سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

خواص گانودرما برای رحم

خواص و مضرات قارچ گانودرما

قارچ گانودرما یک نوع می باشد که در مناطق گرم و مرطوب می روید. این قارچ هزاران سال است که عضو ثابت طب شرقی می باشد. در طب سنتی چینی از قارچ گانودرما برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شده است.قهوه هات چاکلت دکتر بیز چه خواصی دارد؟

قارچ گانودرما گیاه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از را برایتان جمع آوری کرده ایم. برای شناخت بیشتر مهم ترین خواص قارچ گانودرما در ادامه با همراه باشید.برای اطلاع از قیمت پودر قهوه لاته دکتر بیز کلیک کنید.

خواص قارچ گانودرما

درمان دردهای روماتیسم

قارچ گانودرما دارای خاصیت ضد التهابی بوده و برای درمان دردهای روماتیسم و آرتروز مفید است.

بهبود عملکرد تیروئید

قارچ گانودرما دارای آنتی اکسیدان زیاد می باشد و همچنین ویتامین دی موجود در این قارچ باعث بهبود عملکرد تیروئید می شود و از کم کالری و پرکاری تیروئید جلوگیری می کند.

درمان جوش و آکنه

قارچ گانودرما به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد برای جلوگیری از بیماری آکنه و حوش صورت موثر است. قارچ گانودرما برای سم زدایی و پاک سازی پوست بسیار موثر می باشد. شما می توانید برای درمان جوش و آکنه از قارچ گانودرما استفاده کنید.

درمان عفونت ادراری

قارچ گانودرما دارای خاصیت ضد باکتریایی قوی می باشد که برای سم زدایی و پاک سازی مثانه مفید بوده و برای دستگاه ادراری بسیار مفید می باشد چرا که باعث درمان عفونت ادراری می شود.

درمان و پیشگیری از میگرن

کمبود اکسیژن در مغز یکی از عوامل بروز میگرن است. قارچ گانودرما به دلیل خاصیت ضدالتهابی که دارد باعث افزایش اکسیژن رسانی به مغز می شود و برای درمان و پیشگیری از بیماری میگرن مفید است.

جوانسازی پوست صورت

آنتی اکسیدان های موجود در این قارچ باعث گردش خون بیشتر شده و همچنین از چین و چروک پوست جلوگیری می کند.

سم زدایی و پاکسازی کبد

قارچ گانودرما به دلیل داشتن آنتی اکسیدان زیاد باعث سم زدایی و پاک سازی کبد می شود. این قارچ خطر ابتلا به بیماری های کبد مانند هپاتیت ب ، کبد چرب و سیروز کبدی را کاهش می دهد.

پیشگیری از بیماری ایدز

قارچ گانودرما به دلیل داشتن تری ترپن ها دارای خاصیت ضد ویروسی ، ضد باکتری و ضد قارچی می باشد که برای پیشگیری از بیماری ایدز مفید است.

تقویت و افزایش رشد موها

قارچ گانودرما دارای خاصیت ضد التهابی می باشد که باعث بهبود گردش خون در بدن می شود و با تقویت فولیکول مو به تقویت و افزایش رشد مو کمک می کند. این قارچ برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو موثر است.

بهبود آسم ، حساسیت و آلرژی

تری ترپن موجود در قارچ گانودرما دارای خواص ضد آلرژی می باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. یک درمان طبیعی برای حساسیت و آلرژی و آسم می باشد. پلی ساکارید موجود در قارچ گانودرما توانایی تولید آنتی بادی مختلف برای مبارزه با باکتری ها را دارد.

مفید برای بیماری پپسی

قارچ گانودرما باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای پیشگیری از بیماری پپسی موثر است.

کاهش ریزش موها

وجود استرس و اضطراب و رادیکال های آزاد دو دلیل اصلی برای ریزش مو هستند ، قارچ گانودرما سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به درمان استرس کمک می کند.

کاهش فشار خون

قارچ گانودرما دارای مقادیر زیادی از تری ترپن می باشد که باعث کاهش التهاب در رگ ها شده و به جریان خون و شریان ها کمک می کند و باعث کاهش فشار خون می شود. قارچ گانودرما را به مدت دو هفته مصرف کنید تا فشار خون کاهش پیدا کند.

خواص ضد سرطانی

قارچ گانودرما به دلیل داشتن بتاگلوکان و آنتی اکسیدان می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود ، قارچ گانودرما با افزایش تعداد گلبول های سفید خون برای درمان سرطان موثر است.

پیشگیری از ابتلا به ام اس

ام اس یک بیماری خود ایمنی می باشد که می توان با مصرف قارچ گانودرما این بیماری را کنترل کرد. پلی ساکاراید موجود در این قارچ باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به بیماری ام اس را کاهش می دهد.

مفید برای دیابتی ها

مصرف قارچ گانودرما باعث می شود تا قند خون کنترل شده و به بیماری دیابت کمک می کند. برای اینکه دیابت را کنترل کنید بهتر است از قارچ گانودرما استفاده کنید. مصرف منظم قارچ گانودرما به مدت ۱۲ هفته باعث افزایش هموگلوبین خون می شود. پلی ساکارید موجود در قارچ گانودرما باعث افزایش سطح انسولین شده که به تنظیم قد کمک می کند.

کاهش کلسترول

قارچ گانودرما به دلیل داشتن گانودریک اسید باعث کاهش چربی خون و همچنین تری گلیسیرید می شود که این امر باعث کاهش بیماری های قلبی عروقی در افراد می شود. همچنین این امر باعث می شود تا سکته قلبی کاهش پیدا کند.

اگر استرس شدید داشته باشید یا تیروئید شما دچار اختلال شود کلسترول خون شما به شکل ویژه ای افزایش پیدا می کند. قارچ گانودرما به تعادل هورمون تیروئید کمک کرده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

رژیم لاغری و کاهش وزن

تحقیقات نشان می دهد که قارچ گانودرما دارای مواد فعال می باشد که باعث افزایش متابولیسم بدن می شود. این امر به لاغری و کاهش وزن کمک می کند. پلی ساکارید موجود در قارچ گانودرما باعث سم زدایی شده و پاکسازی بدن را به دنبال دارد.

درمان بی خوابی و خستگی

تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان و ترکیبات ضد التهابی موجود در این قارچ باعث افزایش ترشح هورمون شادی و بهبود عملکرد مغز و درمان استرس می شود. قارچ گانودرما برای درمان بی خوابی و خستگی و افزایش انرژی بدن موثر است.

مضرات قارچ گانودرما

عوارض در برخی افرادبه رشد غیرطبیعی بافت عضلانی رحم، فیبروم گفته می شود.معمولا ۷۰ تا ۸۰ درصد زنان تا سن ۵۰ سالگی به فیبروم رحم دچار می شوند. تعداد و اندازه فیبروم ها متغیر است. فیبروئید در اصطلاح پزشکی لیومیوم یا مایوما نیز نامیده می شود. خوشبختانه این بیماری را می توان با استفاده از راهکارهای طبیعی نظیر تغییر رژیم غذایی تا حدود زیادی کنترل و درمان کرد. برای مثال مصرف برخی از مکمل های گیاهی نظیر چای سبز و یا قارچ گانودرما مرهمی بر فیبروم رحم شناخته می شوند. برای اطلاع بیشتر راجع به بیماری فیبروئید رحمی و روش های درمان خانگی آن با ما همراه باشید.قهوه ماسالا دکتر بیز چه خواصی دارد؟

فیبروم رحم یا فیبروئید نوعی بیماری است که در آن بافت‌ های ماهیچه ای و غیر سرطانی در دیواره رحم زنان رشد می‌کنند. البته این فیبروئید‌ها زندگی فرد را تهدید نمی کنند، اما با این وجود می توانند مشکلاتی را برای سلامتی او به وجود آورند. فیبروئید‌ها از عضله و بافت ‌های دیگر تشکیل شده و معمولا در داخل و اطراف دیواره‌ رحم شکل می‌گیرند. فیبروئید‌ گاهی اوقات می تواند به اندازه یک توپ تنیس و یا حتی گریپ فروت رشد کند.

عوامل به وجود آمدن فیبروم رحم

معمولا خانم های چاق و افرادی که در بازه سنی ۳۰ تا ۵۰ سال قرار دارند بیشتر تومور های فیبرومی دچار می شوند. از سوی دیگر رشد فیبروم ها با هورمون های زنانه استروژن و نیز در ارتباط است. برای مثال یکی از تحقیقات پزشکی نشان داده است که زنانی که دوره های قاعدگی آنها در سنین پایین تر شروع شده بیشتر ممکن است به فیبروم رحمی دچار شوند.

البته هنوز پزشکان اطلاعات کاملی در خصوص علت اصلی فیبروم رحم ندارند. اما برخی از آنها معتقدند این بیماری ارتباط مستقیمی با اضافه وزن و کمبود برخی مواد غذایی دارد. علاوه بر عدم تعادل هورمونی، بارداری، عوامل ژنتیکی، غیرعادی بودن شرایط رگ های خونی، رژیم غذایی نامناسب و تجمع سموم در بدن برخی از عوامل دیگر ایجاد فیبروم رحمی به شمار می آیند.

به این ترتیب برخورداری از یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن در کنار معاینات دوره ای و درمان‌ های استاندارد پزشکی می تواند به درمان فیبروم رحم کمک کند.

علائم فیبروم رحمی چیست؟

زنان مبتلا به فیبروم رحم اغلب بدون علائم هستند و یا علائم بسیار خفیفی دارند. برخی از علائم فیبروم رحمی  عبارتند از:

 • فشار و درد شکم و کمر
 • یبوست و یا درد مقعد (رکتوم)
 • درد هنگام مقاربت
 • تکرر ادرار
 • گرفتگی بیش از حد و درد خفیف تا شدید در دوران قاعدگی
 • خونریزی بیش از حد قاعدگی
 • چرخه طولانی و یا مکرر قاعدگی
 • ناباروری و یا سقط جنین
 • بزرگ شدن بیش از حد شکم

 فیبروم یا اندومتریوز؟

همانطور که گفته شد یکی از علائم فیبروم رحمی درد شدید قاعدگی است. اما با این امکان نیز وجود دارد که این درد بر اثر اندومتریوز باشد. اندومتریوز در واقع زمانی رخ می دهد که بافت داخلی رحم در قسمت های دیگر بدن و خارج از رحم و مثانه رشد می کند. با از بین رفتن این بافت در دوران قاعدگی شما، خونریزی ایجاد می شود و سبب بروز زخم دردناک می گردد. ناگفته نماند درد فیبروئیدها یا اندومتریوز همچنین می تواند بین دوره های قاعدگی نیز رخ دهد.

درمان های خانگی فیبروم رحمی

در ادامه به برخی از درمان ‌های گیاهی که می توانند به از بین رفتن فیبروم های رحمی کمک کنند اشاره می کنیم. اما دقت داشته باشید که هیچ کدام از این درمان ‌ها به تنهایی نمی‌توانند موثر باشند. بلکه مراجعه به پزشک زنان در کنار رعایت رژیم غذایی سالم و مصرف مواد غذایی زیر می تواند برای درمان این بیماری مفید باشد. مصرف سرکه سیب، زردچوبه، آبلیمو، زنجبیل، روغن زیتون، پیاز از جمله درمان های گیاهی موثر در بهبود فیبروم رحمی است. برخی دیگر از مواد خوراکی مفید در این زمینه عبارتند از:

 • مصرف ویتامین D و مواد غنی از کلسیم، فسفر و منیزیم

به گفته متخصصان تا ۳۲ درصد  میزان خطر ابتلا به بیماری فیبروم رحم را کاهش می دهد. ویتامینD مورد نیاز بدن از طریق نور آفتاب و برخی مواد غذایی نظیر گانودرما، زرده تخم مرغ، شیر و غلات غنی شده به ویتامین D و …. تامین می شود. لبنیاتی مانند ماست و پنیر چرب نیز حاوی کلسیم، فسفر و منیزیم هستند.

 • چای سبز و مکمل های گیاهی تنظیم کننده هورمون ها

به استناد برخی از تحقیقات پزشکی مصرف عصاره چای سبز به مدت ۸ هفته به کاهش قابل توجه حجم و وزن فیبروئید‌های رحمی کمک می کند. مصرف دانه کتان، خار مریم و B کمپلکس نیز به تنظیم هورمون‌ها کمک می کند.

-سیر یکی از موادی است که از ویتامین B۶ و ویتامین C برخوردار است و برای تنظیم هورمون ها مفید است. علاوه بر این آنتی اکسیدان‌های موجود در سیر به کند شدن رشد فیبروئید‌ها کمک کرده و در نتیجه درمان تسریع می‌شود.

-سویا نیز مقداری فیتواستروژن دارند، این ماده به استروژن شبیه است و همین شباهت موجب اختلال گیرنده‌های فیبروئید‌ها می شود و از رشدشان جلوگیری به عمل آید. شما می توانید از سویا در غذا‌های مختلف همچون گوشت استفاده کنید.

برای درمان طبیعی فیبروم رحم، دو بار در روز ترکیبی از روغن‌های گیاهی آویشن، مریم گلی، گل بنفشه و همچنین کرچک را بر روی شکم، کمر و پهلو‌ها بمالید.

با توجه به اینکه از خواص ضد عفونی کنندگی برخوردار است. بنابراین قرار دادن آن در رژیم غذایی به روند درمان توده‌های رحمی کمک می‌کند. ترکیب عسل با آلوئه‌ورا خواص آن را تقویت می کند.

که مصارف دارویی دارند نظیر برای حمایت از و افزایش توانایی بدن برای مقابله با عوامل محیطی مضر مثل استرس، التهاب و .. فراتر از یک تغذیه ساده به شمار می آیند. خواص آنتی هیستامینی قارچ گانودرما مرهمی بر فیبروم رحم است. از این رو ترکیبات قارچ گانودرما با کاهش سطوح هیستامین بد، رشد توده‌های رحمی را کند می‌کنند. به گفته خیلی از متخصصان (گانودرما) یکی از بهترین درمان ‌های خانگی برای کوچک کردن تومور‌ها محسوب می‌شود.

برای بهره‌مندی از خواص قارچ گانودرما می توانید آن را به صورت و چای مصرف نمایید. ترکیب عصاره گانودرما با مقداری یا زنجبیل نیز بهترین معجون برای درمان فیبروم رحم است.

 

همانطور که خوانده اید قارچ گانودرما برای سلامتی مفید است اما باید در مورد عوارض جانبی آن نیز بدانید. قارچ گانودرما در برخی افراد باعث خشکی دهان ، خارش گلو ، سرگیجه و خارش می شود. همچنین آب ریزش بینی و سوءهاضمه را به دنبال دارد. اگر این علائم در شما ظاهر شد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

تداخل با داروی فشار خون

اگر از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده می کنید بهتر است در مصرف قارچ گانودرما احتیاط کنید و حدالمقدور با مشورت پزشک آنرا مصرف کنید چرا که ممکن است با این داروها تداخل ایجاد کند و باعث افزایش خطر خونریزی شود.

 

دکمه بازگشت به بالا