر نمایندگی اچ پی هم آمادگی این را دارند که خدمات تخصصی تر را به شما عزیزان ارائه نمایند.

علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر چیست؟

در بخش قبلی هم اشاره کردیم که شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر دلایل مختلفی دارد. یکی از این دلایل، است. وقتی حافظه چاپگر پر می شود، دستگاه برای انجام عملیات پردازشی با مشکل مواجه می شود؛ در نتیجه ممکن است کارتریج و یا سایر قطعات را شناسایی نکند. دلیل دیگر، این است که موقع جایگذاری کارتریج جدید در پرینتر، نوارها و بسته بندی اطراف آن به صورت کامل جدا نمی شوند.

در این صورت، پرینتر هم قادر به تشخیص و شناسایی درست کارتریج و انجام عملیات چاپ نخواهد بود. آلودگی اتصالات فلزی کارتریج هم دلیل دیگری برای شناسایی نشدن این قطعه است که البته تنها در مورد مدل های دارای این اتصالات صدق می کند. یکی دیگر از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر که البته به ندرت ممکن است شاهد آن باشیم، نصب کارتریج اشتباه است؛ یعنی در پرینتر جوهر افشان، کارتریج تونر نصب کرده و یا در مدل های لیزری، از کارتریج جوهر استفاده شود. نصب نادرست کاتریج و قدیمی بودن درایور کارتریج و به روز نبودن آن نیز دیگر دلایلی هستند که در حین تعمیر پرینتر اچ پی بررسی می شوند.

برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر hp چه کنیم؟

روش های زیر به شما کمک می کنند که مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی را برطرف کنید:

نصب مجدد کاتریج

وقتی دیدید که پرینتر اچ پی شما کارتریج را شناسایی نمی کند، به عنوان اولین و ساده ترین اقدام، آن را بیرون آورده و مجددا جایگذاری کنید. این بسیار مهم است که کارتریج دقیقا روی اسلایدهای مخصوصش در پرینتر جای بگیرد. اگر جابجایی یا ناهماهنگی در این بخش ها وجود داشته باشد، کارتریج شما توسط پرینتر شناسایی نمی شود.

اولین نشانه این اتفاق، ارورها و کدهای خطایی هستند که در نمایشگر پرینتر به نمایش در می آیند. موقع نصب مجدد دقت کنید که کارتریج به خوبی در اسلات های مربوطه نصب شده و جا بگیرد. معمولا در صورت نصب درست کارتریج، صدای کلیک مانندی از آن شنیده می شود.

تمیز کردن اتصالات

اگر با جاگذاری مجدد کارتریج همچنان مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر اچ پی برطرف نشد، بد نیست اتصالات آن را تمیز کنید. ممکن است این اتصالات خاکی باشند و یا در حین نصب آلوده شده باشند.

اتصالات فلزی معمولا در یک طرف، در پشت کارتریج نصب شده اند و به شکل یک قطعه مسطح مسی، فلزی یا یک صفحه مدار کوچک هستند. بعضی از کارتریج ها هم اصلا چنین اتصالاتی ندارند و نتیجتا نیازی هم به بررسی و تمیز کردن نخواهند داشت.

ریست کردن حافظه داخلی پرینتر

پیش تر گفتیم که یکی از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ، پر بودن حافظه داخلی آنهاست. این مشکل بیشتر در پرینترهای جدید مشاهده می شود و چاپگرهای قدیمی حافظه ندارند. در این شرایط، باید حافظه را ریست کنید تا مشکل عدم شناسایی کارتریج نیز برطرف شود.

برای باید کارتریج قدیمی را در دستگاه گذاشته و پرینتر را چند دقیقه به حال خود رها کنید. سپس مجددا کارتریج جدید را داخل دستگاه قرار دهید و پس از بیرون آوردن آن، پرینتر را با دکمه پاور خاموش کنید. بعد دو شاخه را از برق بکشید و پرینتراچ پی خود را برای 10 دقیقه یا بیشتر به همین حالت بگذارید. در نهایت پرینترتان را به برق وصل کنید و دوباره کارتریج جدید را در آن بگذارید.

بروزرسانی درایورها و نرم افزارها

روش کاربردی دیگر برای برطرف کردن مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ، بروز رسانی و آپدیت کردن فریمور یا همان نرم افزارها و درایورها است. پرینترهایی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند، باید به صورت منظم آپیدت شوند. آپدیت کردن فریمور در این مدل پرینتر اچ پی ، بسیاری از مشکلات و ایرادهای دستگاه را برطرف می کند.

نمایندگی مجاز اچ پی با گارانتی خدمات

شامل بخش های فروش و تعمیر کلیه محصولات این کمپانی می باشد. حضور کارشناسان دارای تخصص و تجربه بالا در این مرکز، موجب ارائه خدماتی با سطح کیفی بالا به کاربران شده است. در این نمایندگی، بخش های فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش راه اندازی شده اند. در بخش فروش، تولیدات شرکت اچ پی شامل: انواع پرینتر، دستگاه کپی، فکس، اسکنر، تجهیزات جانبی و … به صورت اورجینال به مشتریان عرضه می گردد. همچنین در بخش خدمات پس از فروش نمایندگی مجاز اچ پی مشاوره های بعد از فروش و گارانتی محصولات ارائه می گردد. واحدهای تعمیرات اچ پی نیز در راستای جلب رضایت مشتریان به تجهیزاتی مجهز شده که نمونه آنها را در کمتر مرکزی مشاهده می کنیم. همچنین کادر فنی مشغول در بخش ، از بین کارشناسان دوره دیده انتخاب شده و قادر به ارائه خدمات تخصصی به کاربران می باشند.

این بروزرسانی تا زمانی یک آپشن بی نظیر به نظر می آمد که تولیدکنندگان پرینتر تصمیم نگرفته بودند از بروزرسانی برای متوقف کردن کارتریج سازگار در تولیدات خود استفاده کنند. به همین دلیل اگر اکنون پرینتر شما به صورت خودکار آپدیت شود امکان دارد با پیغام‌هایی شامل: سازگار نبودن کارتریج با پرینتر یا شناسایی نشدن کارتریج مواجه شوید. به همین بهتر است بروزرسانی خودکار پرینتر اچ پی را متوقف کنید

شما مشتریان عزیز میتوانید بهترین خرید کارتریج اچ پی و خرید کارتریج کانن ,به همراه  فروش کارتریج سامسونگ با گارانتی های اصلی و تحویل رایگان در تهران را از ایران چاپگر بخواهید. .یعنی فروش کارتریج به همراه گارانتی بی قید و شرط,قویترین مرکز فروش انواع کارتریج پرینتر های لیزری و لیزری رنگی,به همراه گارانتی اصلی و همچنین گارانتی تعویض در صورت خراب بودن خرید کاتریج HP,کارتریج کانن Canon,کارتریج سامسونگSamsungکارتریج پاناسونیکPanasonic,کارتریج لکسمارکLexmark,شارژ تمامی کارتریج ها با استفاده از تونرهای اورجینال و گریدA.ارسال انواع کارتریج پرینتر در تهران در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

دکمه بازگشت به بالا