اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

تعویض سوکت پمپ بنزین 405

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

علائم خرابی پمپ بنزین -روشن نشدن خودرو – قطع شدن صدای گیزه از پشت ماشین – گاز نخوردن ماشین در پمپ بنزین نیم سوز-  نرسیدن بنزین به پشت آنژکتور –برای عیب یابی می توانید شلنگ بنزین را از سر ریل انژکتور بیرون بکشید و به یک نفر بگویید سوئیچ را برایتان باز کند آگر بنزین آمد با فشار آمد بدانید که پمپ بنزین سالم هست واگر نیامد خراب هست برای اینکه بدانید برق پمپ بنزین قطع نشده باید بدانید که آمپر بنزین کار می کند. برای خرید بست پلاستیکی کلیک کنید.

در این مطلب نکاتی در مورد باز و بست پمپ بنزین ارائه می گردد.

اکثر پمپ بنزین ها پشت ماشین و درون باک می باشند و از دو طریق قابل دسترسی می باشند از داخل کابین زیر صندلی عقب مثل پراید ،پژو ۴۰۵ ،تندر ۹۰ ،۲۰۶ و از صندوق عقب مثل هیوندا سوناتا ، آذرا ، پیکان ، و بعضی خودروهای بنز وبی ام و و برای بعضی خودروها زیر ماشین می باشد مثل سمند مدل قدیمی و بیرون باک ، ولی مزدا۳ ،مزدا کابین ، نیسان ، و اکثر خودروهای وانت زیر ماشین و داخل باک می باشد که برای دسترسی باید باک باز شود  …

پمپ بنزین مزدا ۳۲۳

۱- برای رسیدن به مجموعه پمپ بنزین، هرچه باک خالی تر باشد بهتر است. سعی کنید بیشتر از ۱۵ لیتر بنزین در باک نباشد. اکنون صندلی عقب را بالا زده و درپوش سیاه رنگ باک را با احتیاط خارج کنید. این درپوش به وسیله ۳ عدد خار به کف خودرو متصل شده که می بایست با احتیاط آن خارها را خارج کنید.

۲- اکنون با صحنه ای شبیه شکل زیر مواجه می شوید:

در مرحله می بایست خیلی آرام و با دقت، شلنگ های رفت و برگشت بنزین را با فشار دادن ضامن ان آزاد نمایید. بعد از ان سوکت برق را هم در بیاورید. برای دراوردن سوکت، می بایست با انگشت، ضامن آن را از پایین، کمی به سمت وسط دایره بکشید و همزمان سوکت را به بالا فشار دهید.

۳- در مرحله سوم می بایست مهره درب باک را باز نمایید. برای باز نمودن مهره درب باک از آچار مخصوص آن استفاده کنید که تصویر آن در زیر آمده است:

جنس درجه یک این آچار با قیمت ۶۰ هزار تومان قابل تهیه است. تفاوت جنس درجه یک با درجه دو در آن است که پایه ها با دو لایه فلز و پرچ، محکم کاری شده تا اگر برای باز نمودن مهره درب باک، فشار زیادی وارد نمودید، آچار دچار پیچیدگی نشود. ضمنا این مدل، پیچ تنظیم دارد به طریکه دهانه این آچار قابل تنظیم می باشد و قابلیت باز نمودن مهره درب باک همه نوع خودرو پژو،تندر۹۰ ، النترا ، اکثر خودروهای هیوندای و تویوتا و یا به طور کلی همه خودروهایی که مهره درب باک پلاستیکی دارند را دارد. لازم به ذکر است که مدل ساده تر آن هم در بازار وجود دارد که فقط برای باز نمودن مهره درب باک ۲۰۶ قابل استفاده است. پیشنهاد می شود اگر دست به آچار هستید و خودتان کارهای اتومبیل را انجام می دهید حتما این آچار را تهیه نمایید. در غیر این صورت برای باز نمودن مهره درب باک به تعمیرکارانی مراجعه کنید که آچار مخصوص داشته باشند. چون کسانی که اچار مخصوص باز کردن درب باک را ندارند با قلم و چکش به جان درب باک خودرو شما خواهند افتاد. که چون باک ۲۰۵ پلاستیکی می باشد این کار امکان صدمه زدن به خود باک نیز به دنبال خواهد داشت. در ضمن در هنگام بستن باک هم با قلم و چکش، کلی ضربه به باک خودرو شما وارد می کنند و آن طور که باید هم مهره بسته نخواهد شد.و اگر هم تهیه نکردید می توانید با دوعدد دوسو تخت بلند با دونفر همزمان فشار دهید و باز کنید

۴- پس از اینکه مهره درب باک ۲۰۶ را باز نمودید می بایست خیلی با احتیاط مجموعه پمپ را از درون باک خارج نمایید. دقت کنید که برای بیرون اوردن کامل می بایست آن را کمی خم نمایید تا قسمت مربوط به آمچر بنزین هم خارج شود.

۵- اینک هر کاری که لازم دارید روی مجموعه پمپ بنزین انجام بدهید و دومرتبه ان را ببندید. اما بستن پمپ قلق کوچکی دارد که در ان به آن اشاره خواهد شد.

۶- برای بستن پمپ می بایست ابتدا اورینگ درب پمپ بنزین را بررسی کنید و در صورتی که گشاد شده آن را تعویض نمایید. قیمت ان در بهار ۹۵ حدود ۴۰۰۰ تومان می باشد. اورینگ را به مقداری گریس آغشته کنید تا کاملا چرب شود. سپس در دهانه پمپ، خیلی با احتیاط آن را جایگزاری کنید.

فراموش نکنید که قبل از جا زدن مجموعه پمپ درون باک، اوریک را در محل خودش قرار دهید چون بعد از جا زدن مجموعه پمپ این کار به مراتب دشوار تر خواهد شد. محل قرار گیری اورینک به صورت شکل زیر می باشد.

اکنون با احتیاط بدون اینکه مجموعه پمپ به اورینگ برخورد نماید آن را درون جا بزنید و مهره درب باک را بر روی آن قرار دهید و شروع به بستن مهره نمایید. آچار مخصوص مهره را برداشته و مهره را کاملا سفت نمایید.

نکته مهم: در هیچ سایت دیگری ندیدم که مشخص کنند که چقدر باید مهره درب باک را سفت نمایید. اگر بر روی مهره دقت نمایید یک عدد فلش مشاهده می کنید. یک فلش هم روی دریچه باک قرار دارد درست کنار لوله برگشت بنزین. یعنی اگر در خودرو بر روی صندلی عقب بنشینید و صفحه دریچه باک را صفحه ساعت فرض کنید، یک فلش درست در محل عدد ۹ صفحه ساعت قرار دارد. شما می بایست مهره دریچه باک را آنقدر سفت کنید تا فلش روی آن درست مقابل فلش دریچه باک قرار گیرد. اگر این اتفاق نیفتد، بخار بنزین از کناره های دریچه باک خارج خواهد شد و بوی بنزین شما را خواهد آرزد. پس سفتی مهره را با قرار دادن صحیح نمایشگر روی آن در جای مناسب انجام دهید.

پمپ بنزین ۴۰۵ ،پارس ،دنا ، رانا ،تندر ۹۰ ، و اکثر خودروهای خارجی به این طریق باز می شوند و بسته می شوند

برای تعویض کامل پمپ بنزین باید ۱۷۰۰۰۰ هزار تومان پول بدین ولی برای مغزی پمپ بنزین با گارانتی ۳۰۰۰۰ هزار تا ۶۰۰۰۰ هزار تومان پرداخت کنید

باز کردن پمپ بنزین پراید اول صندلی عقب را بیرون بکشید دو عدد قلاب زیر صندلی می باشد دستتان را از پشت صندلی سمت کمربند ایمنی داخل ببرید و صندلی را بلند کنید و با فشار خارها را آزاد کنید و زیر موکت صندلی درپوش پمپ بنزین را باز کنید با چهارسو و بعد سوکت بنزین و شلنگ های رفت و برگشت بنزین را با انبر دست آزاد کنید و پیچ های دور درب پمپ بنزین را باز کنید

برای تعویض مغزی پمپ بنزین نیز خارها و پیچ های دور آن را باز کنید و شلنگ بنزین و سوکت پمپ بنزین را بیرون بکشید احتیاط کنید.

ایرادات پمپ بنزین چیست ؟

علائم خرابی پمپ بنزین -روشن نشدن – قطع شدن صدای گیزه از پشت ماشین – گاز نخوردن ماشین در پمپ بنزین نیم سوز- نرسیدن بنزین به پشت آنژکتور –

برای عیب یابی می توانید شلنگ بنزین را از سر ریل انژکتور بیرون بکشید و به یک نفر بگویید سوئیچ را برایتان باز کند آگر بنزین آمد با فشار آمد بدانید که پمپ بنزین سالم هست واگر نیامد خراب هست برای اینکه بدانید برق پمپ بنزین قطع نشده باید بدانید که آمپر بنزین کار می کند

در این مطلب نکاتی در مورد باز و بست پمپ بنزین ارائه می گردد.

اکثر پمپ بنزین ها پشت ماشین و درون باک می باشند و از دو طریق قابل دسترسی می باشند از داخل کابین زیر صندلی عقب مثل پراید ،پژو ۴۰۵ ،تندر ۹۰ ،۲۰۶ و از صندوق عقب مثل هیوندا سوناتا ، آذرا ، پیکان ، و بعضی خودروهای بنز وبی ام و و برای بعضی خودروها زیر ماشین می باشد مثل سمند مدل قدیمی و بیرون باک ، ولی مزدا۳ ،مزدا کابین ، نیسان ، و اکثر خودروهای وانت زیر ماشین و داخل باک می باشد که برای دسترسی باید باک باز شود …

دکمه بازگشت به بالا