اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

راه اندازی کافه در کانادا

افراد زیادی به دنبال این موضوع هستند تا با استفاده از خرید کافی شاپ در کانادا اقامت بگیرند. یکی از روش هایی که این روزها بسیار مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته است، خرید بیزینس های مختلف در کشور کانادا می باشد. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با خرید کافی شاپ  که می توانید در کشور کانادا خرید کنید آشنا کنیم و نکات ضروری مثل میزان درآمد، هزینه های شما برای کافی شاپ و آینده شغلی این بیزینس صحبت کنیم.

خرید کافی‌شاپ در کانادا، می‌تواند مزایای مختلفی به همراه داشته و یک پلن اقتصادی جذاب و سودزا برای ادامه یا آغاز زندگی در این کشور باشد. اگر یکی از علاقمندان مهاجرت به کانادا باشید، از طریق خرید بیزینس های کانادایی یا هر روش دیگری؛ خرید کافی‌ شاپ در کانادا می‌تواند یک ایده عال باشد. البته پیش از هر چیز باید بدانید که پلن‌های اقتصادی و روش‌های مختلفی که برای درآمدزایی وجود دارند، هر یک برای افراد خاصی در شرایط خاصی جذاب هستند.

پس به جای پرداختن مطلق به مزایا یا مضرات خرید کافی‌ شاپ در کانادا، بر آن شدیم تا با یک دید منطقی و بی‌طرفانه، ابعاد مختلف این پروژه اقتصادی را بررسی کنیم. از سویی دیگر آنچه در این یادداشت با محوریت خرید کافی‌شاپ در کانادا می‌خوانید، تنها بررسی جنبه اقتصادی این برنامه بوده و برای کسب اطلاع بیشتر در مورد ابعاد حقوقی و مهاجرتی اقامت کانادا از طریق خرید کافی شاپ می توانید مطلب را مطالعه بفرمایید.

Setting up a cafe in Canada

نکته مهم: خرید یک بیزینس در کانادا به تنهایی منجر به دریافت اقامت کانادا نمی شود و باید بیزینس پلن دقیق و به طور کلی برنامه ریزی دقیقی برای دریافت اقامت داشته باشید. از این رو می توانید بر روی خدمات حرفه ای ما برای خرید بیزینس حساب کنید که پلن دقیقی برای دریافت اقامت شما داشته باشیم. درضمن باید بدانید که آگهی های زیادی برای فروش کافی شاپ در کانادا وجود دارد اما هر بیزینسی در کانادا ارزش خرید ندارد و باید بسیار در این موضوع هوشیار باشد.همچنین لازم به ذکر است که روشهای مهاجرتی به کانادا بسیار است و شما می توانید به صفحه  مراجعه کرده و 10 روش اصلی مهاجرت را مطالعه نمایید.

آینده شغلی در خرید کافی‌شاپ

مردم کانادا شاید به قدر مردم ایالات متحده قهوه مصرف نکنند و یک کافی‌شاپ در کانادا به قدر یک کافی‌شاپ آمریکایی درآمد نداشته باشد اما با این حال آمار و ارقام خبر از افزایش میل مردم کانادا نسبت به این نوشیدنی جذاب می‌دهند. در حالی که در سال 2013 تنها 13 درصد کانادایی‌ها با سن 18 تا 79 سال، به طور مداوم و روزانه قهوه می‌نوشیدند، در سال 2017 این عدد به بیش از 23 درصد افزایش یافته است.

به بیانی دیگر آمارهای سالانه نشان می‌دهند مردم کانادا میل فزاینده‌ای نسبت به قهوه دارند و خرید کافی‌شاپ در کانادا، می‌تواند حتی در بلندمدت منتهی به سودهای بیشتری نیز شود. این تجارت و این بازار در حال توسعه است و هر آنکس که در آن مشارکت کند، شانس بالایی برای موفقیت و کسب سود دارد.

وضعیت کافی‌ شاپ در کانادا در هنگام خرید

محاسبه میانگین سوددهی یا سرمایه مورد نیاز برای اداره یا خرید کافی‌شاپ در کانادا، اصلاً کار ساده‌ای نیست. یک مغازه بسیار کوچک بیرون‌بر در گوشه‌ای از شهر با جمعیت بالا، می‌تواند نسبت به یک کافی‌شاپ مجلل در یک ناحیه نامناسب از شهر، میزان سوددهی بیشتری داشته باشد. این موضوع قدری بررسی را سخت‌تر کرده است اما شک نداشته باشید شناخت عمیق و تجربه در هر شرایطی پیروز است. به تجربه فعالان صنفی و صاحبان کافی‌شاپ در کانادا رفتیم و توانستیم به اطلاعات خوبی دست پیدا کنیم.

در نظر داشته باشید که در هنگام خرید کافی‌شاپ در کانادا یا هر ناحیه دیگری، با در نظر داشتن چند کمیت یا مشخصه، می‌توانید به طور تقریبی میزان سوددهی کافی‌شاپ در کانادا را به طور تقریبی بدست آورید. این چند مشخصه به شرح زیر هستند:

  • تعداد فروش روزانه: قریب به اتفاق کافی‌شاپ‌ها، از صندوق‌های مکانیزه یا سیستم‌های فروش مختلفی استفاده می‌کنند. این یعنی به‌سادگی می‌توان حجم فروش آن‌ها در طول روز را بدست آورد. ارزش نقدی میزان فروش در این مورد اهمیتی ندارد، تنها باید بدانید روزانه چند سفارش تحویل مشتریان می‌شود.
  • میزان متوسط قیمت آیتم‌ها: مشتریان یک کافی‌شاپ در کانادا(فرضی) ممکن است از بین ده‌ها آیتم نوشیدنی یا خوردنی مورد علاقه خود را انتخاب کنند. پس بهتر است میانگینی از قیمت آیتم‌های موجود در منو بدست آورید.
  • تعداد مشتریان بازگشتی مداوم: تعیین این مشخصه اصلاً ساده نیست اما باید بدانید بخشی از درآمد یک کافی‌شاپ از مشتریان گذری تأمین شده و بخشی دیگر مدیون مشتریان بازگشتی یا همان ثابت است. تعیین این امر برای شما در هنگام خرید کافی‌شاپ اصلاً ساده نیست اما می‌توانید تا حدودی به اطلاعات صاحب فعلی آن اعتماد کنید.
  • قیمت فعلی وسایل و ملزومات کافی‌شاپ: اگر برای خرید کافی‌شاپ در کانادا به سراغ آیتم‌هایی می‌روید که در حال حاضر وسایل و ملزومات کاملی داشته و قصد فروش آن به شما را دارند، باید قیمت ملزومات را جداگانه در نظر داشته باشید. این هم بر سرمایه آتی شما تأثیر مستقیمی دارد و هم نشان می‌دهد در شرایط فعلی در کافی‌شاپ چه تعادلی بین سرمایه جاری و سرمایه ثابت برقرار شده است.

حال با دسترسی به این موارد می‌توانید تصمیم منطقی در مورد خرید کافی‌شاپ بگیرید و یک دید شفاف از قیمت‌ها داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا ادعاهای مالک و صاحبان فعلی کافی‌شاپ‌ها را نیز تا حد زیادی مورد راستی‌آزمایی قرار دهید.

پس از شناخت وضع فعلی، پیش از خرید کافی‌شاپ، باید تعیین کنید در آینده و هنگامی که به تملک شما در خواهد آمد، وضعیت کلی آن به چه شکل خواهد بود. در این مورد یک ساختار، میانگین یا مشخصات واحد نداریم و شما باید تعیین کنید آینده به چه شکل بوده و چه اهدافی دارید. دو مورد در مورد تصمیمات شما مهم است. باید تعیین کنید تا چند درصد امکان افزایش سود خالص به ازای قیمت آیتم‌ها و همچنین تا چند درصد توانایی افزایش تعداد فروش روزانه را دارید. با این دو کمیت می‌توانید تا حد زیادی آینده را نزدیک به واقعیت پیش‌بینی کنید.

درآمد میانگین حاصل از اداره کافی‌ شاپ در کانادا

مطابق میانگین موجود و آنچه از تجربه صاحبان کافی‌شاپ در کانادا بدست آوردیم، در شرایط نرمال یک کافی‌شاپ با امکانات متوسط، 100 مورد فروش روزانه را به طور میانگین تجربه می‌کند. همچنین از هر فروش به طور تقریبی 5 تا 8 دلار بدست خواهد آمد؛ در نظر داشته باشید این یک میانگین برای کافی‌شاپ‌های موفق است. با احتساب این دو کمیت متوجه خواهید شد که فروش روزانه یک کافی‌شاپ در کانادا تقریباً 500 تا 800 دلار در روز و 15 تا 24 هزار دلار در ماه است؛ البته اگر با یک کافی‌شاپ فعال در هفت روز هفته مواجه باشید.

با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که با همین اعداد و ارقام، میانگین درآمد سالانه حوالی 150 تا 300 هزار دلار است. البته همانطور که گفته شد این عدد برای یک کافی‌شاپ متوسط است و اگر خرید کافی‌شاپی با وضعیت بسیار عالی را در نظر داشته باشید، احتمالاً میانگین درآمد سالانه دو تا سه برابر شود؛ این یعنی چیزی بین 350 تا 550 هزار دلار در سال!

اغلب کافی‌شاپ‌ها پس از 3 الی 5 سال فعالیت موفقیت‌آمیز درآمد خود را دو یا سه برابر می‌کنند. البته تا بدین مرحله، تنها میزان کل درآمد برای اداره یک کافی‌شاپ در کانادا را بدست آورده‌ایم؛ نباید از هزینه‌ها غافل شد! همچنین اگر بدون برنامه ریزی دقیق و شناخت بازار وارد این بیزینس شوید احتمالا شکست سختی خواهید خورد.

میانگین هزینه‌ها و سود خالص ناشی از خرید کافی‌شاپ در کانادا

هزینه‌ها، می‌توانند طیف وسیعی از آیتم‌ها را شامل شده و مدیران و مالکان مختلف می‌توانند برنامه‌های مختلفی برای آن‌ها داشته باشند اما مطابق آنچه که میانگین‌ها می‌گویند، کاهش هزینه‌های سالانه یک کافه در کانادا، به زیر 80 هزار دلار بعید به نظر می‌رسد. در ثانی در نظر داشته باشید که با بزرگ‌تر شدن ابعاد کسب‌وکارتان، بی‌شک به هزینه کردن بیشتری نیز نیاز است. در مجموع میزان سود خالص میانگین برای یک کافی شاپ با مساحت و توانایی‌های متوسط، بعید است از 60 الی 160 هزار دلار بیشتر شود و این یک سطح منطقی است. هرچند مدیران موفق و توانمند می‌توانند حاشیه سود را افزایش و به سودهایی بین 300 تا 400 هزار دلار هم دست پیدا کنند؛ هرچند این در توان هر کسی نیست.

میانگین قیمت کافی‌ شاپ در کانادا

برای تعیین میانگین قیمت خرید کافی‌شاپ در کانادا ، به جای رجوع به آمار و ارقام، این بار مستقیماً به سراغ کیس‌های موجود رفته و تلاش کردیم تا با یک سازوکار منطقی یک میانگین قابل اتکا را بدست آوریم. برای اینکه به واقعیت نزدیک باشیم، 10 مورد از گران‌ترین کافه‌های در دسترس را همراه با 10 مورد از ارزان‌ترین کافه‌های موجود در لیست فروش در سراسر کانادا را انتخاب کردیم. از هر کدام از این 10 مورد میانگین جداگانه‌ای گرفته شد و اعداد حاصل جالب و به واقعیت نزدیک بودند.

  • میانگین قیمت خرید کافی‌شاپ در کانادا با توجه به دهک بالایی: حدود 1 میلیون دلار
  • میانگین قیمت خرید کافی‌شاپ در کانادا با توجه به دهک پایینی: حدود 95500 دلار

این تفاوت فاحش قیمت در بین کافی‌شاپ‌های وسیع، پرطرفدار و پرفروش و همچنین کافی‌شاپ‌های کوچک، بیرون‌بر و واقع در نقاط حاشیه‌ای، به خوبی می‌تواند بازتاب تفاوت‌های زیادی باشد که در یک کافی‌شاپ می‌تواند دید. پس در مجموع این شما هستید که با در نظر داشتن بودجه موجود اقدام به خرید کافی‌شاپ در کانادا می‌کنید و باید تعیین کنید که در کدام دسته و سطح از بازار قصد فعالیت دارید. اجازه دهید تا در ادامه یک مورد از کافی‌شاپ‌های گرانقیمت و یک مورد از کافی‌شاپ‌های کوچک را برای آشنایی بیشتر بررسی کنیم. این دو مورد در حال حاضر به عنوان دو آیتم موجود برای خرید کافی‌شاپ در کانادا، در دسترس هستند.

فرانچایز کافی شاپ در کانادا

این فرانچایز یکی از معروفترین فرانچایز کافی شاپ های دنیاست که شعبات بسیاری دارد و تقریبا یکی از کم ریسک ترین فرانچایزهای دنیا محسوب می شود. برای خرید شعبه از کافی شاپ استارباکس در کانادا و سرمایه گذاری در این حیطه، باید حدود 60 تا 100 هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشید و برای شروع کار، باید مبلغی حدود 140.000 دلار کانادا بپردازید.

وظیفه صرافی ها در خرید و فروش دلار کانادا

اگر شما هم نیاز به خرید و فروش دلار کانادا دارید، به احتمال زیاد به دنبال بهترین زمان برای انجام این کار هستید. مشاوره دادن صرافی ها به مشتریان هم بسیار اهمیت دارد تا افراد بتوانند در  بهترین زمان برای خرید یا فروش دلار کانادا اقدام نمایند. آن‌ها باید اطلاعات کافی در مورد بازار ارز داشته باشند و به مشتریان خود کمک کنند تا بهترین تصمیم را بگیرند. به طور کلی از جمله اصلی ترین وظایف صرافی ها در خرید و فروش دلار کانادا تسهیل معاملات و ارائه خدمات مشاوره‌ای به مشتریان است . در این صورت مشتریان می توانند به بهترین شکل ممکن از بازار ارز بهره مند شوند.

دکمه بازگشت به بالا