اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی برتر

تلویزیون شهری چیست؟ بهترین تلویزیون شهری چه ویژگی هایی دارد؟

تلویزیون شهری چیست و چه مزایایی دارد

یکی از ملزومات کاربردی در بحث تبلیغات می باشد که امروزه به آن توجه ویژه ای می شود. شما می توانید این ویدئو وال ها را در هر مکانی از شهر نصب نمایید. می توان بیان کرد که تابلوهای فوق گزینه ای مناسب برای تبلیغات نوین محسوب می شوند. تلویزیون شهری در ابعاد مختلف ساخته می شود البته شما می توانید ماژول های متفاوت را در کنار یکدیگر قرار دهید و یک صفحه نمایشگر بزرگ در اختیار داشته باشید. لذا به درخواست مشتری و فضایی که قرار است نمایشگر در آن نصب شود، می توان سایز را تغییر داد.
متخصصان بیان می نمایند تلویزیون شهری یک صفحه نمایشگر دیجیتالی بزرگ می باشد که به راحتی بیننده ها را جذب می نماید. برای تهیه این نمایشگر لازم است تا به فاکتورهای بیان شده در این مقاله توجه نمود.

آشنایی با ویژگی های تلویزیون شهری:

برای خرید یک لازم است تا موارد متفاوتی را مدنظر قرار دهید. 4 شاخصه اصلی یک تلویزیون شهری به قرار زیر می باشند:
ابتدا باید بدانید تلویزیون شهری چیست و چه مزایایی دارد سپس:

رنگ هایی که می تواند نمایش دهد:

برخی از ویدئو وال هایی که در سطح شهر از آنها استفاده می شود، تک رنگ می باشند. در واقع برای پخش نمودن انواع تصاویر و نوشته ها تنها از یک رنگ استفاده می نمایند. از جمله مهمترین رنگ هایی که برای این موارد استفاده می شوند می توان به رنگ های قرمز، سبز و سفید اشاره نمود. البته با ترکیب رنگ های اصلی مانند RGB می توان LED های رنگی نیز ایجاد کرد. این موارد کاربردی تر بوده و افراد بیشتری را به سمت خود جلب می نمایند.
اگر شما تمام رنگی باشد در هر پیکسل از 3 عدد LED استفاده شده است. نکته مهمی که در خصوص رنگ LED ها وجود دارد، این موضوع است که فاصله تابلوی شهری تا شخص باید مناسب باشد در غیر این صورت امکان دارد که رنگ ها به درستی دیده نشوند.

تلویزیون شهری چیست و چه مزایایی دارد

لازم است تا در ویدئو وال ها به تراکم LED ها در هر متر مربع دقت نمود:
برای اینکه تلویزیون شهری بتواند بهترین تاثیر را روی مخاطب خود داشته باشد، لازم است که تصویر و متن گویا و واضح باشند. این موارد در ارتباط مستقیم با تراکم پیکسل ها هستند. در یک ویدئو وال هر اندازه میزان تراکم پیکسل ها بیشتر باشد، نشان دهنده این موضوع است که می توان جزئیات بیشتری را نمایش داد. البته باید بیان نمود که هر اندازه میزان تراکم پیکسل ها بیشتر باشد از همین رو LED شما پیچیدگی فنی بیشتری دارد و قیمت آن نیز بالاتر می باشد.
امروزه بیشترین تراکمی که می توان برای ویدئو وال ها در نظر گرفت، 1000 پیکسل در هر متر مربع می باشد. البته این عدد مربوط به تابلوهای تک رنگ است. در تابلوهای رنگی می توان در هر متر مربع 27777پیکسل را مشاهده نمود. اگر مایل هستید که تلویزیون شهری شما از فاصله دور خوانایی لازم را داشته باشد لازم است تا حتما از مواردی استفاده نمایید که تراکم LED آنها زیاد است. معمولا این ویژگی را با (P) نشان می دهند.

میزان روشنایی:

یکی دیگر از ویژگی های تلویزیون شهری، میزان نور یا روشنایی آن می باشد. این مورد بر حسب کندل در هر متر مربع محاسبه می شود. البته گاها در بازار از واحد NIT نیز برای این مورد استفاده می شود. اگر تابلوی شما رنگی باشد از این مشخصه می توان برای اندازه گیری نور سفید بهره برد. چنانچه میزان روشنایی از 1500 کندل در مربع کمتر باشد، نمی توان از ویدئو وال در طول روز استفاده نمود زیرا تصاویر و نوشته ها واضح نخواهند بود. عموما از تابلوهایی در طول روز استفاده می شود که میزان روشنایی آنها بیش از 3500 کندل بر مترمربع است. در نظر داشته باشید که هر اندازه میزان روشنایی یک تابلو بیشتر باشد به همان اندازه مصرف برق نیر بالاتر خواهد بود.

تلویزیون شهری هایپر گوشت بهین

میزان نفوذ پذیری آب در تلویزیون شهری:

همانگونه که می دانید تلویزیون های شهری در معرض برف، باران و مواردی از این قبیل می باشند. البته برخی از مدل ها دارای حفاظ و یک محفظه سربسته هستند اما اغلب مواردی که در بازار دیده می شوند، فاقد حفاظ می باشند. اگر ویدئو وال شما بدون محفظه است باید دارای استاندارد IP65 باشد. در این صورت می توانید مطمئن باشید که آب از هیچ جهتی نمی تواند به داخل تابلو نفوذ کند. البته این موردی که بیان شد، مربوط به بخش جلویی تابلو است و در بخش پشتی تابلو نیاز است که حتما یک محفظه در دار تعبیه شود. در نظر داشته باشید که اگر ویدئو وال شما دارای محفظه باشد، قیمت آن بیشتر از سایر مدل ها خواهد بود.
با کمی جستجو در بازار متوجه می شوید که تعداد و انواع تلویزیون های شهری بسیار زیاد می باشند. قیمت این موارد نیز با یکدیگر متفاوت است. برای اینکه یک گزینه مناسب را خریداری نمایید لازم است تا به فاکتورهای بالا دقت نمایید. علاوه بر این موارد، المان های زیر نیز روی قیمت تمام شده تاثیر دارند:

نوع LED یا نمایشگر
نوع برنامه نویسی تابلو
رزولوشن تصاویر
تراکم رنگی و کیفیت تصاویر
نوع اسکلت تلویزیون شهری
جنس پایه تلویزیون
ابعاد و اندازه ویدئو وال
تعداد پایه های تلویزیون
و ….

می توان بیان نمود که در زمان خرید بهتر است تلویزیون شهری خرید نمایید که :
ضد آب باشد و در برابر بارندگی مقاومت خوبی داشته باشد.
در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم باشد.
تراکم رنگی بالایی داشته باشد تا در روز بتواند تصاویر باکیفیت ارائه دهد.
از متریال خوبی برای تولید آن استفاده شده باشد.

جمع بندی:
های می توانند با اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند. بیشترین کاربرد آنها در بحث برندینگ و تبلیغات می باشد. برای اینکه بتوانید از این تلویزیون ها بیشتری استفاده را ببرید، بسیار مهم است که مشتریان خود را شناسایی نموده و ویدئو وال ها را در مکان های مناسب نصب نمایید. در این صورت می توانید مشتریان خود را به راحتی تحت تاثیر قرار دهید.

منبع :  https://www.neoti.com/markets/hospitality-led-displays/

دکمه بازگشت به بالا