برون مرزی

سردار تنگسیری: در عرصه عملیات دریایی بالاتر از تصور دشمن آماده هستیم

سردار تنگسیری: در عرصه عملیات دریایی بالاتر از تصور دشمن آماده هستیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در عرصه‌های موشکی، پهپادی، شناورهای رزمی دفاعی، الکترونیک، زیر سطحی و موشک‌های با برد و دقت بالا که در تصور دشمن نمی‌گنجند آماده مقابله با تهدیدات دشمن هستیم.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار پاسدار علیرضا تنگسیری ظهر امروز چهارشنبه مراسم سی و هشتمین سالگرد عملیات والفجر هشت در یادمان شهدای گمنام این عملیات بیان کرد: با تأکید رهبر معظم انقلاب نیروهای مسلح در اوج آمادگی دفاعی هستند.

وی افزود: نیروهای مسلح ضمن حفظ آمادگی دفاعی خود، توان رزمی خود را روز به روز افزایش می‌دهند و آمادگی کامل در برابر تهدیدهای دشمن را دارند.

سردار تنگسیری گفت: در عرصه‌های موشکی، پهپادی، شناورهای رزمی دفاعی، الکترونیک، زیرسطحی و موشک‌های با برد و دقت بالا که در تصور دشمن نمی‌گنجند آماده مقابله با تهدیدات دشمن هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به خصوص عملیات غرورآفرین والفجر هشت اظهار کرد: رزمندگان اسلام برای حفظ ناموس کشور در برابر دشمن جنگیدند و از رودخانه مواج اروند عبور کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: رزمندگان اسلام با ایمان به خدا از رودخانه عبور و برای حفظ ایران اسلامی و انقلاب سختی‌ها را تحمل کردند.

وی گفت: عملیات والفجر هشت با استفاده از اصل غافلگیری انجام و با تصرف شهر فاو به عنوان دومین شهر مهم عراق بر ۲ آبراه خور عبدالله و اروند مسلط شدیم.

سردار تنگسیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش‌آفرینی عشایر به‌ویژه لنجداران آبادان، اروندکنار، مینوشهر و خرمشهر در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی و عملیات ثامن‌الائمه و والفجر هشت گفت: از قایق و لنج‌های مردم برای انتقال مهمات و تجهیزات جنگی استفاده شد و امروز نیز نقش لنج داران در بسیج دریایی قابل تحسین است.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا