سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

خواص شگفت انگیز روغن کندش برای جلوگیری از ریزش مو

قبل از هرچیزی در رابطه با طب سنتی اطلاعاتی ارائه می دهیم و می گوییم که چرا برای درمان ریزش مو ، روغن کندش که یک روغن گیاهی است را به شما مخاطبین عزیز معرفی می کنیم ، با وجود عصر جدید و انواع اقسام داروهای شیمیایی و البته تبلیغات جذاب از داروهایی که اکثرا در کنار درمان به دلیل شیمیایی بودن ، مضراتی نیز دارند ، یک راه فراموش شده در طب سنتی برای درمان ریزش مو است که در طب سنتی و توسط حکما قدیم و جدید و حتی دیگر حکیمان و طبیبان آسیایی توصیه شده است و بدون مضرات مواد شیمیایی می تواند نقش مؤثری در رشد و درمان ریزش مو داشته باشد.

طب سنتی چیست ؟

و اما ابتدا باید بدانیم که طب سنتی چیست و چرا به آن سنتی گفته می شود ، ایا سنتی به معنای قدیمی و از کار افتاده است ؟ خیر بلکه شاید بتوان طب سنتی را طب طبیعی و بدون مواد شیمیایی دانست که دامنه گسترده ای دارد و گاه با تجربه و نبوغ حکیمان دستورات تازه ای نیز همراه دارد که از هزاران داروی شیمیایی بهتر است ، و اما سازمان جهانی اعتقاد دارد این طب ، تجربیات و مهارت های بومی است که این معنی نیز در آن نهفته است ، شاید در گذشته گیاهان دارویی تنها راه بوده ، اما امروزه آن را می توان به عنوان یکی از بهترین راه ها برای درمان های انسان ( درمان ریزش مو ، روغن کندش و دیگر روغن های درمانی ، درمان بیماری ها مختلف و .. ) دانست

خواص شگفت انگیز روغن کندش برای جلوگیری از ریزش مو در طب سنتی بیان شده است. به عنوان یک معجزه برای رویش مجدد مو شناخته می شود. در طول روند درمان رشد و رویش مجدد مو به آرامی انجام می شود. ابتدا مو ها خیلی نازک رشد می کنند. روند کلی درمان 7 الی 8 ماه به طول می کشد.  خواص شگفت انگیز روغن کندش برای مو به عنوان معجزه مجدد رویش مو شناخته می شود. در طب سنتی و قدیم برای درمان ریزش مو توصیه می شود. گاهی نیز بعد از رفع مشکل باید چند دوره نسبت به درمان و مصرف روغن کندش برای درمان ریزش مو اقدام کرد و به سرعت نمی توان تاثیرات آن را مشاهده کرد.

روغن کندش چیست ؟

خواستگاه اصلی روغن کندش کشور هندوستان است ، یکی از مهمترین بخش های این گیاه ریشه آن است که بسیار قدرتمند است ساقه آن کوچک است و اصل مطلب که ریشه آن است ابتدا به صورت پودر شده سپس برای گرفتن روغن کندش از آن اقدام می شود ، برای درمان ریزش مو از روغن کندش و البته خواص دیگری نیز برای آن وجود دارد از جمله اینکه از آن برای تهیه پمادهایی که آرام کننده درد های عصبی و همچنین جلوگیری از رماتیسم استفاده می شوند ، البته ما بیشتر در ایران و بین حکمای ایرانی روغن کندش را دیده ایم که برای رشد و درمان ریزش مو توصیه کرده‌اند. این گیاه را به خاطر تأثیرات بسیار حیرت آوری که داشته در دیگر کشورهای گیاه معجزه گر نیز می نامند !

روغن کندش را باید به پوس سر زد و مالش داد و این کار بهتر است قبل از حمام رفتن انجام شود و این روغن بستگی به نظر حکیم چند ساغت بر روی سر بماند ، البته که طول درمان و دوره درمان ریزش مو با روغن کندش بستگی به علت مشکل ریزش مو دارد که پیشنهاد می شود حتماً قبل از هر چیز علل ریزش مو را در خود یافته ( با مراجعه به حکیم یا دکتر یا بررسی و دقت در خود ) و سپس اقدام به درمان کنید ، زیرا هرگونه درمان اگر بدون از بین بردن علت باشد ، شاید در کوتاه مدت تأثیرگزار باشد ، اما در بلند مدت دوباره مشکل برمی گردد و درمان ها و تلاش های شما عزیزان متأسفانه بی‌تأثیر خواهد بود .

گیاه کندش بومی کشور هندوستان است که با نام علمی Gypsophila struthium شناخته می شود. کندش گیاهی کمیاب است. ساقه ای کوتاه، برگ هایی بلند، پهن و کمی ضخیم دارد. گل هایی زرد مایل به سبز در انتهای ساقه به صورت تجمعی قرار دارند. ریشه آن شبیه پیاز است. رنگ پوسته بیرونی، قهوه‌ای متمایل به سیاه است. درون ریشه نیز به رنگ سفید مایل به زرد است. ریشه کندش بوی تندی دارد و بسیار قوی است. همچنین دارای آلکالوئید های سمی (به دلیل وجود ماده ای به نام veratrine) می باشد. این ماده باعث کاهش فشار خون و منبسط شدن عروق می‌شود. کندش در طب سنتی طبع گرم و خشکی دارد. از ریشه آن برای روغن گیری استفاده می‌ کنند. امروزه خواص شگفت‌انگیز روغن کندش برای جلوگیری از ریزش مو بر هیچکس پوشیده نیست. برای درمان ریزش مو با درجه های بالا نیز موثر است.

برای سلامت و زیبایی پوست و مو روغن کندش تجویز می‌ شود. البته بیشتر برای درمان ریزش مو با درجه های مختلف تجویز می شود. خواص شگفت انگیز روغن کندش برای جلوگیری از ریزش مو در معتبر ترین کتب طب سنتی ذکر شده است. برای درمان ریزش مو باید چند قدم به عقب برگردیم. به عبارت دیگر عوامل متعددی باعث ریزش مو می شود. ممکن است ریشه موها سست باشد یا موهایی نازک و شکننده داشته باشید. برای درمان تمام این موارد می توانید از روغن کندش استفاده کنید. ریشه این گیاه خشک است و نمی توان آن را فشرد و روغن گیری کرد. ریشه را در پایه روغن گیاهی مانند روغن زیتون یا بادام تلخ تهیه می کنند.

دوره درمانی با طب سنتی نیاز به صبر و حوصله دارد و توجه این یک نکته بسیار مهم است. برای اینکه خواص شگفت انگیز روغن کندش برای جلوگیری از ریزش مو تاثیرگذار باشد باید دوره درمانی را کامل کنید. دوره درمان به مدت 7 الی 8 ماه طول می‌کشد. باید منظم و با برنامه دوره درمان را طی کنید. هر هفته 3 تا 5 مرتبه قبل از استحمام باید از روغن کندش استفاده کنید. به این صورت که هر بار 30 دقیقه قبل از رفتن به حمام، روغن کندش را روی سر بریزید. سپس پوست سر را با آرامی ماساژ دهید. زمانی که به حمام رفتید ابتدا بدن را شسته و بعد سر را بشویید. نکته مهم این است که روغن کندش را فقط در قسمتی که ریزش مو دارید استفاده کنید.

قبل از استفاده برای ابروها، صورت را با شامپو مناسب بشویید. ابروها و صورت را خشک کرده و روغن کندش را به محل بزنید. با احتیاط ماساژ دهید تا وارد چشم نشود، زیرا برای چشم مضر است. مدت زمان استفاده باید زیر نظر پزشک طب سنتی باشد. در دوره درمان سعی کنید که از شامپو و صابون های اسیدی استفاده نکنید. در کنار استفاده از روغن کندش، از مواد غذایی که تقویت کننده مو هستند نیز استفاده کنید. بنابر توصیه حکیم ضیایی افرادی که بر اثر شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند می توانند روغن کندش استفاده کنند. بنابر نظر ایشان باید بعد از تمام شدن دوره شیمی درمانی از روغن کندش استفاده کرد. در هفته باید سه مرتبه قبل از استحمام استفاده کنند.

دکمه بازگشت به بالا