ورزش و تندرستی

رایزنی ایران و روسیه در خصوص مسائل غزه، سوریه، یمن و لیبی

رایزنی ایران و روسیه در خصوص مسائل غزه، سوریه، یمن و لیبی

مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه روسیه با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و در خصوص مهمترین مسائل منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ الکساندر کیشناک، مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه روسیه که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، امروز دوشنبه با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

طرفین در این ملاقات، در رابطه با آخرین تحولات منطقه، بویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه و همچنین مسایل مربوط به سوریه، یمن و لیبی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

دو طرف همچنین در این دیدار، بر لزوم تداوم و گسترش رایزنی های فی مابین در رابطه با مسایل منطقه‌ای تاکید کردند و در مورد آخرین تحولات سوریه از جمله وضعیت سیاسی و میدانی و راهبردهای مشترک جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و انسانی و نیز استمرار فرآیند سیاسی سوریه گفتگو و تبادل نظر نمودند.

خاجی در ادامه این گفت‌وگوها، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و کشتار هزاران زن و کودک را ناشی از حمایت همه جانبه آمریکا دانست و اظهار داشت: رژیم صیهونیستی هیچ دستاوردی جز کشتار بی‌رحمانه غیرنظامیان و ارتکاب جنایت در حق بشریت نداشته است و در سایه انفعال و سکوت مجامع بین المللی، حملات و تجاوزات نظامی خود را به سوریه و لبنان نیز گسترش داده است.

در رابطه با لیبی، طرفین ضمن تاکید بر حفظ یکپارچگی، وحدت و حاکمیت این کشور، ابراز امیدواری کردند بحران سیاسی لیبی با اراده و انتخاب مردم این کشور به پایان برسد.

خاجی در ارتباط با تحولات یمن، نسبت به تاثیر مخرب حملات غیرقانونی آمریکا و انگلیس بر تلاش های صلح در این کشور هشدار داد.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.
دکمه بازگشت به بالا